Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як правильно оновити біос на ноутбуці acer. Способи оновити біос на ноутбуці

 1. Підготовка до оновлення
 2. процедура оновлення
 3. Використання фірмової утиліти в середовищі Windows
 4. Використання DOS-режиму
 5. Внутрішнє оновлення БІОС
 6. Створення завантажувального диска DOS
 7. використовуваний софт
 8. розгін відеокарти
 9. прошивка
 10. висновок
 11. Навіщо потрібно оновлення БІОС
 12. Як зайти в BIOS на ноутбуці
 13. Способи оновити БІОС материнської плати на ноутбуці
 14. В операційній системі Windows
 15. Оновлення безпосередньо в BIOS
 16. У режимі DOS за допомогою USB флешки
 17. ВІДЕОінструкція: як перепрошити БІОС
 18. Як зайти в Біос на ноутбуці
 19. Порядок поновлення Bios
 20. важливі зауваження
 21. Навіщо слід оновлювати BIOS
 22. На що слід звернути особливу увагу при оновленні BIOS
 23. Етап 3: установка свіжої версії BIOS
 24. Оновлення BIOS через програму від виробника
 25. Оновлення BIOS за допомогою завантажувальної флешки

БІОС - базове ПО, яке виробляє початковий запуск системи. Вхідні в його склад прошивки починають працювати, як тільки ви натискаєте на кнопку включення системного блоку. Мікропрограми моментально аналізують стан основних компонентів комп'ютера, перевіряючи працездатність контролерів, задаючи параметри роботи. Простіше кажучи, BIOS займається тим, що тестує систему, своєчасно подаючи сигналізуючи про виявлені помилки за допомогою звукового сигналу.

Програма для поновлення биоса дозволяє користувачеві встановити сучасну версію базового ПО, прискоривши роботу системи і поліпшивши її продуктивність. Але процедура внесення змін до встановлену версію BIOS має серйозні ризики, які обов'язково слід враховувати.

Навіщо оновлювати БІОС - якщо відповідь ви не знаєте, настійно рекомендується відмовитися від цієї затії. Внесення змін в роботу комп'ютера на такому рівні може обернутися появою критичних помилок , Виправити які набагато складніше, ніж перевстановити Windows. Невдала спроба оновлення може стати причиною того, що доведеться йти в магазин за новою платою.

Випадків, коли без установки нової версії не обійтися, дуже мало. Причини можна буквально перерахувати по пальцях:

 1. Необхідність встановити нові деталі, які сумісні з «материнки», але працювати відмовляються;
 2. Версія БІОС спочатку встановлена ​​недопрацьована, з помилками і збоями в роботі системи.

В інших випадках установка нової версії BIOS - невиправданий ризик. Навіть якщо ви чітко знаєте, навіщо вам оновлювати БІОС, то все одно добре подумайте, чи так це необхідно.

Підготовка до оновлення

Вирішуючи питання, як оновити біос материнської плати, насамперед дізнайтеся, яка версія у вас встановлена. Зробити це легко: можна подивитися на самій платі, або в документації, яка була з нею в коробці.

Дізнатися версію можна і в самій системі, натиснувши поєднання Win + R, що викликає меню «Виконати», і набравши команду «msinfo32». У вікні «Відомості про систему» ​​ви знайдете потрібну вам запис.


У вікні «Відомості про систему» ​​ви знайдете потрібну вам запис

Версію ви дізналися. Тепер, якщо ви хочете оновити БІОС своєї материнської плати asus або будь-який інший фірми, вам необхідно відвідати офіційний сайт цього виробника. Тут в розділі «Завантаження» потрібно пошукати, чи є для вашої версії оновлення.

Примітка: якщо ви купували комп'ютер від великого виробника, який повністю комплектує системний блок усіма платами, то заходите на сайт цієї компанії і за моделлю пристрою шукайте, чи є які-небудь нові версії BIOS.

процедура оновлення

Способи відновлення BIOS різняться в залежності від виробника і моделі материнської плати. Виділити можна три основні методи:

Використання фірмової утиліти в середовищі Windows

Це звичайна практика для ноутбуків і більшості материнських плат. Наприклад, оновлення біоса «материнки» asus краще проводити за допомогою утиліти USB BIOS Flashback, яку можна завантажити з сайту тайванської корпорації. Для поновлення биос gigabyte також перейдіть на офіційний портал компанії. якщо знання англійської мови у вас знаходиться на високому рівні , То тут ви заодно можете прочитати докладну інструкцію по установці оновленої версії і завантажити весь необхідний софт.


Припустимо, тут вказаний такий момент, як відключення гіперпоточності. Вся ця процедура, категорично рекомендована фахівцями для вирішення питання, як оновити біос плати gigabyte , Розписана у всіх подробицях і дозволить провести оновлення коректно і безпечно.

Використання DOS-режиму

При виборі такого способу вам необхідно буде зробити системну флешку (раніше цю роль виконувала дискета), з DOS, файлом нового BIOS і додаткової утилітою для коректної установки . Про створення завантажувальної флешки поговоримо більш докладно трохи нижче.

Внутрішнє оновлення БІОС

Багато сучасні материнські плати підтримують таку функцію. Цей спосіб особливо хороший, якщо ви, наприклад, хочете оновити біос материнської плати asus, і абсолютно впевнені, що завантажили правильну версію.

При виборі цього способу вам залишається тільки налаштувати завантаження знімного носія з BIOS, відкрити на ній потрібну програму і провести оновлення.

Створення завантажувального диска DOS

Це найбільш використовуваний спосіб, незважаючи на те, що сама по собі операційна система DOS не особливо поширена серед користувачів. Більшість інструкцій, в яких описується, як оновити біос на ноутбуці, називають цей метод оптимальним і найбезпечнішим.

використовуваний софт

Перший варіант - скористатися можливостями, наданими програмою Rufus. Ця утиліта, завдяки своїй функціональності, може бути корисна в багатьох випадках, і створення завантажувальної флешки - один з них.

Програма не вимагає установки і відразу після скачування готова до роботи. Процес запису максимально спрощений. Користувач вибирає в полі «Device» свою флешку, вказує в якості файлової системи FAT32, вибирає версію DOS, яку бажає встановити, і натискає «Start». Через кілька секунд на руках у вас вже буде готовий завантажувальний знімний диск.

Через кілька секунд на руках у вас вже буде готовий завантажувальний знімний диск

Другий спосіб - використання додатка WinToFlash. Її також можна завантажити безкоштовно, а процес запису тут нітрохи не складніше, ніж в Rufus.


Її також можна завантажити безкоштовно, а процес запису тут нітрохи не складніше, ніж в Rufus

Найпопулярнішим же способом на просторах Рунета можна назвати роботу з програмою USB Storage Tool. Вона скачується в архіві, в якому лежить сама ОС і програма для підготовки флешки.

Принцип роботи наступний:

 1. Ви запускаєте програму;
 2. Вказуєте, що форматування необхідно провести в файлову систему FAT32;
 3. Ставте галочку напроти пункту, що запускає запуск створення флешки з MS-DOS;
 4. Вказуєте шлях до файлів цієї операційної системи.

Завантажувальна флешка готова. Тепер можна записувати на неї програми, що дозволяють оновити БІОС у материнської плати asus або будь-який інший фірми.

розгін відеокарти

Виходять нові ігри, підвищуються вимоги до потужності «заліза». Але якщо у оперативної пам'яті або процесора ще є якийсь запас міцності, то відеоадаптери першими перестають справлятися з навантаженнями, які їм пропонують тривимірні ігри.

Коли потужності вже катастрофічно не вистачає, зображення починає псуватися: з'являються неточності, чорні квадрати, картинка завмирає і т.д. Купити новий відеоадаптер не завжди є можливість, залишається тільки його розганяти. Одним з важливих аспектів цієї процедури є оновлення BIOS.

Але пошук рішення як оновити біос відеокарти Nvidia - це крайній захід, коли ніяких інших способів вже не залишається.

Спробуйте для початку налаштувати поточну версію BIOS, завантажити свіжі драйвера. Якщо нічого не допомогло, тоді приступайте до практичної частини вирішення питання, як можна оновити біос відеокарти Nvidia.

прошивка


Якщо прошивка не вдалася

Якщо після поновлення комп'ютер монітор відображає зображення або комп'ютер зовсім відмовляється включатися, то ваша спроба розігнати відеоадаптер явно не вдалася.

Причини може бути дві:

 • встановлена ​​неправильна версія BIOS;
 • допущена помилка в процесі оновлення.

Щоб виправити ситуацію, і насолодитися роботою старої, що не розігнаної карти, знадобиться другий відеоадаптер. Це обов'язкова умова, тому про її наявності краще потурбуватися заздалегідь.

Вставте другий відеоадаптер у вільний слот, а потім підключіть до нього монітор. Знову завантажте диск, з якого записували нову версію BIOS. Як ви пам'ятаєте, на ньому ми зберегли стару версію. Тепер її потрібно відновити.

Наберіть в режимі MS-DOS команду «nvflash -a». З її допомогою ви дізнаєтеся код адаптера, що вимагає нової прошивки. Введіть команду «nvflash -ix -f oldbios.bin». X в даному випадку - це той самий код адаптера, а «oldbios.bin» - файл старою версією BIOS.

Вимкніть комп'ютер, відключіть другу відеокарту і спробуйте завантажитися з першим графічним адаптером. Якщо все пройшло правильно, він знову стане робочим.

висновок

Тепер ви знаєте, як оновити біос на своєму ноутбуці або комп'ютері. Наостанок - два корисних ради , Прислухавшись до яких, ви мінімізуєте ризики.

Перше - після успішного оновлення BIOS рекомендується скинути до заводських налаштувань, після чого налаштувати його під свої запити.

Дозвілля та роботу сучасної людини вже зовсім не можна уявити без використання ноутбука. Необхідність ремонту, зміни звичних налаштувань і оновлень виникає у користувачів часто. Часом важливо знати, як оновити біос на ноутбуці. Біос (BIOS) - ключова система по введенню-висновку інформації, що забезпечує завантаження операційних систем (Windows, Linux, IOS). Перепрошивка БІОС на ноутбуці прибирає помилки або включає додаткову підтримку пам'яті і процесорів.

Навіщо потрібно оновлення БІОС

Перш, як оновити БІОС на вашому ноутбуці, потрібно дізнатися, навіщо потрібне оновлення програми. Існує кілька факторів:

 1. Немає підтримки нового забезпечення. Старі настройки не підходять новим засобам, тому лептоп потребує заміни версії BIOS.
 2. При установці нових програм старе програмне забезпечення «конфліктує» з ними.
 3. Встановлені налаштування пошкоджені вірусами.
 4. Інформація про те, як прошити біос, знадобиться, коли флеш-накопичувачів не зчитується як пристрій завантаження.
 5. Ноутбук зависає при включенні деяких програм або їх опцій, самостійно перезавантажується.
 6. Материнська плата не виявляє вінчестер великий ємності, відеоадаптер (відеокарту) з високою кількістю гігабайтів.
 7. Стабільність роботи лептопа нестійка, комп'ютер слабо працює через дрібних помилок програмного забезпечення .
 8. Виробник встановив тільки базовий набір функцій, якого для потужності роботи комп'ютера недостатньо.

Як зайти в BIOS на ноутбуці

Запуск биоса відбувається відразу ж при включенні ноутбука. Якщо модель ноутбука старіша, то в верхньому лівому куті дисплея буде видно букви в перші секунди завантаження. Далі запускається операційна система, управління ноутбуком переходить до неї. Щоб дізнатися, як відкрити біос на ноутбуці, перш за все, дізнаються виробника і модель лептопа. Для входу в біос найпопулярніших брендів ноутбуків потрібно включити або перезавантажити ноутбук, потім слід для:

 1. HP (ЕйчПі) - утримувати при запуску ноутбука клавішу F2 або Escape.
 2. ASUS (Асус) - натиснути при включенні клавішу F2.
 3. ACER (Асер) - натиснути комбінацію F2-Del або Ctrl-Alt-Esc. Також включення проводиться за допомогою клавіші F1.
 4. DELL (Делл) - Del, F2, рідко Ctrl-Alt-Enter.
 5. SAMSUNG (Самсунг) - в момент включення натисніть кнопку Pause. З'явиться текст, в ньому потрібно знайти «Press F2 to enter setup». Клавіша F2 замінюється F1, F8, F10, F11, F12, Esc методом підбору потрібної. Для виходу натисніть Enter. Наступний етап - пошук маркування материнської плати ноутбука. Щоб її дізнатися, слідуємо «Пуск - Обладнання - Диспетчер пристроїв - Зміни». Копіюємо маркування собі на листок, вводимо в браузері. Дописуємо при бажанні додатково «to enter setup / BIOS».
 6. LENOVO (Леново) - класичні клавіші Del або F2.
 7. TOSHIBA (Тошиба) - варто враховувати модель пристрою. Для старих моделей Тошиба при вимкненому ноутбуці затискаємо кнопку F2, потім, утримуючи клавішу, включаємо ноутбук. Нові пристрої включаються за інструкцією «Вхід в Windows - Пуск - Попередньо програми - Bios System» (іноді назва відрізняється, але в ньому є присутнім обов'язково слово BIOS).


Нові пристрої включаються за інструкцією «Вхід в Windows - Пуск - Попередньо програми - Bios System» (іноді назва відрізняється, але в ньому є присутнім обов'язково слово BIOS)

Способи оновити БІОС материнської плати на ноутбуці

Установка програмного оновлення БІОС відрізняється способами в залежності від типу материнської плати. Перед прошивкою потрібно вивчати інструкцію до плати, щоб врахувати всі деталі, які вказує виробник. Способи оновлення:

 1. Фірмова утиліта Windows. Переважний спосіб, за допомогою якого вдасться уникнути помилок, якщо незрозуміло, як перевстановити биос. Сучасні материнські плати (Asus, MSI, Gygabyte) краще сприймають цю утиліту.
 2. вбудовані настройки BIOS . Варіант вважається придатним, коли користувач впевнений в абсолютно правильною встановленої версії BIOS. Програма для поновлення биоса (Q-Flash, EZ Flash, Utility) записується на флешку і запускається.
 3. Режим DOS. Варіант такої прошивки для досвідчених користувачів, новачкам буде таким методом оновити програму введення-виведення важко. Режим вимагає створення завантажувального флеш-накопичувача з DOS і новою версією програми BIOS. Можуть з'являтися серйозні помилки при установці.

В операційній системі Windows

Як оновити біос на материнській платі Asus або будь-який інший? За допомогою фірмової утиліти MSI Live Update 5 алгоритм дій такий:

 1. Запускаємо програму MSI Live Update 5, натискаємо іконку Scan.
 2. У списку звіту шукаєте рядок MB BIOS. Якщо така є, то оновлення для вашого ноутбука є. Клікаєте стрілочку для завантаження.
 3. Запускаєте файл збережений раніше і тиснемо Next.
 4. вибираєте In Windows Mode для початку установки.
 5. Активні програми закриваються, клікаєте Next.
 6. Чи очікуєте завершення оновлення програми.
 7. З'являється Press any key - натискаєте будь-яку кнопку для перезавантаження комп'ютера.
 8. Процес переустановки поновлення завершено.


Процес переустановки поновлення завершено

Оновлення безпосередньо в BIOS

Варіант поновлення в середовищі Windows не дуже безпечний для материнської плати. Головною небезпекою стає зависання роботи комп'ютера або несподіване його відключення. Якщо процес установки буде перерваний, то материнська плата пошкодиться. Оновлення безпосередньо в БІОС допоможе налаштувати потрібні програми , Уникнути проблемної установки за допомогою вбудованих інструментів. Покрокова інструкція :

 1. Скачайте на комп'ютер файл оновлення.
 2. Запишіть його на чистий, добре працює флеш-накопичувач - потрібен попередньо перевірений на віруси.
 3. Флешку з порту не виймаємо і перезавантажуємо комп'ютер. Наступний крок - потрібно увійти в біос.
 4. У розділі Tools відкриваємо утиліту поновлення (назва дізнаємося по інструкції до материнської плати).
 5. У головному меню переходимо в лівий стовпчик (клавіша Tab). Тут розташовані всі носії, які виявляються пристроєм.
 6. Вибираємо флешку, натискаємо оновлення і натискаємо кнопку Enter.
 7. Іноді материнська плата вибиває перевірку на помилки, закінчення якої потрібно дочекатися, нічого не скасовуючи.


Іноді материнська плата вибиває перевірку на помилки, закінчення якої потрібно дочекатися, нічого не скасовуючи

У режимі DOS за допомогою USB флешки

 1. Качаємо з офіційного сайту програму. Установка не потрібно, тому відразу запускаємо.
 2. У розділі Device вибираємо флеш-накопичувач для завантаження на нього файлу. Важливо: збережіть все необхідне з флешки попередньо, інакше при завантаженні всі файли з флешки втечуть і відновлення не вдасться.
 3. У рядку File System вказуємо FAT32.
 4. Навпаки Create a bootable disk using ставимо версію MS-DOS або FreeDOS. Як дізнатися версію біоса для вашого ноутбука? Між цими варіантами немає принципової різниці, вибирайте будь-який.
 5. Натискаємо Start: процес завершиться протягом декількох секунд.


Натискаємо Start: процес завершиться протягом декількох секунд

ВІДЕОінструкція: як перепрошити БІОС

BIOS - базова система введення-виведення, яка є посередником між операційною системою: Windows, Linux або iOS, і компонентами лептопа. Вона може містити помилки, а оновлення їх знімає. Установка нової версії може знадобитися і з іншої причини. Іноді виробники включають підтримку нових модулів пам'яті або процесорів.

Як зайти в Біос на ноутбуці

BIOS запускається відразу при включенні. У старіших моделях добре видно букви в лівому верхньому кутку екрану відразу після початку завантаження. Потім вони зникають і змінюються картинками запуску ОС, оскільки саме їй передається керування лептопом.

Спочатку необхідно визначити модель ноутбука. Ось типові способи для популярних брендів:

 • ASUS: при включенні утримуйте F2.
 • ACER: теж F2, DEL. Більш екзотичні клавіші: Ctrl-Alt-ESC або F1.
 • Compaq: клавіша F10.
 • DELL: класична DEL, F2, вкрай рідко - Ctrl-Alt-Enter.
 • HP: клавіші F2, ESC.
 • LENOVO: Del, F2.

Повний список зайняв би надто багато місця. Тому якщо жодна з цих комбінацій не допомогла, зверніться до нас в коментарях нижче.

Якщо у вас все вийшло, то має з'явитися приблизно таке вікно.

Не забудьте, що спочатку ви повинні перезавантажиться. Вікно биос видно лише в перші секунди роботи.

До речі, якщо натиснути Pause, то букви в лівому верхньому кутку застигають на екрані. Можна побачити версію і інші деталі биос.

Порядок поновлення Bios


Примітка. Файли утиліти і файли прошивки зазвичай поставляються в заархівує (ZIP). Їх потрібно попередньо розпакувати в створений на диску C: або D: каталог. І лише потім запустити.


І лише потім запустити

Після перезавантаження лептоп буде працювати з новою версією базової системи введення / виводу. Явних проявів поновлення шукати не варто. Зміни, як правило, непомітні. Підтвердити ж факт поновлення можна тією ж програмою MSInfo.

важливі зауваження

Лептоп - пристрій досить закрите з точки зору гнучкості налаштувань. або пам'яті неминуче призведе до перегріву і передчасного виходу з ладу елементів ноутбука. Тому не варто покладати на на будівництво БІОС завищених очікувань. Максимум, що ви зможете зробити, трохи підняти частоту процесора, якщо це дозволено виробником, і вибрати пристрій для завантаження.

Остання можливість корисна, коли потрібно завантажитися з флешки. Наприклад, це необхідно для боротьби з вірусами. В цьому випадку необхідно завантажити образ завантажувального диска з сайту розробника антивірусу і завантажуєтесь з нього. Попередньо ви повинні зайти в BIOS ноутбук а й вказати USB-drive як головний пристрій для завантаження.

Попереджаємо - операції по ремонту або поліпшення ноутбука краще довірити професіоналам. Більшість збоїв відбувається через некоректну роботу програм в операційній системі. Біос ж є лише посередником між програмної та апаратної частиною ноутбука.

У деяких рекомендаціях щодо правильної експлуатації ноутбука може говоритися про те, що час від часу необхідно проводити процедуру оновлення BIOS. У цій статті мова піде про те, навіщо може знадобитися виконання даної процедури, а також яким чином вона проводиться.

При кожному включенні комп'ютера, перед тим, як буде завантажена операційна система, ми бачимо графічний інтерфейс BIOS, який є базовою системою введення-виведення, спрямованої на перевірку працездатності обладнання, підготовку і запуск операційної системи.

Навіщо слід оновлювати BIOS

Насправді, правильніше сказати, чому не слід оновлювати BIOS:

 1. Будь неуважний крок або збій в роботі ноутбука може привести до повного виходу з ладу роботи ноутбука, через що може знадобитися звернення в сервісний центр;
 2. Іноді ноутбуки можуть втрачати в гарантійному обслуговуванні після проведення процедури оновлення BIOS. Якщо ваш ноутбук ще на гарантії, слід уточнити даний момент ;
 3. Якщо ноутбук працює в нормі, то оновлення BIOS для рядового користувача не привнесе ніяких істотних поліпшень.

Якщо ноутбук працює нормально, то навіть і не слід замислюватися про оновлення БІОС. Оновлення слід виконувати в тому випадку, якщо ноутбук працює з помилками, які були усунені з новими версіями, з'явилася потреба встановити нове обладнання, яке не підтримує старими версіями BIOS і т.д.

На що слід звернути особливу увагу при оновленні BIOS

 • Останні версії BIOS можуть бути завантажені виключно з офіційного сайту виробника вашого ноутбука і тільки для вашої моделі;
 • У процесі оновлення ноутбук повинен бути обов'язково підключений до мережі, і не відключатися до повного завершення процедури;
 • У процесі оновлення BIOS ноутбук краще залишити в спокої, не чіпаючи ніяких клавіш і кнопок;
 • Перед оновленням слід відключити все підключене устаткування, за винятком миші. В процесі не слід нічого підключати.

Етапи поновлення БІОС на ноутбуці

Етап 1: з'ясовуємо поточну версію BIOS

Перш за все, щоб завантажити оновлену версію BIOS, вам буде потрібно знати, яка версія встановлена ​​в даний момент на вашому ноутбуці. З'ясувати це досить просто: для цього запустіть вікно «Виконати» сполучення клавіш Win + R і в відобразиться вікні проведіть наступну команду:

На екрані відобразиться вікно «Відомості про систему», в якому вам буде потрібно знайти рядок «Версія BIOS». Інформація, що міститься в ній інформація нас-то і цікавить.


Інформація, що міститься в ній інформація нас-то і цікавить

Тепер, знаючи поточну версію, вам буде потрібно завантажити свіжий дистрибутив BIOS для вашої моделі ноутбука. Для цього перейдіть на сайт виробника і виконайте пошук по вашої моделі пристрою. У розділі з драйверами і утилітами ви і зможете знайти і завантажити свіжу версію програмного забезпечення.


У розділі з драйверами і утилітами ви і зможете знайти і завантажити свіжу версію програмного забезпечення

Етап 3: установка свіжої версії BIOS

Як тільки інсталяційний файл буде завантажений, можна приступати до установки оновлень. Рекомендуємо виконувати установку апдейта пізно ввечері, коли робота з ноутбуком вам точно не буде потрібно. Для цього закрийте на комп'ютері максимальну кількість програм, а потім просто виконайте запуск раніше завантаженого інсталяційний файл.

Перед запуском система попередить про те, що в процесі не можна запускати програми, вмикати сон або гібернацію, чіпати кнопку харчування, підключати USB-пристрої і так далі. Клацніть «ОК» для продовження.

Далі ноутбук автоматично піде в перезавантаження, після чого перейде до процесу оновлення. Звертаємо вашу увагу на те, що в процесі ноутбук може досить сильно нагріватися шуміти. В даному випадку занепокоєння зайве.

Власне, процес оновлення БІОС дуже простий, і труднощів не повинно виникнути ні у одного користувача. Дуже важливо залишити ноутбук в спокої на час виконання процедури, і тоді оновлення буде обов'язково виконано успішно.

Заміна або оновлення системи BIOS , Яка є посередником для на вашому ноутбуці, потрібно нечасто. Мало хто стикається з необхідністю оновити систему введення-виведення, адже ця процедура рідко впливає на функціонування техніки.

Більшість користувачів навіть не знають про можливість прошивки BIOS

І все ж, якщо вам потрібно оновити базову систему, знайте - справа ця неважка, але дуже відповідальна. Найменші неполадки в процесі можуть перетворити ваш ноутбук в купу заліза, тому до процедури варто поставитися серйозно. Виконати її може кожен, головне - точно дотримуватися всіх інструкцій.

Давайте розглянемо, як встановити БІОС на ноутбук за допомогою двох способів, кожен з яких має свої особливості.

Оновлення BIOS через програму від виробника

Перший спосіб, який дозволить встановити новий біос на ноутбуці є простим, але підходить далеко не для всієї техніки. Він передбачає завантаження програми, яка самостійно оновить BIOS - подібні додатки часто розробляються найбільш авторитетними виробниками.

Оновлення базової системи відбувається так:

 • Запустіть на своєму обладнанні утиліту MSInfo і знайдіть розділ, в якому мова йде про характеристики BIOS - тут вам потрібно дізнатися версію базової системи. Ще про неї можна отримати інформацію, глянувши на задню сторону корпусу, або за допомогою спеціальних утиліт, які визначають версію системи. Загалом, є кілька варіантів, як дізнатися версію забезпечення, а який вибирати, залишається справа ваших уподобань.


Загалом, є кілька варіантів, як дізнатися версію забезпечення, а який вибирати, залишається справа ваших уподобань

 • Тепер зайдіть на сайт виробника лептопа і знайдіть інформацію про свою модель.
 • Зупиніться на розділі з драйверами для оновлення пристрою. Зазвичай потрібно вказати, який версією Windows ви користуєтеся, після чого ви зможете переглянути список доступних нових драйверів.


Зазвичай потрібно вказати, який  версією Windows  ви користуєтеся, після чого ви зможете переглянути список доступних нових драйверів

 • У згаданому списку знайдіть оновлення для BIOS, подивіться на пропоновану версію - якщо вона старше за номером, значить, ви можете оновити систему.

Примітка. Обов'язково завантажуйте всі необхідні файли тільки з офіційного сайту, інакше ризикуєте вивести ноутбук з ладу. Що стосується їх вибору на веб-сторінці - уважно стежте за всіма тонкощами назви моделі, її номера або версії.

 • Скачайте файл з програмою для оновлення, збережіть на жорсткий диск. Потім завантажте ще й нову версію BIOS для вашого обладнання.
 • Розпакуйте архів и встановіть програму, запустіть ее.
 • Вкажіть в додатку шлях до файлу прошивки, який попередньо теж потрібно розпакувати. Після програма запропонує почати процес оновлення.


Після програма запропонує почати процес оновлення

Під час оновлення слід обов'язково враховувати два моменти:

 1. Підключіть лептоп до мережі, щоб він раптово чи не розрядився.
 2. Чи не виконуйте жодні операції під час роботи програми, почекайте, поки вона самостійно зробить все необхідне.

Після завершення оновлення ви зможете почати користуватися новою версією BIOS вже при наступному завантаженні комп'ютера.

Тільки що ви дізналися, як оновити БІОС на ноутбуці за допомогою спеціально розробленого додатка. Це досить просто, адже весь процес відбувається безпосередньо в системі, і утиліта самостійно виконує практично всі дії.

Але не завжди установка можлива за допомогою простої програми, бувають випадки, що завантаження нового забезпечення робиться тільки з використанням завантажувальної флешки. Тому давайте розглянемо, як встановити інший БІОС на ноутбуці з-під DOS через зовнішній накопичувач.

Оновлення BIOS за допомогою завантажувальної флешки

Цей спосіб установки базової системи введення-виведення не такий простий, як попередній і вимагає більшої уважності. Весь процес відбувається наступним чином:

 • Перш за все, створіть завантажувальний флешку.

Перш за все, створіть завантажувальний флешку

Зверніть увагу! Використовувати в якості інструменту для переустановлення BIOS слід тільки надійну флешку - якщо раніше ви помічали збої або неполадки в роботі, краще нею не користуватися.

 • Дізнайтеся точний серійній номер вашого пристрою або його модель, в загальному, все необхідне, що потрібно на сайті вашого виробника для пошуку актуальної Версії BIOS. Повторимося, обов'язково користуйтеся тільки офіційним сайтом, на якому вам слід завантажити нове забезпечення і зберегти його на комп'ютері. Ще вам необхідно завантажити спеціальну програму від виробника, щоб вона встановила саму систему.


Ще вам необхідно завантажити  спеціальну програму  від виробника, щоб вона встановила саму систему

 • У багатьох випадках вам потрібно скачати не окрему версію BIOS, а програму, яка допоможе встановити БІОС на ноутбук з флешки - це істотно спрощує справу.


У багатьох випадках вам потрібно скачати не окрему версію BIOS, а програму, яка допоможе встановити БІОС на ноутбук з флешки - це істотно спрощує справу

 • Запишіть файли на флешку, після чого вам потрібно перезавантажити комп'ютер і в існуючому BIOS вибрати завантаження з зовнішнього носія . Подібний спосіб завантаження включений в меню базової системи або активується за допомогою клавіші F12 - її функція є спільною для більшості ноутбуків, незалежно від марки.
 • Після вибору завантаження з флешки перед вами з'явиться Командний рядок , Де слід ввести назву програми для установки BIOS і натиснути Enter.


Після вибору завантаження з флешки перед вами з'явиться  Командний рядок  , Де слід ввести назву програми для установки BIOS і натиснути Enter

 • Перед вами з'явиться вікно програми для заміни BIOS, спочатку буде проведена перевірка файлу прошивки на предмет того, чи немає в ньому неполадок, і чи підходить він для цієї моделі лептопа.
 • Після успішної перевірки вам буде запропоновано натиснути будь-яку клавішу для запуску процесу оновлення - зробіть це.
 • Ще не закінчитися перевстановлення, ні в якому разі не натискайте жодних клавіш, не вимикайте з харчування ваше обладнання, навіть якщо вона заряджена.


Ще не закінчитися перевстановлення, ні в якому разі не натискайте жодних клавіш, не вимикайте з харчування ваше обладнання, навіть якщо вона заряджена

Після завершення процесу ноутбук виконає автоматичну перезавантаження - екран може згаснути на кілька секунд, це нормально, після чого ви зможете користуватися ним як раніше. Відкоректуйте всі необхідні параметри для BIOS і можете вважати, що процес установки нової системи завершений.

Тепер ви знаєте, як оновити БІОС на ноутбуці за допомогою спеціальної утиліти або завантажувальної флешки - другий варіант трохи складніше, але все ж цілком здійснимо. Як бачите, з подібною процедурою цілком можна впоратися самостійно, головне - керуватися вказівками і дотримуватися правильну послідовність дій, а ще бути уважним до дрібниць.

Як дізнатися версію біоса для вашого ноутбука?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика