Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Вибір материнської плати для комп'ютера

  1. зміст
  2. Основні характеристики материнської плати
  3. Що таке сокет?
  4. Що таке чіпсет?
  5. Що таке північний міст?
  6. Що таке південний міст?
  7. Що таке SATA?
  8. Які пристрої підключаються до SATA?
  9. Що таке USB?
  10. Чим відрізняється USB 2.0 від USB 3.0?
  11. Що таке DIMM? (Слот для установки планок оперативної пам'яті)
  12. Який тип ОЗУ повинна підтримувати материнська плата?
  13. Кількість слотів PCI
  14. Які бувають розміри материнських плат?
  15. mATX (micro ATX)
  16. ITX
  17. mITX (mini ITX)
  18. EATX (Extended ATX)
  19. BTX (Balanced Technology Extended)
  20. mBTX (micro BTX)
  21. SSI EEB (Server Standards Infrastructure Entry Electronics Bay)
  22. SSI CEB (SSI Compact Electronics Bay)

Материнська плата є напевно найголовнішим компонентом в комп'ютері, важлива вона також як і процесор який і встановлюється в саму материнську плату. Як вибрати хорошу материнську плату? Про це ми сьогодні поговоримо.

Про це ми сьогодні поговоримо

зміст


  • Основні характеристики материнської плати
  • Що таке сокет?
  • Що таке чіпсет?
  • Що таке північний міст?
  • Що таке південний міст?
  • Що таке SATA?
  • Які пристрої підключаються до SATA?
  • Що таке USB?
  • Чим відрізняється USB 2.0 від USB 3.0?
  • Що таке DIMM? (Слот для установки планок оперативної пам'яті)
  • Який тип ОЗУ повинна підтримувати материнська плата?
  • Кількість слотів PCI
  • Форм-фактор
  • Які бувають розміри материнських плат?
  • ATX (Advanced Technology extended)
  • mATX (micro ATX)
  • ITX
  • mITX (mini ITX)
  • EATX (Extended ATX)
  • BTX (Balanced Technology Extended)
  • mBTX (micro BTX)
  • SSI EEB (Server Standards Infrastructure Entry Electronics Bay)
  • SSI CEB (SSI Compact Electronics Bay)

  • Перед тим як відправиться в магазин або замовляти в інтернет-магазині материнську плату, необхідно для себе визначити для чого саме ви хочете придбати материнську плату, а вірніше для яких саме завдання - офісного характеру, для мультимедійних можливостей, або в основному для ігор.

    Як правило, користувачі які цікавляться складанням комп'ютера не замовлення, спершу звертають увагу на такі деталі як процесор, відеокарту, обьем оперативної пам'яті. А про материнську плату - не завжди приділяють достатньо уваги. Я вже мовчу про такий важливий компонент як блок живлення.

    Я вважаю, що спершу необхідно вибрати материнську плату, а потім вже все інше. Адже «материнка» є дійсно фундаментом для всього, але ж від фундаменту залежить як правило все.

    Основні характеристики материнської плати

    Давайте перерахуємо основні характеристики материнських плат, з якими ви повинні бути знайомі, щоб вибрати гарну материнську плату.

    Що таке сокет?

    Сокет в материнській платі виконує роль гнізда, в яке встановлюється сам процесор. Слід розуміти, що якщо процесор під один сокет, а материнка має зовсім інший, то в такому випадку ви не зможете встановити процесор. Тому якщо процесор наприклад від компанії Intel і під 775-тийй сокет, то материнка також повинна володіти даним типом сокетом.

    Але 775-тий сокет вже звичайно застарів, я його привів просто для прикладу. Намагайтеся вибирати материнську плату з останнім сокетом, про те які останні сокети вам повинен підказати продавець.

    Що таке чіпсет?

    Чіпсетом прийнято називати певний набір інструкцій (або мікросхем), через них відбувається зв'язок пристроїв всього комп'ютера.

    Як і при виборі сокета, звертайте увагу на чіпсет. Він повинен бути з останніх, звичайно ціна на такі плати може бути вище серед інших, але воно того варте. Як правило ціна на плату з останніми чіпсетами починається в районі 150 $.

    Але якщо ви купуєте комп'ютер для офісу, то немає необхідності в останньому чипі. В такому випадку краще придбати просту материнську плату з чіпом не старші 2-3 роки, ціна її може бути навіть в районі 50 $.

    Чіпсет як правило розділений на дві частини - північну і південну міст.

    Що таке північний міст?

    Північний міст це частина на материнській платі, на якій розташовані такі компоненти як контролер пам'яті, шина AGP (на старих чіпсетах), слоти PCI-E (мається на увазі для відеокарти).

    Що таке південний міст?

    Південний міст відповідає за шину PCI, порти USB, BIOS, інтерфейси для жорстких дисків (SATA, в старих комп'ютерах IDE), звук, мережа.

    Що таке SATA?

    SATA це інтерфейс передачі даних, який прийшов на зміну IDE (інтерфейс використовувався дуже довго для передачі даних від мат.плати до жорсткого диска). Якщо у вас є старий жорсткий диск, і ви б хотіли його підключити до нового комп'ютера, то варто придбати спеціальний перехідник IDE> SATA, ніж шукати плату з підтримкою старого IDE.

    SATA краще тим, що він все ж швидше трохи самого жорсткого диска, хоча в ньому швидкість обмежена зчитуванням з пластин (SATA-швидкість на повну використовується тільки в буфері диска).

    Може в будемо ви будете використовувати SSD-накопичувач, тому варто вибирати материнську плату тільки з останньої ревізією SATA - 3.0, він дозволить накопичувача SSD працювати з максимально можливою швидкістю.

    Які пристрої підключаються до SATA?

    Інтерфейс SATA використовується для підключення жорсткого диска і DVD / CD-приводів. На один кабель можна підключити тільки один пристрій, в той час як на IDE - два (або три, але тоді одне було б тільки в режимі читання). Тому краще щоб разьемов SATA було не менше 4-х.

    Що таке USB?

    Порти USB, це ті роз'єми до яких ми підключаємо кабелі від фотоапарата, флешки, мобільний телефон та інші девайси. Тому якщо у вас багато подібних «девайсів» то варто подбати про наявність великої кількості портів USB на материнській платі.

    Але порти USB є різні, є версія 1.1 - вона вже ніде майже не використовується, це перша версія і сама повільна. Версія 2.0 ще можна зустріти, але поступово вона також йде. А ось інтерфейс USB з версією 3.0 - це вже сучасна версія стандарту, зверніть увагу щоб саме така версія і була в платі.

    Якщо на самій платі ви бачите тільки 6-8 разьемов, то це не означає що більше немає. Спеціальними кабелями на передню панель ви зможете ще підключити кілька портів. Якщо вам все одно буде мало, то можна придбати USB розгалужувач на крайній випадок.

    Чим відрізняється USB 2.0 від USB 3.0?

    Швидкість роботи USB 3.0 набагато вище, ніж USB 2.0. Те, що ви наприклад «перекидали» на флешку в перебігу години, на USB 3.0 займе набагато менше часу.

    Також на відміну USB 2.0, який має харчування в 500 мА, USB 3.0 харчується вже 900 мА, що дозволяє підключити більше пристроїв, ніж до порту попередньої версії.

    Що таке DIMM? (Слот для установки планок оперативної пам'яті)

    DIMM це роз'єм, який призначений для установки оперативної пам'яті (ОЗУ), чим більше слотів, тим більше ви зможете встановити таких планок. У сучасних мат.плату як правило від 2-ух таких слотів, оптимально коли буде їх 4-8. І знову все залежить від завдань, для який ви купуєте комп'ютер. Якщо офісні завдання - то вистачить і 2 слота, в які наприклад ви встановите дві планки по 2 гб, в результаті отримаєте 4 гб ОЗУ, цього цілком вистачить для офісних завдань. Якщо ж ви граєте в ігри, то краще щоб слотів було не менше 4-рьох. Так як ігровий комп'ютер вимагає наявності ОЗУ мінімум в 8 гб.

    Велика кількість роз'ємів під оперативну пам'ять дозволить вам в майбутньому нарощувати її не вдаючись до заміни материнської плати або замінювати планки меншого розміру на більшого.

    Який тип ОЗУ повинна підтримувати материнська плата?

    Сьогодні сучасний стандарт це DDR3, хоча ще три роки тому на багатьох комп'ютерах встановлювалися планки стандарту DDR2. У чому відмінність DDR? DDR3 швидше ніж DDR2, яка швидше звичайної DDR. Для офісного комп'ютера це не дуже важливо - DDR2 або DDR3, але для ігрового все ж краще DDR3.

    Майже на всіх сучасних платах присутні слоти саме DDR3-стандарту.

    На деяких ще можна зустріти комбінацію з двох слотів DDR2 і двох DDR3, при цьому працювати може тільки один тип, різні типи пам'яті разом працювати не будуть.

    Кількість слотів PCI

    PCI-слоти це такі роз'єми на мат. платі, які дозволять вам розширити можливості комп'ютера. Наприклад ви зможете встановити ТВ-тюнер, підключати до нього антену і дивитися телевізор на комп'ютері як ніби ви підключили антену до телевізора. Також саме в ці слоти встановлюються додаткові мережеві карти, звукову карту, відеокарти, Wi-Fi модуль, в загальному все. Тому якщо ви плануєте розширювати в майбутньому можливості комп'ютера, зверніть увагу, скільки слотів (бажано щоб їх було хоча б три).

    Плати можуть побут різного розміру, але як правило кожен розмір призначений для різного класу комп'ютерів. Але приходити в магазин і попросити вам показати плати певного розміру звичайно нерозумно.

    Які бувають розміри материнських плат?

    Розглянемо найбільш популярні типи розмірів плат.

    Даний форм-фактор плати використовується як правило в домашніх комп'ютерах, розмір плати 30.5 см на 24.4 см, в таких платах часто є багато слотів розширення (до 7-ми слотів PCI).

    mATX (micro ATX)

    Передбачуване використання в офісних комп'ютерах, розміри 24.4 см на 24.4 см.

    Такі плати зазвичай спрямовані не на мультимедійні можливості, а в першу чергу на мінімальне споживання електроенергії, а також безшумність.

    ITX

    Даний тип плат не використовується з 2001-го року, а до цього часу використовувався дуже рідко. Форм-фактор був створений для просування процесора VIA C3. Використовувалися такі плати в офісних комп'ютерах, але процесор навіть для таких завдань був дуже слабкий.

    mITX (mini ITX)

    Цей форм фактор був розроблений компанією VIA Technologies і має габарити 170 на 170 см, тобто досить компактні.

    Частою особливістю таких плат є вбудований процесор, що трохи здешевлює загальну вартість комп'ютера.

    EATX (Extended ATX)

    Використовується в основному в серверах, розміри досить великі - 30.5 см на 33 см. Для таких плат необхідний спеціальний корпус підвищеної місткості.

    BTX (Balanced Technology Extended)

    Даний формат використовується в невеликих комп'ютерах, де розмір самого комп'ютера має значення. Розміри 26.7 см на 32.5 см.

    Такі комп'ютери також використовуються в офісах, але їх можна частіше зустріти в серйозних компаніях, відрізняються надійністю, якістю збірки.

    mBTX (micro BTX)

    Форм фактор також призначений для невеликих комп'ютерів, розмір 26.7 см на 26.4 см, можуть мати 4 PCI-слота для расшіернія.

    SSI EEB (Server Standards Infrastructure Entry Electronics Bay)

    Форм фактор плат популярний серед серверних варіантів, розміри 30.5 см на 33,0 см.

    Часто плати з таким форм-фактором мають відразу два гнізда під процесори, тобто для проектування двох-процесорної системи, а також безліч слотів пам'яті.

    SSI CEB (SSI Compact Electronics Bay)

    Розміри плати становлять 30.5 см на 25.9 см. Також використовується для серверів.

    В основному, в магазині будуть представлені такі форм чинники плат як EATX, ATX, microATX, miniITX (щодо зменшення розміру). Найбільш популярні розміри це ATX, microATX. Плати miniITX відмінно підійдуть для створення домашнього невеликого сервера або NAS, а також може бути використаний в ролі мультимедійного центру.

    Сподіваюся що тепер ви трохи зрозуміли про характеристики материнських плат і вам буде легше вибрати для себе гарну плату для майбутнього комп'ютера.


    Повернутися на головну!

Що таке чіпсет?
Що таке північний міст?
Що таке південний міст?
Що таке SATA?
Які пристрої підключаються до SATA?
Що таке USB?
Що таке DIMM?
Як вибрати хорошу материнську плату?
Що таке чіпсет?
Що таке північний міст?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика