Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як зайти в БІОС на Windows 7?

 1. Трохи про БІОС
 2. чарівний ключик
 3. Список всіх відмичок від БІОС
 4. Творчість самих виробників ноутбуків

Зазвичай у недосвідченого користувача при слові БІОС (англ. BIOS) округлюються очі і виникає легка внутрішнє тремтіння. Це не дивно. Занадто багато страшилок і жахів розповідають про цю базову програму, без якої не буде працювати жоден персональний комп'ютер. Але чим досвідченіший стає користувач, тим більше йому хочеться зазирнути, хоча б одним оком, в цю заборонену зону. Однак перш ніж відкрити двері туди, потрібно дізнатися код від замка. Ось про це ми і поговоримо. Тільки відразу попередимо читача, що тема, як зайти в БІОС на Windows 7, 8, XP і так далі, - на повістку не виноситься.

Справа в тому, що БІОС абсолютно без різниці, яка операційна система стоїть на вашому вінчестері. Він вантажиться найпершим, і його головне завдання - робота з «розумним залізом», яким набитий системний блок.

Трохи про БІОС

Трохи про БІОС

Для початку дамо строго офіційну розшифровку даної абревіатури: БІОС - це «базова система введення-виведення (basic input / output system)». Найбільш поширене інше визначення - CMOS Setup Utility або, у вільному перекладі, «низькорівневі налаштування комп'ютера». Фізично БІОС є програмним кодом, який реалізований в мікросхемі, розташованій на материнській платі.

Фізично БІОС є програмним кодом, який реалізований в мікросхемі, розташованій на материнській платі

Програма виконує багато операцій з моменту запуску комп'ютера і до завантаження операційної системи. Однією з важливих її функцій є первинне тестування ПК (POST).

Однією з важливих її функцій є первинне тестування ПК (POST)

Саме цей процес спостерігає користувач на екрані монітора в перші секунди роботи комп'ютера. Звичайно, за умови, що дана функція включена в самому БІОС.

Примітка. Мається на увазі вивід на екран звіту про що проходить тестування. На багатьох материнських платах така можливість відключена за замовчуванням - користувач бачить тільки логотип виробника материнської плати на тлі якоїсь яскравої картинки плюс невелику дещицю необхідної інформації. Сам же хід POST-операції прихований від глядачів.

Увійшовши в меню БІОС, можна зробити безліч цікавих речей:

 • встановити системні дату і час

  встановити системні дату і час

 • розігнати процесор і пам'ять

  розігнати процесор і пам'ять

 • визначити порядок завантаження жорстких дисків та інших підключених до ПК пристроїв для зберігання інформації

  визначити порядок завантаження жорстких дисків та інших підключених до ПК пристроїв для зберігання інформації

І це далеко не повний перелік налаштувань, які дозволяє змінювати «Базова система ...». Але, повторимося, для того щоб потрапити в цю країну чудес, потрібно відкрити двері з кодовим замком. І який це код, знає, як не дивно, зовсім небагато користувачів. Виправимо дане упущення, перейшовши до конкретики.

до змісту ↑

чарівний ключик

Алгоритм входу в БІОС наступний:

 • запускаємо комп'ютер;
 • як тільки з'являється зображення на моніторі - починаємо старанно, але без фанатизму, ритмічно натискати кодову клавішу або ж поєднання клавіш (які саме - трохи нижче);
 • зазвичай, після декількох секунд, користувач домагається бажаного й потрапляє в низькорівневі налаштування комп'ютера.

запускаємо комп'ютер;  як тільки з'являється зображення на моніторі - починаємо старанно, але без фанатизму, ритмічно натискати кодову клавішу або ж поєднання клавіш (які саме - трохи нижче);  зазвичай, після декількох секунд, користувач домагається бажаного й потрапляє в низькорівневі налаштування комп'ютера

Тепер питання - який же код потрібно вводити? Або, якщо по-простому, на яких клавішах слід вибивати барабанний дріб? Тут не так вже все просто. Згадавши бородатий анекдот, можна сказати: є дві новини - одна погана, інша хороша. Погана новина полягає в тому, що у кожного виробника БІОС свої секретні клавіші або їх поєднання. Хороша новина - розробників БІОС мало і запам'ятати все коди не представляє особливої ​​складності. Тим більше якщо ви не міняєте щодня материнські плати. Досить дізнатися, чий БІОС стоїть на вашій материнке, і прочитати цю статтю.

Примітка. Як правило, в момент первинного завантаження на екран монітора виводиться назва клавіші (або їх комбінації) доступу в інженерне меню (БІОС). Однак найчастіше завантаження сучасного комп'ютера йде настільки швидко, що недосвідчений користувач просто не встигає збагнути, що він бачить на екрані.

до змісту ↑

Список всіх відмичок від БІОС

Умовно Біосил можна розділити на дві категорії.

 1. Мікропрограми, які розробляються для всіх ПК спеціалізуються на цьому компаніями.
 2. БІОС, що випускається виробником самого пристрою. В першу чергу це відноситься до ноутбуків.

Отже, ми не поспішаючи підібралися до суті нашої статті. Уважно читаємо і запам'ятовуємо.

Класика жанру, або коди від самостійних розробників БІОС

Розробник CMOS (BIOS) Клавіші або їх поєднання Award BIOS Ctrl + Alt + Esc, Del AMI BIOS Del, F2 AMD BIOS F1 Phoenix BIOS (застарілий) Ctrl + Alt + S, Ctrl + Alt + Ins, Ctrl + Alt + Esc ALR BIOS Ctrl + Alt + Esc, F2 DTK BIOS Esc

У таблиці наведено «класичні» поєднання клавіш для наймасовіших варіантів БІОС. Мабуть, тільки Phoenix BIOS можна сьогодні вважати, що вийшов з ладу, проте він ще масово присутня на старих комп'ютерах. Перші дві позиції в таблиці займають найпоширеніші версії БІОС. На двох останніх рядках розташувалися CMOS Setup Utility, випущені сторонніми розробниками для деяких моделей ноутбуків.

Взагалі-то, для портативних комп'ютерів варіантів значно більше - кожен виробник намагається відзначитися і придумати щось своє. Але описувати їх все не має сенсу - просто приведемо таблицю, де зібрано більшість відомих на сьогодні кодів доступу в БІОС ноутбуків.

до змісту ↑

Творчість самих виробників ноутбуків

Виробник ноутбуків Клавіші Acer F1, F2, Ctrl + Alt + Esc AST Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Del Compaq F10 CompUSA Del Cybermax Esc Dell 400 F3, F1 Dell Dimension F2, Del Dell Inspiron F2 Dell Latitude F2, Fn + F1 Dell Optiplex Del, F2 Dell Precision F2 eMachine Del Gateway F1, F2 HP (Hewlett-Packard) F1, F2 IBM F1 IBM E-pro Laptop F2 IBM PS / 2 Ctrl + Alt + Ins, Ctrl + Alt + Del IBM Thinkpad З Windows: Programs> Thinkpad CFG Intel Tangent Del Micron F1, F2 або Del Packard Bell F1, F2 або Del Sony VAIO F2, F3 Tiget Del Toshiba Esc, F1

Примітка. Згадане на початку статті правило - «Неможливо зайти в БІОС на Windows 7 або з будь-якої іншої операційної системи» - також справедливо і для ноутбуків.

Тепер, після вивчення наведених вище табличних даних, для вас не складе труднощів увійти в будь-який БІОС - чи йде мова про персональному комп'ютері або представника сімейства ноутбуків. Успіхів!

Тепер питання - який же код потрібно вводити?
Або, якщо по-простому, на яких клавішах слід вибивати барабанний дріб?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика