Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Віртуальна реальність в реальному світі

  1. Огляд пристроїв віртуальної реальності правити
  2. Маніпулятори, системи стеження правити

Emotiv EPOC

Так як існуючі на сьогоднішній день пристрої прямого впливу думок людини на комп'ютер BCI (Brain-Computer Interface) або по-російськи - МКІ (Нейро-комп'ютерний інтерфейс, званий також прямий нейронний інтерфейс або мозкової інтерфейс) просто жорстоко далекі від практичного застосування (читати тут ) В цій статті мова в основному йде про пристроях, що дозволяють імітувати повне занурення у віртуальну реальність.

Огляд пристроїв віртуальної реальності правити

Пристрої імітації віртуальної реальності можна класифікувати за кількома ознаками. Перший спосіб - класифікація пристроїв за типом взаємодії з людиною:

Виводять функції:

  • Висновок графічної інформації
  • Висновок аудіо-інформації
  • Висновок інформації за допомогою вібрації \ тактильних відчуттів

Керуючі функції:

  • Голосове керування
  • пристрої стеження

Висновок графіки можливий в двох варіантах - це шоломи \ окуляри або широким кутом огляду. Для якісного аудіо використовуються системи об'ємного звуку або вбудовані в шолом віртуальної реальності стереонавушники. Але це далеко не все, існує жилет зі зворотним віддачею. Це пристрій, що нагадує великий рюкзак, може одягатися на груди або на спину гравця і створювати віброефекти по всій площі. Джерелом інформації для жилета є звук: він включається в розрив між звуковою картою і колонками. Баси від музики або пострілів змушують гравця здригатися. «Звуковий підключення» - це слабке місце пристрою. Завдяки йому, наприклад, гравець відчуває все постріли, навіть ті, які в нього не потрапляють. З іншого боку, підключити жилет по-іншому на сьогоднішній день не представляється можливим. Далеко не всі ігри в принципі підтримують Force Feedback, і тим більше жодна з них не може приймати керуючі дії з одного пристрою, а віддачу направляти на інше. У будь-якому випадку, іграшка обіцяє бути цікавою.

Вузли знаходяться також різноманітні. Невід'ємні атрибути - голосове управління і віртуальні рукавички з сенсорними датчиками - можуть бути доповнені сенсорним костюмом на все тіло і спеціально обладнаним приміщенням, що дозволяє звести до мінімуму "мертві зони", в яких датчики сліпі.

Окуляри віртуальної реальності Oculus Rift викликають найбільші надії, так як, ця модель - одна з перших моделей очок, що пропонує не тільки 3D-картинку, але і кут огляду, максимально близький до природного. Таким чином, по відчуттях користувача в Oculus Rift дивишся, не через маленьке віконце, як в інших шоломах \ окулярах, а бачиш панораму ніби своїми очима.

Маніпулятори, системи стеження правити

На сьогоднішній день на ринку можна знайти величезний вибір віртуальних рукавичок. Якість їх роботи і надані функції пропорційні ціні.

Рукавички з гіроскопічним стеженням набагато дорожче інфрачервоних. Їх початкова ціна коливається в районі $ 1000.. Майже всі професійні моделі рукавичок випускаються як в дротовому, так і в бездротовому варіанті. Гіроскопічна система стеження, заснована на незалежних датчиках руху, вбудованих в саму рукавичку не має обмеження зони дії та максимальних кутів відхилення; такі рукавички дуже точні. Рукавички розрізняються ще і за кількістю датчиків. Уявіть собі здатності людської руки: вона може не тільки переміщатися, але і обертатися також по трьох осях, пальці можуть згинатися не лише у кисті, а й в фалангах. Недоліки всіх рукавичок - руку практично не можна розслабити, покласти на стіл - її положення постійно відстежується. Та ж ситуація з пальцями - вони постійно повинні бути випрямлені.

Співробітники Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили наддешевих технологію , Що дозволяє управляти віртуальними об'єктами. Технологія, розроблена ними, дозволяє для створення системи розпізнавання жестів використовувати звичайні гумові рукавички. Однак, на жаль, використання таких рукавичок має свої обмеження.

Світлові пістолети, популярні за часів телевізійних приставок, на ПК не прижилися: і монітори у більшості комп'ютерів занадто маленькі, і сенсу в такому пристрої трохи. Стріляти по качках - це пройдений етап, а на управління 3D-шутер світловий пістолет не тягне в силу вузького кута дії і знову ж прив'язки до монітора. Гіроскопічний пістолет забезпечений датчиками руху, які відстежують зміни його координат при будь-якому положенні в просторі. Використовуючи шолом віртуальної реальності, ви можете обертатися на 360 градусів, повністю замінюючи традиційну миша. Хіба що ходити поки що доведеться як і раніше за допомогою кнопок.

Сенсорний костюми для знятий положення тіла в просторі (Motion capture) на сьогоднішній день стали нормою при створенні кіно і 3D-мультфільмів, а також використовуються інженерами в різних областях і навіть військовими для тренувань.

  1. Emotiv Epoc (wikipedia)
  2. Огляд мозгокомпьютерного інтерфейсу Emotiv Epoc
  3. IGN Coverage of Emotiv EPOC's game (Video)
  4. Коротка інформація про Oculus Rift
  5. Огляд віртуальних очок Oculus Rift
  6. Наддешеві віртуальні рукавички

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика