Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як купити б / у ноутбук?

  1. Зовнішній вигляд б / у лептопа
  2. Перевірте заявлені характеристики б / у ноутбука
  3. Перевірте роботу батареї ноутбука (акумулятора)
  4. Перевірте працездатність клавіатури і тачпада
  5. Перевірте робочу температуру б / у ноутбука
  6. Працездатність відеокарти при покупці б / у ноутбука
  7. Перевірте звук (динаміки і аудіо роз'єм)
  8. Що ще потрібно перевірити в б / у ноутбуці?
  9. Де купити старий ноутбук (б / у)?
  10. Як купити б / у ноутбук: висновок

Добридень! Відчуваю, що ви хочете купити б / у ноутбук, але побоюєтеся це зробити. Вгадав? Інакше, навіщо б ви читали цю статтю? Завжди при покупці б / у ноутбука є ймовірність купити ноутбук, який відпрацює тиждень-два і здохне. Тут потрібно акуратно зважувати два фактори: економія коштів і ризик. І щоб ризик звести до мінімуму, я поділюся з вами порадами, як купити б / у ноутбук, що перевірити і на що звернути увагу при покупці девайса б / у. Без лоха і життя погане .... але нас не проведеш!

Зовнішній вигляд б / у лептопа

Звичайно ж, в першу чергу потрібно оглянути лептоп (ноутбук) на видимі дефекти. Що вам це дасть? Ви дізнаєтеся, як колишній власник звертався з ним, наскільки він був акуратним і так далі.

Якщо на ноутбуці видно численні подряпини, то це, як мінімум, виглядає непрезентабельно. Навряд чи це якось вплине на працездатність девайса, але це дозволить збити ціну на 5-10%. Погодьтеся, непогано адже купити річ дешевше ще й з додатковою знижкою.

Добридень

- Беріть, запевняю вас, хоч зовні він виглядає не дуже, але працює відмінно!

Але куди гірше, якщо ви виявили на лептопі тріщини або відколи. Це говорить про те, що його кидали. Можливо, неодноразово. В такому випадку на платах і мікросхемах можуть бути мікротріщини, які ви не помітите неозброєним оком. Ці мікротріщини можуть довго не давати про себе знати, але в підсумку рано мул пізно це призведе до поломки.

Також удари дуже не люблять жорсткі диски. Якщо ноутбук кидали, то цілком ймовірно, що жорсткий диск може бути з дефектами, які на око не визначиш. Потрібно перевіряти його спеціальними програмами. Ось кілька програм для перевірки жорсткого диска на биті сектора: HDD Scan, Victoria HDD, Ashampoo HDD Control. Крім того жорсткий диск можна перевірити і стандартними засобами Windows. Скоро напишу окрему статтю про те, як перевірити жорсткий диск на помилки і биті сектора . Крім того, навіть якщо жорсткий диск виявиться битим, його можна відновити як частково, так і повністю. Ступінь зносу і відсоток використання резервних кластерів можна подивитися в програмі Victoria. Читайте докладніше про те, як відновити битий жорсткий диск .

У включеному стані перевірте дисплей на наявність битих пікселів . Це точки, які завжди світяться одним кольором (червоним, синім або зеленим) або не світяться взагалі (постійно чорні). Биті пікселі зустрічаються навіть в нових бюджетних ноутбуках, але їх число не повинно бути більше 5 штук. Чим більше таких точок, тим менш комфортна робота за лептопом і тим більша ймовірність, що кількість битих пікселів збільшиться.

Перевірте заявлені характеристики б / у ноутбука

Купуючи б / у ноутбук по оголошенню на Авито або Сландо, іноді буває, що заявлені характеристики ноутбука можуть відрізнятися від реальних або бути не зовсім точними. А можуть і зовсім відсутні.

Якщо характеристики ноутбука відсутні в оголошенні, то це може говорити про некомпетентне продавця або про те, що лептоп слабенький і характеристики захотіли приховати. Це півбіди. Але гірше, коли характеристики в оголошенні пишуть набагато краще, ніж вони є насправді, щоб задерти цінник вище. Тому обов'язково перевіряйте характеристики б / у ноутбука при особистому огляді перед покупкою.

Ось так виглядає програма Speccy

Зробити це можна кількома способами:

  1. Властивості комп'ютера. Якщо зайти в властивості комп'ютера, то можна як мінімум побачити кількість встановленої оперативної пам'яті і модель центрального процесора.
  2. Диспетчер пристроїв. Відразу з «Властивостей комп'ютера» можна потрапити в «Диспетчер пристроїв» і знайти встановлений накопичувач. З коду пристрою найчастіше можна дізнатися його тип і обсяг.
  3. Спеціальні програми. Наприклад, AIDA64 або Speccy. У цих програма ви зможете дізнатися не тільки докладну інформацію про все встановлене в ноутбук обладнанні, але також відстежити температуру деяких комплектуючих.

Перевірте роботу батареї ноутбука (акумулятора)

Хороша батарея - важливий фактор. Все-таки ноутбук - це мобільний пристрій і дуже неприємно буде, якщо вам доведеться використовувати його на прив'язі. На що потрібно звернути увагу, перевіряючи батарею ноутбука:

  1. Перевірте, заряджається акумулятор. Вставте зарядку в ноутбук і дивіться на реакцію індикатора в правому нижньому кутку. Він повинен якось відреагувати і повинна з'явитися напис «Заряджається» або подібна.
  2. Працездатність батареї без зарядного пристрою. Якщо під час огляду лептопа, він постійно стояв на зарядці, то неодмінно потрібно перевірити, чи працює він без проводу. Просто витягніть зарядку з ноута. Якщо він тут же вимкнувся, значить батарея убита. Її доведеться міняти. А це зайві гроші (кілька тисяч рублів, залежно від моделі лептопа). Можете обговорити цей момент з продавцем, щоб він ще скинув з ціни.
  3. Ступінь зношеності батареї. Ступінь зношеності можна визначити за допомогою додаткового ПЗ. Наприклад, AIDA64 відмінно справляється з цим завданням. Заходьте в пункт «Електроживлення» і дивіться на показники «Стан батарей» і «Ступінь зношеності». Стан батарей має дорівнювати 100%, а ступінь зношеності - 0%. Ще корисні програми: BatteryMark, BatteryEater, BatteryBar.

Ступінь зношеності батареї б / у ноутбука

Батарея, звичайно, не найважливіший компонент ноутбука при покупці. Тому що її завжди можна замінити. Однак це зайві витрати і зайвий клопіт.

Перевірте працездатність клавіатури і тачпада

Щоб перевірити працездатність всіх кнопок на клавіатурі, досить зайти в MS Word і по черзі натиснути все кнопки. Не варто забувати про рідко використовуваних кнопках і цифровій клавіатурі, якщо вона є.

Навіть якщо в комплекті з ноутбуком буде мишка, то раджу перевірити тачпад на працездатність. Якщо він не працює або працює не так, як повинен, то перевірте в диспетчері пристроїв, чи встановлені на нього драйвери .

Перевірте робочу температуру б / у ноутбука

Температура внутрішніх компонентів ноутбука вельми важливий фактор Температура внутрішніх компонентів ноутбука вельми важливий фактор. Перевірити температуру нам допоможуть все ті ж програми AIDA64 і Speccy. Будь-яка з них покаже температуру всіх комплектуючих, на яких встановлені датчики температури: центральний процесор, відеокарта, жорсткий диск або SSD накопичувач , Материнська плата та інші.

Якщо ноутбук гарячий , То слід задуматися про його стан. Цілком ймовірно, що він гарячий тільки тому, що система охолодження забилася пилом або дуже давно не змінювалася термопаста . Тут вже дійте на свій страх і ризик. Обговоріть з продавцем цей момент. Почистити ноутбук від пилу і замінити термопасту коштує грошей в сервісі. Ви можете це зробити самі, якщо зможете розібрати ноутбук акуратно, нічому не зашкодивши. Купити термопасту можна недорого в спеціалізованих магазинах. Дізнайтеся, яка термопаста краще для ноутбука .

Працездатність відеокарти при покупці б / у ноутбука

Оглядаючи ноутбук, можна зробити помилкова думка про працездатність відеокарти, навіть запускаючи на ньому ігри. Це пов'язано з тим, що майже всі сучасні процесори мають вбудоване відеоядро.

Чесно кажучи, з цією проблемою зіткнувся я особисто. При покупці ноутбука продавець попередив мене, що у нього після переустановлення Windows не виходить встановити драйвери на дискретну відеокарту. Я подумав, що розберуся з цією проблемою і не надав їй великого значення.

На ділі виявилося, що драйвери не встановлювалися не через перевстановлення Windows, а тому що відеокарта була в аварійному стані. Вона відображалася, просила встановити на неї драйвери, і все працювало начебто, як і повинно було. Однак при установці драйверів ноутбук зависав або перезавантажувався. Я перепробував різні версії драйверів і різні версії Windows - нічого не допомогло. Відеокарта була неробоча. А всю систему тягла відеокарта, яка вбудована в центральний процесор. І до сих пір тягне, ось уже півтора року.

Я не скаржуся, тому що мені потужна відеокарта і не потрібна, в гри я зараз не граю. Але вам на замітку. Вимагайте доказів, що дискретна відеокарта працює і добре показує себе при навантаженнях.

Зовнішня відеокарта для ноутбука

До речі існують ноутбуки, в яких можна легко замінити відеокарту на іншу. Але в більшості випадків навіть дискретна відеокарта в ноутбуці насправді впаяна в материнську плату і просто так її не замінить. Це можна зробити в сервісних центрах, але гра не варта свічок - така карта довго не пропрацює.

Не забувайте, до речі, про існування зовнішніх відеокарт для ноутбуків , Які підключаються за допомогою спеціальних док-станцій. Вони дають істотну надбавку до продуктивності лептопа. За допомогою таких док-станцій ви можете використовувати на ноутбуці будь-яку ігрову відеокарту для стаціонарного комп'ютера . У зв'язку з цим постає питання, що в підсумку краще стаціонарний комп'ютер або ноутбук , чи не так? ))

Перевірте звук (динаміки і аудіо роз'єм)

Дуже сумний у вас буде лептоп, якщо він буде німий. Ви не зможете дивитися фільми і грати в ігри. Взагалі буде почуття, що ви контактуєте з інвалідом. Тому важливо, щоб звук на ноутбуці все-таки працював.

На флешку, на якій у вас будуть програми для перевірки жорсткого диска і температури ноутбука, закиньте пару своїх улюблених пісень. можете скачати треки з ВК .

Запустіть трек, послухайте, як звучить. Можливо, динаміки вже посаджені і ледве пихтять. Це погано. Ще буває, що один динамік працює, а другий - ні. Це теж погано.

Якщо все добре, то перевірте заодно аудіо вихід. Навушники-то у вас завжди з собою, я точно знаю. А якщо ні, то читайте статтю про те, як вибрати навушники . Вставте їх і послухайте музику. Нормально грає? Чи не рипіт, не тріщить? Покрутіть штекер. Чи не відходить? Значить усе добре.

До речі якщо вас вже попало купити ноутбук без звуку, то тут вам може виявитися корисною наша нова стаття « Чому не працює звук на ноутбуці? «.

Що ще потрібно перевірити в б / у ноутбуці?

Потрібно обов'язково перевірити працездатність всіх роз'ємів. USB роз'єми ви перевірите флешкою, яка у вас в руках. Аудіо роз'єм ви вже перевірили. Решта - на свій розсуд.

ДУЖЕ важливо перевірити працездатність Wi- Fi. Читайте про те, як включити Wi-Fi на ноутбуці . Якщо поруч немає безкоштовних доступних точок, то можете роздати Wi-Fi зі свого смартфона. Пару мегабайт не шкода для тесту ноута.

Де купити старий ноутбук (б / у)?

Після того, як ви озброїлися усіма необхідними знаннями, як перевірити б / у ноутбук, можемо приступати до його пошуку. Варіантів, як знайти б / у ноутбук у вашому місті у вас має бути досить багато, якщо місто великий. Починаючи від банального пошуку в Яндексі «купити б / у ноутбук» і закінчуючи оголошеннями в газетах і на спеціалізованих ресурсах (місцевих або глобальних). Давайте по порядку ...

Давайте по порядку

скрін з Авито з пропозиціями б / у ноутбуків на продаж

Отже, де можна купити старий ноутбук?

  1. Оголошення в місцевих газетах. Дивіться що продають, телефонуйте, перевіряйте і забирайте товар.
  2. Оголошення на сайті з оголошеннями, такими, як Сландо і Авито. Ви всі добре знаєте ці сайти. Їх багато. А також міські портали. Там теж є розділи з оголошеннями.
  3. Сервісні центри. У багатьох сервісних центрах часто бувають б / у ноутбуки на продаж. До того ж, вони, швидше за все, почищені від пилу і готові до «бою». Дуже рекомендую купувати в таких місцях. Можливо, вам навіть дадуть гарантію на місяць або близько того.
  4. Ломбарди. У ломбардах можна купити старий лептоп дуже дешево, тому що їх часто здають туди за безцінь, і навіть роблячи на цю ціну накрутку 100%, виходить все одно дешевше, ніж в сервісних центрах.
  5. Барахолки. Сайти або групи в соціальних мережах, в яких завжди можна щось купити з рук або навіть забрати безкоштовно. Наприклад, «Барахолка Єкатеринбург».

Як купити б / у ноутбук: висновок

Вийшла досить велика стаття, але зате дуже корисна. Тепер ви точно знаєте, як купити б / у ноутбук і не прогадати з вибором. Щоб закріпити пройдений матеріал, давайте резюмуємо його і ще раз пробіжить по всім пунктам:

  1. Огляньте б / у ноутбук. Не повинно бути ніяких тріщин і відколів, а також битих пікселів.
  2. Характеристики ноутбука повинні обов'язково відповідати заявленим в оголошенні. Перевіряйте уважно. Навіщо вам слабкий ноутбук?
  3. Батарея повинна бути в гарному стані: заряджатися і тримати заряд.
  4. Перевірте в Ворді все кнопки клавіатури. Не забудьте перевірити тачпад.
  5. Переконайтеся, що ноутбук не перегрівається. Іноді це можна виправити чищенням від пилу, а іноді це сильний дефект, який призведе до швидкого виходу девайса з ладу.
  6. Переконайтеся, що лептоп працює від дискретної відеокарти, а не від відеочипа, вбудованого в центральний процесор.
  7. Послухайте, як співають динаміки. Звук повинен бути досить гучним і без спотворень. Якщо в ноут стерео динаміки, то працювати повинні обидва.
  8. Перевірте працездатність всіх роз'ємів. Або необхідних вам.
  9. Вай-Фай, Ві-Фі, Вафля, Wi-Fi обов'язково повинен працювати. Без нього ноут - це просто купа заліза.

Тепер, знаючи, як купити і перевірити б / у ноутбук на працездатність, ви можете бути корисним вашим друзям, які теж хочуть заощадити на покупці лептопа. А ще краще, зробіть добру справу - поділіться статтею з друзями в соціальних мережах.

Де купити старий ноутбук (б / у)?
Вгадав?
Інакше, навіщо б ви читали цю статтю?
Що вам це дасть?
Нормально грає?
Чи не рипіт, не тріщить?
Чи не відходить?
Що ще потрібно перевірити в б / у ноутбуці?
Де купити старий ноутбук (б / у)?
Навіщо вам слабкий ноутбук?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика