Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Windows 10 vs. Windows 8.1: порівняння швидкості роботи

 1. Тестове пристрій і вихідні дані
 2. тестування
 3. 2. Запуск Internet Explorer
 4. 3. Набір тексту, веб-браузинг і відчути
 5. 4. Продуктивність в Word, Powerpoint and Excel
 6. 5. Grand Theft Auto V
 7. 6. Adobe Creative Suite
 8. 7. Час роботи від батареї (офіс)
 9. 8. Час роботи від батареї (гри)
 10. 9. Час роботи від батареї (фільми)
 11. вердикт

Одне з маркетингових обіцянок Windows 10 - ще швидша робота (відповідний слоган звучить як «Designed for speed»). У порівнянні з Win 8.1 cистема повинна швидше включатися, виходити із сплячого режиму і т.п. Але чи так це насправді? Перевіримо!

Одне з маркетингових обіцянок Windows 10 - ще швидша робота (відповідний слоган звучить як «Designed for speed»)
Тестове пристрій і вихідні дані

Для тестів було взято топовий мультимедійний ноутбук - ASUS UX-501. Конфігурація: Intel Core i7 (розганяється до 3,6 ГГц), 16 ГБ оперативної пам'яті, відеокарта GeForce 960M GTX і SSD-диск на 128 ГБ. Це одне з найцікавіших пристроїв 2015 року.

Була проведена чиста установка обох версій Windows, програмного забезпечення (драйвери, тестові програми) Була проведена чиста установка обох версій Windows, програмного забезпечення (драйвери, тестові програми). Тест проводився в кімнаті з температурою в 23 градуси, був обраний режим енергоспоживання «Оптимальний», працювали всі завдання, які використовують команду Rundll32.exe, advapi32.dll, ProcessIdleTasks, були встановлені всі запропоновані Microsoft оновлення, включені всі запропоновані Windows функції по оптимізації. Всі тести виконувалися по три рази, в таблиці заносилося середнє арифметичне.

тестування

1. Час завантаження

Використовувався Windows® Performance Toolkit - набір інструментів, виробники Windows-пристроїв і програм вдаються до його послуг, коли хочуть протестувати час роботи і швидкість своїх продуктів на середньостатистичних комп'ютерах. Результат версії 8.1 - зліва, «десятки» - справа, одиниця виміру - секунди:

Різницю можна назвати великою, але видно, що Microsoft все-таки вирішила витратити час і зробити краще і без того відмінний показник - Windows 10 швидше попередниці на 0,7 секунди Різницю можна назвати великою, але видно, що Microsoft все-таки вирішила витратити час і зробити краще і без того відмінний показник - Windows 10 швидше попередниці на 0,7 секунди. На топовом пристрої на кшталт UX-501 великих відмінностей власник пристрою не помітить, але на звичайному ноутбуці або ПК різниця може стати куди більш помітною.

Переможець: Windows 10

2. Запуск Internet Explorer

Під час роботи з комп'ютером ми постійно відкриваємо і закриваємо додатки. Довгий час завантаження важливою для роботи програми не просто дратує (а нерви, як відомо, не залізні), але і заважає трудової діяльності або серфінгу в інтернеті.

Для вимірювань використовується набір інструментів Windows Assessment Toolkit. Одиниця виміру - мілісекунди:

Знову-таки, поліпшення показника з 0,9 секунди до 0,45 секунди помітить не кожен - але такий показник в будь-якому випадку гріє душу, в Microsoft проявили турботу про користувача і тут Знову-таки, поліпшення показника з 0,9 секунди до 0,45 секунди помітить не кожен - але такий показник в будь-якому випадку гріє душу, в Microsoft проявили турботу про користувача і тут.

Переможець: Windows 10

3. Набір тексту, веб-браузинг і відчути

Для проведеннях цих тестів узятий бенчмарк-інструмент PCMark 8. Він моделює сценарії з реального життя: серфінг в інтернеті, робота в Office 2013, Adobe Creative Suite і інших програмах, якими зазвичай користуються вдома і в офісі для роботи. Вимірюється точний час на виконання завдання, аж до мілісекунд:

Відмінності мінімальні - всього 1% Відмінності мінімальні - всього 1%. Правда, все одно на користь Windows 10.

Переможець: Windows 10

4. Продуктивність в Word, Powerpoint and Excel

PCMark вимірює швидкість роботи при роботі в основних офісних додатках - наприклад, час обробки великої таблиці в Excel:

А ось тут вже приріст куди більш очевидний: офісним працівникам, пов'язаним з обчисленнями, схоже, і справді варто оновитися до «десятки» А ось тут вже приріст куди більш очевидний: офісним працівникам, пов'язаним з обчисленнями, схоже, і справді варто оновитися до «десятки».

Переможець: Windows 10

5. Grand Theft Auto V

Бог з ним, з офісом - давайте пограємо! Тест проходить найкраща гра 2015 року - GTA V, за вимір FPS (кількість кадрів в секунду) відповідає власний вбудований бенчмарк.

Перше «поразки» нової ОС від Microsoft Перше «поразки» нової ОС від Microsoft. Але варто пам'ятати, що «десятка» підтримує DirectX 12, який робить гри до 50% швидше, ніж раніше. Справа за малим - нарешті дочекатися таких ігор.

Переможець: Windows 8.1

6. Adobe Creative Suite

Хороша продуктивність потрібна не тільки геймерам і нервовим домогосподаркам, а й IT-професіоналам. Показовий приклад - Adobe Creative Suite:

І знову перемога - більш як переконлива, цілих 17% - за Windows 10 І знову перемога - більш як переконлива, цілих 17% - за Windows 10. У Microsoft попрацювали над використанням ресурсів і драйверами, так що для кожного поважаючого себе айтішника «десятка» - не розкіш а нагальна потреба.

Переможець: Windows 10

7. Час роботи від батареї (офіс)

Microsoft обіцяє, що Windows 10 буде дбайливіше ставитися до слабких батареям Windows-ноутбуків. PCMark 8 проганяє робочі тести до повної розрядки АКБ:

У всіх трьох проведених тестах Windows 10 працювала на 9 хвилин довше У всіх трьох проведених тестах Windows 10 працювала на 9 хвилин довше. Чесного кажучи, хотілося б більшого, але і на цьому спасибі.

Переможець: Windows 10

8. Час роботи від батареї (гри)

Коли ми «рубаємося» в щось дуже цікаве, дуже швидко пролітає не тільки час, але і заряд батареї. На жаль, навіть з актуальних драйвером від NVIDIA при грі в GTA V час роботи в «десятці» скоротилося, всі тести показують пристойний «мінус» в 13 відсотків:

Переможець: Windows 8 Переможець: Windows 8.1

9. Час роботи від батареї (фільми)

При перегляді відеозапису у форматі 1080р через Windows Media Player на Windows 8.1 ноутбук виключився через 2 години і 25 хвилин. У Windows 10 цей показник виявився набагато краще - 3 години, або + 25%. Мабуть, «десятка» більш раціонально відноситься до такого сценарію використання - фонова активність зводиться до мінімуму, «всерйоз» працює тільки відеоплеєр:

Переможець: Windows 10.

Підсумковий рахунок - 2: 7 на користь Windows 8.1.

вердикт

вердикт

Windows 10 навіть в самому початку свого життєвого циклу вже працює швидше, ніж Windows 8.1. Але чудес не буває: в виграшних для «десятки» сценаріях використання приріст за швидкістю найчастіше мінімальний, значний прогрес був досягнутий хіба що в плані перегляду відео. Також не будемо забувати і про те, що тести проводилися на «чистій» версії системи, Windows з великим числом встановлених ігор, програм і драйверів з часом почне працювати набагато повільніше.

А як (швидше чи, повільніше чи) працюється Windows 10 вам, шановні читачі? Поділіться своєю думкою в коментарях!

Стаття на тему: 14 причин не оновлювати комп'ютер до Windows 10 .

Але чи так це насправді?
А як (швидше чи, повільніше чи) працюється Windows 10 вам, шановні читачі?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика