Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Який потрібен датчик руху для включення світла в коридорі

  1. Приклади розстановки датчиків в коридорі
  2. приклад №1
  3. приклад №2
  4. приклад №3
  5. Де встановити датчик?

приклад №1
приклад №2
приклад №3

Правильне розташування датчика - один з ключових чинників його грамотної роботи. При виборі місця для установки пристрою варто врахувати масу аспектів: від форми і розміру кімнати до особливостей її дизайну.

Так, в приміщенні з великою кількістю масивних предметів (стелажі, шафи і т.д.) може утворитися багато мертвих зон і при установці датчиків необхідно врахувати кожну з них.

Якщо в кімнаті є предмети або пристрої, які можуть створити помилкові спрацьовування, то їх розташування також варто врахувати, і скорегувати зону виявлення датчиків за допомогою лінз-масок.

Сьогодні ми розберемося, де встановити датчик в коридорі.

Сьогодні ми розберемося, де встановити датчик в коридорі

Приклади розстановки датчиків в коридорі

При розміщенні датчиків в коридорі варто звернути увагу на розмір і форму приміщення: найчастіше це довге і вузький простір великої площі.

Для економічною автоматизації освітлення в них використовують датчики руху з великою зоною покриття або датчики присутності зі схемою підключення Master & Slave .

приклад №1

приклад №1

У коридорі на поверсі офісного центру використовують три типи пристроїв: PD4-M-1C , PD4-M-1C-C -
в ролі ведучих датчиків і ведені датчики PD4-S . Освітлення в коридорі розбите на три групи: вестибюль перед ліфтами (жовта група), зона коридору (червона група) і зона сходів (синя група).

Slave-пристрій використовуються для розширення зони виявлення першого master-датчика саме в витягнутої червоній зоні. Тут же використовується режим роботи master & slave, коли ведучий датчик управляє групою світильників, а ведені пристрої реєструють рух і передають імпульс.

У вестибюлі перед ліфтами і в зоні сходів використовують звичайний режим роботи. У коридорі немає природного освітлення, тому місце розташування провідних датчиків не залежить від джерел світла. Особлива увага тут приділяється входів.

Спрацьовують датчики наступним чином: при русі людини по сходах вмикається освітлення сходової зони, керованої датчиком другої групи. Далі при вході в коридор спрацьовують датчики першої групи, і вмикається освітлення довгої частини коридору.

При направленні людини до ліфта вмикається освітлення зони вестибюля спрацьовуванням третьої групи датчиків. Як видно з малюнка, зони виявлення датчиків перекривають один одного, тим самим усуваються «мертві зони». Якщо вони все ж виникають при роботі датчиків, варто збільшити час затримки.

Якщо вони все ж виникають при роботі датчиків, варто збільшити час затримки

В офісах типу open space при установці датчиків часом виникає часте миготіння світла. Це не подобається співробітникам і заважає їх роботі. Цього не буде відбуватися, якщо встановити діммірующіе датчики так, щоб при відпрацюванні основний затримки вони включали світильники на 20%.

В цьому випадку вимикатися світло буде плавно і не завдасть незручностей співробітникам. Реалізувати це можна за допомогою стельового датчика присутності PD4-M-DALI / DSI-C .

приклад №2

приклад №2

Автоматизувати освітлення в такому проекті можна і за допомогою настінних датчиків присутності Indoor 180. В даному випадку пристрої використовуються як вимикачі, тому управляти світильниками можна не тільки автоматично, але і вручну.

Освітлення в даному випадку ділять на чотири групи, які комутуються окремо: вестибюль перед ліфтами, зона прийому та дві окремі частини коридору.

Для автоматизації освітлення використовують чотири типи пристроїв: ведучі - Indoor 180-M і PD2-M і ведені - Indoor 180-S і PD2-S . У зоні прийому і вестибюлі перед ліфтами пристрої будуть працювати в режимі master. У зоні переходу буде відбуватися перемикання провідних і ведених пристроїв.

Освітлення зони сходи і зони вестибюля управляється окремо від коридору стельовими датчиками PD2. Зона коридору розділена на дві групи освітлення.

Датчик Master 1 встановлений на вході в коридор з боку сходів, а датчик
Master 2 встановлений на іншому кінці коридору. Завдяки цьому, поява людини з боку Master 2 і рух його в бік ліфта, не приводить до включення освітлення в усьому коридорі.

приклад №3

приклад №3

Для автоматизації освітлення в коридорі будівлі 40х15 метрів використовують датчики руху серії PD3N: PD3N-1C-Micro або PD3N-1C-SM . Освітлення в коридорі розділене на три групи: зони сходи (синя), коридору (червона) і вестибюля (синя).

По одному датчику розміщено в синьою і жовтою зонах, в червоній - п'ять штук. У зоні ліфта
і сходи використовується стандартний режим роботи датчиків, в коридорі вони працюють паралельно.

Спрацьовують датчики приблизно також, як і в першому прикладі. При русі людини по сходах вмикається освітлення сходової зони, керованої датчиком другої групи.

При вході в коридор спрацьовують датчики першої групи, вони включаються по черзі при наближенні людини. У ліфта включається третій датчик руху.

Де встановити датчик?

Відповісти на це питання без допомоги фахівця досить складно. Професіонал врахує всі особливості вашого приміщення, підкаже як правильно розмістити датчики і підбере необхідні моделі.

Майже універсальне рішення в даному випадку - коридорний датчик руху з серії PD4. Завдяки великій зоні покриття вони ідеально підходять для такого типу приміщення.

Все ще думаєте де встановити датчик? звертайтеся в компанію BEG, ми без праці відповімо на ваше запитання і розрахуємо енергоефективність проекту. Не забувайте підписуватися на наш блог, щоб читати цікаві статті про датчиках.

comments powered by HyperComments

Де встановити датчик?
Все ще думаєте де встановити датчик?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика