Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Якщо комп'ютер пищить

  1. Автор статті: Артем Аленін Дата публікації: 01.02.2011

Комп'ютери & Інтернет » Корисне »

Автор статті: Артем Аленін Дата публікації: 01.02.2011

Бувають випадки, коли комп'ютер не включається, але при цьому починає пищати. Якщо прислухатися, то стане зрозуміло, що дані звукові сигнали не хаотичні.

У материнську плату вбудований невеликий динамік. Він призначений для того, щоб натякати вам про помилки з обладнанням. Коли комп'ютер створювався, то перші моделі були позбавлені звукових карт (та й зовнішні динаміки були в дивину). Тому-то і придумали незалежну «пискавку». Однак пищалки знайшли більш широке застосування. Перші ігри (старі 8-бітові) видавали звукові ефекти саме через цю пискавку. Але мета пищалки залишилася незмінною! Якщо комп'ютер пищить - значить у нього проблеми.

Нижче я приведу повний список видів звукових сигналів, які може видавати комп'ютер. Також будуть вказані шляхи вирішення проблеми (приготуйтеся! Ймовірно, доведеться викликати майстра або купувати нові деталі. Адже пищалка каже, в основному, про проблеми з обладнанням)

Один короткий сигнал - тестування завершилося успішно, завантаження триває. Стандартний звуковий сигнал, який ви чуєте при запуску системи (деякі системи при цьому не подають жодних звукових сигналів).
Звуку немає, відсутній зображення на екрані - несправний процесор або блок живлення. Тут вже доведеться викликати майстра / фахівця ... Звичайно так буває, якщо згорів блок живлення. Є спеціальні фільтри, що захищають комп'ютер від різких стрибків напруги. На нових комп'ютерах такий фільтр вже встановлено.
Один довгий безперервний сигнал - несправний блок живлення (читайте вище).
Два коротких сигналу - виявлені незначні помилки, необхідно внести зміни в налаштування параметрів BIOS для систем компанії Award; помилка парності пам'яті для систем від AMI. При запуску комп'ютера натисніть клавішу Delete і встановіть час, дату і ін. Параметри.
Три довгих сигналу - помилка контролера клавіатури. Витягніть, а потім вставте роз'єм (штекер) клавіатури.
Один довгий і один короткий сигнал - невірно працює оперативна пам'ять. Витягніть, а потім вставте назад оперативну пам'ять. Якщо зніміть кришку системного блоку, то побачите мікросхему, яка вставлена ​​в спеціальний роз'єм (як правило, вертикально, праворуч, вгорі). Ось ця мікросхема вам і потрібна. Якщо не допомогло, то це означає, що оперативна пам'ять зіпсована (доведеться купити нову).
Один довгий і два коротких сигналу - невірно працює відеоадаптер. Спробуйте (також, як і з оперативною пам'яттю) витягнути і вставити назад відеоадаптер.
Один довгий і три коротких сигналу - помилка відеосистеми (не підключений монітор або не працює відеоадаптер) для AMI BIOS, помилка відеосистеми або проблеми з контролером клавіатури для Award BIOS. Зробіть наступне: витягніть - вставте роз'єм клавіатури з системного блоку, витягніть - вставте роз'єм монітора з системного блоку. Перезавантажте комп'ютер. Якщо не допомогло, то проблема у відсутності драйверів (малоймовірно), або не працює відеоадаптер (згорів, поламався, забився пилом).
Один довгий і вісім коротких сигналів - помилка відеосистеми: не підключений монітор, не працює відеоадаптер і т. Д. Витягніть - вставте роз'єм монітора. Або зламався відеоадаптер.
Один довгий і дев'ять коротких сигналів - помилка зчитування даних BIOS. Зніміть кришку системного блоку. Ви побачите батарейку-акумулятор. Ця батарейка і потрібна вам. Витягніть її. Подденьте акуратно викруткою язичок і підніміть його. Вставте назад батарейку. При запуску кнопкою delete викличте меню, і поставте дату, час і ін. Підняти язичок потрібно для того, тому що іноді він просто не стосується батарейки - немає контакту (звучить не по-російськи, але ви мене зрозуміли).

П'ять коротких сигналів - невірно працює процесор. Проблеми з процесором. Зніміть кришку системного блоку. Ви побачите квадратну мікросхемке, на якій написано назву і номер (наприклад Intel C2) - це і є процесор. Візьміть суху пензлик і протріть пил на ньому і поруч із ним. А ще подивіться чи немає на ньому деформацій. Якщо пахне смаленим, то процесор згорів (з AMD таке трапляється, а ось з і Intel майже ніколи). Якщо процесор згорів, то краще купити новий комп'ютер (коли він горить, він, до того ж, плавить материнську плату).
Шість коротких сигналів - несправний контролер клавіатури. Витягніть, а потім вставте роз'єм клавіатури з системного блоку. Перезавантажте комп'ютер.
Сім коротких сигналів - проблеми з материнською платою. Зніміть кришку системного блоку. Ви побачите клему з купою дротів. Витягніть, а потім вставте її назад. Ймовірно, клема просто відійшла. Якщо це не допомогло, то це означає, що материнська плата зламалася.
Вісім коротких сигналів - невірно працює відеопам'ять. Якщо ви купили нову суперпотужну відеокарту для вашого комп'ютера, то це означає, що вона не підходить за параметрами до вашої материнської плати. Насправді, вісім коротких сигналів майже ніколи не зустрічаються ...
Дев'ять коротких сигналів - помилка контрольної суми при перевірці вмісту BIOS. Це означає, що BIOS скинув. Вам потрібно зайти в налаштування і все проставити заново (час, дату - читайте вище).
Одинадцять коротких сигналів - невірно працює зовнішня кеш-пам'ять.
Повторювані довгі гудки - несправний або невірно підключений модуль оперативної пам'яті. Може бути, ви вставили модуль оперативної пам'яті «догори ногами»?
Повторювані короткі гудки - невірно працює блок живлення.

Щоб не було рецидиву поломки обладнання, необхідно дотримуватися профілактичні заходи. Раз на місяць знімайте кришку системного блоку і акуратно прибирайте пил (я використовую пензлик білка 12). Влітку, у спеку (особливо коли на вулиці +40 за Цельсієм), постарайтеся поменше тримати комп'ютер працює. Не ставте на системний блок нічого важкого. Візьміть якусь трубочку і продувайте пил в важкодоступних місцях (вентилятор і т.д.). Якщо будете дотримуватися цих правил, то ваш системний блок віддячить вам надійним і безперебійним функціонуванням!




Останні статті розділу «Комп'ютери & Інтернет»:

Яку комп'ютерну мишу вибрати
Моніторинг і профілактика комп'ютера
одноразова пошта
Що таке IP-адреса і для чого він потрібен
Інтелектуальна власність в мережі Інтернет
Комп'ютерна графіка як мистецтво (продовження)
Комп'ютерна графіка як мистецтво
Зубні щітки та пилососи в тривимірному просторі
Wi-Fi або 3G
Розкрутка сайту


Вам допомогла ця стаття? Ви теж можете допомогти проекту, пожертвувавши будь-яку суму на свій розсуд. Наприклад, 50 рублів. Чи менше :)

Може бути, ви вставили модуль оперативної пам'яті «догори ногами»?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика