Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати ігровий монітор: поради і топ моніторів для ігор

  1. Основні критерії вибору монітора для ігор
  2. П'ятірка хороших моніторів
  3. BenQ GW2480
  4. DELL S2718HN
  5. LG 34UM69G
  6. ASUS ROG Swift PG258Q
  7. LG 34UC89G

Розповідаємо про переваги та особливості ігрових моніторів і рекомендуємо кращі моделі.

Ви можете купити найпотужніші комплектуючі ПК, встановити їх в самий незвичайний і красивий корпус, але переважну частину часу, проведеного за комп'ютером, ви будете дивитися не на них, а на екран монітора.

Тому при складанні системи даного девайсу варто приділити не меншу увагу, ніж, наприклад, вибору відеокарти , Адже хороший ігровий монітор подарує набагато більш яскраві враження від відеоігор в порівнянні зі звичайною «офісної» моделлю.

Основні критерії вибору монітора для ігор

  • Тип матриці. На 2018 рік на ринку представлені три основні типи матриць: TN + film, IPS, MVA / PVA. Кожен з них має свої достоїнства і недоліками: так, наприклад, TN + film може похвалитися дешевизною і низьким часом відгуку, але при цьому відрізняється поганий передачею кольору, слабкою контрастністю і малими кутами огляду. IPS і MVA / PVA вигідно відрізняються від конкурента, але й коштують дорожче. Але ми все-таки рекомендуємо не заощаджувати, і обійти TN + film стороною, або ж звернути увагу на дорогі TN матриці, в яких перераховані вище недоліки зведені до мінімуму.

Але ми все-таки рекомендуємо не заощаджувати, і обійти TN + film стороною, або ж звернути увагу на дорогі TN матриці, в яких перераховані вище недоліки зведені до мінімуму

  • Час відгуку. Величина, яка характеризує швидкість відтворення зображення в моніторі, і вимірюється в мілісекундах. Чим менше значення - тим краще: для рядових геймерів оптимальний показник в 3-5 мс, для киберспортсменов - 1-2 мс.
  • Розмір діагоналі. Уже давно в минулому залишилися часи, коли 17-19-дюймові дисплеї здавалися великими. Зараз 24 дюйма - мінімальний розмір діагоналі екрану для монітора, і все частіше користувачі зупиняють вибір на 27-32-дюймових моделях.

Зараз 24 дюйма - мінімальний розмір діагоналі екрану для монітора, і все частіше користувачі зупиняють вибір на 27-32-дюймових моделях

  • Роздільна здатність дисплея. Тут мінімальним на даний момент вважається FullHD - 1920 × 1080 пікселів, а популярність стрімко набирають варіанти з дозволом 2560х1440 і 3840х2160. Але варто відзначити кілька нюансів: по-перше, чим вище дозвіл, тим потужніше потрібно відеокарта для забезпечення комфортної продуктивності ігор, а по-друге, для великої діагоналі бажано високий дозвіл - щільність пікселів на 32-дюймовому FullHD-екрані залишає бажати кращого, з -за чого зображення втрачає чіткість.

Але варто відзначити кілька нюансів: по-перше, чим вище дозвіл, тим потужніше потрібно відеокарта для забезпечення комфортної продуктивності ігор, а по-друге, для великої діагоналі бажано високий дозвіл - щільність пікселів на 32-дюймовому FullHD-екрані залишає бажати кращого, з -за чого зображення втрачає чіткість

  • Наявність портів. Бажано наявність DVI, DP, HDMI. Якщо монітор оснащений тільки портом VGA, краще його не брати: відеокарти Nvidia серії 10хх і вище не мають підтримки аналогових інтерфейсів, тому для них доведеться докуповувати ще й перехідники.
  • Частота розгортки. Параметр, який відповідає за частоту оновлення зображення на екрані. Найбільш поширеною частотою є 60 Гц, але є також ігрові монітори 144 Гц, які роблять динамічні сцени в іграх і фільмах більш плавними, і навіть можуть дати деякі переваги в відеоіграх, де важлива швидкість реакції - наприклад, киберспортівних шутерах.

Найбільш поширеною частотою є 60 Гц, але є також ігрові монітори 144 Гц, які роблять динамічні сцени в іграх і фільмах більш плавними, і навіть можуть дати деякі переваги в відеоіграх, де важлива швидкість реакції - наприклад,   киберспортівних   шутерах

  • Яскравість і контрастність. Перший параметр характеризує потужність підсвічування, другий - ставлення найяскравішою і самої темної точок на моніторі. Щоб не вдаватися занадто глибоко в подробиці, відзначимо, що для хорошого монітора оптимальні значення яскравості - від 250 кд / кв.м, контрастності - від 1000: 1.
  • Nvidia G-Sync / AMD FreeSync. Технології адаптивної розгортки зображення від компаній Nvidia і AMD. Вони синхронізують частоту розгортки екрану і рендеринга кадру відкритий, забезпечуючи плавну картинку без ривків, артефактів і розривів. Кращі ігрові монітори зазвичай оснащені підтримкою однієї з технологій. При виборі не забудьте врахувати виробника своєї відеокарти: Nvidia не працюватиме з FreeSync, і навпаки.

При виборі не забудьте врахувати виробника своєї відеокарти: Nvidia не працюватиме з FreeSync, і навпаки

  • Розширені можливості пошуку, які можуть зацікавити вас:
  • Вигнутий дисплей - монітор з вигнутим екраном, який ніби «охоплює» погляд глядача. Особливо добре ця опція поєднується з Ultrawide-моніторами, які виконані з співвідношенням сторін 21: 9.
  • Регульована підставка - підставка, яка дозволяє регулювати висоту і нахил дисплея, а також повертати його в портретний режим, що зручно, наприклад, для читання.
  • Наявність динаміків / USB-портів - абсолютно необов'язкова опція, потрібна зникаюче малою часткою користувачів.
  • HDR - підтримка технології розширеного динамічного діапазону кольору. З нею зображення дійсно перетворюється: картинка стає більш контрастною, а кольори - дуже глибокими і соковитими. Але варто відзначити, що дана технологія поки ще недосконала, має кілька конкуруючих форматів, які можуть не підтримуватися тим чи іншим HDR-контентом. На даний момент в ігровому плані стабільною підтримкою HDR можуть похвалитися лише консолі PS4 і Xbox One.
  • Дизайн - зараз на ринку представлені монітори всіляких форм і забарвлень: безрамкові, вигнуті, з підсвічуванням і іншими привабливими особливостями. Але на ці особливості варто звертати увагу в останню чергу, віддавши перевагу не яскравій обгортці, а функціональності і практичності.

Але на ці особливості варто звертати увагу в останню чергу, віддавши перевагу не яскравій обгортці, а функціональності і практичності

Слід зазначити, що перераховані вище критерії можуть не поєднуватися в одній моделі пристрою, тому, можливо, вам доведеться робити вибір монітора, вирішуючи, яка з опцій важливіше - 4K-дозвіл, частота 144 Гц або підтримка HDR.

П'ятірка хороших моніторів

Від теорії перейдемо до практики: ми склали невеликий топ моніторів, з якого ви зможете вибрати підходящий девайс для домашнього використання.

BenQ GW2480

BenQ GW2480

Бюджетна модель, якої буде достатньо для невибагливого геймера. Необхідні мінімум тут виконано: діагональ 24 дюйми з FullHD-дозволом, IPS матриця, сучасні роз'єми для підключення до відеокарти, частота розгортки 75 Гц, підсвічування без мерехтіння, відгук 5 мс і навіть вбудовані динаміки і датчик освітлення, що дозволяє автоматично регулювати яскравість зображення. Все це доповнюється безрамковий дизайном.

DELL S2718HN

DELL S2718HN

27-дюймовий монітор з FullHD-дозволом, IPS-матрицею, відгуком 6 мс і частотою 75 Гц. З особливостей варто виділити підтримку технологій HDR і FreeSync. Любителям прекрасного обов'язково сподобаються безрамковий дизайн і стильна підставка.

LG 34UM69G

LG 34UM69G

Ігровий Ultrawide монітор із співвідношенням сторін 21: 9, завдяки якому в фільмах зникають чорні смуги зверху і знизу, а в іграх на екран виводиться набагато більше зображення в порівнянні зі звичайними 16: 9 моніторами. Інші характеристики: діагональ 34 дюйми, роздільна здатність 2560х1080 точок, IPS-матриця, частота 75 Гц, підтримка FreeSync, додатковий роз'єм Type-C, стереоколонки.

ASUS ROG Swift PG258Q

ASUS ROG Swift PG258Q

24.5-дюймова модель з TN-матрицею, роздільною здатністю 1920х1080, частотою оновлення 240 Гц, час відгуку 1 мс, підтримкою 3D і G-Sync , А також видатним дизайном зі стильною підставкою оснащеної підсвічуванням. Вражаюча частота розгортки забезпечує надзвичайну плавність зображення навіть в найдинамічніших шутерах, тому даний монітор відмінно підійде тим, хто всерйоз займається кіберспорту.

LG 34UC89G

LG 34UC89G

Монітор для максимально яскравих вражень від роботи за ПК, перегляду фільмів та ігор. 34-дюймовий вигнутий Ultrawide-дисплей з роздільною здатністю 2560х1080, частота оновлення 144 Гц, підтримка G-Sync, хороша яскравість і контрастність, технологія зниження мерехтіння підсвічування - тут все направлено на зручність користувача. Єдиним недоліком цієї моделі може стати висока ціна.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика