Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати корпус для комп'ютера: чи варто платити за «шашечки»?

  1. Формфактор або що в нього поміститися? Напевно, ви звернули увагу на те, що сірі коробки під столом...
  2. охолодження
  3. протипилові фільтри
  4. Роз'єми на корпусі
  5. безгвинтове кріплення
  6. антивібраційні резиночки
  7. підсвічування
  8. прокладка кабелів
  9. резюме

Формфактор або що в нього поміститися?

Напевно, ви звернули увагу на те, що сірі коробки під столом звані системними блоками можуть мати різні розміри. Якщо немає, то ми відповідально заявляємо, що комп'ютер може вміститися як в дуже компактному корпусі, так і з комфортом розміщений у великому. Зрозуміло, перевага першого підходу саме в компактності. Адже невеличкий «системник» легше розмістити під столом (або спеціальній ніші всередині столу) і він буде не так помітний. Перевага великих «коробок» полягає в можливості зібрати потужну машину з хорошим охолодженням. Кулери, які охолоджують топові процесори і відеокарти досить габаритні. Тому в малогабаритному «будиночку» вони просто не помістяться.

У статті про вибір материнських плат, ми відзначили, що зараз актуальні три форм-фактром: стандартний АТХ, компактний microATX і найменший Mini-ITX. Згідно усталеній стандарту всі корпуси також можна поділити на кілька типів залежно від їх розмірів (і можливості вмістити материнську плату).
Перерахуємо форм-фактори в порядку зростання габаритів: Mini-ITX , Mini Tower, Middle Tower і Full Tower . Mini-ITX корпусу служать для складання машин з платами відповідного форм-фактора. До таких відносяться Antec ISK310-150 , CFI Group CBI-A8989, Frontier Shadow SD26i, Thermaltake SD100 . Корпуси Mini Tower розраховані на установку «матерів» Micro-ATX. До них відносяться Chieftec Smart SD-01B-B , Cooler Master Elite 343 , Codegen 3347 , KME CM-8C27 та ін. Midi Tower можуть прийняти на борт плати ATX. Серед таких корпусів Asus Vento TA-863 , Chieftec Dragon CH-07B-B , Cooler Master HAF 912 Plus , Foxconn TSAA-679 , Thermaltake V6 BlacX Edition (VM100M1W2Z), Zalman Z9 Plus . А значні за розмірами «вежі» типу Full Tower, такі як AeroCool PGS XPredator Black , Cooler Master HAF 932 , Enermax SpineRex (ECA5010M-BB) , Zalman GS1000 , Поміститися будь-яка начинка.

А значні за розмірами «вежі» типу Full Tower, такі як   AeroCool PGS XPredator Black   ,   Cooler Master HAF 932   ,   Enermax SpineRex (ECA5010M-BB)   ,   Zalman GS1000   , Поміститися будь-яка начинка

Cooler Master HAF 912 Plus - ефектний, якісний і добре оснащений кулерами корпус для геймерів типу Middle Tower

важливі нюанси

Дизайн і якість збірки

Банально, але факт: чим дорожче корпус, чим він кращий зібраний, тим товщий метал використовується і тим краще він виглядає. І тут особливо варто відзначити моделі, орієнтовані на геймерів - у них часто помітний, агресивний дизайн, що підкреслює міць машини.

Агресивний дизайн для геймерів ...

... мінімалістський для естетів

охолодження

Потужному «залозу» необхідний відведення теплого повітря за межі корпусу, а значить, без хорошої вентиляції не обійтися. І в великих корпусах є достатньо місця для установки декількох кольорів. В ідеалі треба подбати, щоб кулери задував всередину прохолодне повітря зовні, проганяли його по «системнику» і виводили нагрітим назовні. Такий приємною особливістю відрізняються практично всі ігрові корпусу.

протипилові фільтри

Потужні кулери створюють сильний потік повітря ... і затягують всередину корпусу пил. Щоб цього уникнути використовуються фільтри, які запобігають потраплянню пилу всередину системи і захищають внутрішні компоненти. Наприклад, вони є CoolerMaster HAF 912 Plus і Zalman Z9 Plus.

Роз'єми на корпусі

Вже давно стало звичним розміщувати кілька роз'ємів на лицьовій панелі корпусу. Завдяки цьому зручно підключати навушники, гарнітури і колонки (в аудіо-роз'єми), а також накопичувачі і периферію по USB. У деяких просунутих корпусів на лицьову панель виводяться порти USB 3.0 і eSATA, слот для карт пам'яті, датчик температури, регулятори обертів кулера та ін.

безгвинтове кріплення

Ще однією приємною особливістю корпусів середнього і високого рівня є безгвинтове кріплення вінчестерів, приводів і плат розширення. Це спрощує процес складання і робить простіше процедуру установки або вилучення накопичувачів в подальшому.

антивібраційні резиночки

У деяких моделей, наприклад у Antec Sonata Elite і Zalman HD501 / 503, є і антивібраційні гумові прокладочки, щоб «гвинти» при роботі не створювали шум і не вібрували.

підсвічування

Крім цікавого дизайну з агресивними військовими настроями, ігрові корпусу нерідко мають і кулери з підсвічуванням. При їх наявності ваш «комп» буде красиво світитися в темряві синім, червоним або зеленим кольором. Наприклад, є кулери-ліхтарі у Antec Twelve Hundred V3 і CoolerMaster HAF 912 Plus, а у Thermaltake Chaser MK-I можна вибрати один з трьох варіантів!

Zalman Z9 Plus за замовчуванням укомплектований кулерами з синім підсвічуванням

прокладка кабелів

У нових солідних і просторих моделей найчастіше є отвори в панелі, в які можна вкласти кабелі таким чином, щоб вони не бовталися по корпусу, а були приховані. Це позитивно позначається не тільки на візуальному образі машини, але і на циркуляцію повітряних потоків.

Врахуйте, що деякі корпуси продаються з блоком живлення на борту, а деякі без нього. Як правило, дорогі моделі вимагають установки БП (вибір залишається за користувачем), а дешеві вже оснащені ним. Відзначимо, що є моделі в обох варіаціях, а також з блоками різної потужності.

резюме

Ми спробували переконати вас, що корпус для комп'ютера це такий же важливий компонент, як процесор або жорсткий диск. Адже від нього залежить не тільки візульних вигляд вашого «залізного коня», а й можливість використовувати потужний «залізо» з хорошим охолодженням і тихим рівнем шуму, зручність роботи з начинкою і підключення зовнішніх пристроїв. Скромні офісні машинки можуть задовольнятися маленькими корпусами, а серйозним ігровим станціям потрібен великий корпус з хорошою компонуванням. Тому, збираючи хороший комп'ютер, не економте пару десятків доларів на корпусі і купіть хорошу модель. Зрештою, він може служити вам довгі роки, тоді як комплектуючі можуть змінюватися постійно.

Формфактор або що в нього поміститися?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика