Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


WiFi 5GHz - пора купувати роутер ?!

В останні 3-4 роки популярність бездротових технологій зросла не в 2-3, а в 20-30 разів

В останні 3-4 роки популярність бездротових технологій зросла не в 2-3, а в 20-30 разів. Зараз майже в кожній третій квартирі типової багатоповерхівки є роутер і активна WiFi-мережа. В результаті, живий такому будинку, можна виявити в зоні досяжності по 5-6 мереж, а в деяких випадках - навіть більше 10. Само собою, на якості сигналу це позначається негативно. Ні, у Вас в квартирі, особливо поруч з роутером, антени на індикаторі будуть показувати відмінний рівень. Тільки ось швидкісні параметри будуть бажати кращого. До того ж Ви помітите, що можуть з'явиться провали швидкості, або взагалі вона впаде до кілобітной. Користувач дивиться на коробку від свого роутера, а на ній зазвичай написано Wireless N150 або навіть N300, що означає максимальну швидкість до 150 або 300 мегабіт в секунду відповідно. Правда досягти цих записів, яку Ви не зможете, але хоча б половину від цього отримати звичайно ж хочеться.

Початківці користувачі відразу несуть роутер в сервіс, який робить перевірку і дає висновок про повну працездатності апарату.
Більш просунуті - починають читати статті по тонкій настройці типу « Як збільшити швидкість WiF i », міняти антени на більш потужні, навішувати на них фольгу і т.п. На якийсь час це може і врятує - сигнал буде якісніший і стабільний. Але це поки поруч не з'являться ще пара вай-фай мереж і все почнеться по-новій.

А причина такого явища полягає в забитому до відмови діапазоні 2,4 ГГц. Мало того, що у Вас купа «сусідів» а доступних каналів в нашому регіоні - 13, так ще в цьому діапазоні фонують мікрохвильові НВЧ-печі, деякі моделі радіотелефонів і ще ряд побутових приладів. Результатом цього буде поганий сигнал в сусідніх кімнатах квартири, значні коливання швидкості, короткочасно повне зникнення зв'язку тощо

Єдиний вихід, до якого найближчим часом будуть звертатися все більше і більше користувачів - використання пристроїв WiFi, що працюють в діапазоні 5 GHz.

Зараз пристроїв, доступних в плані вартості і працюють на цій частоті, на ринку стає все більше і більше. Придбати двохдіапазонний роутер з підтримкою 2,4 ГГц і 5 ГГц зараз можна в межах 2500-2800 рублів. Яскравий приклад - D-Link DIR-825 A / D1A або ASUS RT-N53. Само собою, треба купити ще й мережеву карту, яка вміє працювати в цьому ж діапазоні. Це ще 1200-1500.
Більш того, словосполучення «двохдіапазонний» має на увазі, що роутер вміє працювати і в звичайному діапазоні 2,4 ГГц, і в розширеному - 5 ГГц. Відповідно, ті пристрої, для яких швидкість не так важлива або які не підтримують роботу на новій частоті (планшети, смартфони і т.п.) можна залишити на 2,4 ГГц, а вже ноутбуки та комп'ютери підключати на більш швидкісну мережу. 5 ГГц.

У новому, розширеному діапазоні можуть працювати кілька специфікацій WiFi - 802.11n, 802.11AC і 802.11AX.

Більшість дводіапазонних роутерів, які зараз доступні на ринку, працюють тільки за стандартом 802.11N, який вже кілька років активно використовується в звичайному діапазоні і нічого нового я Вам про нього не розкажу, крім того, що в діапазоні 5 ГГц ви зможете вичавити з нього максимум , але знову ж таки з того, на що здатне Ваше обладнання.

Стандарт 802.11ac можна зустріти на більш дорогих пристроях. Але тут треба зауважити що він тільки-тільки переступив чорновий варіант Draft. В остаточному вигляді стандарт тільки-тільки почав розвиватися, а потому другу хвилю приходу пристроїв з його підтримкою, а значить і значного спаду цін, варто очікувати в 2015 році. До того ж, нові роутери і адаптери зможуть запропонувати більш високу продуктивність за рахунок того, що будуть наділені рядом нових функцій - наприклад, одночасну передачу кількох потоків інформації за рахунок технологій SU-MIMO і MU-MIMO (вдосконалені варіант існуючої MIMO). Кожен потік буде здатний передавати інформацію кільком користувачам на швидкості до 433 Мбіт / с проти 150 Мбіт / с і 802.11N.
Очікується, що бездротові маршрутизатори нового покоління будуть об'єднувати кілька каналів на частоті 5 ГГц в єдиний потік з пропускною здатністю 160 МГц. При цьому будуть використовуватися більш широкі канали.

При цьому будуть використовуватися більш широкі канали

Стандарт 802.11ax - це наступний етап у розвитку бездротових технологій. Він буде використовувати чотири роздільних потоку MIMO, кожен з яких матиме підтримкою технології множинного доступу з частотним поділом сигналу - OFDMA, за рахунок якого роутер з підтримкою 802.11ax зможе передавати великі обсяги даних з пропускною спроможністю близько 3,5 Гбіт / с для кожного окремого потоку проти 866 Мбіт / с у 802.11AC. На жаль, до 2019 року про це поки говорити дуже рано.

На жаль, до 2019 року про це поки говорити дуже рано

Резюмуючи все вищесказане, хочу дати ось яку пораду. Якщо питання про вирішення проблеми зі швидкістю доступу по WiFi варто критично, тобто розв'язати цю проблему треба будь-якими засобами протягом короткого часу - є сенс купити двохдіапазонний роутер 802.11N і не гнатися за новомодним і дорогим 802.11AC. Так швидкість, яку Ви отримаєте для домашніх цілей в даний час вистачить з лишком. У той же час Ви не будете страждати від «сусідів» по ​​діапазону, тому як масову міграцію WiFi в 5 ГГц варто чекати в 2016-2017 роках.

Якщо ж Ви хочете отримати всі переваги стандарту 802.11AC, то варто почекати до другого кварталу 2015 року. З початком масового продажу WiFi-роутерів з його підтримкою, ціни на них повинні значно знизитися і не доведеться переплачувати купу грошей.

Примітка:
Окремо хочу згадати питання про легалізацію стандарту 5 Ггц в Росії. До сих пір не все зрозуміло з реєстрацією точок доступу і суперечки на форумах не вщухають досі. Я бачу цю ситуацію наступним чином. У нашій країні використання використання обладнання WiFi всередині будівлі або офісу не вимагає дозволу на використання частот від Державної комісії з радіочастот. Відповідно Ваш домашній роутер, що працює у Вашій квартирі або будинку в діапазоні частот 5 ГГц реєструвати не треба. Тим більше, що у нього потужність передавача нижче 100 мВт. А ось якщо Ви захочете покрити цією мережею наприклад свій район, або поставити більш потужне обладнання, то тут вже доведеться брати дозвіл.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика