Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як працює і яку вибрати бездротову зарядку для смартфона

  1. Як працює бездротова зарядка
  2. Стандарти бездротових зарядок
  3. На що ще звернути увагу при виборі бездротового ЗУ
  4. Плюси і мінуси бездротової зарядки для смартфона
  5. плюси
  6. пластини
  7. Чохли

Світ позбавляється від проводів повсюдно Світ позбавляється від проводів повсюдно. Стаціонарну проводове мовлення поховали мобільні пристрої, для передачі даних активно впроваджуються нові стандарти стільникового зв'язку і Wi-Fi, транслювати звук можна через Bluetooth, а комп'ютерні мишки та кабелі позбавляються проводів, замінюючи їх на мініатюрні радіомодулі. Пора б уже залишити в минулому незручні з'єднання за допомогою дротів, ось тільки одна проблема не дозволяє зробити це. Для того, щоб електронні пристрої працювали, їм потрібна енергія ззовні. Якраз це питання і покликана вирішити бездротова зарядка.

Як працює бездротова зарядка

Першими комерційними електронними пристроями, що живляться без проводів, стали мишки для ПК. Вони почали з'являтися на початку минулого десятиліття, але так і не витіснили традиційні варіанти, поступившись більш зручним маніпуляторам з радіопередавачем. А корінням дослідження йдуть ще в середину 19 - початок 20 століття, коли Майкл Фарадей і Нікола Тесла експериментували з бездротовою передачею електроенергії.

Щоб зрозуміти, як працює бездротова зарядка для телефону , Варто згадати основи з курсу шкільної фізики. Найбільш перспективною і реалізованої на практиці виявилася передача методом електромагнітної індукції (ЕМІ). В її основі лежать явища електромагнетизму: коли через провідник протікає струм, навколо нього (провідника) утворюється електромагнітне поле. Якщо в нього потрапляє інший провідник, то він піддається впливу цього поля і в ньому теж виникає струм. Правильна конфігурація (з використанням котушок індуктивності) дозволяє зосередити щодо потужне електромагнітне випромінювання на малій площі.

Правильна конфігурація (з використанням котушок індуктивності) дозволяє зосередити щодо потужне електромагнітне випромінювання на малій площі

Бездротова зарядка, як правило, являє собою док-станцію, що підключається в USB-порт або розетку, до звичайну зарядку. У ній всередині знаходяться багатовиткова котушка, перетворювач харчування і керуюча електроніка. Сумісні смартфони, в свою чергу, мають всередині таку ж котушку, тільки намотану з більш тонкого дроту. Якщо розташувати смартфон на майданчику док-станції - котушки починають взаємодіяти, а енергія у вигляді електромагнітного випромінювання передається від підставки до смартфону. Від приймача ток передається на контакти акумулятора, поповнюючи його заряд.

Від приймача ток передається на контакти акумулятора, поповнюючи його заряд

Читайте також: Як роздати інтернет зі смартфона: по Wi-Fi, по Bluetooth, по USB

Стандарти бездротових зарядок

Щоб правильно вибрати док-станцію, недостатньо знати, як працює бездротова зарядка для телефону. Потрібно також враховувати, що існують різні стандарти, використовувані виробниками. Перші смартфони з підтримкою бездротової зарядки з'явилися ще в 2008 році. Піонером в галузі стала компанія Palm (ц��каво, чи пам'ятає ще хтось таку?). Але її розробки якось не отримали належного поширення. Надалі на ринку сформувалося два консорціуму, зайнятих удосконаленням технологій бездротової передачі енергії. WPC (Wireless Power Consortium), створений в 2008, займається просуванням стандарту Qi ( «Ци» - енергія, термін з китайської філософії). Саме він отримав максимальне поширення. Щоб правильно вибрати док-станцію, недостатньо знати, як працює бездротова зарядка для телефону

Конкуруючою організацією є PMA (Power Matters Alliance), що розвиває альтернативу. Як не дивно, але в її склад входять багато компаній, також підтримують Qi. Тому багато смартфони можуть, крім Qi, підтримувати і стандарт PMA. Серед таких пристроїв можна виділити флагмани Samsung Galaxy S5 (В повному обсязі версії), S6 і S6 Edge, Galaxy S7 і S7 Edge. Хоча це - далеко не повний перелік сумісних з обома стандартами смартфонів.

Хоча це - далеко не повний перелік сумісних з обома стандартами смартфонів

З стандартом Qi сумісно більшу кількість девайсів. Серед них - не лише флагмани Samsung, але також топові Nokia і Microsoft Lumia, Motorola, Sharp, Google Nexus, LG, Fujitsu та інші. Щоб дізнатися, який стандарт підтримується вашим смартфоном, рекомендується ознайомитися з технічними характеристиками в інструкції або на сайті виробника. Потрібно, щоб і док-станція для бездротової зарядки, і телефон, відповідали одній технології (Qi або PMA).

На що ще звернути увагу при виборі бездротового ЗУ

Основним критерієм вибору бездротової зарядки для смартфона є стандарт. Але не тільки він має значення. При покупці слід звернути також на електричні характеристики зарядного пристрою. Якщо напруга на виході є стандартизованим і становить 5 В, то сила струму може варіюватися від сотень міліампер - до ампера і більше. З огляду на, що сила струму на виході проводового ЗУ становить 1-2 А, вибирати потрібно модель, у якій струм заряду складе близько 1 А. Чим більше значення - тим краще, так як слабка док-станція буде заряджати телефон занадто довго.

Форма теж може мати значення: Іноді дизайн ЗУ може просто не вписуватися в інтер'єр. Похилі пристрою не завжди зручні в плані стійкості. Найбільш бажаними є прямокутні і круглі горизонтальні площадки.

Найбільш бажаними є прямокутні і круглі горизонтальні площадки

Плюси і мінуси бездротової зарядки для смартфона

Як працює бездротова зарядка для телефону - ми розібралися, в чому полягають основні нюанси і тонкощі підбору - теж. Залишилося визначити, чи варто купувати такий гаджет, або він себе не виправдає. Для цього потрібно ознайомитися з плюсами і мінусами, щоб вирішити для себе, купувати чи ні зарядку Qi.

плюси

  • Захист для багатофункціонального гнізда смартфона. В процесі зарядки виключається ризик пошкодити гніздо, випадково смикнувши за кабель. Роз'єм піддається менше зношується, ніж так як використовується рідше.
  • Можливість зарядити смартфон, не маючи ЗУ. Багато закладів в світі, такі як McDonalds або StarBucks, оснащують столики док-станціями Qi. Завдяки цьому можна перекусити або випити кави, одночасно заряджаючи телефон. IKEA також просуває такі зарядки, що вбудовуються в побутові меблі.
  • Завжди заряджений акумулятор будинку. Бездротова зарядка дозволяє вчасно заряджати смартфон, просто поклавши його на майданчик док-станції. Якщо телефон використовується рідко, а ЗУ Qi завжди під рукою - можна не турбуватися про те, що батарея сяде в невідповідний момент. Продуманий контролер припиняє подачу струму на батарею після досягнення 100%, тому перезаряда боятися не варто.
  • Безпека. Як би не опиралися скептики індукційних технологій і не заявляли про шкоду невидимою «радіації» (звідки тільки їй взятися в електромагнітної котушці?), Бездротові зарядки безпечніше дротових. Ризик отримати удар струмом від кабелю мережевого ЗУ мізерний, але у випадку з Qi він ще нижче, так як працюють док-станції зазвичай від 5 вольт. Що ж стосується індукції - на таких потужностях вона абсолютно нешкідлива для людини. В ході проведення МРТ організм піддають дії в тисячі разів більшого електромагнітного випромінювання.

мінуси

  • Втрата мобільності. Електромагнітне випромінювання док-станції досить слабке і ефективно лише на малій відстані. Щоб телефон швидко зарядився - потрібно покласти його рівно на підставку. Користуватися пристроєм в процесі зарядки проблематично, а то й неможливо.
  • Низька швидкість зарядки. Вихідна потужність бездротової зарядки для смартфона рідко перевищує 1 А. Це означає, що батарея, ємністю 3000 мАг, в ідеальних умовах буде заряджатися близько 3 годин. А якщо покласти смартфон нерівно - час може різко збільшитися.
  • Обмежена сумісність. У загальній масі відносно мало смартфонів підтримують стандарт Qi або PMA. Далеко не для всіх існують сумісні приймачі або чохли, що дозволяють заряджати девайс без кабелів.
  • Великі розміри котушок. Проблема взаємодії між різними пристроями в значній мірі обумовлена ​​відносно великими розмірами індукційних котушок. Якщо прагнути зберегти їх малу товщину - отримати велику потужність струму (понад 1 А) не вийде. Збільшення розмірів неминуче призведе до потовщення смартфона. У гонці за кожним міліметром виробники не завжди можуть це дозволити.

Що робити, якщо смартфон не підтримує бездротову зарядку

Відсутність підтримки бездротової зарядки зовсім не ставить хрест на можливості зарядити телефон без кабелю. Сторонні виробники розробили спеціальні аксесуари, призначені для цієї мети. Вони діляться на дві категорії.

пластини

Ресивери-пластини для бездротової зарядки є тонкою пластикову картку, всередині якої розташована котушка індуктивності. За допомогою тонкого контактного шлейфу вона підключається до службових контактів або від акумуляторної батареї та акуратно вкладається під кришку. Мала товщина дозволяє вільно поміститися в вузький зазор. Такі пластини-приймачі практично не обтяжують смартфон і не впливають на його зовнішній вигляд. Суттєвим обмеженням є тільки сумісність з вузьким колом моделей з кришкою. В іншому випадку доведеться розбирати пристрій і чаклувати з паяльником.

Чохли

власники смартфонів iPhone теж хочуть спробувати бездротову зарядку. Але яблучні смартфони ніколи не мали знімною кришки. Батарея у них захована глибоко всередині, місця там мало і просто так до неї не пробратися. Виходом із ситуації стають спеціальні чохли. В їх задньої частини всередині розташована така ж пластина, тільки контакти від неї підводяться ні до батареї, а в роз'єм Lightning. Для цього в нижній частині чохла встановлений відповідний штекер. Мінусами такого рішення є збільшення розмірів смартфона, а також не найнижча ціна на красиві чохли з бездротовою зарядкою Qi.

Компромісним рішенням є пластина Qi, що підключається до роз'єму Lightning, але позбавлена ​​свого корпусу. Завдяки малій товщині її можна покласти під будь-який чохол , Не обмежуючи себе у виборі. для смартфонів на Android , Корпус яких нерозбірний, також є аналоги з роз'ємом MicroUSB або USB Type C.

для   смартфонів на Android   , Корпус яких нерозбірний, також є аналоги з роз'ємом MicroUSB або USB Type C

Читайте також

?каво, чи пам'ятає ще хтось таку?
Звідки тільки їй взятися в електромагнітної котушці?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика