Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


батарейка LR1

 1. Технічні характеристики батарейки LR1
 2. Аналоги батарейки LR1
 3. Області застосування елемента живлення
 4. Чи можна заряджати батарею LR1
 5. Популярні виробники і їх особливості
 6. На що звернути увагу при придбанні

Лужні елементи живлення з'явилися в середині шістдесятих років минулого століття, проте застосовуються вони і сьогодні. Зустріти їх можна на прилавках торгових точок, в каталогах інтернет-магазинів. Для яких же цілей доцільно використовувати подібні екземпляри і як правильно підібрати виріб?

Технічні характеристики батарейки LR1

Батарейка з маркуванням LR1 і написом Alkaline є різновидом лужних елементів живлення, які на сьогоднішній день залишаються досить популярними. Електроди виконуються з цинку або двоокису марганцю, корпус батареї виготовлений з алюмінію.

Елементи герметичні, безпечні в застосуванні, ймовірність саморозряду дуже мала. Відрізняються високою ємністю, можуть застосовуватися при несприятливих умовах: зберігають працездатність при температурі навколишнього середовища від -20 до +50 градусів.

Барила, так ще називають подібні вироби завдяки схожій формі, володіють наступними технічними параметрами:

 1. Напруга - 1,5 V.
 2. Вага - 19,4 г.
 3. Висота - 30,2 мм.
 4. Діаметр - 12 мм.
 5. Ємність - від 700 mAh.
 6. Тип електроліту - лужний.

Аналоги батарейки LR1

Існують батареї, відповідні технічним характеристикам елемента живлення LR1, вони є аналогами, якими можна замінити джерело. Підійдуть будь-які батарейки типу N. Позначення їх виглядає так: 293, 910A, 1000, MN9100.

Непоганою альтернативою лужним є літієві батарейки. Вони надійні, мають високу якість. Хоча, якщо потрібен джерело живлення для приладів, які не споживають багато енергії, тоді можна обійтися сольовими. Це дешевий і доступний аналог, який відрізняється свій ненадійністю.

Можна ще зустріти акумулятори цього типорозміру, але у них напруга істотно вище: 3,6-3,7v.

Області застосування елемента живлення

Лужна батарейка використовується в побуті для живлення електричних, електронних приладів. Зустріти її можна в кухонних вагах, дистанційних пультах, в тому числі, для автомобіля, годиннику, в медичному обладнанні, радіоприймачах, каганцях, в інших портативних апаратах.

Алкалинова батарея типу N напругою 1,5 Вольта використовується для живлення приладів з високим струмом споживання. Вона забезпечує функціональність музичних програвачів, ліхтарів, спалахів, дитячих іграшок, переносних телевізорів без підключення до електричної мережі. Масово використовується в мікрофонах, дверних дзвінках, лазерних указка. Термін зберігання подібних екземплярів становить не менше 5 років, вони мають високу ємність. Не містять корозійних металів: вони безпечні в експлуатації і не вимагають спеціальної утилізації. Однак недоліками цих елементів живлення вважається висока ціна і велику вагу.

Однак недоліками цих елементів живлення вважається висока ціна і велику вагу

Чи можна заряджати батарею LR1

Залежно від типу хімічної реакції розрізняють первинні і вторинні джерела живлення. Гальванічні елементи не призначені для багаторазового перезарядки, вартість їх нижче, а ємність значно вище.

Увага! Не варто намагатися заряджати батарею, так як це призведе до травм, опіків, загорянь та інших неприємних наслідків.

Якщо це акумулятор типорозміру N, то його можна заряджати повторно, але обмежена кількість разів. Число таких циклів може доходити до 1000. Вони дорожчі, ніж первинні елементи живлення, також відрізняються характеристики ємності.

Популярні виробники і їх особливості

Якісна батарейка - запорука нормальної роботи і справності техніки. Щоб придбати такий продукт, краще звернути свою увагу на пропозиції відомих і надійних компаній. Сьогодні великий попит мають вироби наступних виробників:

 1. Sony. Батареї ефективні і підходять для повсякденно використовується електроніки. Займають перше місце в рейтингу.
 2. Duracell. Ці вироби мають великий ємністю, рівень саморозряду у них дуже малий. Працюють в десятки разів довше, ніж екземпляри інших брендів.
 3. Energizer. Підтримує потрібний вольтаж в пристрої протягом всього терміну служби.
 4. Panasonic. Батареї відмінно працюють при низьких температурах, вони високоемкостних і стабільно віддають енергію.
 5. Camelion. Китайське винахід, однак, відрізняється тим, що номінальна напруга зберігається протягом всієї експлуатації.

Китайське винахід, однак, відрізняється тим, що номінальна напруга зберігається протягом всієї експлуатації

На що звернути увагу при придбанні

Деякі практичні поради допоможуть вибрати дійсно якісний продукт, збільшити термін служби, убезпечити себе і своїх близьких від неприємних наслідків:

 1. Купуючи елемент живлення, потрібно звернути увагу на дату виготовлення. Якщо він довго пролежав в холодному приміщенні, тоді його продуктивність знизиться. Також переконуємося в герметичності упаковки.
 2. Для пристроїв з малою потужністю краще не купувати дорогі вироби, а ось для апаратів з великим споживанням енергії - вони якраз до речі.
 3. Не потрібно купувати елементи запас, краще робити це при необхідності.
 4. Якщо прилад не використовується кілька місяців, тоді батарейки краще витягти.
 5. З приладу, що підключається до електромережі, батарейки теж потрібно вийняти.
 6. Міняти їх потрібно одночасно. Не допускається одночасне використання нових і старих, а також лужних і іншого виду батарейок.
 7. Батарейки можна викидати разом зі сміттям, вони не становлять небезпеки для навколишнього середовища. Тим не менш, дітям для гри їх віддавати не варто.
 8. Не можна носити або зберігати елементи разом з металевими предметами. Це може призвести до замикання, витік.

Придбання алкалінових батарей - це економічно. Проста, але функціональна конструкція вироби забезпечить харчування самих різних електроприладів, що використовуються в побуті. Батарейки безпечні, працюють в широкому температурному діапазоні. Дотримуючись всі вищевикладені рекомендації, можна убезпечити себе від непередбачених неприємностей, продовжити працездатність ресурсу.

Для яких же цілей доцільно використовувати подібні екземпляри і як правильно підібрати виріб?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика