Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як увійти в BIOS (UEFI) на комп'ютері або ноутбуці [інструкція]

  1. КРОК 1: важливі основи
  2. КРОК 2: визначення виробника
  3. КРОК 3: знаючи виробника (версію BIOS) - визначаємо кнопку
  4. КРОК 4: перезавантажуємо комп'ютер і натискаємо спец. клавішу
  5. КРОК 5: управління настройками і параметрами BIOS
  6. КРОК 6: чому не виходить зайти в BIOS (причини)

Доброго часу доби Доброго часу доби.

Рано чи пізно, кожен хто працює за комп'ютером стикається з потребою увійти в BIOS (прим.: Більш сучасна її версія - це UEFI, принцип роботи і функції у неї такі ж) і змінити якісь параметри. До речі, знадобитися це може з різних причин, наприклад:

  • вирішили перевстановити Windows, але комп'ютер не бачить установчу флешку (диск). А потрібно всього лише поміняти пріоритет завантаження в BIOS;
  • вирішили розігнати ЦП (міняти частоту доведеться все там же);
  • час або дата на комп'ютері показується невірно - потрібно змінити налаштування;
  • нестабільна робота ПК;
  • комп'ютер не бачить підключений жорсткий диск і т.д. Приводів зайти в BIOS, насправді, досить-таки багато.

У цій статті я хочу розглянути, як це робиться (і на що слід звернути увагу, якщо у вас не виходить увійти в BIOS). Стаття орієнтована на початківців ПК.

І так, приступимо ✌ ...

Для користувачів ноутбуків!

У мене на блозі скупчилося кілька статей по входу в BIOS / UEFI на ноутбуках від наступних виробників: Acer , Asus , Dell , Lenovo , HP (Конкретні рекомендації - завжди краще загальних ✔).

*

Зміст статті

КРОК 1: важливі основи

BIOS / UEFI - набір мікропрограм, які забезпечують ОС Windows і програмами доступ до апаратної частини комп'ютера (тобто до заліза). Після включення комп'ютера (або ноутбука) - спочатку запускається саме BIOS (і тільки потім ОС), який перевіряє всі обладнання машини, і, якщо щось не справно - ви почуєте звукові сигнали (наприклад, при несправності відеокарти - буде поданий 1 довгий гудок і 2 коротких).

Так ось, після включення ПК / ноутбука - у вас буде всього мить (1 ÷ 2 секунди), щоб натиснути спеціальну кнопку для входу в BIOS / UEFI (якщо не встигнете - то натискати вже марно).

Натискайте кілька разів кнопку входу в BIOS до і під час появи першого логотипу (відразу ж після включення пристрою)

Важливо!

Якщо у вас встановлена ​​сучасна ОС Windows 8 або 10 (і вона працює / завантажується) - то вам зовсім не обов'язково "забивати" голову всякими клавішами ...

Зараз можна зайти в BIOS без всяких клавіш, досить скористатися можливістю, яку пропонує Windows ... (див. Мою замітку, посилання на яку наводжу нижче)

Як увійти в UEFI (BIOS) з інтерфейсу Windows 8, 10 (без використання спец. Клавіш F2, Del і ін.) - https://ocomp.info/kak-voyti-v-bios-iz-windows.html

До речі!

Якщо у вас ноутбук - то зверніть увагу на корпус пристрою. Деякі моделі (наприклад, від Lenovo) містять спец. клавіші для входу в BIOS (натискати їх потрібно, коли пристрій вимкнений).

Lenovo B70 - кнопка для входу в BIOS поруч з входом для харчування. Натискати найзручніше олівцем або ручкою

*

КРОК 2: визначення виробника

У кожного виробника (Dell, Asus і ін.) - свої кнопки для входу в BIOS (UEFI)! До речі, особисто я вважаю це не дуже зручним, могли б і стандартизувати ...

Найпопулярніші клавіші для входу в BIOS:

Delete, F2, Esc, F1.

Яка саме у вас - вгадати можна, але не завжди виходить 👀. Не знаючи моделі обладнання, можна взагалі ніколи не знайти заповітну клавішу, тому що в деяких випадках використовуються поєднання з 3 клавіш! Уявляєте скільки комбінацій? ..

Тому є кілька шляхів:

  1. Подивитися свого виробника в документах, які йшли разом з вашим ПК (можливо, там же вказані і кнопки);
  2. Запустити якусь спец. утиліту ( кращі з них я приводив тут ), Яка може дізнатися характеристики вашого ПК (особисто мені імпонує програма AIDA 64, см. Скрін нижче);

    Як подивитися інформацію про BIOS і моделі ноутбука / ПК в AIDA 64

  3. У більшості випадків, при включенні ПК, з'являється екран на 1-2 сек. в якому показані кнопки для входу в BIOS (приклад на скрині нижче).

    Натисніть Del, щоб увійти в BIOS (переклад з англ.).

  4. якщо у вас ноутбук - то на допомогу можу порекомендувати свою стару статтю з визначення точної моделі пристрою: https://ocomp.info/kak-uznat-model-noutbuka.html ;
  5. Визначити виробника також можна і по наклейках корпусі пристрою ...

    Наклейка з корпусу ноутбука (Acer E 15)

*

КРОК 3: знаючи виробника (версію BIOS) - визначаємо кнопку

Тепер, знаючи виробника устаткування (наприклад, модель ноутбука або тип BIOS) - вам залишиться тільки знайти клавішу для входу в BIOS. Зробити це можете по таблиці нижче (або скористатися пошуковою системою, якимись довідниками).

До речі, у мене на блозі є кілька таблиць з "гарячими" клавішами для входу в BIOS і Boot Menu (для різних виробників) - https://ocomp.info/goryachie-klavishi-dlya-vh-bios-boot-menu.html

Таблиця №1: виробник і кнопки входу в BIOS

Виробник комп'ютера / ноутбука Клавіші Acer (Aspire, Power, Veriton, Extensa, Ferrari, TravelMate, Altos) Del або F1 Acer (Altos 600 Server) Ctrl + Alt + Esc або F1 Acer (Older PC) F1 або Ctrl + Alt + Esc ABIT Del ASUS Del, F2 AMI (American Megatrends AMIBIOS, AMI BIOS) Del AMI (American Megatrends AMIBIOS, AMI BIOS) - Old Version F1 або F2 ASRock Del або F2 Award BIOS (AwardBIOS) Del Award BIOS (AwardBIOS) - Old Version Ctrl + Alt + Esc BIOSTAR Del Compaq (Presario, Prolinea, Deskpro, Systempro, Portable) F10 Compaq (Older Computers) F1, F2, F10, або Del Chaintech Del Cybermax Esc Dell (XPS, Dimension, Inspiron, Latitude. OptiPlex, Precision, Vostro ) F2 Dell (Older 486 Models) Ctrl + Alt + Enter Dell Dimension L566cx System Del Dell (Older Laptop Models) Fn + Esc або Fn + F1 Dell (Some Models) Двічі Reset ECS (Elitegroup) Del або F1 eMachines (eMonster, eTower , eOne, S-Series, T-Series) Del або Tab eMachine (Some Older Compute rs) F2 Fujitsu (LifeBook, Esprimo, Amilo, Tablet, DeskPower) F2 Gateway Using Phoenix BIOS (DX, FX, One, GM, GT, GX, Profile, Astro) F1 GIGABYTE Del Hewlett-Parkard (HP Pavilion, TouchSmart, Vectra , OmniBook, Tablet) F1 Hewlett-Parkard (HP Alternative) F2 або Esc Hewlett-Parkard (HP) Tablet PC: F10 або F12 IBM ThinkPad using Phoenix BIOS Ctrl + Alt + F11 IBM (Older Computers or Notebooks) F2 Intel F2 Lenovo ( ThinkPad, IdeaPad, 3000 Series, ThinkCentre, ThinkStation) F1 або F2 Lenovo (Older Products) Ctrl + Alt + F3, Ctrl + Alt + Ins або Fn + F1 MSI (Micro-Star) Del Micron (MPC Computers ClientPro, TransPort) Del або F1, F2 Microid Research MR BIOS F1 NEC (PowerMate, Versa, W-Series) F2 Packard Bell (8900 Series, 9000 Series, Pulsar, Platinum, EasyNote, imedia, iextreme) Del або F1, F2 Phoenix BIOS (Phoenix-Award BIOS) Del Phoenix BIOS (Phoenix-Award BIOS) - Old Version Ctrl + Alt + S, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Ins або Ctrl + S Sharp (Notebook Laptops, Actius UltraLite) F2 Samsung F2 So ny (VAIO, PCG-Series, VGN-Series) F1, F2 або F3 Sony Vaio 320 Series F2 Toshiba (Portégé, Satellite, Tecra) Esc або F1 Zenith, Phoenix Ctrl + Alt + Ins

*

КРОК 4: перезавантажуємо комп'ютер і натискаємо спец. клавішу

Власне, знаючи клавішу, перезавантажуєте або виключаєте свій комп'ютер, і після його включення - натискаєте цю кнопку кілька разів, поки перед вами не з'явитися вікно налаштувань BIOS або UEFI (приклад нижче на фото).

Власне, знаючи клавішу, перезавантажуєте або виключаєте свій комп'ютер, і після його включення - натискаєте цю кнопку кілька разів, поки перед вами не з'явитися вікно налаштувань BIOS або UEFI (приклад нижче на фото)

Типовий вид вікна при вході в BIOS

Типовий вид вікна при вході в BIOS

Типовий вид вікна при вході в UEFI

Якщо вікно налаштувань не з'явилося - перезавантажте комп'ютер ще раз і спробуйте іншу клавішу (прим.: В таблиці вище вказані, як правило, дві клавіші, для різних моделей пристроїв).

*

КРОК 5: управління настройками і параметрами BIOS

Багатьох новачків лякає те, що в BIOS не працює мишка, немає російської мови і все доводитися налаштовувати, використовуючи лише клавіатуру (хоча в нових UEFI, що прийшли на зміну класичному BIOS, всі ці недоліки усунуті).

Тим часом, все досить просто. За багатьма параметрами - їх призначення можна зрозуміти з контексту, а найпотрібніші кнопки управління, зазвичай, вказуються або внизу, або праворуч від меню налаштувань (зверніть увагу на фото з меню UEFI нижче: справа є розділ "Hot Keys" - тобто гарячі клавіші) .

Зміна пріоритету завантаження (праворуч наведені клавіші управління) / UEFI

Ще одна порада: якщо не знаєте, що означає той чи інший параметр, міняти не рекомендую (якщо ви вперше в BIOS Ще одна порада: якщо не знаєте, що означає той чи інший параметр, міняти не рекомендую (якщо ви вперше в BIOS   ) ).

Найбільш популярне значення кнопок:

  1. Стрілки - переміщення вгору, вниз, вліво-вправо;
  2. F1 - допомога (кнопка стандартна, в багатьох інших програмах - вона так само відкриває розділ за допомогою);
  3. F6 або F9 - установка стандартних налаштувань;
  4. F10 - зберегти всі зроблені настройки в BIOS (використовується дуже часто);
  5. Enter - підтвердити / увійти в вибране меню, на якому встановлений курсор (вибір робиться за допомогою стрілок на клавіатурі);
  6. Esc - зворотна функція клавіші Enter - назад або вихід (так само використовується дуже часто);
  7. Клавіші «плюс» і «мінус» - збільшити або зменшити значення (відповідно);
  8. Tab - перемістити курсор на наступне меню (щось на зразок доповнень до стрілок).

До речі, так само, як і в UEFI (фото якого я привів вище) в BIOS в меню праворуч (або внизу) також наводяться підказки про те, яка кнопка за що відповідає.

До речі, так само, як і в UEFI (фото якого я привів вище) в BIOS в меню праворуч (або внизу) також наводяться підказки про те, яка кнопка за що відповідає

Підказки: стрілки - переміщення курсору, Enter - введення, F1 - допомога, F10 - зберегти установки та вийти, Esc - вихід.

*

КРОК 6: чому не виходить зайти в BIOS (причини)

Причин може бути багато, але найчастіше я стикаюся з наступними:

  1. Неправильно обрана клавіша - тобто ви просто натискаєте не ту кнопку при завантаженні комп'ютера. Можливо, неправильно визначили версію BIOS. Раджу спробувати більш поширений копки по черзі: Del, F2, F1, Esc, F10;
  2. На деяких ноутбуках (наприклад, Lenovo) є спеціальні кнопки на корпусі пристрою, натиснувши які, і можна увійти в BIOS (фото наводив вище);
  3. Якщо у вас USB-клавіатура (тобто підключена до USB порту) - можливо, що вона при завантаженні ПК ще не працює і тому заповітну клавішу ви натискаєте даремно. В цьому випадку, рекомендую підключити клавіатуру до PS / 2 порту (наприклад, можна використовувати спец. Перехідник, скрін нижче).

    Перехідник клавіатури PS / 2 - USB

  4. На деяких ноутбуках виробники роблять одну "штуку": коли пристрій працює від батареї, ви не зможете увійти в BIOS пристрою. Щоб перевірити цей факт - досить просто підключити ноутбук до мережі і спробувати увійти знову в BIOS;
  5. Можливо, вам варто скинути налаштування BIOS . Робиться це за допомогою батарейки на материнській платі комп'ютера: її необхідно вийняти на кілька хвилин, а потім знову вставити на місце і включити ПК (взагалі, це досить велика тема на цілу статтю ... тому в рамках цієї статті, буду краток).

*

На цьому у мене сьогодні все, доповнення були б вельми до речі ...

Успіхів! 👣

Перша публікація: 25.11.2016

Стаття відкоригована: 27.01.2019

Інші записи:

Уявляєте скільки комбінацій?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика