Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Який iPad вибрати в 2017-му році? iPad Mini 4, iPad, iPad Pro 9.7, iPad Pro 12.9

  1. iPad Mini, iPad, iPad Pro 9.7 ', iPad Pro 12.9'

Приблизно раз на рік (або рідше) я проводжу невелике власне дослідження на тему вибору iPad. У даній статті я візьму всі актуальні планшети і спробую обґрунтувати переваги і недоліки моделей з позиції 2017 го року.

зміст

iPad Mini, iPad, iPad Pro 9.7 ', iPad Pro 12.9'

Перше з чим ви повинні визначитися перед покупкою - це форм-фактор (або кажучи простіше - розмір). На даний момент доступні 3 розміри екрану. iPad Pro 9,7 і iPad мають однаковий розмір. Ось так виглядають планшети в порівнянні.

Почну писати переваги і недоліки від маленького до великого. Ви, звичайно, можете відразу переходити до потрібного планшету, але я рекомендую читати по порядку, щоб бути в курсі особливостей всіх варіантів.

iPad Mini 4

Самий мініатюрний планшет Apple - (висота - 203,2 мм, ширина - 134.8 мм, товщина - 6.1 мм). Володіє найменшим вагою 298,8 грам (304 - модель Cellular). Наступний по легкості iPad Pro 9'7 важить 437 грам. За розмірами iPad Mini 4 поміститься в більшість дамських сумочок, тому про себе я називаю його «жіночим». Але це зовсім не означає, що я рекомендую його тільки жінкам.

iPad Mini зручно тримати в руках під час ігор, тому планшет можна сміливо вважати ігровим. По суті це великий ігровий джойстик з екраном. Такі жанри, як шутери, платформери, аркади, пісочниці найкраще зайдуть саме на маленькому екрані, тому що пальці у людини середнього зросту прекрасно дістають до будь-яких елементів управління. Також планшет дуже легкий, щоб тримати його однією рукою, якщо це потрібно під час ігор.

Любителям ігор варто задуматися про інше. iPad Mini 4 має потужний процесор A8 (+ співпроцесор M8), але iPad і iPad Pro пішли далеко вперед. У них процесори A9 і A9X відповідно. A9 приблизно в 1,6 разів швидше, а по графіку в 1.8, ніж A8. Якщо ви любите технологічні новинки, то є шанс, що в найближчому майбутньому почнуть з'являтися гри, які A8 не потягне. Зараз всі ігри на iPad Mini 4 йдуть прекрасно, але ніхто не гарантує, що вийде якийсь XCOM 2, для якого мінімальні вимоги будуть A9 або A9X ...

Для програм він також підходить, але для повноцінної роботи - навряд чи. Все-таки екран малуватий і якісь графіки будуть виглядати несерйозно. Якщо ваша робота пов'язана з набором тексту, то iPad Mini - явно не ваш вибір. Пояснюю чому. Дозвіл екрану - 2048 × 1536. Точно таке ж дозвіл має iPad і iPad Pro 9.7 '. Але через маленького екрану iPad Mini має більший показник пікселів на дюйм - 326 проти 264. А якщо переводити на зрозумілу мову - деталі в iPad Mini 4 будуть приблизно в 1,235 разів менше! Сумніваюся, що роботи це можна назвати перевагою ...

Якщо у вас iPhone лінійки Plus, то теж рекомендую задуматися: а чи не стане iPad Mini зайвим ?! iPhone Plus заміняє планшет за багатьма функціями і чим він менше, тим більша ймовірність, що iPad Mini буде лежати без діла.

iPad Mini непоганий при зйомці фото і відео. По крайней мере, це не виглядає так само безглуздо, як фотографувати на великий iPad. Але камера за можливостями найкраща чомусь в iPad Pro ... У iPad Mini 4 немає Live Photos, спалахи True Tone. Думаю, це цілком можна пережити.

iPad Mini гарний як читалки. Розмір відповідний: саме тому більшість спеціалізованих читалок приблизно такого ж розміру або трохи менше. iPad Mini 4 зручний не тільки вдома, але і в транспорті - дістав і читай (навіть на вазі)!

iPad

Просто iPad (це по суті так і не вийшов iPad Air 3). Ще його можна назвати iPad 7-го покоління. Володіє класичним розміром екрану 9.7 дюймів. Довжина - 240 мм, ширина - 169,5 мм, товщина 7,5 мм. Вага 478 грам. В руках уже відчувається істотно. Однією рукою тримати, на відміну від iPad Mini, не так зручно і комфортно.

Однією рукою тримати, на відміну від iPad Mini, не так зручно і комфортно

Процесор у iPad A9, а у iPad Pro A9X. A9 з березня 2016- го року використовується в iPhone SE. Також він стоїть в iPhone 6S і 6S Plus. A9 поступається A9X. Apple дуже хитро порівнює ці процесори, спираючись на порівняння з A8.

  • A9 в 1.6 разів швидше, ніж A8.
  • A9X в 1.85 разів швидше, ніж A8

Виходить, що A9X швидше A9 приблизно на 15 відсотків. Різниця не така істотна.

Класичний iPad хороший як для ігор, так і для програм, так і для читання. Єдиний мінус: якщо в грі елементи розкидані по екрану, то грати не так зручно. Але це не так вже й багато ігор.

Дозвіл 2048х1536 пікселів на екрані 9,7 виглядає найбільш органічно. Деталі в програмах не здаються такими дрібними, стандартна екранна клавіатура нормального розміру навіть для того, щоб тривалий час друкувати тексти. Порівнюючи свій досвід, скажу так: безумовно на iPad Air я не відчуваю дискомфорту при друку (навіть статті пишу на ньому іноді), а на iPad Mini намагаюся це робити якомога менше.

Якщо брати фотокамеру, то вона абсолютно така ж, як у iPad Mini 4 (тобто 8-ми піксельна), але підтримуються живі фотографії (Live Photos). «Чи захочете ви їх робити на iPad?» - інше питання. Але для сканування і розпізнавання можливостей задньої камери iPad вистачає за очі ... Якщо взяти передню камеру, то вона хоч і оснащена спалахом Retina Flash, але дозвіл знімків все одно жалюгідні 1.2 мегапікселя.

Давайте будемо об'єктивними - при виборі між iPad і iPad Pro на перший план виходять не технічні характеристики, а ціна. Зрозуміло ж, що iPad Pro крутіше, але якщо ви не готові віддати 45 тисяч (мінімалка за iPad Pro) замість 25 (мінімалка за iPad), то ніякі характеристики не переконають вас у протилежному. Тому головною перевагою звичайного iPad перед iPad Pro я назву ціну!

iPad Pro 9.7 дюймів

iPad Pro - це найсучасніша і дорога версія iPad. При тих же розмірах, що і iPad, iPad Pro тонше на 1.4 міліметра. А це дає меншу вагу - 437 грам (проти 469 грам) і 444 грами модель Cellular (проти 478 грам). У iPad Pro 9.7 повністю ламінований дисплей з покриттям, як і у великого побратима (iPad Pro 12.9), але iPad Pro має дисплей з розширеним цифровим охопленням і True Tone.

Для простої людини важливо знати, що саме в цій моделі реалізований найсучасніший дисплей Apple на даний момент. Але по факту далеко не всі люди відчують різницю, особливо, якщо поруч не будуть лежати інші моделі.

Усередині iPad Pro 9.7 знаходиться процес A9X з співпроцесором M9, який (як ми з'ясували вище) на 15 відсотків перевищує A9 зі звичайного iPad. В додатках і в операційній системі різниця не буде сильно помітна без прямого порівняння.

З точки зору зручності все, що я писав про iPad вище, буде прімененімо і до iPad Pro. Тобто планшет з деякими застереженнями зручний для ігор, прекрасний для роботи і читання. У чому ж суттєва різниця? Я знайшов 3 важливі відмінності, які можуть схилити до покупки саме iPad Pro.

У iPad Pro - 4 динаміка! Це виводить звук на кардинально новий рівень. iPad Pro більш хороший для прослуховування музики і для перегляду фільмів без навушників. У вас виходить такий собі мобільний кінотеатр.

У iPad Pro є Smart Connector. Новий роз'єм, який придумала Apple. По суті він служить для підключення найкращою і дорогий клавіатури для планшета Smart Keyboard. Якщо планшет береться строго для роботи, то можливість підключити Smart Keyboard рулить. У той же час можна підібрати (і при цьому заощадити) хорошу клавіатуру і для звичайного iPad, яка буде працювати через Bluetooth.

У iPad Pro стоять кращі камери для планшетів, які за своїми опцій обставляють камеру iPad і iPad Mini 4 на два корпуси!

Основні фішки:

  • єдина камера в планшетах на 12 мегапікселів (проти 8), а передня камера на 5 мегапікселів (проти 1.2)
  • камери підтримують Live Photos
  • запис відео в 4K
  • стежить автофокус

iPad Pro 9.7 - це найпотужніший планшет з усієї лінійки. З огляду на меншу роздільну здатність по продуктивності він перевершує навіть iPad Pro 12.9.

iPad Pro 12.9 дюймів

iPad Pro - це найбільший планшет від Apple. З точки зору зручності тримання його у висячому положенні - він незручний! Вага iPad Pro - 713 грам. Можна помітити, що приблизно стільки ж важив найперший iPad. Але зараз, коли береш в руки iPad 1 (після iPad Air 2), виникає відчуття дисонансу. Думки приблизно такі: «Невже я колись захоплювався мобільністю цього монстра ?!»

Той рідкісний випадок, коли мені вистачило 15 хвилин, щоб усвідомити, що iPad Pro я б точно не купив. (І навпаки: сходіть в магазин, пощупайте його на вітрині. Можливо, за 15 хвилин ви переконаєтеся в зворотному).

Судіть самі: грати дуже незручно. Можливо, якщо розробники ігор будуть стурбовані і будуть робити в налаштуваннях перенесення і зменшення всіх кнопок, буде якось краще. Навіть в гонках і платформер, де елементи підігнані під руки в настройках, через хвилину виникає дискомфорт.

Друкувати на системній клавіатурі - то ще мука. Довжини пальців елементарно не вистачає, а тримати постійно планшет однією рукою (це вже само по собі незручно), а другий набивати - напружує через хвилину. Вихід один - зовнішня клавіатура. Ось з нею буде логічне перевтілення iPad Pro в ноутбук.

Ще одна проблема iPad Pro лежить на поверхні - доблесні програмісти з Купертіно полінувалися адаптувати iOS 9 під більшу роздільну здатність (2732х2048). Недоробки дизайну стирчать в кожному місці системи. Пошук Spotlight, настройки, камера. Дивіться на скріншот нижче. Я не Джонні Айв, але ці жахливі поля виглядають потворно. Я не знаю, як iOS виглядає зараз, треба б оновити відчуття, але на самому початку було погано.

Видно, що систему натягнули аби як за принципом: «щоб менше щось міняти».

Після тестів, я задумався хто б вибрав iPad Pro? Кому цей планшет можна порекомендувати? І обчислив наступні категорії громадян:

а) високі двометрові люди, у яких і пальці більше і предмети їм здаються менше. Мій зріст 178 - для мене цей планшет сильно великий.

б) тим, кому iPad потрібен для демонстрації фотографій, презентацій. Фотки на такому екрані виглядають дуже круто. Також круто на ньому редагувати медіаконтент.

Також круто на ньому редагувати медіаконтент

в) хто бере планшет для переглядів фільмів ( такі?). Стереодинаміки по двом сторонам iPad Pro дають відчутний ефект. Ну, а величезний екран, ясна річ, йде як великий плюс!

г) ті, хто хоче використовувати iPad Pro як заміну ноутбука. В принципі, середньостатистичній людині можливостей iPad Pro вистачить позаочі. Діагональ екрану iPad Pro - 12.9, я працюю на ноутбуці 13 дюймів. Тобто, якби не робота на ньому і багаторічна звичка, то як заміна ноутбука iPad Pro - хороша ідея.

Щодо подорожей моя думка таке: в принципі пофіг який iPad брати, кинув в рюкзак та й все. Дивись собі фільми де-небудь в Парижі. Возимо ж ми ноутбуки в поїздках. Тому розмір - не перешкода. А ось для міських прогулянок і громадського транспорту iPad Pro явно завеликий.

Разом: iPad Pro 12.9 '- це домашній планшет для розваг на зразок фільмів і роботи.

Всім бажаю тільки правильного вибору!

Якщо у вас iPhone лінійки Plus, то теж рекомендую задуматися: а чи не стане iPad Mini зайвим ?
«Чи захочете ви їх робити на iPad?
У чому ж суттєва різниця?
Думки приблизно такі: «Невже я колись захоплювався мобільністю цього монстра ?
Після тестів, я задумався хто б вибрав iPad Pro?
Кому цей планшет можна порекомендувати?
? такі?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика