Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як збільшити термін служби літій-іонних акумуляторів

Як продовжити "життя" акумуляторним батареям і як збільшити кількість циклів заряду / розряду.

Більшість з тих, що оточують нас приладів використовують електричну енергію для роботи Більшість з тих, що оточують нас приладів використовують електричну енергію для роботи. У більшості випадків їм цілком вистачає електричної мережі, особливо побутової техніки. Але, ось в ситуації з персональної електронікою та іншими портативними пристроями необхідна акумуляторна батарея, яка змогла б забезпечити прилад потрібною кількістю енергії поза домом.

Довго час, для виготовлення акумуляторів використовували технології, що володіють цілим рядом недоліків. Але, починаючи з 1992 року в масовому виробництві почали переважати літієві батареї ( літій-іонні і літій-полімерні).

Але, разом з ростом кількості функцій в камерах, смартфонах і планшетах, збільшилися вимоги до ємності акумуляторів. А, естетичні уподобання більшості користувачів змушують виробників з кожним разом зменшувати розміри батарей. Тому, час автономної роботи багатьох приладів скоротилося з 3 - 4 днів до однієї доби. Але, що ж зробити, щоб продовжити життя літієвим акумуляторам? Про це ми сьогодні і поговоримо.

1. Використовуйте тільки оригінальні батареї разом з оригінальними пристроями. Справа в тому, що підвищення напруги всього лише на кілька відсотків здатне вдвічі скоротити кількість циклів заряду / розряду. У той же час, навіть незначне зниження зарядного струму може призвести до неповного зарядження акумулятора. Звичайно, нічого поганого в цьому випадку не трапитися. Батарейка збереже свою ємність, але Вам буде неприємно дізнатися про постійне недозаряд.

2 2. Проведіть повну зарядку відразу після першого включення. Виробники навмисне заряджають акумулятори лише на 40 відсотків від їх номінальної ємності, щоб ті не втрачали в обсязі під час транспортування. Тому, відразу після включення підключіть зарядний пристрій до мережі і виконайте повний цикл заряду. Також, не варто вірити міфам про «24-годинний зарядці для розкачки батарей», сучасні прилади самостійно зупиняють подачу струму по досягненню 100-відсоткової ємності.

3. Не допускайте роботу приладів при температурі нижче -20 і вище +30 за Цельсієм. Це може привести до виходу з ладу акумуляторів. Але, ось до -18 використання техніки практично нешкідливий. Єдино, Ви можете помітити швидшу розрядку. А, ось для зарядки потрібно вибрати тільки те приміщення, де присутня комфортна плюсова температура.

4. Не допускайте повного розряду. Багато хто вважає, що оптимально використовувати батарею «від і до». Але, це не більше, ніж міф. Оптимальною буде постійна робота в межах від 10% до 90%. Так-так, повного заряду, також слід уникати. Однак робити це трохи важче, а значить рекомендувати такий спосіб в якості обов'язкового не варто.

5. Зберігайте акумулятори правильно. Здавалося б, що може бути простіше - вийняв батарейку і поклав на полицю. Але, справа в тому, що при повному або нульовому заряді ємність батарей буде скорочуватися при тривалому простої. Так що, доведіть показник заряду до рівня в 40% і тільки після цього можете надійно упакувати акумулятор і покласти в холодильник (тільки не в морозильну камеру). Зберігання в таких умовах забезпечить довгу і «безтурботне» життя Вашому маленькому помічникові.

Ну і наостанок, варто сказати, що дбайливе ставлення до своєї техніки дозволить забути про поломки і проблеми в роботі.

Філіп Іванов

Але, що ж зробити, щоб продовжити життя літієвим акумуляторам?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика