Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


батарейки AAA

 1. Батарейка AAA це якісь пальчикові або мізинчикові
 2. Види і характеристики батарей AAA
 3. сольові батарейки
 4. лужні батарейки
 5. літієві батарейки
 6. Чи можна заряджати батарейки AAA
 7. Де використовуються джерела живлення типорозміру AAA
 8. Популярні виробники і їх особливості
 9. На що звернути увагу при виборі

Батарейки з позначенням ААА є одним з найбільш популярним джерелом харчування. За зовнішнім виглядом це стандартна батарея циліндричної форми. Відмітна особливість такої батарейки в тому, що вона може бути різною за своїм типом: літієвої, сольовий, лужний. Залежно від встановленого електрода змінюються технічні характеристики, термін експлуатації і інші параметри.

Батарейка AAA це якісь пальчикові або мізинчикові

Елемент живлення AAA є мізинчикових батарейкою. Часто мізинчикові і пальчикові елементи живлення плутають між собою через схожого зовнішнього вигляду.

Часто мізинчикові і пальчикові елементи живлення плутають між собою через схожого зовнішнього вигляду

Порівняння AAA і AA

Пальчикові батарейки AA мають трохи більші розміри. Середньостатистичний, довжина і діаметр становить від 14,5 міліметрів, а довжина від 50 до 50,5 міліметрів. Мізинчикові злегка менше за своїми розмірами. Зокрема, їх діаметр в середньому становить близько 10,5 міліметрів, а довжина не перевищує 44,5 міліметрів. Вага близько 14 грам. Сплутати в магазині, якщо людина не фахівець, їх досить просто.

У батареї AAA позитивним електродів є виступ на торці вироби, при цьому він займає розміри близько третини діаметра. Негативним електродом виступає плоска або злегка рельєфна майданчик на іншому кінці батарейки.

В елементах живлення встановлений захист від корозії і короткого замикання. Зокрема, для цього передбачено те, що пристрій поміщають в металевий або пластмасовий корпус. Також захистом служать ізоляція від циліндричного електрода (позитивного у лужних і негативного у сольових батарейок).

Позначення AA AAA Маркування сольових R6 R03 Маркування лужних LR6 LR03 Маркування літієвих FR6 FR03 Висота, мм 50,5 44,5 Діаметр, мм 14,5 10,5 MIN ємність, мАч 1100 540 MAX ємність, мАч 3500 1300 Напруга, В 1, 5 1,5

Важливо! Увагу слід звертати на маркування виробу, щоб уникнути потім труднощів з поверненням або обміном продукції.

Види і характеристики батарей AAA

Батарейки з позначенням ААА мають відмінності. На це варто звертати увагу, так як від типу встановлено анода і електрода змінюється тривалість роботи, ємність і внаслідок цього вартість.

У всіх мізинчикових батарей позитивний електрод є виступ на торці вироби, при цьому він займає розміри близько третини діаметра (позначається плюсом на корпусі). Негативний електрод - це плоска або злегка рельєфна майданчик на іншому кінці батарейки (позначається мінусом). Габарити у всіх так само однакові, вага буде відрізнятися через різні технології виробництва.

сольові батарейки

Сольові елементи живлення AAA R03 з'явилися раніше за всіх, і до сих пір їх виробляють майже в незмінному вигляді.

Сольові елементи живлення AAA R03 з'явилися раніше за всіх, і до сих пір їх виробляють майже в незмінному вигляді

Сольова AAA R03

Активна маса позитивного електрода складається з діоксиду марганцю з ацетиленового сажею, електролітом або лускатим графітом. Негативний електрод виконується зі стійкого цинку з включенням кадмію, свинцю або галію. відмінності:

 • низька вартість;
 • доступність і дешевизна сировини для виробництва;
 • зручність використання;
 • прийнятні параметри вольтажа, енергоємності для більшості сучасних електроприладів.

Сольові батарейки доступні споживачам перш за все через їх низьку вартість. Але виробники поступово відмовляються від їх випуску, і цьому є кілька видів аргументів. До числа недоліків сольових елементів живлення відносять:

 • велика ступінь саморозряду;
 • недовгий термін служби - приблизно два роки;
 • якщо присутній збільшення розрядних струмів, то рівень енергоємності істотно знижується;
 • мінімальна активність при зниженні температури навколишнього середовища.

У зв'язку з цими характеристиками можна сказати, що сольові елементи живлення є затребуваними. Вони не підійдуть для нових гаджетів, пристроїв, які вимагають неодмінною подачі однакової енергії, а також низького коефіцієнта саморазряда.

Батарейка володіє стандартними розмірами 10,5 на 44,5 міліметрів. Енергоємність досягає 540 мАг, що є найнижчим показником серед інших видів.

лужні батарейки

У лужних елементах живлення AAA LR03 використовується марганцево-цинковий елемент живлення. Електролітом виступає лужний розчин, анод - це порошковий цинк, а катод - діоксид марганцю.

Електролітом виступає лужний розчин, анод - це порошковий цинк, а катод - діоксид марганцю

Сольова AAA LR03

Лужні мізинчикові батарейки є більш енергоємними і витримують більш низькі температури. Питома потужність таких елементів живлення досягає 150 кВт. ЕРС елемента живлення стандартна - близько 1,5 Вольт. Діапазон робочих температур в порівнянні з сольовими елементами живлення широкий - від -30 до +55 градусів. Розміри також стандартні - 10,5 на 44,5 міліметрів. Енергоємність велика - від 1000 до 1100 мАг.

Переваги лужних елементів живлення:

 • висока ступінь енергоємності;
 • малий коефіцієнт саморозряду;
 • зручність використання.

Але в той же час лужні елементи живлення не мають тривалий термін служби. Також вони погано працюють, якщо пристрій, для якого вони призначені, вимагає стрибкоподібного напруги (розшифровку можна знайти в інструкції).

літієві батарейки

В літієвих батареях AAA FR03 в якості анода використовуються літій, катод, електроліт може мати багато видів. Відмінні особливості:

 • висока тривалість роботи;
 • висока ціна.

Літієві батарейки мають найвищим ступенем ємності - до 1300 мАг, напруга 1,5v.

Літієві батарейки мають найвищим ступенем ємності - до 1300 мАг, напруга 1,5v

Сольова AAA FR03

Вони є найоптимальнішими, так як працюють з пристроями, які вимагають подачі енергії безперервно або стрибками. Але в той же час вартість їх істотно вище, ніж інших.

Чи можна заряджати батарейки AAA

Заряджати батареї типу ААА не можна, вони не перезаряджаються. Заряджати можливо тільки акумулятори, які бувають точно такого ж типорозміру.

Де використовуються джерела живлення типорозміру AAA

Сфера використання джерел живлення ААА масштабна.

Їх можна зустріти в:

 • настінних годиннику;
 • мобільних гаджетах;
 • фотоапаратах і відеокамерах;
 • mp3 плеєрах;
 • пультах дистанційного управління;
 • дитячих іграшках.

Область застосування досить широка. За своєю популярністю мізинчикові елементи живлення є другими після пальчикових.

Популярні виробники і їх особливості

В принципі все батареї з маркуванням ААА є якісними і надійними. Звернути увагу слід на фірми GP, Robition, Minamoto, Duracell, Energizer, Космос, Varta, Panasonic, Canyon. Товари цих фірм мають відмінним співвідношенням ціни і якості.

На що звернути увагу при виборі

Тип джерела живлення визначає його характеристики. Сольові є найдешевшими, але вони вже не показують досить високі характеристики сили струму. Літієві якісні і надійні, але різниця в ціні велика. Оптимальний вибір - алкалінові. У них досить висока ємність, температурний діапазон і прийнятна вартість.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика