Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Бездротова оптична миша Logitech MX700

  1. Миша і супутні товари
  2. MouseWare 9.75 - що новенького?
  3. практичні враження
  4. Разом

Як я і обіцяв нещодавно, сьогодні ми продовжимо вивчення мишей Logitech, що належать до нової серії МХ. Взагалі кажучи, після статті про МХ300 я планував трохи відійти від теми мишей і зайнятися клавіатурами і бездротовими наборами даного виробника, благо два набори і одна клавіатура були протестовані трохи раніше, ніж в руки потрапила МХ700. Однак питань по старшим моделям «гризунів» цієї лінійки виникає дуже багато, цікаві вони величезній кількості користувачів, так що я прийняв волюнтаристичне рішення трохи відкласти клавіатури, щоб якомога швидше познайомити всіх з «хай-ендом мишестроенія». В основному в статті будуть розглянуті можливості МХ700, не пов'язані з оптикою - про неї було багато сказано в статті про МХ300. МХ500 ми вивчати не будемо - можете просто вважати її провідним аналогом МХ700, дещо меншою маси, а функціональність і обох мишей приблизно рівна, та й корпусу дуже схожі.

Миша і супутні товари

На відміну від МХ300, у всьому крім колірної гами схожою на більшість мишей від Logitech, МХ500 і МХ700 мають вельми «наворочений» дизайн. Сложновигнутая форма корпусу дуже зручна, якщо тримати миша в правій руці, проте ось лівшам ці моделі не підійдуть зовсім. Становище ускладнюється ще й тим, що дві додаткові кнопки розташовані на лівому боці миші, так що крім як великим пальцем правої руки натискати на них нічим. А ще миші забезпечені рекордно великою кількістю кнопок: за винятком двох стандартних і натискаємо коліщатка, на корпусі є аж п'ять додаткових кнопок. Так і згадується анекдот про 101-кнопкову миша, яка дозволить повністю забути про клавіатурі :)

Ще про кнопках. Стандартні права і ліва конструктивно ніяк не виділені - фактично ми натискаємо нема на кнопки, під якими ховаються микропереключатели, а качаємо частина корпусу, який уже і тисне на ці самі микрики. Не можна сказати, що такий підхід зовсім вже оригінальний (подібний, наприклад, застосовувала Cherry в своїй першій оптичної миші), але нестандартний точно. Зсув корпусу практично непомітно на око і на дотик, так що відчуття дуже цікаві :) Найприємніше в даній конструкції: на відміну від більшості мишей Logitech (включаючи і МХ300), «віртуальні» кнопки на МХ500 / МХ700 доходять практично до самих країв корпусу ( далі - плавне закруглення), що буде гідно оцінений користувачами з великими руками або широко розставленими пальцями :)

Крім кнопок і коліщатка на спинці миші розташована ще пара світлодіодів. Зелений працює тоді, коли миша встановлена ​​на базу (поєднану з ресивером): якщо акумулятори заряджаються, то він блимає, а якщо заряджені повністю - горить рівним світлом. Червоний сигналізує про низьку ємності акумуляторів.

Ось ми і дісталися до електроживлення (нікуди від цього питання в разі бездротових пристроїв не дітися). Автономне живлення миші забезпечують два стандартних NiMH-акумулятора ємністю по 1700 мАг кожен формату АА (так що при необхідності можна і звичайні батарейки встановити). Для їх зарядки є блок живлення, що забезпечує струм силою аж 1 А. Взагалі, побачити такий БП в комплекті миші я не очікував - у сканерів-то ненабагато могутніше. Нічого дивного, що обидва акумулятора повністю заряджаються за все за три з лишком години. Зарядний пристрій володіє достатнім ступенем інтелекту для того, щоб точно контролювати процес зарядки за рівнем заряду елементів живлення, так що замість штатних акумуляторів можна застосовувати будь-які інші NiMH AA. Більш того - один з користувачів нашої конференції заради зменшення чималої ваги миші пішов на заміну акумуляторів з АА на ААА. Незважаючи на те, що ємність встановлених «тонких пальчиків» менше більш ніж в два рази, зарядний пристрій без будь-яких побічних ефектів коректно відключило зарядку, коли обидва акумулятора повністю зарядилися. Природно, так експериментувати не рекомендується, так що якщо ви оберете цей спосіб боротьби із зайвою вагою, раджу все ж заряджати акумулятори за допомогою зовн зарядки - береженого бог береже.

Метод підключення блоку живлення до бази досить цікавий. Для того, щоб не захаращувати стіл зайвими проводами, інтерфейсний кабель і кабель живлення об'єднані в єдиний метровий провід, на кінці якого знаходяться USB-вилка і розетка під роз'єм блоку живлення. Додатковий же провід від розетки до комп'ютера втручатися не буде. Спосіб не унікальний (точно також все, наприклад, реалізовано в разі кредла для Psion Revo / Revo +), але вельми корисний.

Ще в коробці можна знайти перехідник USB-PS / 2 і CD з MouseWare. Стандартний набір для мишей від Logitech.

Цікаво те, що наліпка з логотипом компанії змінилася: в старших моделях логотип став об'ємним і виготовлений з алюмінію :) На роботі це, звичайно ж, ніяк не позначається, але виглядає «більш круто»

MouseWare 9.75 - що новенького?

В процесі тестування МХ700 вийшла нова версія ПО від Logitech. Великих змін не очікувалося (змінився тільки мінор-номер версії, та й то незначно), але я трохи затримав миша, щоб перевірити функціонування з новою версією.

Закладка Quick Setup не змінилася абсолютно. Всі відмінності від картинки, наведеної в статті по МХ300, полягає лише в більшій кількості кнопок і, отже, підтримуваних функцій в МХ500 / МХ700.

Наступна закладка є стандартною для Windows, а ось наступна рідна закладка MouseWare (Buttons) зазнала деяких змін. Налаштування кнопок залишилася тією ж (тільки кнопок більше доступно для настройки), а ось налаштування скроллера стали біднішими - режим сумісності з Microsoft Office тепер включений за замовчуванням і вимкнути його ніяк. Найпомітнішим побічним ефектом цього стала неможливість використовувати прокрутку в неактивному вікні (втім, якщо ви без цього жити не можете, то варто скористатися утилітою типу X Mouse).

'Ятати Motion ми розглядати не будемо (вона така ж, як і раніше). Cordless - куди більш цікава закладка, присутня завжди, коли ви використовуєте будь-яку бездротову мишу від Logitech (без різниці - Оптомеханические або оптичну, нову або стару). З її допомогою можна оцінити рівень заряду елементів живлення, а також подивитися або змінити канал, який використовується мишею. Власне, стеження за енергозапаси дуже важлива функція MouseWare, заради якої можна навіть змиритися з деякими недоліками програми. До речі, якщо батарейки сядуть, то визначити це можна буде не тільки по светодиоду на корпусі - на екрані з'явиться попередження. Однак діалог чомусь не спливає на передній план, так що його можна і пропустити ненароком.

Остання закладка чисто інформаційна - номер версії MouseWare та тип підключеної миші (в стандартному списку пристроїв все «гризуни» від Logitech виглядають однаково).

Загалом, нічого особливого. Російська мова компанія так і не освоїла, третя кнопка в Diablo II так і не запрацювала. Єдиний плюс у порівнянні з 9.73, знайдений мною - нормально почав функціонувати Cruise Control в Netscape 7, однак користувачі Internet Explorer цього не помітять.

практичні враження

Дифірамби чудовою оптичній системі МХ я вже співав у попередній статті, так що сьогодні буду говорити лише про те, чим відрізняються старші моделі сімейства.

Використання будь-якого пристрою починається з підключення. Підключення бездротових радіопристроїв від Logitech мені не подобається. Всіх. І МХ700 зокрема. Як виглядає цей процес у інших компаній? Просто встромляєте шнур від ресивера до відповідного порт комп'ютера, вставляєте в пристрій батарейки або акумулятори і починаєте працювати. Якщо поруч вже використовується подібний пристрій (і тільки в цьому випадку) потрібно залізти в керівництво користувача, знайти там інформацію про DIP'ах, які обирають частина радіодіапазону, відповідним чином налаштувати ресівер і пристрій і все. Як працює Logitech? Вам потрібно пам'ятати, що для підключення бездротового пристрою, необхідно після операцій, стандартних для всіх виробників, натиснути кнопку Connect на приймачі, а потім на пристрої (причому відведений на це проміжок часу невеликий) - тоді ці компоненти знайдуть один одного, і будуть працювати спільно . З одного боку ніяких DIP (плаг енд плей прямо), з іншого - зайві рухи тіла в разі, якщо аналогічних пристроїв поруч немає. А якщо є, то це лише моє припущення, що все буде працювати нормально - ніде не сказано, скільки пристроїв можуть працювати поблизу один від одного не заважаючи один одному (в той час, як у випадку настройки радіоканалу перемикачами, я точно знаю, скільки їх може бути на одному компактному «п'ятачку»). Привід для песимізму дає те, що ось у Maxxtro теж кнопки тиснути треба, але перемикачі радіоканалів є.

Гаразд, включилися. Ресивер я підключив до PS / 2, і відразу ж поліз дивитися, яку частоту опитування може забезпечити нова миша. Великих результатів я не очікував - все-таки радіоканал це не провід. Однак миша мене приємно здивувала - 134 Гц. Власне, це кращий результат, який мені доводилося бачити. Якщо ж підключати мишу до USB, то відмінностей 134 від 194 (провідні МХ300 / МХ500) ви все одно не побачите - цей інтерфейс забезпечує лише 125 Гц. Оскільки порти в стилі PS / 2 починають зникати з материнських плат, та й при їх наявності багато хто воліє працювати без перехідників, результат можна вважати взагалі чудовим - сама миша вже не накладає ніяких обмежень.

Тепер поговоримо про Cruise Control. Чесно скажу - до сих пір дуже люблю лінійку Genius NetMouse / NetMouse Pro. Чому? Оскільки замість коліщатка для прокрутки документів ці миші використовували кнопку-гойдалку. Якщо потрібно прокрутити кілька рядків, то скролери обох типів однакові за зручністю використання, а ось якщо хочеться перегорнути станиць так 20, то з'являються відмінності: натиснути і тримати кнопку куди простіше, ніж постійно крутити коліщатко. Однак з часом практично всі виробники перейшли до використання коліщатка з усіма наслідками, що випливають. У МХ500 / МХ700 ж є два способи прокрутки документа: можна, як і в інших мишах, крутити коліщатко, а можна скористатися двома розташованими по обидва боки від нього кнопками - Cruise Up і Cruise Down. Власне за одне лише це нові миші можна визнати найзручнішими з представлених на ринку :) Ну а якщо можливостей коліщатка вам досить, то думайте про Cruise просто як про додаткові кнопки, на які можна повісити будь-які потрібні функції за допомогою MouseWare (теж непогано , Чи знаєте).

Як і належить мишам серії МХ, на спинці МХ700 розташована кнопка для швидкого перемикання завдань. З одного боку, таке її розташування трохи незручно. З іншого, я освоїв спосіб легко натискати її - для цього довелося просто згадати досвід спілкування з Cherry Power Wheel Mouse. Підхід виявився вірним: кнопку Task Switch дуже зручно натискати, розпрямляючи палець - першою фалангою. Функціонує вона точно так само, як і в МХ300 .

Ось бічні кнопки, за умовчанням призначені для навігації в браузері мені сподобалися не надто. Справа в тому, що на Back нескладно натиснути випадково з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками. На мій погляд, її варто було б зробити меншою і віднести ще трохи назад - тоді б все було набагато зручніше.

Трохи не сподобалася мені і база, точніше те, що миша не завжди точно вставала на своє місце, і зарядка акумуляторів не починалася. В результаті доводилося її встановлювати точніше, орієнтуючись по светодиоду.

Більше начебто сказати і нічого. Миша чудово лежить в руці. Маса її кілька завелика (стандартна біда більшості бездротових мишей), але звикнути цілком можна. В принципі, проблему можна було б елегантно вирішити, використовуючи замість стандартних елементів живлення типу АА вбудований Li-Pol або Li-Ion акумулятор, проте цей варіант не позбавлений істотного недоліку (акумулятор може сісти в найбільш невдалий момент, коли часу на зарядку просто немає) . Цілком припустимо компромісний варіант - використання ААА, нехай і при меншому часі роботи, проте таку «доопрацювання» миші можна провести і самостійно. Втім, займатися цим стоїть лише якщо маса миші не влаштовує, я ж звик легко і ніяких незручностей не відчував.

Дальність роботи цілком прийнятна - в межах кімнати працює без будь-яких проблем. Домогтися роботи миші перебуваючи в сусідній кімнаті мені не вдалося. Втім, для завдань віддаленого управління комп'ютером куди краще підходить бездротова клавіатура або, тим більше, спеціалізований радіопульт. Миша ж хороша при роботі за столом.

Разом

І МХ500 і МХ700 є чудовими мишами. Особливо це вірно в разі останньої - фактично, це найкраща бездротова миша, створена до даного моменту, істотно перевершує за своїми характеристиками всіх конкурентів (і оптичних, і Оптомеханические). Єдиним недоліком старших моделей серії МХ можна вважати ціну. Втім, рекомендована самої Logitech ціна не така вже й велика, але роздрібні продавці намагаються щосили. Зрозуміти їх цілком можна: чому б не заробити на мишах з унікальними характеристиками, просто не мають конкурентів, тим більше, в перші місяці після їх появи (а ціна на новинки завжди досить висока)? Однак з часом ціни будуть знижуватися, особливо якщо конкуренти зможуть випустити порівнянні продукти, так що МХ500 і МХ700 просто приречені на широке поширення. Ну а якщо чекати не хочеться, то можна купувати і зараз - в кінці кінців, скупитися при покупці найкращого продукту на ринку не слід;)

Миша надана компанією Аліон
О новенького?
О новенького?
Як виглядає цей процес у інших компаній?
Як працює Logitech?
Чому?
Зрозуміти їх цілком можна: чому б не заробити на мишах з унікальними характеристиками, просто не мають конкурентів, тим більше, в перші місяці після їх появи (а ціна на новинки завжди досить висока)?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика