Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як встановити Windows з флешки

Як встановити Windows з флешки

Зіткнувся з несподіваною проблемою Зіткнувся з несподіваною проблемою. На ультрабуке полетів жорсткий диск - ну, полетів і полетів: у мене зберігаються бекапи, так що наплювати. Замінив жорсткий диск. Після цього треба було встановити Windows: завантажитися з відповідного DVD і провести інсталяцію (відновлення). Проблема ж полягала в тому, що в ультрабуке немає приводу DVD. І зовнішнього приводу, що підключається по USB, у мене теж не було - він якось без потреби, я його і не купував.

Бігти в магазин за приводом якось не хотілося, тому я вирішив встановити Windows з флешки. BIOS сучасних комп'ютерів давно підтримують завантаження з флешки, залишалося тільки вирішити питання, яким чином записати на флешку завантажувальний диск з образу.

Порився в Інтернеті. Знайшов абсолютно зубодробильний спосіб, який використовує системну програму Diskpart від Microsoft. З цією програмою треба вручну ввести кілька команд, при цьому є шанс необережними діями занапастити жорсткий диск комп'ютера, на якому ви все це робите. Загалом, не особливо зручний спосіб, та до того ж і небезпечний.

Є способи на порядок простіше. Потрібно просто використовувати програму, яка вміє робити завантажувальну флешку з завантажувального образу. Таких програм - немало. Одна з найбільш простих і зручних - UltraISO . Програма платна, проте має пробний період, під час якого у неї доступні всі необхідні можливості. Взяти пробну версію можна тут (Підтримується купа мов, включаючи російську).

Завантажили, встановили, при запуску вказали, що хочемо використовувати пробний період (або купили її - програма-то корисна і ще не раз стане в нагоді).

У занедбаній програмі вибираємо пункт "Файл - Відкрити".

У занедбаній програмі вибираємо пункт Файл - Відкрити

Там вказуємо шлях до файлу образу ISO завантажувального диска. І тут відразу виникає питання: що робити, якщо у нас немає способу завантажувального диска? Ну, по-перше, образ інсталятора Windows завжди можна знайти в Інтернеті, причому це, наскільки я розумію, не стане порушенням ліцензійної угоди, якщо ви зареєструєте встановлюється операційну систему своїм ліцензійним ключем.

По-друге, так як ви читаєте цю статтю явно не в той момент, коли вам терміново потрібно знайти спосіб системи, подбайте про створення такого образу заздалегідь. Найпростіше це зробити тією ж програмою UltraISO. Вставте у привід комп'ютера (ми вважаємо, що у вас крім ультрабука все-таки є звичайний персональний комп'ютер з приводом) завантажувальний диск, після чого в програмі виберіть пункт "Самозавантаження - Створити образ Дискети" (так, переклад на російську там жахливий, згоден) . Ну і все, там просто вказати, образ диска якого приводу потрібно зробити і поставити ім'я файлу образу.

Відкриваємо файл образу.

Відкриваємо файл образу

Далі вибираємо "Самозавантаження - Записати образ Жорсткого диска". Там вибираємо потрібну флешку (вона повинна бути розміром не менше 4 Гб, щоб помістився інсталятор), яку ми завчасно вставили в USB.

Там вибираємо потрібну флешку (вона повинна бути розміром не менше 4 Гб, щоб помістився інсталятор), яку ми завчасно вставили в USB

Ну і залишається тільки натиснути кнопку "Записати". Процес може тривати хвилин десять.

Процес може тривати хвилин десять

Після закінчення процесу ви отримаєте шукану завантажувальну флешку.

Далі потрібно вказати комп'ютеру, щоб він з цієї флешки завантажився. Зробити це можна двома способами.

Спосіб перший. У багатьох BIOS підтримується вибір завантажувального носія після натискання якийсь гарячої клавіші при перезавантаженні комп'ютера. Зазвичай це клавіші F8 або F12. Включаєте (перезавантажуєте) комп'ютер, натискаєте відповідну кнопку. З'являється меню вибору, аналогічне отакому.

З'являється меню вибору, аналогічне отакому

Там вибираєте вашу флешку і натискаєте Enter - починається завантаження.

Якщо не підтримується меню вибору завантажувального пристрою, тоді потрібно зайти в налаштування BIOS (клавіша Del при завантаженні комп'ютера, або ж якась інша - наприклад, F2 або F10: відповідна інформація з'являється на екрані при завантаженні), і в настройках явно задати завантаження з флешки.

Все це працює, як годинник: я вищеописаним способом зробив завантажувальну флешку і встановив з неї Windows 7.

© 1998-2019 Alex Exler

І тут відразу виникає питання: що робити, якщо у нас немає способу завантажувального диска?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика