Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


4G роутер Skylink (V-FL500) - один в полі

  1. Ціна / комплектація V-FL500
  2. Технічні характеристики 4G роутера Skylink (V-FL500)
  3. V-FL500 з усіх боків - зовнішній вигляд, ергономіка, індикація
  4. Експлуатація 4G роутера Skylink (перше включення, настройка)
  5. Пару слів про роботу LTE мережі Skylink
  6. Що в підсумку - відгук про роботу Skylink (V-FL500)

Зовсім недавно сталося те, чого ніхто не очікував - Skylink оголосив про запуск LTE в низькочастотному діапазоні - 450МГц (далі LTE450).
LTE мережу Skylink надає доступ до мережі Інтернет на швидкості до 17Мбіт / с і націлена на абонентів знаходяться далеко від мегаполісів, в місцях, де немає не те що LTE, а часто і зв'язку в принципі. На даний момент анонсовано два клієнтських пристрою, на одне з них ми подивимося в цьому огляді - стаціонарний 4G роутер Skylink (V-FL500).

Ціна / комплектація V-FL500

Оскільки пристрої для LTE450 від Skylink позиціонуються як обладнання для доступу до мережі Інтернет у важкодоступних місцях, в якості альтернативи, наприклад, супутникового зв'язку, ціна дуже висока - зараз за V-FL500 просять 8990 р.

Крім самого 4G роутера стандартна комплектація містить:

  • 2 зовнішніх антени;
  • акумуляторна батарея Li-ion на 1500 мАг, 3,7 В;
  • блок живлення на 5В, 2А;
  • короткий посібник користувача.

Комплектація Skylink (V-FL500)

Технічні характеристики 4G роутера Skylink (V-FL500)

  • Підтримка стандартів: LTE FDD 450/800/1800/2600 Мгц (LTE 3GPP Release 9 Category 4);
  • Швидкість прийому даних: до 100 Мбіт / c;
  • Швидкість передачі даних: до 50 Мбіт / с;
  • Максимальна потужність: +23 дБм;
  • Кількість одночасно підключених пристроїв по Wi-Fi: 30;
  • Підтримувані протоколи Wi-Fi: IEE 802.11b / g / n MIMO 2 × 2, до 300 Мбіт / с;
  • Індикація: світлодіодна;
  • Ємність акумулятора: 1500 мАг;
  • Час роботи від акумулятора: до 2 год;
  • Управління пристроєм: веб-інтерфейс;
  • Вага: 700 г;
  • Мережеві функції: DHCP-сервер / DNS / Firewall / NAT / WLAN QoS / і ін .;
  • Робочий температурний діапазон: 0 З ... +40 С;
  • Роз'єми для зовнішніх антен: 2 SMA;
  • Кількість портів LAN: 3 - Ethernet RJ45;
  • Розмір 168x120x30 мм;
  • Гарантійний термін 12 міс.

Відразу можна виділити багатоканальний Wi-Fi до 300 Мбіт / с. Зрозуміло, що сама мережа Skylink LTE450 такі швидкості запропонувати не зможе, але для побудови домашньої локальної мережі це величезний плюс.

Так само варто відзначити можливість автономної роботи. Звичайно 2 години не так багато, але навіть такий термін значно збільшує можливі сценарії використання пристрою.

І найголовніше - підтримка всіх популярних частотних діапазонів LTE + LTE на низьких частотах - 450 МГц, даний частотний діапазон підтримує на сьогодні тільки обладнання Skylink.

V-FL500 з усіх боків - зовнішній вигляд, ергономіка, індикація

Роутер виконаний в стандартному для домашніх пристроїв цього типу форм-факторі.

Заднє ребро пристрої

Ззаду розташувалися роз'єми для підключення антен, блоку живлення і роз'єми для підключення по Ethernet - RJ45 і 3 кнопки: включення, WPS і перезавантаження (Reset).

Нижня сторона роутера

Знизу відсік для підключення акумулятора і роз'єм для підключення SIM-карти, роз'єм USB, отвори для кріплення до стіни, наклейка зі стандартним назвою Wi-Fi Мережі, пароль, адресою WEB - інтерфейсу.

Індикація пристрою (верхня сторона)

Зверху ми можемо бачити новий логотип Skylink і 6 індикаторів. На них зупинимося трохи докладніше:

  • 4G - загоряється коли роутер успішно підключається до мережі 4G.
  • WI-FI - горить коли Wi-Fi включений, блимає при передачі даних через бездротову мережу.
  • SIGNAL - горить при високому рівні сигналу мережі 4G, блимає при низькому рівні сигналу.
  • POWER - індикатор харчування: горить помаранчевим при харчуванні від мережі або батареї, червоним - при низькому заряді батареї.
  • WPS - горить коли режим WPS включений, блимає в разі очікування підключення через WPS.
  • INTERNET - горить коли роутер підключений до мережі Інтернет.

Індикаторів багато і вони інформативні - в разі проблем з доступом до мережі Інтернет в ряді випадків можна відразу зрозуміти в чому проблема.

Пристрій виконаний з якісного пластика, нарікань по збірці немає. Досить дивно розташований роз'єм USB, навіть з урахуванням того, що використовується він тільки для оновлення програмного забезпечення, рішення явно незручне. Білий колір для заміського пристрої також багатьом може здатися спірним вибором, але тут вже залежить від призначеного для користувача сценарію використання та особистих уподобань.

Експлуатація 4G роутера Skylink (перше включення, настройка)

При першому включенні фактично ніякої настройки не потрібно - все готово для роботи в LTE мережі Skylink. Щоб почати працювати потрібно виконати кілька простих дій:

  • прикручуємо антени;
  • вставляємо sim-карту;
  • підключаємо акумулятор;
  • підключаємо блок живлення.

Все, можна натиснути кнопку включення і користуватися - роутер відразу створює Wi-Fi мережу, до якої можна підключитися використовуючи дефолтні SSID і пароль (вказані на нижньому боці роутера).

Але не дивлячись на простоту первинного включення V-FL500 має безліч налаштувань. Давайте подивимося найважливіше.

Вхід на WEB-інтерфейс

Для доступу до WEB-інтерфейсу (налаштувань роутера) переходимо за адресою http://192.168.0.1, пароль за замовчуванням admin.

статус

Після вдалого входу нам відкриється сторінка стану роутера з усією основною інформацією про підключення (статус підключення, сигнал мережі LTE, ip адреса та інше).

Налаштування 4G мережі

У вкладці «4G» можна включити / вимкнути підтримку тих чи інших діапазонів LTE, включити контроль трафіку. Для кращого прийому рекомендую відразу включити підтримку всіх доступних частотних діапазонів (Band).

Уважні читачі відразу помітять, що APN, судячи з скріншоту, можна задати вручну - все вірно, пристрій не залочений під мережу Skylink (можна використовувати з будь-якою sim-картою).

Доступні настройки Wi-Fi

Змінити ім'я мережі можна на вкладці «Wi-Fi», розділ «Основні», а пароль для підключення до бездротової мережі можна поміняти в розділі «Безпека».

Розділ «Безпека»

Цікава функція є у вкладці «Безпека», розділ «Блокування» - там можна створити список заборонених до перегляду через пристрій сайтів.

налаштування маршрутезаціі

Налаштування правил переадресації портів (port forwarding) доступні на вкладці «Маршрутизація», розділ «Статична».

«Адміністрування»

У вкладці «Адміністрування» доступні розділи, де можна змінити пароль входу на WEB-інтерфейс, скинути і зберегти настройки, оновити програмне забезпечення та інше.

Зверніть увагу - після будь-яких змін потрібно натискати кнопку «ПРИМЕНИТЬ».

Тут описані лише основні настройки, які найчастіше використовуються при експлуатації, в реальності їх набагато більше, але описувати їх, думаю, сенсу немає - 90% користувачів їх ніколи не змінюють. Якщо вас цікавить конкретна опція, яка тут не описана - запитуйте в коментарях.

Пару слів про роботу LTE мережі Skylink

Звичайно, це огляд роутера, але оскільки пристрій брендове, зовсім не згадати про оператора зв'язку було б, напевно, неправильно.

Якщо коротко - ловить добре, наприклад, у дворі-колодязі, де LTE жодного іншого оператора зв'язку не ловить - Skylink LTE450 показує впевнений прийом і швидкість 6 Мбіт / c, відмінне покриття за містом і воно цілком відповідає карті покриття на сайті оператора. Середня швидкість в залежності від сигналу і географічного положення коливається від 3 до 12 Мбіт / c.

Що в підсумку - відгук про роботу Skylink (V-FL500)

Сам пристрій не має конкурентів, і якщо ви хочете стати користувачем LTE від Skylink, потрібно стаціонарний пристрій для будинку - особливого вибору немає. Але не дивлячись на це пристрій зроблено якісно, ​​і готово для польового використання: є і акумулятор, і роз'єми для підключення антени, і купа різних налаштувань на додачу.

Звичайно, заради інтересу, любові до Skylink або для використання в місті - такий пристрій безглуздий, але за містом, як альтернатива, наприклад, супутникового інтернету - даний варіант більш економічний, і до того ж простий в обслуговуванні. Якщо стоїть завдання доступу до мережі Інтернет далеко від міської інфраструктури - це одне з рішень, про який, як мінімум, варто задуматися.


Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика