Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати кращий ноутбук для дому та роботи

  1. Крок 4. арактеристик ноутбуків
  2. Крок 5. Ноутбук вибрав! Де купити лептоп?

Минулого разу ви визначилися з класом ноутбука, його розмірами і операційною системою. Сьогодні ми розповімо вам про те, які характеристики «заліза» важливі для сучасного ноутбука, і на які дрібниці варто звернути увагу при покупці.

Перша частина інструкції як вибрати хороший ноутбук , Обов'язково ознайомтеся перед прочитанням!

Крок 4. арактеристик ноутбуків

Звичайно, потрібно враховувати розмір і дизайн ноутбука при виборі, але набагато розумніше підшукувати собі ноутбук, виходячи з його специфікації. Отже, які ж характеристики є у ноутбука?

Процесор (CPU)

Процесор - це «мозок» будь-якого комп'ютера. Чим продуктивніше буде процесор, тим швидше ваш ноутбук буде «міркувати». Якщо ноутбук потрібен вам для інтернет-серфінгу, то йому не обов'язково мати потужний процесор. Якщо ж вам необхідно виконувати на ноутбуці ресурсомісткі завдання або грати в нові ігри, то без хорошого многоядерного процесора не обійтися.

У переважній масі ноутбуків зараз стоять процесори Intel або AMD. Не можна однозначно сказати, які процесори краще, оскільки у кожного є як переваги, так і недоліки. Наприклад, процесори Intel споживають менше енергії, краще працюють з оперативною пам'яттю і кешами 2-го і 3-го рівня; більшість додатків оптимізовано під них, та й ці процесори ефективніше працюють з одним активним застосуванням. Але при цьому процесори AMD дешевше і набагато краще справляються з багатозадачністю (з ситуацією, коли ви одночасно запускаєте кілька додатків).

Але при цьому процесори AMD дешевше і набагато краще справляються з багатозадачністю (з ситуацією, коли ви одночасно запускаєте кілька додатків)

У будь-якому випадку, незалежно від того, якого виробника ви віддасте перевагу, вибирайте як можна більш новий багатоядерний процесор, щоб ви могли комфортно користуватися ноутбуком якомога довше. Якщо ви хочете процесор Intel, то постарайтеся не купувати застарілі його серії Celeron, Atom і тим більше Pentium. Орієнтуйтеся хоча б на Intel Core i3 (а ще краще на i5). Якщо ж ви віддаєте перевагу AMD, то тримайтеся подалі від серій С і E-, а замість них виберіть хоча б A6 або A8.

Оперативна пам'ять (RAM)

Об'єм оперативної пам'яті безпосередньо впливає на швидкодію системи. Чим більше у ноутбука оперативної пам'яті, тим швидше він «думає», і тим більше додатків можна запускати одночасно. Ігри та інші ресурсомісткі завдання вимагають від ноутбука великого обсягу оперативної пам'яті.

Зараз у більшості ноутбуків обсяг оперативної пам'яті починається від 4 Гб (хоча ще зустрічаються у продажу нетбуки за все з 512 Мб оперативної пам'яті, але на них, зрозуміло, в гри не пограєш). Для ігрових ноутбуків на сьогоднішній день достатнім вважається обсяг оперативної пам'яті в 16 Гб.

Звичайно, отримати недорогий ноутбук з 16 Гб оперативної пам'яті - приваблива перспектива. Але будьте уважні при покупці ноутбука: потужна машина не може бути дешевою. Якщо ви бачите недорогий ноутбук з 16 Гб RAM, то знайте: деякі виробники за великим обсягом оперативної пам'яті маскують слабкий процесор і інші недоліки.

І пам'ятайте: легше і дешевше всього проапгрейдить ноутбук за рахунок оперативної пам'яті, тому краще вибрати лептоп з процесором i5 і 4 Гб оперативної пам'яті, ніж ноут з i3 і 16 Гб оперативної пам'яті.

Який екран ноутбука вибрати?

Зараз основна маса ноутбуків випускається з LED (світлодіодним) підсвічуванням, оскільки вона - сама енергозберігаюча. Тому вам доведеться вибирати тільки між глянцевим і матовим покриттям екрану. Без всяких сумнівів віддайте перевагу матовому екрану. Звичайно, на глянцевому зображення здається яскравіше і жвавіше, але зате з матовим екраном зручніше працювати: йому не страшні відблиски і не так важлива зовнішня освітленість, у нього краще кути огляду. До того ж матовий екран не так сильно брудниться, як глянсовий. Також при виборі ноутбука обов'язково звертайте увагу на яскравість дисплея, якщо ви збираєтеся працювати з лептопом на вулиці.

Що ж до дозволу екрану, то для комфортного використання ноутбука воно повинно бути мінімум 1366 × 768 (HD). Для ігрового та мультимедійного ноутбука оптимальним буде дозвіл Full HD (1920 × 1080).

Яка відеокарта потрібна для гарного ноутбука?

Відеокарта при роботі може споживати багато енергії і тим самим зменшувати час автономної роботи ноутбука. Тому якщо ви набуває ноутбук виключно для офісних додатків, перегляду відео і сидіння в Інтернеті, то вбудованої в процесор відеокарти вам вистачить. Якщо ж ви хочете грати не в казуальні, а в повноцінні гри, то вам знадобиться відеокарта з дискретної видеопамятью. А якщо ви хочете грати в найсучасніші ігри на максимальних налаштуваннях, то відеокарта знадобиться не одна.

При виборі відеокарти звертайте увагу на:

1. Ширину шини пам'яті. Чим вона більше, тим відеокарта продуктивніше. Вимірюється в бітах.

2. Обсяг відеопам'яті і її тип (від DDR до GDDR5). Чим новіший тип відеопам'яті, тим швидше працює відеокарта. Для сучасних ігор потрібний хоча б 1 Гб (а краще 2 Гб) відеопам'яті.

3. Підтримку ATI Crossfire і NVIDIA SLI. Якщо ви хочете потужний ігровий ноутбук з двома відеокартами , То ці відеокарти обов'язково повинні підтримувати нові технології для спільної роботи.

Якого обсягу жорсткий диск мені вибрати?

Чим більше обсяг жорсткого диска, тим більше інформації можна зберігати на ноутбуці. Тому чим жорсткий диск більше, тим краще. Самий «стандартний» на сьогодні розмір - це 512 - 1000 Гб. При виборі жорсткого диска звертайте увагу на швидкість читання і запису даних: чим вона вища, тим краще.

При виборі жорсткого диска звертайте увагу на швидкість читання і запису даних: чим вона вища, тим краще

Скільки портів має бути в ноутбуці?

Порти грають особливу роль для мультимедійного ноутбука, але і для звичайного лептопа вкрай бажано мати мінімум 2 USB-порту (якщо ви плануєте користуватися окремою мишкою, клавіатурою або охолоджуючої підставкою). Якщо ви хочете приєднувати до ноутбука кілька периферійних пристроїв (принтери, сканери, зовнішні накопичувачі, зарядки і т.д.), то додаткові роз'єми USB ніколи не будуть зайвими.

Також зверніть увагу на наявність портів HDMI, VGA і DVI, якщо ви будете підключати до ноутбука монітор або телевізор.

Чи потрібен мені оптичний привід?

Зараз DVD-привід вже не так важливий, як раніше, але якщо вам потрібно працювати з оптичними дисками, то він вам знадобиться. Якщо ви не плануєте постійно взаємодіяти з дисками, то, можливо, кращим варіантом буде купити зовнішній оптичний привід, що зменшить вагу ноутбука. Також замість DVD-приводу (DVD-ROM) може бути встановлений привід для Blu-Ray дисків (BD-ROM).

Крок 5. Ноутбук вибрав! Де купити лептоп?

Уважно поставтеся до того, де і у кого ви будете купувати лептоп. В інтернет-магазинах ноутбуки, як правило, коштують дешевше, але їх попередньо можна потримати в руках. У звичайних магазинах електроніки лептоп можна помацати і оглянути, але крім завищеної ціни продавці часто нав'язують непотрібні супутні послуги. Якщо ж ви вирішили купити лептоп в такому магазині, то не погоджуйтеся на товар з вітрини: невідомо, як довго він там знаходився, скільки часу він провів включеним, не падав він, а також хто і як його до вас чіпав.

У будь-якому випадку, намагайтеся вибрати надійного продавця. Будьте обережні: деякі магазини (особливо в інтернеті) можуть продавати відремонтовані ноутбуки під виглядом нових. Зрештою, ноутбук - це не буханець хліба; ноутбук купується на кілька років вперед. Тому ставтеся до його вибору з усією серйозністю, а після покупки не забувайте за ним доглядати і регулярно чистити ноутбук . Правильний догляд за лептопом продовжить життя девайсу і не розорить ваша гаманець. Намагайтеся не купувати старі ноутбуки, особливо з рук: як би не була приваблива ціна, згодом може виявитися багато підводних каменів у вигляді битого жорсткого диска або артефактів відеокарти. До того ж такі продавці не дають фірмову гарантію на ноутбук на відміну від офіційних магазинів.

Немає схожих статей

Де купити лептоп?
Отже, які ж характеристики є у ноутбука?
Який екран ноутбука вибрати?
Яка відеокарта потрібна для гарного ноутбука?
Якого обсягу жорсткий диск мені вибрати?
Скільки портів має бути в ноутбуці?
Чи потрібен мені оптичний привід?
Де купити лептоп?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика