Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


... і дещо про комп'ютери.

"У мене гра гальмує, відеокарта 512 мегабайт" - "Фууу, у тебе просто мало пам'яті, потрібна відеокарта з 1 або краще 2 гігабайти пам'яті!"

Ось приблизно так часто з'являються теми на форумах. Чому це нісенітниця, і чому обсяг пам'яті зовсім не так вже й важливий - я докладніше писав про це ось тут. Якщо коротко-то не в пам'яті справа, вірніше, не тільки в пам'яті. Ось приблизно так часто з'являються теми на форумах

Але обсяг її все одно важливий. Хоча б тому, що його вказують в системних вимогах до ігор. І нехай ці "системні вимоги" - часто сильно усереднена штука, але цифри там цілком конкретні, і вони хоч якось показують, якими приблизно характеристиками повинен володіти комп'ютер для того, щоб цю гру запускати. Наскільки важливо кількість відеопам'яті-можна дізнатися тільки в порівнянні, по тестах; їх багато в інтернеті. Один з прімеров- є тут , Це всього лише посилання, знайдена за пару секунд в Google. Але навіть з неї ясно, що видеокартам середнього рівня (а мобільні здебільшого відносяться саме до таких, і нижче) практично все одно, 512мб або 1Гб пам'яті на неї є-це не дає скільки-небудь відчутних переваг, що відрізняються від звичайної похибки в таких тестах.

Які б не були системні вимоги гри або програми, може виникнути необхідність перевірити, а скільки ж в реальності гра цієї самої відеопам'яті споживає. Хоча б для того, щоб не ломитися відразу в інтернет з питанням, на що поміняти відеокарту в ноутбуці тому, що у неї - "всього" 512мб на борту.

Плутанину вносить і той факт, що на ноутбки дискретні карти вміють оперувати двома типами пам'яті. Перший це власна пам'ять, власний чіп відеокарти, відносно невеликого (в порівнянні з наступним типом) обсягу. Другий-це т.зв. "Колективна пам'ять" ( "shared memory"), пам'ять, яка виділяється відеокарти з оперативної по необхідності (повторюся, я про це писав тут. ) Значить, якщо у відеокарти 512мб власної пам'яті, то при вимогах гри в 1Гб вона взагалі не піде? Або все-таки буде використана shared memory, а її багато, і з запасом більше (пара гігабайт?)

Ось для цього і потрібен моніторинг і засіб, яке дозволило б визначити, скільки ресурсів ваша улюблена гра "з'їдає".

Стандартні тестові пакети на зразок Aida і подібних такої можливості не дают- ну або вірніше, дають її дуже коханим і незручним способом. Ось так це виглядає в Aida: Стандартні тестові пакети на зразок Aida і подібних такої можливості не дают- ну або вірніше, дають її дуже коханим і незручним способом

Відображення завантаження в відсотках тут дозволяє побачити тільки те, що діється в дану секунду, не даючи можливості моніторингу. Тобто запустивши гру і звернувши її, ви побачите тут не реальні поточні дані, а результат згортання, коли велика частина ресурсів не використовується.

Коротше, погано.

Щоб було добре-використовуємо одну з кращих утиліт всіх часів і народів - Process Explorer тут - сторінка російською, але утиліта все одно англійською).

Описувати всі її можливості сенсу немає, це зроблено багато разів в інтернеті. Зараз нас цікавить можливість перевірки навантаження на відео.

Після запуску програми у верхній частині вікна буде видно графіки, що показують різну поточну інформацію про процеси в системі, 6-ий зліва (або 2-ий праворуч) нас і цікавить. Подвійний клік по ньому відкриває вікно, що відноситься до відеопідсистемі. Туди ж можна потрапити, вибравши пункт "System Information" з меню "View".

Тут GPU Usage - це завантаження відеочипа, GPU Dedicated memory -використання власної пам'яті відеокарти, і GPU System Memory - кількість використовуваної оперативної. На скріншоті вище-ситуація, коли запущено кілька програм і включений Aero, на скріншоті нижче-той же набір програм, але Aero вимкнений.

Відбувається таке тому, що при включенні Aero промальовування інтерфейсу Windows бере на себе відеокарта, а при відключенні -як і в ХР, процесор. Відповідно змінюється і навантаження на процесор. До речі, з оперативною пам'яттю системи - така ж ситуація, з увімкненим Aero система використовує приблизно на 50Мб більше оперативки, ніж без нього.

Як подивитися, наскільки були задіяні ресурси відеокарти під час гри? Запускаємо Process Explorer, звертаємо, запускаємо гру. На графіку відображається ~ 5 хвилин подій, оновлення графіка -Кожному секунду.

Можна змінити час поновлення графіка, від напівсекунди до 10-и секунд (меню "View" - "Update interval", відноситься до даних у всій програмі). Є сенс ставити 10 секунд, отримавши усереднені дані за більший період часу.

Для прикладу - в Fallout3 на максимальних налаштуваннях якості ресурси відеочипа у мене (це відеокарта geforce 9600m gt ddr3 512mb в ноутбуці з 4gb опертівкі і процесором core3duo P8600) використовувалися приблизно наполовину, а завантаження відеопам'яті становила не більше 400 мегабайт.

Пара гігабайт?
Як подивитися, наскільки були задіяні ресурси відеокарти під час гри?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика