Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати зовнішній жорсткий диск

  1. Розмір має значення
  2. Зовнішній вигляд і матеріали корпусу
  3. Обсяг зовнішнього жорсткого диска
  4. Швидкість роботи
  5. інтерфейс підключення
  6. Додаткові критерії вибору
  7. Підведемо підсумки

У наш час особливо цінується мобільність і доступність інформації. Ми хочемо постійно бути в курсі подій, передавати і отримувати потрібну інформацію, зберігати свої дані, а також дивитися програми, фільми та серіали, створювати проекти, просувати свої ідеї. Терабайти інформації оточують нас. Добре, якщо під рукою є улюблений ноутбук. Але іноді нам мало пам'яті, яка є на його жорсткому диску. Нам хочеться свободи, можливості використовувати інформацію з стороннього ПК або ноутбука. У такому випадку варто звернути увагу на Зовнішні жорсткі диски . Часом дивуєшся, як швидко навколо нас змінюється світ. Ще років десять тому, діставши з сумки і підключивши зовнішній жорсткий диск до свого ноутбука, я міг здивувати багатьох своїх друзів і знайомих. У наш час вони стали звичайним явищем. Зовнішній жорсткий диск - дуже зручна річ, яка стала майже що обов'язковим атрибутом успішного сучасної людини. Це своєрідна велика флешка, на якій можна зберігати гігабайти інформації, підключатися до будь-якого ноутбука. Вона дає відчуття свободи і доступності обміну важливою інформацією.

  1. Розмір має значення
  2. Зовнішній вигляд і матеріали корпусу
  3. Обсяг зовнішнього жорсткого диска
  4. Швидкість роботи
  5. інтерфейс підключення
  6. Додаткові критерії вибору

Рано чи пізно для тих, хто вирішив придбати зовнішній жорсткий диск, питання вибору стає дуже актуальним. Як правильно вибрати зовнішній жорсткий диск? Які фактори необхідно в першу чергу врахувати? От саме про це сьогодні і піде мова в цій статті. Спробую допомогти вам розібратися в цьому питанні і зробити правильний вибір при покупці зовнішнього жорсткого диска.

Розмір має значення

Форм-фактор зовнішнього жорсткого диска - один з ключових показників, від якого варто відштовхуватися при виборі. На сучасному ринку в більшості своїй диски мають розмір 2,5 дюйма і 3,5 дюйма, також є і новий форм-фактор 1,8 дюйма, але він дуже рідко зустрічається. Іншими словами розміри зовнішніх жорстких дисків нічим не відрізняються від тих, що ми використовуємо в настільних комп'ютерах або ноутбуках. Різниця в розмірах особливо впадає в очі.

Варто пам'ятати, що диски першого типу 2,5 дюйма більш компактні, звичайно ж, більш зручні для перенесення в тому ж рюкзаку або сумці. Вони легкі, іноді важать трохи більше 100 г, майже не шумлять, не сильно гріються і їм досить мало потрібно харчування для роботи: звичайного USB-роз'єму цілком достатньо. Ясна річ, що зовнішні жорсткі диски розміром 2,5 дюйма на цьому тлі здаються більш привабливими для придбання.

А зовнішні жорсткі диски 3,5 дюймів громіздкі, важкі, іноді їх вага доходить до 1,5 кг. При цьому їх потрібно підключати не тільки до комп'ютера, але і до розетки, так як для роботи їм необхідно зовнішнє живлення. Звичайно ж їх не хочеться часто брати з собою. Такі вінчестери куди зручніше використовувати вдома на робочому столі або в офісі. Зовнішні жорсткі диски 3,5 дюймів спеціально створені для стаціонарного комп'ютера. Але у великогабаритних зовнішніх дисків є великий плюс. Вони випускаються з досить великою ємністю, яка може досягати 6 Тб.

Третій форм-фактор - 1,8 дюйма - зустрічається досить рідко. Такі зовнішні жорсткі диски відрізняються маленькими розмірами і досить великою швидкістю, але коштують дуже дорого.

Зовнішній вигляд і матеріали корпусу

Що стосується зовнішнього вигляду, то тут все строго індивідуально. Комусь подобаються грубі пристрої з гострими кутами, інші ж люблять «плавний» дизайн, з різними гравировками і фішечки. Сьогодні в магазинах представлений максимально широкий асортимент різного роду моделей жорстких дисків. Є вінчестери, виконані в яскравих, ефектних кольорах. Вони відразу ж приковують до себе погляд і підійдуть, перш за все, сміливим і творчим людям, які не бояться привернути до себе увагу.

Існують також лаконічні моделі, які підійдуть навіть солідним бізнесменам. Є диски, корпус яких виконаний із застосуванням алюмінію - вони дуже стильно виглядають і мають підвищену міцність, в порівнянні зі звичайними пластиковими моделями. Якщо ж ви дійсно боїтеся за збереження гаджета, то можете підшукати вінчестер зі спеціальних зносостійких матеріалів, які не бояться падінь. Існують також лаконічні моделі, які підійдуть навіть солідним бізнесменам

Обсяг зовнішнього жорсткого диска

Після того, як ви визначитеся з форм-фактором, а зробити це потрібно обов'язково, можна сміливо переходити до інших важливих критеріїв вибору. І тут варто задуматися.

Як я писав вище, обсяг будь-яких зовнішніх вінчестерів має обмеження: якщо у випадку з 3,5-дюймовим форм-фактором він становить 6 ТБ на поточний момент, то мобільні вінчестери (2,5 дюйма) рідко володіють об'ємом більше 2 ТБ. Багато це чи мало? Чесно кажучи, відповісти на це питання мені досить складно. І причина банальна - це залежить лише від того, для чого саме вам необхідний накопичувач. Припустимо, якщо ви обожнюєте фільми в Full HD якості і зберігайте їх, то я б настійно рекомендував придивитися до вінчестера якомога більшого обсягу. Для зберігання фотографій і домашніх відеозаписів цілком вистачить кілька сотень гігабайт. Але, знову ж таки все залежить від якості цих фотографій і записів - їх обсяг може бути такий великий, що не вистачить жодного вінчестера.

У більшості ж випадків вистачає саме мобільних жорстких дисків. В цьому плані я б рекомендував звернути свою увагу саме на них, оскільки такі девайси не тільки здатні утримувати величезну кількість інформації в собі, а й можуть використовуватися абсолютно в будь-якому місці. До того ж вони дешевші.

Швидкість роботи

Деякі користувачі нехтують цим важливим параметром при виборі зовнішнього жорсткого диска. І дарма вони це роблять.

Швидкість роботи фактично залежить від двох чинників: швидкості передачі даних і швидкості обертання шпинделя. У другому випадку мова йде про швидкість знаходження необхідної інформації. Швидкість роботи фактично залежить від двох чинників: швидкості передачі даних і швидкості обертання шпинделя

Якщо ви хочете, щоб інформація на вашому пристрої знаходилася якомога швидше, краще вибирати диски форм-фактора 3,5 дюйма. Пов'язано це з тим, що в них шпиндель обертається зі швидкістю в 7200 оборотів в хвилину, а в дисках форм-фактора 2,5 дюйма - 5400 оборотів. Але у кожного правила є винятки, тому дану інформацію краще уточнити у продавця. Можливо, що ви знайдете мобільний вінчестер, швидкість якого буде складати ті самі 7200 оборотів в хвилину.

Для того, щоб швидкість передачі файлів з диска і на диск була найвищою, необхідно вибирати інтерфейс підключення USB 3.0. У цьому випадку швидкість передачі може досягати аж гігабіт на секунду. Правда, важливо не забувати про те, що якщо ваш комп'ютер або ноутбук не підтримує USB 3.0, ніякого збільшення швидкості ви не побачите, а коштують вінчестери з таким інтерфейсом зазвичай куди дорожче.

інтерфейс підключення

Крім технології USB, нерідко застосовується інтерфейс типу LAN (Ethernet). Крім того, що він забезпечує непогану швидкість передачі даних, його можна буде підключити до локальної мережі або інтернету, що робить його доступним для інших комп'ютерів. Дуже зручно, треба помітити.

Досить рідко зустрічається FireWire. Ця технологія не настільки популярна і побачити її можна зазвичай на комп'ютерах Macintosh. Також володіє непоганою швидкістю.

eSATA-інтерфейс цікавий тим, що здатний передавати файли з дуже високою швидкістю. Але мінус технології в тому, що необхідно зовнішнє живлення. Правда, зараз деякі компанії пропонують усовершенственную технологію eSATAp, для якої не потрібно зовнішнє живлення.

Правда, зараз деякі компанії пропонують усовершенственную технологію eSATAp, для якої не потрібно зовнішнє живлення

Існує також інтерфейс підключення за допомогою Thunderbolt, який працює через специфічний роз'єм для комп'ютерів Apple. Швидкість передачі, звичайно, пристойна - до 10 Гб / с, але несумісність з більш поширеними типами роз'ємів ставить на інтерфейсі хрест. Якщо ви плануєте використовувати тільки і виключно ноутбуки від Apple, взяти можна.

Якщо ви плануєте використовувати тільки і виключно ноутбуки від Apple, взяти можна

Додаткові критерії вибору

Важливим критерієм при покупці зовнішнього жорсткого диска є його нагрівання і матеріали корпусу, але це відноситься, скоріше, до стаціонарних 3,5 дюймовим зовнішнім дискам. Адже жорсткий диск, особливо форм-фактора 3,5 ", помітно нагрівається під час роботи. Особливо якщо зчитування або запис даних ведеться активно. В такому випадку краще вибрати модель з вбудованим вентилятором. Він, звичайно, буде шуміти, зате охолодить накопичувач, тим самим продовжить час його роботи. Що стосується матеріалу корпусу, то метал краще відводить тепло і, відповідно, є кращим вибором. Пластик гірше справляється з нагріванням, так що є ризик викликати перегрів диска і збої в роботі.

Набирає чинності тренд робити хоча б кілька моделей в лінійці захищеними від впливу різних факторів. Наприклад, від вологи і пилу. Такими дисками можна користуватися навіть в не самих ідеальних умовах і вони будуть справно працювати. Зрозуміло, тривалий купання не рекомендується, але краплі води можна не боятися. Окремо стоять диски з протиударною захистом. Залежно від строгості стандарту, їх можна безпечно упускати з метрової висоти або ж вільно викидати у вікно з 3-4 поверху. Я б так ризикувати даними не став, але приємно знати, що як мінімум в стандартних сценаріях при падінні диск виживе.

Деякі виробники постачають диски спеціалізованими програмами. Такий софт може автоматично виконувати копіювання вибраних папок відповідно до заданого розкладу. Або ж можна зробити з частини диска прихований розділ, доступ до якого буде захищений паролем. У будь-якому випадку майте на увазі, що значну частину подібних завдань можна вирішити і стороннім софтом.

Варто також звернути увагу на виробника. Я розумію, що в наш час всі компанії приблизно однакову випускають продукцію. Але все ж у провідних виробників зовнішніх жорстких дисків, таких як Western Digital, Samsung, Seagate, Transcend, Hitachi, LaCie, Silicon Power та інших, напрацьовано великий досвід і сучасні технології виробництва, при виборі матеріалів вони віддають перевагу більш якісним компонентам. Та й із захистом, шифруванням даних у них повний порядок.

Підведемо підсумки

Я не буду говорити, який зовнішній жорсткий диск вам краще придбати, тому що з мого боку це буде неправильно. Все залежить тільки від вас і від ваших особистих переваг. Найголовніше, щоб покупка принесла радість і користь.

Як правильно вибрати зовнішній жорсткий диск?
Які фактори необхідно в першу чергу врахувати?
Багато це чи мало?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика