Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати ноутбук - від бюджетного до ігрового на 2017 рік

 1. Виробник ноутбука - перше з чого варто почати
 2. Який тип ноутбука вибрати
 3. Характеристики ноутбука та інші важливі моменти
 4. Зовнішній корпус ноутбука
 5. екран ноутбука
 6. Зовнішні роз'єми для підключення і додаткові модулі
 7. Ноутбук з Windows або без
 8. Дивіться, який потужний процесор - мозок ноутбука
 9. Оперативна пам'ять - щоб запустити багато програмок
 10. Відеокарта - без неї в іграшки не пограєш
 11. Наявність жорсткого диска або SSD, а також DVD приводу
 12. Яка повинна бути клавіатура у ноутбука
 13. Звук в ноутбуці, як бути
 14. Веб-камера в ноутбуці
 15. Як вибрати ноутбук для домашнього користування 2017 магазині
 16. Висновки по темі, як вибрати ноутбук
 17. Сучасні ноутбуки 2017 року

Здрастуйте дорогі передплатники та гості. У даній статті я хочу розібрати серйозне питання, пов'язаний з вибором ноутбуків. В даний час налічується безліч моделей з найрізноманітнішими параметрами, і у новачка просто очі розбігаються. Щоб розвіяти це непорозуміння, я вирішив підготувати детальний матеріал про те, як вибрати ноутбук, будь це бюджетна модель або ігрова з дорогим цінником. Всі описані рекомендації є актуальними не тільки в 2017 році, в майбутньому вони теж будуть значні.

Ще ми подивимося на виробника, які бувають типи ноутбуків, де їх придбати і як не попастися на обман при виборі ноутбука.

Виробник ноутбука - перше з чого варто почати

Всі знають, що в світі налічуються десятки різних виробників ноутбуків. Як на мене, не варто звертати уваги на маловідомі бренди, хоча і серед них можуть бути розташовані варіанти. На даний момент топовими виробниками є такі фірми: ASUS, Acer, HP, Samsung, Dell, Toshiba. Але і тут дуже складно вибрати і зрозуміти, який з цих виробників краще. У кожного з них є свої серії ноутбуків, яких дуже багато.

Судячи з рейтингів на багатьох сайтах, зараз лідируючі позиції займає Asus. Ще вони славляться найтоншими ноутбуками з усіх представлених моделей, компактні і приємні. До найдорожчим, але як правило, надійним ноутбуків для будинку є Apple (хоча в більшості своїй відгуки накручені, а сам бренд дуже дорогий), Dell, Lenovo і HP. Подобаються недорогі і компактні пристрої? Вони є у компанії Acer. І нарешті, ігрові ноутбуки є у кожної фірми, але самим кращими, є MSI, ASUS. Ноутбуки фірми Alienware теж можуть представити стоять варіанти, а ще є Razer.

Варто зазначити, що серед виробників ведеться сильна конкуренція, тому статистика, наведена тут і на багатьох інших сайтах через пару місяців може сильно змінитися.

Статистика, звичайно, річ хороша, але часто ігрові ноутбуки виходять з ладу, ніж їх більш слабкі варіанти, а все через перегрів, погана система охолодження ще зіграє свою роль. Якщо зважилися вибрати ноутбук якоїсь фірми, обов'язково подивіться відгуки, як про саму фірму, так і про моделі.

Якщо зважилися вибрати ноутбук якоїсь фірми, обов'язково подивіться відгуки, як про саму фірму, так і про моделі

Який тип ноутбука вибрати

Мабуть, відразу скажу одну річ. Якщо ви не виходите зі своїм пристроєм куди-небудь на далекі відстані, то може варто придбати персональний комп'ютер (ПК)? Звичайно, зараз ноутбуки практично по потужності можна порівняти з настільними комп'ютерами, але збірка друге може виявитися дешевше і на порядок краще. Тому в наступних статися розберемо з чого зібрати свій комп'ютер.

Є різні типи ноутбуків, як по ціновій категорії, так і по типу. Розподіл на такі групи дозволяє легше визначити, чого хочете саме ви.

Розподіл на такі групи дозволяє легше визначити, чого хочете саме ви

Нетбуки - це малогабаритні пристрої, навіть менше ніж ноутбуки, але, як правило, зі слабким «залізом». Нетбуки були цікаві тільки кілька років тому, але тепер їх витісняють більш потужні і круті пристрою, як планшети.

По темі: Як прискорити нетбук

Процесор у них слабка, а відеокарта взагалі ні про що. Для ігор такий пристрій абсолютно не підходить. Можна виконувати тільки офісні роботи, і серфінг в інтернеті. По закінченню декількох років, фізично і морально пристрій застаріє і почне тупити.

Коштують такі девайси недорого, від 4 тисяч до 12 тисяч. Але ціна на них швидко падає.

Ноутбуки від невідомих виробників слабкі по потужності - такий тип зараз дуже поширений. Компанії постійно економлять на комплектуючих, закуповують найдешевше, пхають все в одну коробку і продають, трохи дорожче. Звичайно, такі моделі недорогі, але і ламаються вони дуже часто. Тому брати не рекомендую, а особливо з рук.

Бюджетні ноутбуки - ось ми підійшли до оптимальних варіантів. Ці пристрої не дуже дорогі і підійдуть для офісної роботи, а також перегляді фільмів і роботі в інтернеті. Можна навіть грати в слабенькі гри. Зазвичай в таких ноутбуках є тільки інтегрована відеокарта (вбудована в процесор), тому вона не дуже потужна, але такий ноутбук пропрацює довше, ніж представлені вище варіанти.

Коштують такі моделі від 15 тисяч до 30 тисяч. Купують, як правило, для школи і університетів, а також для офісної діяльності будинку і на роботі.

Середні варіанти - такі ноутбуки можна назвати універсальними, так як вони більш потужні, ніж бюджетні, а й для ігор підійдуть, хоча при сильній експлуатації можуть перегріватися, тому будьте обережні.

Цілком можна працювати в таких графічних редакторах, як Photoshop, Sony Vegas і інших.

Цінник починається від 30 тисяч до 42 тисяч.

Потужні ігрові ноутбуки - ось вони пристрої, які можна порівняти з ПК, у них практично завжди потужна начинка: процесор, відеокарта, багато оперативної пам'яті і великий обсяг дискового простору. На таких девайсах можна грати в багато сучасні ігри на максимальних налаштуваннях. Недолік ігрових ноутбуків в тому, що вони сильно перегріваються, якщо не продумати додаткову систему охолодження, наприклад, охолоджуюча підставка. При сильній експлуатації виходять з ладу дуже швидко, тому замість них краще зібрати хороший потужні ПК, який пропрацює кілька років і його потужності ще вистачить на все сучасне.

Ціна досить висока, 50 тисяч і вище. Є моделі і по 200 тисяч і по 300 тисяч.

Ультрабуки - вони досить тонкі і компактні, то, що повинно мати мобільний пристрій. У них гарний дизайн, вони мало важать і не створюють шуму. Звичайно, недолік в крихкості і перегрів при посиленому використанні.

Характеристики ноутбука та інші важливі моменти

Ось ми і перейшли до головних нюансам при виборі ноутбука для домашнього користування або ж подорожей.

Першим критерієм є, звичайно ж, зовнішність. Вам повинен подобається дизайн ноутбука. Це справа кожного, тому загострювати на цьому увагу не будемо, а перейдемо безпосередньо до характеристик.

Зовнішній корпус ноутбука

Це теж можна вважати за параметри зовнішності, то тут є пару моментів. Матеріал корпусу може бути різним, наприклад пластик. Такий матеріал дряпається, а ще й ламається, якщо ноутбук ненароком впаде. З'являються відколи. Є моделі з алюмінію, вони менше дряпаються і не залишають відбитки, але можуть перегріватися, хоча при хорошій системі охолодження це не страшно.

Бажано колір чорний, щоб не було видно плям і відколів, так ноутбук буде виглядати краще навіть через пару років. А якщо ви вирішили вибрати інший колір, то право ваше, так як це не є головним моментом.

екран ноутбука

Існує безліч типів екранів, тут ми поговоримо і про дозвіл, і про матрицю, що грає тут велику роль.

Матриць для моніторів екранів багато, але в ноутбучних версіях використовується найчастіше IPS і TN. У чому ж їх відмінності?

IPS - матриця, що має хороші кути огляду і перенесення кольорів, хоча час відгуку у таких матриць трохи поступається TN. Є кілька видів IPS матриць, останній з яких AH-IPS. Технологія створена в 2011 році, але всі недоліки в порівнянні з TN були прибрані. Але ми не будемо заглиблюватися в нетрі, це вже теми інших статей.

TN - матриці в порівнянні з IPS поступаються і в перенесенні кольорів, і в кутах огляду. За ціною такі матриці, відповідно, дешевше. Час відгуку в багатьох випадках краще, ніж у IPS. Якщо хто не зрозумів, то час відгуку - це час, за яке молекула ЖК змінює свій стан від чорного кольору до білого.

Якщо хто не зрозумів, то час відгуку - це час, за яке молекула ЖК змінює свій стан від чорного кольору до білого

Якщо вам важливо, яка матриця буде стояти у вашому ноутбуці, то беремо IPS, хоч вони і дорожче.

Крім цього, екран ще може мати глянсове або матове покриття. У глянцю посилюються фарби і змориться це ефектно, але сам по собі екран стає дзеркалом, що викликає багато незручностей. Особисто мені доводиться закривати штори, щоб хоч щось побачити на екрані.

Матові екрани не роблять екран дзеркалом, в якому все відбивається. Хоча фарби у такого покриття будуть гірше, але я б вибрав саме цей варіант. Хоча, я чув, що є і нормальний глянець, який не відображає світло і об'єкти.

Деякі виробники вказують в характеристиках екрану кут огляду і максимальну яскравість. Це дуже добре, тому що, знаючи оптимальні значення ми можемо вибрати те, що потрібно. Якщо ви побачили рядок, пов'язану з кутами нахилу, то бажано брати від 130 градусів і вище - це нахил кришки.

Дозвіл екрану теж грає важливу роль, точно не знаю, як це впливає на ціну, але думаю, що 4К екран буде дорожче, ніж HD.

Додаткова інформація: Який монітор вибрати для комп'ютера

Зараз дуже поширені моделі з роздільною здатністю 1366 × 768, що є необхідним для нормальної роботи. Якщо розмір екрану залишається той же, але дозвіл уже вище, скажімо 2К або 4К, то безсумнівно картинка буде чіткою, але багато дрібні елементи і текст ви не роздивіться.

Отже, на мій погляд оптимальне дозвіл 1366 × 768, якщо хочеться трохи вище, то 1920 × 1080 край для ноутбуків, у яких екран сам по собі не дуже великий. Висока роздільна здатність переважно для великих моніторів.

Зовнішні роз'єми для підключення і додаткові модулі

Ноутбуки сильно відрізняються наявністю у них різних інтерфейсів і роз'ємів. Наприклад, зараз у будь-якого ноутбука є роз'єм USB 2.0, і, хоча б один USB 3.0. Як правило, третя версія швидше в десятки разів, але підключається пристрій також має мати цей інтерфейс.

Додаткова інформація: Відмінності USB 3.0 від 2.0 і особливості специфікацій

У деяких моделях в наявності є інтерфейс VGA, а інших HDMI. Обидва вони призначені для підключення зовнішнього монітора. Ви можете почитати про них в цій статті, але я відразу скажу, що HDMI передає картинку краще і практично без перешкод, а також вище швидкість передачі.

По темі:

Як правильно вибрати HDMI кабель
Як до ноутбука підключити другий екран

Практично у всіх ноутбуків є роз'єм LAN, для створення локальної мережі і підключення інших мережевих пристроїв, наприклад, роутера. Також у всіх є наявність Wi-Fi адаптера з підтримкою різних стандартів.

Якщо вас цікавить наявність Bluetooth для передачі даних на смартфон або з'єднання інших пристроїв, то у багатьох ноутбуків він є, хоча зараз можна передавати дані по Wi-Fi, де швидкість в рази вище.

Думаю, що кожен любить йти в свій світ, натягуючи на себе навушники і слухаючи музику або дивлячись фільми. Для цього повинен бути вхід для навушників, але тут є одна заковика. Часто виробники поєднують вхід для навушників і мікрофону, тому ви можете підключити щось одне. Через це людям доводиться віддавати додаткові кошти для покупки перехідників. Дивіться уважно на те, чи важливо вам поєднання роз'ємів чи ні.

По темі: Що робити, якщо у ноутбука тільки один вхід для навушників і мікрофону

Найважливішим в ноутбуці є його час роботи, і виробники намагаються його максимально збільшити, навіть нехтуючи корисними можливостями для лептопа. Акумулятори для ноутбуків зараз літій-іонні і значення ємності сильно відрізняються. Чим більше ємність, тим краще. Я не рекомендую вірити зазначеним в характеристиках значенням, які зазвичай завищені. Краще дивитися за відгуками.

Якщо не мучити ноутбук, а займатися простий діяльністю, на зразок роботи в офісних редакторах або серфінг в інтернеті, то ноутбука цілком вистачить годин на 5-6. Це якщо він більш-менш новий. Справа в тому, що по закінченню два і більше року ємність батареї втрачається, тому ви будете помічати, як він швидко розряджається. Тоді залишається Використання елемента.

Є думка, що акумулятори ноутбуків ASUS обладнані технологією, що продовжує життя батареї. Ось і ще один плюсик на користь Asus, але це не означає, що я їх фанат, у мене взагалі ноутбук HP.

Додаткова інформація:

Як перевірити стан акумулятора на ноутбуці
Як продовжити роботу акумулятора ноутбука
Чи варто виймати батарею ноутбука при роботі від мережі

Ноутбук з Windows або без

Важливим є наявність операційної системи на ноутбуці. Бажано самої останньої версії. На даний момент з ринку знімають ноутбуки під операційними системами Windows 7, 8 і 8.1. Це такий хід у Microsoft, який всіляко просуває Windows 10. Але в багатьох магазинах ви ще зможете зустріти ноути зі старими ОС.


Скажу відразу, якщо ви вирішили брати ноутбук з ОС, то ви переплатите, причому багато. Уявіть, ліцензія на Windows 10 зараз коштує приблизно 8 тисяч, багато виробників округлюють цю ціну до 10 тисяч. Хороший ноутбук практично на десять тисяч дорожче візьмете, ніж, якби він був без ОС.

Я б взяв без системи, так звана DOS, а потім сам би поставив те, що мені потрібно. Ясен пень, що новачки не зможуть самі це зробити, або просто не захочуть витрачати свій час, але що поробиш, тоді переплачуйте.

Додаткова інформація:

Що слід знати перед установкою Windows
Чистий установка Windows 8.1. як виконати
Перевстановлюємо Windows 7 без втрати даних

Деякі продавці навмисно ставлять операційну систему на пристрої, а потім підвищують ціну. Добре б, якби ОС б ліцензійної, але таке буває, на жаль, не завжди.

Дивіться, який потужний процесор - мозок ноутбука

Дивіться, який потужний процесор - мозок ноутбука

Тепер переходимо до серйозних речей. Процесор в будь-якому комп'ютері і ноутбуку є одним з основних компонентів, який зробить ваше життя трішечки щасливішими. Зараз на ринку два гіганта - Intel і AMD. Який з них краще, сказати складно, але є такий момент - процесори від Intel швидше, тому підійдуть для роботи офісної та інтернету, а в AMD могутніше графічна частина, що дозволить використовувати такі процесори для ігор. Хоча скільки людей, стільки й думок, тому його можуть оскаржувати, але я не проти.

По темі: Що таке процесор? Особливості та характеристики

Процесори, що у Intel, що у AMD діляться на класи. Наприклад, для домашнього користування цілком підійдуть серії Celeron - C B820 по B840. Більш потужні процесори Pentium - від B960 по B980. Найпотужніші, які підійдуть для будь-якої роботи - Intel Core i3, i5 і i7. У кожної представленої моделі різна тактова частота, але для нормальної роботи в офісі, роботою з графічними програмами підійдуть процесори з частотою до 2.2 ГГц. Важливу роль відіграє і кеш другого (L2) і третього рівня (L3) - чим більше, тим краще.

В основному сучасні ноутбуки оснащуються процесорами Core i3, i5, i7. Для ігрового ноутбука i5 і i7 те, що потрібно.

Зараз вже є новини про вихід так званого Intel Core i9, а також є процесори, Skylake, Kaby Lake і будуть ще інші. У кожного свої особливості, але зараз ці новинки дорогі і нам ні до чого.

У процесорів AMD маркування наступна: Є серії E, A4, A6, A8 і A10. В даному випадку нас цікавить тільки клас «А».

Для ігор ви можете взяти AMD з більш високою тактовою частотою, але для простої роботи в офісних редакторах Intel зійде, як не можна краще.

Додаткова інформація:

Трохи тому, що таке Socket - роз'єм процесора
Як дізнатися який процесор стоїть
Нормальна температура процесора

Оперативна пам'ять - щоб запустити багато програмок

Наступний важливий момент - наявність оперативної пам'яті її має бути багато. Самий мінімум 4 Гб, для роботи в Office. А краще 6 Гб, щоб і графічними редакторами було зручно користуватися.

Зараз цей вид пам'яті не дуже дорогий, а значить якщо в ноутбуці обсяг ОЗУ буде великий, то це навіть добре. В основному на всіх пристроях пам'ять можна розширити, але перед цим потрібно дізнатися максимальний обсяг пам'яті, підтримуваний системної платою. Я ось розширив собі до 12 Гб і тепер не скаржуся.

Я ось розширив собі до 12 Гб і тепер не скаржуся

У оперативки ще є така характеристика, як частота. Чим більше, тим швидше вона працює. Але на бюджетних варіантах ви навряд чи зустрінете значення більш 1600 МГц. А ще тип пам'яті повинен бути не менше DDR3, то, що раніше було вже минуле століття і нікуди не годиться. Зараз вже є типи DDR4 і навіть DDR5 використовувані в відкритих і серверних частинах.

Додаткова інформація:

Діагностика оперативної пам'яті
Як дізнатися яка оперативка стоїть на комп'ютері
Відмінність DIMM від SODIMM (модулі оперативної пам'яті)
Установка оперативної пам'яті в ноутбук
Як збільшити оперативну пам'ять на ноутбуці

Відеокарта - без неї в іграшки не пограєш

У ноутбуках є два типи графічних контролерів - інтегрований (вбудований), наприклад, Intel HD і дискретна відеокарта.

Якщо ви віддаєте перевагу ноутбук для ігор, то беремо з дискретною відеокартою. На ринку також два виробника NVIDIA і AMD (ATI), що з цього краще, читаємо по представленої посиланням.

З NVIDIA мінімум, що можна взяти - GT 520M, а краще брати вище. Найкрутіші моделі починаються з 800, а зараз вже є і 1080.

По кожному параметру я представлю посилання з додатково інформацією, де я вже говорив багато важливих речей.

Додаткова інформація:

Кращі способи підключити зовнішню відеокарту до ноутбука
Яку вибрати відеокарту
Що таке адаптивна синхронізація

Кращі способи підключити зовнішню відеокарту до ноутбука  Яку вибрати відеокарту  Що таке адаптивна синхронізація

Наявність жорсткого диска або SSD, а також DVD приводу

Сучасні лептопи не мають обсяг дискової пам'яті менше 500 Гб. Для звичайного домашнього користувача його вистачить з лишком. Якщо ви встановлюєте гри, завантажуєте фільми та інше, тоді вам знадобитися 750 Гб або навіть 1 Тб пам'яті. Думаю, не варто розщедрюватися на це, тому що прі не хватці пам'яті, ви можете придбати зовнішній жорсткий диск , Який нічим не відрізняється від вбудованого, хіба що, підключається по USB.

Не скажу, яка модель ефективна з точки зору надійності, але можу сказати точно - будь-який жорсткий диск може вийти з ладу, якщо експлуатація ноутбука і ПК не має якихось норм. Якщо постійно трясти, упускати, бити ноутбук, то жорсткий вийде з ладу швидше, ніж ви встигнете моргнути. А все тому, що в ньому багато рухомих частин.

У плані надійності сильно виграють так звані твердотільні накопичувачі (SSD) . По суті це єдина плата без рухомих частин.

У SSD такі переваги:

 • Висока ШВИДКІСТЬ роботи. ПО порівнянні з HDD в кілька десятків разів вище;
 • Надійність. SSD можна упускати з невеликої висоти і йому нічого не буде. Дані при цьому будуть в цілості й схоронності.

Недоліки SSD:

 • Ціна за одиницю об'єму в порівнянні з HDD висока. Наприклад, HDD на 1 ТБ коштуватиме 3 тисячі, то SSD на 240 Гб буде коштувати стільки ж, якщо не дорожче.
 • Обмежений термін служби. У твердотільних накопичувачів є сильний недолік, що полягає в обмеженні циклів перезапису. Після закінчення якого, диск вже не вважається робочим.

Звичайно, дотримуючись правил роботи з SSD термін служби можна збільшити так, що диск пропрацює років 5-6, а то й більше. Про це в представлених посиланнях.

Це цікаво:

9 рад як вибрати SSD накопичувач
Як використовувати SSD правильно
Оптимізація SSD - Короткий керівництво

Як вибрати ноутбук з DVD приводом? А я думаю, що він і не потрібен зовсім, так як все скачується через інтернет і дисками практично ніхто не користується. Якщо вам важлива наявність дисковода, то беріть саме такий ноут. А взагалі, я свій дисковод замінив на жорсткий диск і тепер у мене додаткова пам'ять.

Яка повинна бути клавіатура у ноутбука

Клавіатура в першу чергу повинна бути зручною. У багатьох пристроїв кнопки зроблені за різними технологіями, з-за чого виникає незручність, хоча звикнути можна.

Наприклад, ви можете взяти ноутбук з клавіатурою без додаткової панелі праворуч, тоді кнопки будуть більше, а значить зручніше.

Якщо вам важливо, щоб при натисканні по клавішах, наприклад, при друку, не створювалося багато шуму, то робіть вибір у бік безшумних варіантів, тим більше в магазині ви можете все помацати, якщо дозволять.

Це цікаво: Як вибрати клавіатуру правильно

Це цікаво:  Як вибрати клавіатуру правильно

Також на клавіатурах є додаткові можливості, що відрізняються у ноутбуків різних моделей. Наприклад, при натисканні на будь-які клавіші ви можете регулювати яскравість екрану і звук, деякі моделі обладнані можливістю перемикати музику, а також її зупиняти. Практично всі ноутбуки дозволяють з клавіатури ввімкнути або вимкнути Wi-Fi. Здавалося б, дрібниці, а приємно.

Звук в ноутбуці, як бути

Багато виробників не мають можливості вбудувати нормальні динаміки для гарного чистого звуку, хоча є нормальні варіанти, але визначити це можна тільки, якщо послухати в дії. У характеристиках ж інформація про звук не вказується. На крайній випадок можна подивитися відгуки в інтернеті з того чи іншого пристрою.

Веб-камера в ноутбуці

Якщо ви часто розмовляєте по Skype, то наявність Web-камеру важливо. Бажано, щоб дозвіл було від 2 мегапікселів, так як менший дозвіл дає погану картинку.

Як вибрати ноутбук для домашнього користування 2017 магазині

Тут два варіанти, ви можете сходити в найближчий магазин електроніки і подивитися варіанти там, але часто люди не знаходять те, що хочуть і безвиході можуть взяти конкретне гов ** о. Якщо ви все ж помітили якийсь ноутбук, не поспішайте відразу його брати, краще розберіться з характеристиками і подивіться відгуки в інтернеті і відео на YouTube, якщо є. Вірити словам продавця я б відразу так і не став. З мета зрозуміла - продати, а для цього вони можуть навішати вам багато локшини на вуха.

Другий варіант - придбати ноутбук в інтернеті. Тут вибір величезний, можна вибрати лептоп на будь-який смак і колір, але багато боятися обману, або прийде не бажає. Як правило, ціна в інтернеті нижче, ніж в магазинах, а якщо брати в інтернет-магазинах, які зарекомендували себе, то ви нічого не втратите.

Якщо ви не впевнені у виборі, покличте знайомого, який розбирається в комп'ютерах і подивіться разом цікавлять моделі, також можете сходити в магазин

Висновки по темі, як вибрати ноутбук

Дивіться, ми розібрали докладно все характеристики, але якщо зациклюватися на кожній з них, наприклад, процесори, відеокарти і ОЗУ, то стаття б розтягнулася ще на кілометр. На щастя у мене вже є готові матеріали, на які я з радістю дам посилання.

Тепер ви знаєте, на які параметри дивитися, щоб вибрати ноутбук для дому або подорожей. Орієнтуючись на цю статтю, ви зможете вибрати саме той варіант, який хочете. І не потрібно брати з рук, краще новий девайс, який пропрацює багато років, ніж пристрій з пробігом.

Сучасні ноутбуки 2017 року

Я підготував кілька варіантів ноутбуків, орієнтуючись на свою ж статтю і ось, що з цього вийшло.

Asus ZenBook UX305FA

Ціна 108 000 рублів

Має потужну начинку, сам по собі компактний і приємний на вид. Є ультрабуком, тому такий тонкий. Недолік лише в ціні, але давайте подивимося на характеристики.

 • Процесор: Core серії M
 • Частота процесора: до 1200 МГц
 • ОС: Windows 10 Home
 • Оперативна пам'ять: від 4 до 8 Гб
 • Здатність дисплея: 1920 × 1080
 • Матриця: TFT IPS
 • Екран: матовий
 • Вбудована відеокарта: Intel HD Graphics 5300
 • Тип диска: SSD
 • Час автономної роботи: 10 годин

Не дуже вдалий варіант, який я б не взяв, навіть якби у мене було стільки грошей, давайте подивимося інші.

Razer Blade Stealth

Девайсік з красивим екраном і сам по собі він вселяє міць, так як ігровий. Має наступні характеристики:

 • Процесор: Core i7 покоління Kaby Lake
 • Відеокарта вбудована: Intel HD Graphics 620
 • Оперативна пам'ять: від 8 Гб до 16 Гб
 • Екран: 2560 × 1440 або 3840 × 2160
 • Диск: SSD до 1 ТБ
 • Матриця: IPS
 • Матеріал корпусу: метал

Ось ця модель здається вже краще, ніж попередня, але в обох є недоліки, як ви думаєте в чому? Правильно - ні дискретної відеокарти, а тільки вбудована. У другому випадку ця проблема виправляється дуже просто - ви просто докуповуєте зовнішню відеокарту , Яка підключається до роз'єму Thunderbolt . У ноутбуках компанії Razer таке можливо.

Думаю, далі ви розберетеся, але при виникненні питань обов'язково пишіть в коментарі, і я вам допоможу!

Цікаве відео про помилки при виборі ноутбука:

Подобаються недорогі і компактні пристрої?
Якщо ви не виходите зі своїм пристроєм куди-небудь на далекі відстані, то може варто придбати персональний комп'ютер (ПК)?
У чому ж їх відмінності?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика