Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як я використовував новий 12 "Apple MacBook в бойових умовах і зрозумів, що поки не готовий до змін

Кілька місяців тому на iXBT.com вийшла стаття про новий 12-дюймовий Apple MacBook. Машинка вийшла цікавою і багато в чому незвичайної, тому після тестування я вирішив уже більш детально познайомитися з нею і спробувати використовувати її в якості основного ноутбука. Що ж з цього вийшло і як MacBook показав себе в реальних «бойових» умовах?
Кілька місяців тому на iXBT

Мабуть, головний момент: MacBook змушує користувача серйозно скорегувати свої звички. Тепер вам замість флешок доведеться використовувати хмара, замість Ethernet - Wi-Fi, а зарядний пристрій треба буде підключати двома руками.

Втім, трохи полегшити життя можуть перехідники. Як показала практика, їх покупка - перше, що треба зробити відразу після придбання MacBook, а ще краще - заздалегідь замовити все необхідне на китайських сайтах, так як це вийде значно дешевше. Використовуючи MacBook, я спробував два фірмових перехідника Apple і один - китайський, замовлений на AliExpress. Китайський і один з двох фірмових - просто перехідники з USB Type C Male на USB Type A Female. Тобто вони потрібні для підключення флешок і зовнішніх накопичувачів, а також USB-периферії. Тут ніяких сюрпризів, хіба що ціна: оригінальний дорожче китайського приблизно раз в десять.
Втім, трохи полегшити життя можуть перехідники

Другий фірмовий перехідник - цікавіше. І китайських аналогів для нього, на жаль, поки немає. Отже, він дозволяє підключити USB-пристрій, зарядку і HDMI-кабель одночасно.
Другий фірмовий перехідник - цікавіше Я, звичайно, вирішив спробувати таку комбінацію. Але перш - маленький відступ. Ось уже приблизно рік мій 13-дюймовий MacBook Pro Retina служить мені вірою і правдою в якості настільного комп'ютера. Я підключаю до нього монітор по HDMI (або до Thunderbolt через перехідник), Ethernet-кабель до другого Thunderbolt через перехідник, зарядку MagSafe, USB-хаб до одного USB-порту (а до хабу - мишку, клавіатуру, принтер, флешки), зовнішній вінчестер - до іншого. При цьому, якщо MacBook приєднаний до зарядки, то кришку можна закрити, щоб екран не відволікав (а можна не закривати і використовувати в якості другого монітора). Виходить повноцінний комп'ютер, причому - досить потужний (більш ніж достатньо для всіх моїх завдань). Ось фото мого робочого столу:

І мене, звичайно, цікавило, чи зможе 12-дюймовий MacBook попрацювати в такому режимі? Чи немає тут ніяких підводних каменів? Як виявилося, може. Є тільки пара нюансів.

По-перше, є проблема з Ethernet. У момент появи ноутбука у продажу відповідного перехідника ми не знайшли навіть на китайських інтернет-барахолках. Потім перехідник з'явився (саме у китайців, не у Apple), але встала інша проблема: порт USB Type C один, тому якщо підключити перехідник на Ethernet, не вийде підключити хаб і монітор. Як варіант, можна купити перехідник Ethernet на звичайний USB і підключати його через USB-перехідник, але цю неординарну комбінацію я вже не пробував.

По-друге, крім фірмового трехраз'емного перехідника бажано використовувати USB-хаб з підтримкою USB 3.0 і обов'язково зовнішнім живленням. Вартість таких хабів - в районі 1000 рублів. Додамо до цього немилосердні 5490 рублів за перехідник Apple і отримаємо значну суму в шість з половиною тисяч. Однак завдяки такій комбінації ви перетворите MacBook в майже повноцінний домашній ПК.

Чи буде він гальмувати? У повсякденних операціях - ні, не буде. По крайней мере, я гальм не помітив. За відчуттями - той же MacBook Pro Retina. Природно, серйозні навантаження (відеомонтаж, ігри, обробка великих масивів фотографій) відразу виявлять слабкі місця нового MacBook. Але тут вже треба вибирати між портативністю і продуктивністю. До речі, незабаром після анонса MacBook на Kickstarter, IndieGoGo і інших краудфандінгових майданчиках стали з'являтися різні спеціалізовані хаби, орієнтовані саме на MacBook 12. Наприклад, такий:
Чи буде він гальмувати Ефектна штучка, чи не так?

У процесі використання MacBook як десктопа було помічено ще одне абсолютно неочевидне незручність: миниджек 3,5 мм тут розташований праворуч, а не ліворуч, як у інших MacBook (і Retina, і Air). Здавалося б, яка різниця? Дійсно, якщо використовувати MacBook тільки в якості ноутбука, то ніякої. Але коли ви підключаєте до нього монітор і працюєте на зовнішньої клавіатурі, то MacBook стоїть праворуч від монітора (оскільки роз'єм USB Type C розташований на лівій грані, відповідно, все підключати зручніше). Так ось, при такому розташуванні багато навушники просто не дотягнуться до мініджек. Тобто ви не зможете працювати перед монітором і слухати музику з MacBook через дротяні навушники. Втім, при бажанні ця проблема теж вирішується: або купівлею Bluetooth-навушників, або дротових, але з дійсно довгим проводом.
У процесі використання MacBook як десктопа було помічено ще одне абсолютно неочевидне незручність: миниджек 3,5 мм тут розташований праворуч, а не ліворуч, як у інших MacBook (і Retina, і Air)

Один з найцікавіших питань в зв'язку з новим MacBook - зручність клавіатури. Цей текст я друкував майже цілком на MacBook. І, треба сказати, що швидкість друку була, по відчуттях, нітрохи не менше, ніж при роботі на інших клавіатурах (наприклад, на тому ж MacBook Pro Retina). Хоча звикнути до відчуттів в повній мірі все одно не вдалося. Занадто вони відрізняються від звичних. Натискання дуже пружне. Через те, що клавіші дуже низькі, лише мінімально виступаючі, то відчуття пружності натискання ще сильніше збільшується (адже ви майже не відчуваєте ходу клавіші). Неминуче починаєш стукати по клавішах сильніше, завзятіше, дратуючи оточуючих шумом.

Друкувати наосліп цілком можна, якщо не брати до уваги незручне розташування клавішею «вправо / вліво / вгору / вниз». Клавіші «вгору» і «вниз» разом займають стільки ж місця, скільки одна клавіша «вліво» чи «вправо». Тобто, виходить, що клавіша «вгору» - на тому ж рівні, що і «вліво» / «вправо». Я так і не зміг звикнути до цього. Але в іншому клавіатура дуже зручна.

Після двотижневого використання нового MacBook я зловив себе на думці, що відчуваю задоволення кожен раз, як працюю або просто беру в руки цей пристрій. Милуєшся їм. Гладиш. «Моя прелесссть!» Але ось міг би я заради нього відмовитися від свого 13-дюймового MacBook Pro Retina? Мабуть, немає: заради більш тонкого корпусу і меншою маси я не готовий на безліч компромісів. З іншого боку, 12-дюймовий MacBook і не позиціонується як універсальний комп'ютер «на всі випадки життя». Щоб краще зрозуміти це позиціонування, варто порівняти його зі спортивним автомобілем. Практичні користувачі скажуть: ну що за автомобіль! Речей поміщається мало, по бездоріжжю на рибалку не поїдеш, щебінь на дачу не повезеш, та ще й коштує купу грошей ... Думаю, паралель зрозуміла: і 12-дюймовий MacBook, і спортивні автомобілі - це покупки для задоволення і для певних сценаріїв використання. Але практичною таку покупку не назвеш. Проте, за допомогою перехідників цей пристрій можна трохи адаптувати до реального життя, що не обмежується хіпстерскімі посиденьками в Старбаксе за чашкою карамельного латте :)
PS Цей текст вперше був опублікований в журналі iТогі. Хочете читати нові матеріали максимально оперативно - завантажуйте новий номер журналу (безкоштовно!) В кінці кожного місяця. посилання: для iPad / iPhone , для Android-планшетів .

Що ж з цього вийшло і як MacBook показав себе в реальних «бойових» умовах?
Чи немає тут ніяких підводних каменів?
Чи буде він гальмувати?
Здавалося б, яка різниця?
» Але ось міг би я заради нього відмовитися від свого 13-дюймового MacBook Pro Retina?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика