Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Який оптичний привід вибрати для комп'ютера?

 1. оптичний привід
 2. DVD-RW
 3. Blu-Ray
 4. Зовнішній DVD-привід
 5. внутрішній
 6. швидкість
 7. багатофункціональність
 8. інтерфейс
 9. якість виготовлення
 10. Розміри
 11. Приводи для ноутбуків
 12. M-Disc
 13. Виробники
 14. Відеоматеріал

Чи стикалися з такою проблемою, коли інтернет з будь-якої причини відсутній? У такій ситуації немає можливості скачати якийсь фільм або комп'ютерну гру, та й важливе програмне забезпечення стягнути з просторів світової мережі у вас не вийде. Що ж робити в такій ситуації? Вихід, звичайно ж, є, ви завжди можете використовувати дисковод. Але що робити, якщо пристрій зламано або відсутній?

Дана стаття допоможе вам дізнатися, який оптичний привід вибрати для комп'ютера і наочно продемонструє основні критерії вибору.

до змісту ↑

оптичний привід

Спершу потрібно розібратися, про що ж ідеться. Оптичний привід - це пристрій, який дозволяє читати і записувати CD і DVD-диски. Оптичні приводи можна класифікувати за двома видами: внутрішні і зовнішні. Поговоримо про кожного з них докладніше.

Важливо! Комп'ютерні ігри - це найкраще ваше проведення часу? Значить - вам потрібна правильна техніка. Перейшовши за посиланням, ви дізнаєтеся, як вибрати ігровий ноутбук . А якщо за улюбленим заняттям проводите багато часу, наші поради допоможуть вам вибрати між глянцевим і матовим кращий екран .

DVD-RW

Більшість сучасних моделей дозволяють працювати з читанням і записом на CD і DVD-диски. Існують варіанти приладів, які дозволяють наносити на корпус різноманітні написи і зображення.

Blu-Ray

Blu-Ray-дисків - це найпопулярніше і якісне пристрій читання і запису. Відтворити за допомогою такого дисковода фільм в FULL HD не складе ніяких труднощів для Blu-Ray. Технологія блюра має величезний розвиток і навіть зараз не стоїть на місці. Але за прогрес доведеться розщедритися, адже вартість подібних пристроїв майже в два рази більше, ніж у попередніх.

до змісту ↑

Зовнішній DVD-привід

Ці дисководи мають велику популярність серед власників лептопів, які не мають власного приводу. Найчастіше вони підключаються за допомогою USB-кабелю і мають велику вартість, ніж внутрішні. Такий пристрій неважко переміщати, оскільки розміри дозволяють спокійно носити його з собою. Корпус таких приладів зазвичай виконують з пластика.

Важливо! Хочете підвищити продуктивність і швидкість ноутбука? Допомогти у вирішенні цього питання може придбання SSD диска. Дізнайтеся більше докладну інформацію в нашому пості «Як вибрати SSD диск для ноутбука?» .

до змісту ↑

внутрішній

Говорить назва підказує, що такі пристрої встановлюються безпосередньо в сам комп'ютер. Будь-яка базова збірка стаціонарного комп'ютера має на увазі наявність даного пристрою. Але у всього є термін придатності, адже так? Як вибрати оптичний привід для комп'ютера? Зараз ми поговоримо про найбільш важливі параметри таких приладів, характеристики яких можна застосувати й для зовнішніх дисків.

швидкість

У кожного дисковода є своя швидкість зчитування і запису. Очевидно, що великі значення швидкості читання і запису є важливим критерієм вибору.

Важливо! Якщо ви зацікавлені в гонитві за швидкістю, будьте готові до того, що система буде перегріватися. Самі "потужні" пристрою повинні працювати разом з хорошим охолодженням.

Найоптимальніша швидкість для роботи читанням CD - 48x. Такої швидкості буде цілком достатньо. DVD-R і DVD + R здатні записувати тільки один раз і мають стандартні обмеження в швидкості: 1x, 2x, 4x, 8x.

багатофункціональність

Деякі пристрої, наприклад DVD-RAM, можуть і зчитувати, і записувати інформацію. Якщо ви все-таки доглядаєте собі новий привід, вибирайте той, який зможе без зусиль працювати з усіма типами дисків.

Раніше найбільш передовою вважалася технологія виготовлення двошарових дисків. Такий метод виготовлення допомагав розширити граничні обсяги.

інтерфейс

Ще один важливий параметр - інтерфейс. Через інтерфейс сам пристрій підключається до комп'ютера. В основному використовуються два типи інтерфейсу:

 • Стандарт IDE. Цій технології йде вже кілька десятків років і людство давно перейшло до використання другого типу.
 • SATA. Швидкість передачі даних в десять разів більше, ніж у IDE. Такі приводи використовуються усіма власниками комп'ютерів і кожен виробник оснащує свій продукт саме цим інтерфейсом.

Важливо! Рекомендуємо обходити стороною перший тип, оскільки він вже давно зжив себе.

якість виготовлення

Трохи відійдемо убік від технічних характеристик і поговоримо про таку просту річ, як якість складальних матеріалів. Вибираючи дисковод, потрібно віддавати перевагу металевим і міцним матеріалами, які зможуть зберегти пристрою від механічних пошкоджень різного роду. Європейські виробники вже давно пішли вперед в цьому плані. Рідко знайдеш європейський привід, в якому скупилися на етапі складання.

Важливо! Матеріал не є головним критерієм вибору, але поставтеся до товару з увагою.

Розміри

Куди ж без компактності? Прогрес не стоїть на місці і пристрої роблять все менших і менших розмірів. Але якщо ви зважилися на покупку пристрої, вам слід спершу ознайомитися з розмірами роз'єму під девайс в вашому системному блоці, якщо вибір, звичайно ж, не занепав на зовнішній дисковод.

до змісту ↑

Приводи для ноутбуків

Відрізняються тільки розмірами від тих приводів, які створені для стаціонарних персональних комп'ютерів. Вони порівняно малі, маючи при цьому такі ж технічні характеристики. Але що робити, якщо в лептопі немає місця під такий пристрій? Як вибрати зовнішній дисковод для ноутбука в такому випадку? Все дуже просто. Ви можете просто придбати зовнішній оптичний привід. Повторимося, що вартість такого приладу буде відчутно більше, але це - адекватна плата за комфорт при експлуатації.

Важливо! Продовжити термін служби ноутбука можна правильним доглядом за технікою. Не забувайте проводити періодичну чистку від пилу і замінювати термопасту. Всю необхідну інформацію про термопасте ви можете знайти на нашому порталі корисних порад в статті «Термопаста для ноутбука - яка краще?» .

M-Disc

Розробники цієї технології стверджують, що такі диски вміють зберігати інформацію до тисячі років. Завдяки властивостям матеріалу, такі диски стійкі до температури, вологи і світла. DVD-диски цієї компанії мають обсяг у п'ять гігабайт, але виробник обіцяє випускати і M-Disc Blu-Ray-диски, обсяг яких сягатиме тридцяти гігабайт.

Важливо! Якщо у вас вийшов з ладу блок живлення і потрібно його заміна, перейдіть за посиланням і дізнайтеся, які блоки живлення для комп'ютерів краще .

Як би не було прикро, але в світі технологій рулить маркетинг, тому потрібно віддати увагу ще одного важливого нюансу - виробник.

до змісту ↑

Виробники

Найкраще покласти око на оптичний привід, який випускає компанія з хорошою репутацією. Роки, які компанії займають в цій ніші, говорять самі за себе. Бажано віддавати перевагу таким виробникам як: Samsung, Lg, ASUS і т. Д. Але всі чудово розуміють, що така покупка увазі доплат за ім'я компанії, за її бренд. Існують і бюджетні варіанти від не менш відомих виробників: BENQ і SONY.

Важливо! Навіть не розглядайте пристрої, які тільки що з'явилися на ринку і не мають ніякої репутації. Ви ризикуєте віддати суму за неякісний продукт.

до змісту ↑

Відеоматеріал

На цьому начебто і все. Пам'ятайте, що якість технічних параметрів пристрою читання і запису прямо пропорційно впливає на його ціну. Завжди можна "пожертвувати" якістю матеріалу, але ніколи не забувайте про ризики. Дана стаття повинна допомогти розглянути вам нюанси з усіх боків.

Що ж робити в такій ситуації?
Але що робити, якщо пристрій зламано або відсутній?
Комп'ютерні ігри - це найкраще ваше проведення часу?
Хочете підвищити продуктивність і швидкість ноутбука?
Але у всього є термін придатності, адже так?
Як вибрати оптичний привід для комп'ютера?
Але що робити, якщо в лептопі немає місця під такий пристрій?
Як вибрати зовнішній дисковод для ноутбука в такому випадку?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика