Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Який планшет краще

 1. Який планшет краще: критерії порівняння
 2. Операційна система
 3. Windows
 4. Android
 5. iOS
 6. Діагональ екрану
 7. Технічні характеристики
 8. встановлений процесор
 9. Об'єм оперативної пам'яті
 10. Обсяг постійної пам'яті (внутрішнього накопичувача)
 11. GSM-модель
 12. Виробники

Оновлене: 13.02.2018 12:05:41

Не існує однозначно хорошого або однозначно поганого планшета. Тим не менш, деякі моделі краще підходять для виконання певних дій, ніж інші.


Який планшет краще: критерії порівняння

Порівнювати планшети можна по самих різних критеріях. Проте, якщо виходити із специфіки використання таких пристроїв, можна виділити наступні параметри:

 1. Операційна система (Windows, Android, iOS);

 2. Діагональ екрану;

 3. Технічні характеристики - процесор, обсяг оперативної і постійної пам'яті, наявність GSM-модуля ;

 4. Виробник;

Вибираючи планшет, виходячи з цих параметрів, можна підібрати ідеальний пристрій для виконання тієї чи іншої мети.

Операційна система

Операційна система

Переважна більшість сучасних моделей планшетів працюють під управлінням однієї з трьох операційних систем:

 1. Windows 10;

 2. Android;

 3. iOS.

Windows

Windows-планшети - відмінне рішення для роботи. У більшості випадків вони підтримують звичні настільні додатки на зразок офісних пакетів і сумісні з не менш звичними аксесуарами, такими як клавіатури і миші. Це робить планшети непоганими «друкарськими машинками», які добре підходять для повсякденної праці або навчальної діяльності.

На жаль, ні на що інше вони не придатні. Так, часто Windows-планшети оснащуються малопотужними (зате енергоефективними) процесорами, невеликою кількістю оперативної і постійної пам'яті, а також екраном низького дозволу. Це робить їх непридатними для сучасних ігор, мультимедіа в високій якості, навіть в деяких випадках веб-серфінгу (особливо якщо мова йде про перегляд «важких» сторінок).

Android

Android-планшети ж краще підходять саме для розваг. Для цієї мобільної операційної системи існують десятки і сотні тисяч ігор з відмінною графікою, на ній можна відтворювати навіть відео у високій дозвіл (включаючи потокове з інтернету) з малим значенням троттлінга, переглядати веб-сторінки, які часто спеціально оптимізують і т.д. Ну а для більшості інтернет-сервісів є і окремі програми, які роблять користування ще більш зручним.

Проте, такі планшети погано підходять для роботи, що пов'язано з особливостями операційної системи Android. Так, для неї існують офісні додатки, а, «пошаманити з бубном», можна і клавіатуру з мишею підключити. Однак відсутність многооконного режиму і його погана реалAізація навіть в останніх версіях цієї операційної системи робить користування планшетом як «друкарською машинкою» зовсім незручним.

Багато китайських виробників, такі як Cube, випускають dualboot-планшети - з двома операційними системами, Windows 10 і Android. Це робить їх придатними і для роботи, і для розваг. Однак у таких планшетів дуже мало вбудованої пам'яті, яку ще й активно «від'їдає» обидві операційні системи. Тому доводиться користуватися виключно хмарними сховищами.

iOS

iOS-планшети підходять і для роботи (правда, в рамках екосистеми Apple), і для розваг. Але найчастіше їх вибирають для творчості. Чудова якість екрану, підтримка стилусів, величезна кількість графічних і відеоредакторів робить планшети з серії iPad ідеальним рішенням для художників, фотографів, дизайнерів і інших «творчих фахівців».

Зрозуміло, з усіх правил є винятки. Так, випускаються планшети на Windows 10 з «потужною» «начинкою», завдяки якій вони підходять для ігор (серія Surface Pro, наприклад) і Android-планшети, які підходять для роботи - Google Pixel C і лінійка Samsung Note. Але вони зустрічаються нечасто.

Діагональ екрану

Діагональ екрану

Діагональ екрану визначає зручність користування планшетом. Переважна більшість моделей випускаються з дисплеями наступних розмірів:

 1. До 8 дюймів включно;

 2. Від 8 до 10 дюймів включно;

 3. Більше 10 дюймів.

Планшети з екраном до 8 дюймів включно підходять в першу чергу для розваг. На них зручно грати, комфортно дивитися фільми в дорозі і приємно читати. Тому такі планшети доцільно купувати на операційній системі сімейства Android.

А ось для всіх інших цілей вони не підходять. Навіть веб-серфінг на таких планшетах може виявитися некомфортним внаслідок малого розміру елементів управління (кнопок, полів введення і т.д.).

10-дюймові планшети - універсальне рішення. Вони добре підходять як для роботи, оскільки забезпечують достатній розмір керуючих елементів, так і для розваг - за винятком більшості ігор, оскільки тримати в руках таку велику пристрій некомфортно.

А ось планшети з діагоналлю екрана понад 10 дюймів - виключно робоче рішення. Вони підходять для фахівців найрізноманітніших сфер і тому можуть використовуватися як в якості «друкарської машинки», так і для обробки графіки.

Технічні характеристики

Технічні характеристики

Серед технічних характеристик, які найбільш сильно визначають практичність планшета, можна виділити чотири:

 1. Встановлений процесор (тактова частота, енергоспоживання, кількість ядер);

 2. Об'єм оперативної пам'яті;

 3. Обсяг постійної пам'яті;

 4. Наявність GSM-модуля.

Інші параметри, на зразок дозволу основної камери, не роблять такого сильного впливу на практичність пристрою.

встановлений процесор

встановлений процесор

Головна вимога до процесора, який встановлюється в планшети - мінімальна ступінь нагріву (і при цьому бажана висока продуктивність). За цей параметр відповідає техпроцес, за яким виготовляється чіп. Чим він менше - тим краще.

Сучасні мобільні процесори виготовляються 10-16 нм техпроцесу. Вони забезпечують досить високу продуктивність при мінімальному рівні нагріву навіть з встановленим пасивним охолодженням.

Крім того, за продуктивність відповідають тактова частота процесора і кількість встановлених в ньому ядер. При цьому не варто вірити рекламних написів. Наприклад, процесор MediaTek x20, який регулярно використовується в «китайських» планшетах, позначається як «десятіядерний з тактовою частотою 2.5 ГГц».

Насправді його структура складається з трьох кластерів. У першому - два ядра по 2.5 ГГц, у другому - чотири по 2.0 ГГц, а в третьому - чотири по 1.55 ГГц. Тому навіть пікова його продуктивність не дуже висока.

Проте, потужностей практично всіх встановлюваних в сучасні планшети процесорів досить для забезпечення працездатності пристроїв. Якщо потрібна максимальна продуктивність, варто доглянути девайси на флагманських чіпах (серії Qualcomm Snapdragon 8XX і MediaTek Helio).

Але все перераховане вище справедливо тільки для Android-планшетів. Для пристроїв на Windows використовуються процесори Intel, і їх продуктивність залежить від лінійки. так:

 1. Найменш «потужний» - Intel Atom;

 2. Найкращий вибір для планшета - Intel Core m;

 3. Кращий вибір для гібридного комп'ютера - Intel Core i3 і i5;

 4. Найпотужніший - Intel Core i7.

Чим вища продуктивність процесора - тим сильніше він нагрівається. Тому чіпи з сімейств i3, i5 і i7 не рекомендуються до використання в мобільних пристроях. Пасивна система охолодження просто не здатна впоратися з їх нагріванням. Виняток становлять хіба що гібридні ультрабуки серії Microsoft Surface 4 Pro, в яких реалізована унікальна технологія радіатора.

При покупці планшета на процесорі Intel також варто звернути увагу на покоління чіпа. Чим воно більше - тим краще. Зазвичай версію покоління вказують безпосередньо в назві процесора - перша цифра в чотиризначному числовому коді. Так, процесор Intel Atom Z2670 відноситься до другого покоління.

Найбільш актуальне покоління процесорів Intel на 2017 рік - восьме.

Альтернативою для всього служить продукція компанії Apple. Цей виробник з Купертіно випускає всього 1-2 планшета в рік, тому вибирати особливо нема з чого.

Об'єм оперативної пам'яті

Об'єм оперативної пам'яті

Чим він більший - тим краще. Від обсягу оперативної пам'яті залежить продуктивність планшета під високим навантаженням - в багатозадачному режимі, при веб-серфінгу на сучасних сайтах і т.д. У 2017 році безглуздо купувати пристрої, які оснащені менш ніж 2 ГБ ОЗУ - це мінімальний обсяг, який здатний забезпечити комфортабельність використання.

Краще, звичайно, більше. Але варто пам'ятати, що ядро ​​операційної системи Android аж до 7.1 включно не може в повній мірі використовувати більш ніж 4 ГБ оперативної пам'яті. Купувати планшети під керуванням цієї ОС, оснащені 6 ГБ ОЗУ, доцільно тільки в тому випадку, якщо є готовність до перешивки ядра.

Для Windows немає «обмеження зверху». Але мінімальний обсяг все той же - 2 ГБ.

Для iOS-планшетів обсяг оперативної пам'яті в принципі не важливий завдяки оптимізації операційної системи.

Обсяг постійної пам'яті (внутрішнього накопичувача)

Аналогічно, чим більше обсяг внутрішнього накопичувача - тим краще.

У планшетах на операційній системі Android він використовується для зберігання самої ОС і встановлених додатків. Тому мінімальний його обсяг, який доцільно купувати - 16 ГБ. Причому варто пам'ятати, що це «маркетингові гігабайти», тому фактична ємність - 14.5 ГБ, з яких 5-7 ГБ вже будуть зайняті операційною системою.

Мінімальний «комфортний» обсяг постійної пам'яті для Windows-планшетів - 32 ГБ. Сама операційна система «з коробки» «важить» близько 10 ГБ, одна вона постійно завантажує оновлення та інші дані з інтернету. Крім того, багато програм можна встановити тільки на жорсткий диск C :.

Але чим більший об'єм внутрішнього накопичувача, тим вище вартість планшета. Одним з рішень стане покупка пристрою з мінімально комфортним кількістю постійної пам'яті з подальшим придбанням карти пам'яті. У цьому випадку варто переконатися, що планшет оснащується слотом для microSD.

GSM-модель

GSM-модель

У 2017 році, часу інтернету і хмарних технологій, покупка планшета без GSM-модуля (слота для сім-карти) просто недоцільна. Однак якщо мова йде про Windows-пристрої, який буде використовуватися в офісі або вдома, де постійно є доступ до Wi-Fi, то можна обійтися і без мобільного інтернету.

Крім того, варто врахувати, що активне інтернет-підключення активно витрачає заряд акумулятора.

Однак користуватися планшетом без інтернету часто незручно і просто безглуздо. Це - пристрій для розваг і мультимедіа.

Виробники

Виробники

У 2017 році виробництвом планшетів займаються деякі компанії, що пояснюється старінням самого форм-фактора таких пристроїв. Проте, можна виділити кілька розробників:

 1. Топовий сегмент: Google, Microsoft, Apple;

 2. Середній сегмент: Xiaomi, Samsung, Asus, Lenovo;

 3. Бюджетний сегмент: Cube, Dexp.

Компанії Google, Microsoft і Apple випускають по-справжньому флагманські планшети, які відрізняються максимальною продуктивністю. Однак вони ще й дуже дорогі.

Xiaomi і Samsung випускають Android-планшети з середнього цінового сегмента. Вони відрізняються хорошою продуктивністю і непоганий довговічністю, а також безліччю фірмових «фіч». Asus і Lenovo випускають функціональні гібридні комп'ютери на Windows (планшети з клавіатурою), які забезпечують найкращі характеристики в своєму сегменті.

Cube і Dexp випускають ультрабюджетні Windows- і dualboot-планшети. Звичайно, продуктивності і довговічності від них годі й очікувати, однак їх головна перевага - ціна.


Увага! Даний матеріал носить суб'єктивна думка авторів проекту і не є керівництвом до покупки.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика