Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Bluetooth 5.0: переваги, радіус дії, швидкість

  1. Хороші новини для розробників
  2. Що чекати споживачеві
  3. Смартфони з Bluetooth 5.0

Що нового в Bluetooth 5.0? Дворазовий приріст швидкості, можливість шифрувати трафік, збільшення радіусу дії на 400% і маса інших переваг.

Новина про появу Bluetooth 5.0 промайнула на сторінках медіаресурсів в червні 2016 року, але зайнята більш важливими речами публіка не звернула належної уваги на появу нового технологічного стандарту в світі бездротового зв'язку. Пристроїв на базі Bluetooth 5.0 на той момент поки ще не випустили. В травнем 2017, після появи Samsung Galaxy S8 і Xiaomi Mi 6, про нову специфікації заговорили в зовсім іншому ключі. Адже Bluetooth 5.0 підніс споживачам відразу кілька довгоочікуваних переваг, про які ми поговоримо в цій статті.

Хороші новини для розробників

Бездротове співіснування - запам'ятайте цей термін. Скоро він змінить всю структуру бездротових комунікацій. Bluetooth Special Interest Group обіцяє небачений раніше рівень взаємодії з іншими протоколами зв'язку. Нам навіть обіцяють паралельне і безконфліктне співіснування Bluetooth і Wi-Fi.

Специфікація 5.0 передбачає роботу 255 октет-пакетами (замість 31 пакета, як у попередньої версії) і перехід на сусідні частоти без втрати байт трафіку. У переповненому битами і байтами діапазоні 2,4 ГГц стане легше дихати і споживачам, і програмістам, і навіть операційним системам і чіпам.
Специфікація 5
Розробники зможуть здійснювати тонкі настройки програмних продуктів, виробники почнуть інтегрувати модулі Bluetooth 5.0 навіть в праски і пилососи. А операційні системи перестануть перевантажувати процесори, намагаючись вибудувати роботу з упорядкування засміченого трафіку. Аналітики стверджують, що з цього і почнеться той самий «інтернет речей», про появу якого так довго говорили всі футурологи.

Що чекати споживачеві

Для звичайного користувача Bluetooth-пристроїв поява специфікації 5.0 цікаво двома моментами. По-перше, новий стандарт збільшує швидкість обміну файлами в 2 рази. По-друге, радіус дії збільшується в 4 рази.

У цифрах це звучить ще краще - швидкість Bluetooth 5.0 зросла до 2 Мбіт / с, а радіус дії збільшується до 100 метрів. Тепер ви зможете слухати треки з високою якістю звуку навіть в тому випадку, якщо ваш смартфон знаходиться в будинку, а ви з бездротовою колонкою або навушниками - на вулиці.

Крім того, новий протокол дозволяє не тільки наростити дальність - Bluetooth 5.0 готовий працювати не з одним джерелом, а відразу з декількома. І енергоємність у цього процесу буде істотно нижче, ніж у попередніх версій модулів бездротового зв'язку. Простіше кажучи, Bluetooth 5.0 буде берегти батарею і смартфона, і мобільного колонки.
Крім того, новий протокол дозволяє не тільки наростити дальність - Bluetooth 5
Ще одна хороша новина - можливість шифрувати трафік, що передається по Bluetooth-каналу. Розробники і виробники вже подейкують про заміну короткого повідка NFC більш досконалим протоколом, що дозволяє перетворити смартфон в повноцінну заміну банківської карти.

Правда, всі ці переваги поки доступні лише небагатьом власникам мобільних пристроїв.

Смартфони з Bluetooth 5.0

Прямо зараз ви можете купити тільки три пристрої з модулями зв'язку Bluetooth 5.0. це смартфони Samsung Galaxy S8 / S8 + і Xiaomi Mi 6 . Поки нова специфікація реалізується тільки на флагмани, так що за право користуватися всіма нововведеннями Bluetooth 5.0 вам доведеться заплатити від 500 до 1000 доларів США.

У другій половині травня до лінійки флагманів Самсунг і Сяомей приєднається HTC U 11 - преміум-смартфон, в офіційну специфікацію якого вписаний новий стандарт бездротового зв'язку. На цей раз за переваги Bluetooth 5.0 доведеться віддати від 650 доларів до 750 євро, в залежності від місця продажу нового смартфона HTC.

На початок літа, через приблизно рік з моменту анонса Bluetooth 5.0, на ринку з'явиться Sony Xperia XZ Premium - ще один флагман з новою специфікацією бездротового зв'язку. Орієнтовна вартість японського пристрою складе 800 доларів США.

У віддалені перспективи аналітики прогнозують появу п'ятої специфікації в OnePlus 5 , Samsung Galaxy Note 8 і новому гуглофон з лінійки Pixel. А ось в дешевих мобільних телефонах Bluetooth 5.0 пропишеться ще дуже не скоро. Справа в тому, що ця специфікація повинна підтримуватися чіпсетами. Серед недорогих рішень такими здібностями, на наш жаль, поки не володіє жоден процесор.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика