Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Вибір материнської плати

  1. зміст матеріалу Сторінка 2 з 3 Крок третій. Вибір материнської плати.
  2. Крок четвертий. Система охолодження процесора.
  3. Крок п'ятий. Відеокарта.
  4. Крок шостий. Блок живлення.
  5. Крок сьомий. Все інше.
  6. Epic Fail.
  7. Аналіз ситуації та шляхи вирішення.

зміст матеріалу

Сторінка 2 з 3

Крок третій. Вибір материнської плати.

На даному етапі треба бути максимально уважним. Вибір же конкретної моделі буде залежати від призначення ПК. Варто уникати чіпсетів з "гарячою вдачею", так як в малогабаритному корпусі досить складно організувати нормальні повітряні потоки. Бажано, щоб БП не перекривав коннектори портів SATA, а слот PCI-E x16 ні зміщений до нижньої частини материнської плати ні на одне посадочне місце для роз'ємів.

обрана мною материнська плата звичайно не задовольняє всім умовам - БП геть блокує коннектори sata, роз'єм PCI-E x16 зміщений вниз на одні слот, що створює некотрие проблеми при встановленні відеокарти практично граничної для даного корпусу довжини. Добре, що чіпсет холодний. Модель материнської плати - Asus M3A78 (чіпсет AMD770 + SB700, форм-фактор ATX).

Модель материнської плати - Asus M3A78 (чіпсет AMD770 + SB700, форм-фактор ATX)

Материнська плата Asus M3A78.

Крок четвертий. Система охолодження процесора.

Пам'ятайте, на другому кроці треба було виміряти висоту від стійок кріплення мат плати до бортика корпусу? Беремо це значення і віднімаємо з нього 15-20 мм (товщина мат плати, висота системи кріплення процесора, висота самого процесора (тільки для процесорів AMD), плюс деякий запас, щоб кришка корпусу без праці встала на своє законне місце). Отримуємо граничну висоту кулера, який без проблем можна буде встановити в корпусі. Залежно від тепловиділення процесора можна обійтися або простеньким Glacialtech (версії Silent) або нам буде потрібно кулер з тепловими трубками.

У мене був Thermaltake BigTyphoon VX, два роки трудився без будь-яких нарікань. Змінювати його не збирався (наївний), хоча і відчував, що по висоті він може і не підійти.

Крок п'ятий. Відеокарта.

Знову згадуємо про крок другий. Віднімаємо з отриманого значення 20-25 мм (нам потрібно прокласти десь кабелі БП). Отримуємо дуже скромну довжину відеокарти, що автоматично рятує нас від гарячих і ненажерливих відеокарт і роз'ємів додаткового живлення на них. Про роз'єми додаткового живлення треба сказати окремо. Їх слід уникати, так як це автоматично додає деяку довжину (або висоту) до обраної відеокарти, ну і про тепловиділення не забуваємо. Оптимальним буде вибір відеокарти довжиною не більше 190 мм без додаткових роз'ємів живлення (що обмежує її енергоспоживання рівнем в 75 Вт).

У мене ж була PowerColor Radeon X1950GT довжиною в 223 мм і з системою охолодження CoolViva Pro SE.

Крок шостий. Блок живлення.

Блок живлення повинен забезпечувати необхідну потужність і бути досить тихим. Більшість компактних корпусів дозволяють встановити стандартних блок живлення ATX, хоча бувають і винятки. Розглянутий корпус проектувався під БП з 80 мм вентилятором, так як відведення теплого повітря від блоку живлення розрахована має розмір стінки в 80 мм. Так як кабелі, що йдуть від БП, укладати в тісному корпусі складно, то безсумнівним плюсом буде модульна компоновка кабелів БП.

У мене ж FSP Epsilon на 600 Вт з величезним пучком незнімних кабелів і вентилятором діаметром 120 мм (штатний вентилятор замінений на Scythe S-Flex SFF21E 1200 об / хв).

Крок сьомий. Все інше.

До всього іншого відносяться жорсткі диски , Приводи DVD / Blu Ray, карти розширення та інше.

Корпуси малого форм-фактора в основному розраховані на установку одного приводу DVD і одного жорсткого диска формату 3,5 ". Тут тільки можна сказати, що варто вибрати жорсткий диск холодніше (Caviar Blue і Green від WD, "зелені" і холодні серії від інших виробників). Можна перейти на вінчестери формату 2,5 ", але ціна одного гігабайта для таких накопичувачів вище, ніж для більших побратимів. При виборі приводу DVD варто орієнтуватися на моделі з мінімальною або майже мінімальною довжиною - 165-170 мм.

Кількість карт розширення обмежується форм-фактором материнської плати і необхідністю в них.

До моменту складання у мене вже був вінчестер на 640Гб Western Digital Caviar Blue WD6400AAKS і привід Optiarc 7200S. З карт розширення - звукова карта M-Audio Revolution-5.1 і мережева карта Acorp на чіпі Realtek 8139D.

Epic Fail.

Уже на середині процесу складання почали закрадатися сумніви в успіху операції. "Великий Тайфун" височів над бортиком корпуса на 12 мм, довжина відеокарти і роз'єм підключення живлення не давав БП "всістися" на своє місце, особливо довгий роз'єм sata кабеля робив те ж саме. З кабелем розібрався швидко - знайшов інший. А інші компоненти довелося міняти. Але система працювала, тільки в розібраному стані.

Невдала спроба.

Аналіз ситуації та шляхи вирішення.

Невідповідні компоненти треба було замінити. Допомогли приїхали родичі, надумані подарувати мені телефон. Половина коштів була спрямована на телефон, а друга - на закупівлю компонентів.

Перерва купу інформації, натрапив на огляд кулера Cooler Master GeminII S. По ефективності він майже не поступається "Великому Тайфун", зате виграє майже 40 мм у висоту. Підсумкова висота кулера - 85 мм. Для установки довелося виймати материнську плату і трохи попрацювати ножівкою для видалення однієї з кліпс для кріплення кулера під сокет 939 (вона заважала компонентів на платі). Встановив його кінцями теплових трубок вгору, як рекомендували на форумі.

На жаль, в горизонтальному положенні материнської плати кулер ефективніше на 6 градусів, ніж при вертикальному. Можливо винна в цьому трохи вигнута кришка процесора.

Встановлений Cooler Master GeminII S.

Про заміну відеокарти давно замислювався, але це було не дуже термінова справа, так що мав на увазі Radeon HD4670, але чекав появи нормальних відкритих драйверів в GNU / Linux для даних відеокарт. Почав шукати огляди цих відеокарт, акцентуючи увагу на довжину друкованої плати і рівень шуму. Натрапив на чудовий огляд . Вирішив шукати саме цю модель - PowerColor HD4670. Знайшов. Кулер дійсно майже не чути, довжина друкованої плати 167 мм.

Встановлена ​​відеокарта PowerColor HD4670 MD3-P 512Mb.

Пам'ятайте, на другому кроці треба було виміряти висоту від стійок кріплення мат плати до бортика корпусу?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика