Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Відеоогляд Клавіатурне меншість - огляд мобільного телефону Nokia X3-02: докладні розбір і тести

  1. Зовнішній вигляд
  2. екран
  3. керуючі елементи
  4. харчування
  5. інтерфейс
  6. Дзвінки і листування
  7. комунікації
  8. Мультимедіа
  9. Камера
  10. На зв'язку
  11. підсумок

Плутанина індексів в лінійці продукції Nokia творить чудеса, і одним з конкретних прикладів можна назвати модель X3-02 - тонкий моноблок зі звичайною клавіатурою на азіатський манер, а заодно перший сенсорний телефон (не плутати зі смартфоном) компанії. Ставка на успіх або невдалий досвід? Про це ми і розповімо в нашому огляді стильної новинки.

Зовнішній вигляд

Наскільки б незграбною не була ідея, закладена маркетологами, дизайнерське бюро Nokia завжди знайде вихід і представить досить практичний варіант в симпатичному подобі. Так було раніше, так вийшло і з Nokia X3-02 , В результаті чого ми бачимо не просто сенсорний телефон з клавіатурою під екраном, але ще і стильну помітну річ, яка напевно сподобається багатьом. До того ж в Nokia не стали йти на шляху максимізації характеристик, в результаті чого перший сенсорик на S40 не тільки органічно згрупований, а й приємний у використанні. Перед нами тонкий моноблок, чиї габарити складають 106,2 x 48,3 x 9,8 мм, а на практиці здається, що Nokia X3-02 і того менше. Серйозно, телефон буквально «губиться» в руці, і вся фішка тут в закруглених гранях з тильної поверхні, а також плавному звуженні корпусу від верхньої межі до нижньої. Апогеєм цього звуження є нижній торець, ширина якого всього 46 мм - начебто різниця в пару міліметрів нічим не примітна, але на ділі вона відмінно відчувається. Вага апарату всього 77 грамів, що визначає чудове зручність користування трубкою.

екран

Тут у нас є 2,4-дюймовий TFT-екран з роздільною здатністю 240 x 320 пікселів і підтримкою кольорової палітри в 16 млн відтінків. Зовні дисплей виглядає на «п'ять», хоча м'яке резистивні покриття екрану вносить невеликі спотворення і явно не захищає від механічного впливу. В цілому картинка на екрані виглядає трохи пересвеченние, від чого втрачається натуральність і природність, та й замість чорного кольору ми бачимо сірий градієнт. Добре хоч все це асорті непогано видно під прямими сонячними променями, тоді як в сутінках статична яскравість підсвічування починає різати очі. Оскільки екран резистивний, то тут треба трохи натискати, а не просто торкатися поверхні. В іншому реакція чуйна і передбачувана, так що помітної різниці в швидкості навігації майже немає, якщо порівнювати X3-02 з тим же звичайним X3 .

керуючі елементи

Крім сенсорного екрану Nokia може запропонувати своєму власникові цифрову клавіатуру з 12 клавіш, розташованих в 4 вертикальних ряду. Прямо клон азіатських виробів, тому що «*», «#» І «0» знаходяться праворуч. Розміщення кілька незручне, хоча користувачі QWERTY-моноблоків явно знайдуть тут звичну угруповання. Що сказати цікавого про білих клавішах з синім підсвічуванням і коротким чітким натисненням? Так зовсім нічого, а ось верхній ряд з клавіш прийому і відбою виклику, а також кнопок музичної панелі і повідомлень варто виділити, тому що вони сильно полегшують використання телефону, та й біле підсвічування у них нетипова.

На торцях розміщені лише основні елементи. Знизу це виріз поліфонічного динаміка з окаймляющей фактурою, зверху 3,5-мм роз'єм під навушники і вхід під 2-мм зарядку, а між ними microUSB з підтримкою OTG. З правого торця можна помітити невелику і незручну гойдалку регулювання гучності і кнопку блокування під нею. Там же знаходиться отвір під ремінець, яке стане в нагоді одним, а інші будуть звідти виймати всяку пил.

харчування

Скромні можливості в Nokia підкріплені акуратним розміщенням елементів в акумуляторному відсіку. Тут ми бачимо незалежні слоти під SIM-карту і картку пам'яті microSDHC, а над ними сховище енергії в особі Li-Pol акумулятора на 860 мА • год. Його зарядка триває трохи більше години, а автономне «плавання» телефону становить 2-3 дні при середньому навантаженні. Треба визнати, що це непоганий результат, та й можливостей для розрядки батареї не так вже й багато.

інтерфейс

На перший погляд перед нами звичайна Nokia на платформі S40, що добре видно на прикладі оформлення режиму очікування, з верхньої статусної рядком і індикаторами прийому сигналу / заряду акумулятора. Правда, якщо придивитися уважніше, то робочий стіл кілька спорожнів, тоді як нижні контекстні посилання до меню, контактам і вкладці ярликів виросли до однієї п'ятої всього екрану. Друге цікаве нововведення криється в блокуванні, яка здійснюється зручною виділеною клавішею на торці, а ось розблокувати екран можна лише дотиком по відповідній іконці. Так само відбувається і навігація по всіх ярликів режиму очікування, які можна змінити в настройках. Зміни торкнулися і головного меню, вже традиційно без анімації, де в якості альтернативи матриці іконок 3 x 3 є лише список пунктів. В налаштуваннях складно помітити різницю між звичайною і сенсорної версіями S40, а відсутність кінетичної прокрутки лише погіршує становище справ. На щастя, пункти настройки повністю ідентичні, так що в наявності є профілі і налаштування зовнішнього вигляду інтерфейсу, і купа додаткових параметрів налаштування безпеки і всяких службових регулювань.

Дзвінки і листування

Незважаючи на сенсорне управління в X3-02, здійснювати дзвінки тут досить просто. Для набору номера є апаратна клавіатура, а списки викликів відкриваються натисканням клавіші посилання. Є вкладка «імена», де відображається список контактів, а є ярлик контактів в головному меню. Якщо зайти саме в контакти, спершу ми побачимо різні варіанти настройки списку, де є посилання на редактор нових та існуючих записів, а також виноски швидкого копіювання / видалення інформації. У підрозділі налаштувань можна вибрати відображається розділ пам'яті, змінити шрифт і переглянути стан пам'яті. Власне самі контакти виглядають досить просто і звично, хоча списками взагалі бракує кінетичної ускоряемой прокрутки. Що зручно, для кожного контакту можна додати купу різної інформації аж до робочого адреси, а заодно додати картинку, яка буде висвітлюватися при дзвінку і може відображатися в списку записів.

Робота з повідомленнями навряд чи здатна викликати якісь питання, і це явно плюс S40. Є один загальний редактор для SMS / MMS, в якому текст вводиться суто цифровою клавіатурою, а мультимедійний контент можна додати з контекстного меню. Вхідні повідомлення відображаються суто у вигляді переписки, з виділенням рамками написаного і отриманого тексту. На щастя, на електронну пошту такий варіант відображення не поширюється, а в іншому простота і зручність роботи з одним / декількома поштовими скриньками не складає проблем. Правда, весь арсенал можливостей впирається в попередньому перегляді безпосередньо повідомлення і підтримуваних додатків до мультимедійних повідомлень, тоді як, наприклад, файл MS Office залишиться нерозпізнаним.

додатки

В X3-02 є майже все, що потрібно для підтримання порядку в голові протягом п'ятиденного робочого тижня, і навіть трохи більше. Зрозуміло, в арсеналі є будильники і календар з функцією створення нагадувань. Також варто відзначити замітки, калькулятор і фірмовий диспетчер файлів у вигляді галереї. Крім того, є невиразний диктофон і таймер з секундоміром, а заодно і окрема вкладка Java-мидлетов. Там можна зустріти конвертер фізичних величин і розмірів одягу, всякі різні посилання і ярлик Opera Mini, а заодно клієнт магазину OVI, звідки можна скачати картинки, мелодії і Java-додатка / гри. Що зручно, утиліта спільноти дозволяє оперативно управлятися з аккаунтом в Twitter і FaceBook, а Web-браузер досить простий і зручний при перегляді легких сайтів.

Що зручно, утиліта спільноти дозволяє оперативно управлятися з аккаунтом в Twitter і FaceBook, а Web-браузер досить простий і зручний при перегляді легких сайтів

комунікації

Апарат зовсім не такий простий, як може здатися при першому знайомстві. Тут є підтримка 3G-мереж, а також Bluetooth 2.1, що забезпечує роботу в рамках десятка профілів, а наявність EDR дозволяє обмінюватися файлами на швидкості до 120 Кб / с. Є тут і не менш корисний Wi-Fi IEEE 802.11b / g, що забезпечує вихід в інтернет через WLAN-точки доступу. Підключатися до мереж можна з розділу налаштувань, а можна вибрати WLAN-підключення при запиті програм на доступ до передачі даних. Ну а замикає список USB-з'єднання з ПК на швидкості близько 2 Мб / с. Якщо ж знайти USB-OTG кабель CA-157, з комплекту поставки Nokia N8 , То на X3-02 буде видно зовнішній підключений диск. Правда тут знову вступає в справу обмеження FAT32, так що особливо і не розгуляєшся.

Мультимедіа

У числі мультимедійних можливостей телефону зазначу додаток фото в головному меню, де складуються ярлики засобів перегляду фотографій, а також посилання на камеру і перегляд відео. З фото все досить просто і зручно, благо картинки відображаються єдиної сіткою, а обрану картинку можна порівняно швидко збільшити, або відредагувати. Приємно, що тут є простенька демонстрація картинок перегортати слайдами. З відео все досить просто, але є і ряд сюрпризів. Наприклад, телефон без праці відображає AVI-ролики в кодуванні DiVX, і 1,4 Гб, файл йде без ривків і гальмувань. А ось MP4-ролики в MPEG-кодування телефон не чути, і це погано.

Крім картинок і відео тут можна слухати музику, прямо папками з галереї, а краще запустити плеєр з можливістю сортування за альбомами, виконавцями, жанрами і списками відтворення. У будь-якому випадку, екран режиму відтворення навпіл ділиться на область обкладинки альбому, яку перекривають напівпрозорі блоки опису пісні і рядки поточного прогресу. Нижче є три віртуальні клавіші управління програвачем, для виклику яких є окрема кнопка під дисплеєм. Не обійшлося без невиразного еквалайзера і функції розширення стереоефекту. Є і FM-радіо з підтримкою RDS і AF, а заодно і пам'яттю на півсотні станцій. Якщо цього мало, в додатках розташована утиліта Shazam ID, яка розпізнає більшість популярних пісень.

За якістю звучання особливо виділити нічого, тому що з навушниками за 500-800 рублів все цілком комфортно і можна використовувати X3-02 в ролі плеєра. Якщо ж взяти навушники дорожче, відразу спливе купа недоліків аудиотракта - завал низьких і високих частот, а також каша в іншому діапазоні. Звук прісний, неінформативне і сухий, не більше того. З іншого боку, якщо немає альтернатив, з телефону цілком можна прослухати музику по дорозі на роботу / навчання.

Камера

5-Мп модуль камери без автофокусу і інших добавок - ось такий набір для створення «шедеврів» пропонує Nokia X3-02. Інтерфейс відповідний - простий повноекранний видошукач з іконками масштабування і переходу до відеозйомки, а заодно віртуальної клавішею спуску затвора і переходу до налаштувань. У цих самих налаштуваннях можна вибрати баланс білого, змінити ефекти і підібрати дозвіл кадру, та ще й змінити ряд інших функцій.

Підсумкове якість знімків приблизно як в Nokia E5 , Що й не дивно з огляду на схожість модулів камери. Такий результат непоганий днем ​​в ясну погоду, але ввечері в приміщенні краще і не намагатися щось зняти. Ну а результати такої зйомки ми пропонуємо переглянути нижче.

На зв'язку

Якісний прийом сигналу на рівні інших телефонів Nokia, гучні і приємні за звучанням динаміки, а також енергійний вібромоторчик середньої потужності - саме воно для телефону в якості основної звонилки.

підсумок

З одного боку, Nokia X3-02 Touch and Type складно назвати кращим сенсорним девайсом на ринку, тому що тут інтерактивне управління нічим не краща за звичайну навігаційної клавіші. З іншого боку, недоліків теж майже немає, а при ціні 7 тис. Рублів ми можемо придбати один з кращих телефонів для дзвінків, благо він тонкий, легкий і довго працює від однієї зарядки.

Ставка на успіх або невдалий досвід?
Що сказати цікавого про білих клавішах з синім підсвічуванням і коротким чітким натисненням?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика