Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Тестування пам'яті DDR

  1. DDR
  2. GeiL ONE W PC3200 1 GB kit
  3. Geil Ultra-X PC3200 1 GB kit
  4. G.SKILL F1-4800DSU2-1GBFR
  5. G.SKILL F1-4400DSU2-1GBFС
  6. Kingston HyperX PC3200UL
  7. Transcend DDR500
  8. DDR2
  9. Geil Ultra GX21GB
  10. Kingston HyperX KHX6000D2
  11. Продуктивність пам'яті на Athlon 64

За рік, що минув з моменту нашого попереднього тестування якісних модулів пам'яті, на ринку відбулися значні зміни. Настільки улюблені оверклокерами комплекти на чіпах Winbond BH-5 остаточно зникли ще влітку 2004 р Та й чіпи Hynix (D43 і D5), що застосовувалися раніше для виготовлення модулів DDR500, сьогодні майже не зустрічаються. Нинішніми лідерами даного сегмента є Samsung зі своїми чіпами моделі TCCD і Winbond, активно поставляє виробникам мікросхеми типу UTT.

Рік тому ми змушені були констатувати сумний факт неуніверсальності високочастотних модулів того періоду - користувачеві доводилося вибирати між моделями з низькою латентністю і частотою близько DDR400 без особливого потенціалу розгону і DDR500, нездатними тримати мінімальні таймінги навіть при значному зниженні частоти щодо штатної. Багато ж сучасні модулі від цього серйозного недоліку вже позбулися - завдяки старанням інженерів Samsung. Специфікою Samsung TCCD є широкий діапазон доступних тактових частот і таймінгів: дані чіпи можуть працювати як DDR400 при мінімальних затримках (т. Е. 2-5-2-2) і як DDR500 і вище при піднятті таймингов. Більш того, доклавши певних зусиль щодо оптимізації SPD, деякі виробники запропонували користувачам моделі аж до DDR600 - такі показники може забезпечити тільки TCCD. Особливістю цих чіпів також є невимогливість до рівня напруги: розумний максимум для щоденної експлуатації навіть в значно разогнанном режимі - 2,9-3,0 В, і подальше підвищення дійсно небезпечно (вже на 3,3 В шанс «згоряння» модуля дуже великий) , та й марно. Чіпи демонструють майже весь свій потенціал без застосування екстремальних методів.

Проте Winbond знайшли, що протиставити продукції корейців. Як відомо, виробництво чіпів BH-5 зупинено більше року тому і всі складські запаси давно вичерпані. Але недавно в асортименті таких компаній, як GeiL, OCZ, Mushkin і інших, знову з'явилися модулі з наднизькими таймингами, виготовлені на мікросхемах від Winbond. Загальноприйнятим найменуванням для нових чіпів стала абревіатура UTT. Вона розшифровується як UnTesTed і позначає чіпи, які тестувалися Winbond, - будь-яка маркування на них відсутня, відбір мікросхем виробляє вже сам виробник модуля. Звучить не дуже багатообіцяюче, але на ділі все значно краще. Компанія рівня GeiL або OCZ, що поставляє рішення верхнього цінового діапазону, цілком може дозволити собі провести власне тестування потенціалу немаркованих чіпів, виконавши таким чином ту ж роботу, яку робить виробник чіпів. Для топових модулів відбираються мікросхеми, які мають потенціал не гірший, ніж у BH-5. Це добре помітно при вивченні специфікацій GeiL One W: заявлені DDR500 при таймінгах 2-5-2-2 дійсно вражають не менше, ніж DDR600 від G.SKILL. Давня слава BH-5, відомих чудовим розгоном при мінімальній латентності, тепер починає згасати в порівнянні з досягненнями модулів на основі UTT. Більш того, на відміну від Samsung TCCD, чіпи Winbond прекрасно реагують на зростання вольтажа, а виробник навіть вказує вражаюче напруга 3,3-3,5 В в якості штатного для даного комплекту.

Крім тактичних перестановок в позиціях брендів, ринок оперативної пам'яті очікують зміни стратегічного характеру - масовий перехід на DDR2. Платформа LGA775, що використовує даний стандарт в якості основного з самого своєї появи, давно вже стала вельми поширеною на ринку, витіснивши попереднє покоління Pentium 4 в сегмент абсолютного low-end'а. Це дозволяє говорити про реальну затребуваність модулів пам'яті DDR2 вже сьогодні. Жодна материнська плата для процесорів Athlon 64 не підтримує DDR2, і довгий час це була принципова позиція розробників. Однак останні новинки DDR2, переступили знаковий рубіж частоти 1 GHz, впевнено говорять про те, що «дитячі хвороби» цієї технології подолані. В даний тестування ми включили всього три набори оверклокерской DDR2-пам'яті, кожен з яких має свої унікальні особливості. Поки що асортимент пропозицій такого типу невеликий, але це ще тільки початок довгого шляху DDR2. Напевно наступний тест оперативної пам'яті буде вже в більшій мірі присвячений їм, ніж DDR.

DDR

Corsair TwinXP1024-3200XL

За рік, що минув з моменту нашого попереднього тестування якісних модулів пам'яті, на ринку відбулися значні зміни

Ціна $ 250

вердикт вердикт

Унікальний LED-дисплей; відмінний розгін

Висока ціна

Продукція американської Corsair давно і добре відома вітчизняним оверклокерам - ця компанія завжди знаходиться на вістрі прогресу, пропонуючи оригінальні і високопродуктивні рішення. Але з анонсом модулів XMS XPERT Corsair перевершила сама себе. До появи даної серії межею оригінальності зовнішнього вигляду і функціональності модуля пам'яті були ряди світлодіодного підсвічування, що відображають рівень завантаження (теж розробка Corsair, яку тепер застосовують і інші виробники). XPERT ж пропонує користувачеві, крім індикатора завантаження, повноцінний буквено-цифровий LED-дисплей (1 рядок, 10 символів), де в режимі реального часу містить такі варіанти: напруга Vddr (вимірюється на самому модулі); температура чіпів пам'яті; точна тактова частота роботи модуля. Додатково, застосувавши ПО Corsair Memory Dashboard, можна додати будь-яку призначене для користувача повідомлення у вигляді рядка, що біжить. Конструкція пристрою продумана таким чином, щоб забезпечити сумісність практично з усіма материнськими платами незалежно від конфігурації слотів пам'яті. Потенціал розгону XMS XPERT також на висоті завдяки чіпам Samsung TCCD.

В результаті у Corsair вийшов еталонний комплект DDR-пам'яті, що забезпечує відмінну продуктивність в доповнення до своєї неймовірної функціональності і приголомшливому зовнішньому вигляду.

GeiL ONE W PC3200 1 GB kit

Ціна $ 215

вердикт вердикт

Високий розгін при мінімальних таймингах; мідні теплорассеівателі

Для повного розкриття потенціалу потрібна напруга від 3,3 В

Єдиний представник модулів пам'яті на чіпах Winbond UTT в нашому тесті з ходу вражає заявленими характеристиками: DDR400 при таймінгах 1,5-5-2-2 і DDR500 при 2-5-2-2, а також робочою напругою 3,3-3, 5 У! Winbond UTT поводиться точно як старі BH-5, слабо реагуючи на збільшення таймінгів (приріст частоти мінімальний), зате відмінно - на підняття напруги. Цю пам'ять ми рекомендуємо власникам материнських плат з широким діапазоном регулювання Vddr, а також для екстремального розгону. Повернення легендарних BH-5 можна тільки вітати.

Geil Ultra-X PC3200 1 GB kit

Ціна $ 195

вердикт вердикт

Чіпи TCCD; мідні теплорассеівателі; індикатор температури

Частота DDR600 Не встановлюється

Як завжди, модулі на основі Samsung TCCD нездатні функціонувати при мінімальних затримках на настільки ж високих частотах, як дозволяли BH-5. Однак з появою цих чіпів ринок отримав модулі, які гарантовано працюють на частоті DDR400 при таймінгах 2-5-2-2, а з підвищенням затримок непогано замінюють традиційні DDR500-комплекти. Така гнучкість припаде до душі любителям експериментів, які шукають ідеальний баланс частоти і таймінгів.

G.SKILL F1-4800DSU2-1GBFR

Ціна $ 220

вердикт вердикт

Видатні оверклокерские здатності; гнучкість настройки; адекватна ціна

Порівняльна рідкість на ринку

Поширеність модулів G.SKILL помітно нижче, ніж у провідних гравців на ринку, таких як Corsair або Kingston, але для оверклокерів це назва говорить багато про що. G.SKILL F1-4800DSU2-1GBFR потрясли нас не тільки здатністю стабільно працювати на частоті DDR650 без застосування екстремальних засобів, але і можливістю функціонувати на частоті, близькій до DDR600, з таймингами 2,5-8-3-3-1Т навіть без модифікацій материнської плати. Ну і, звичайно ж, присутні всі інші плюси TCCD-based модулів, включаючи здатність працювати при мінімальних таймингах.

G.SKILL F1-4400DSU2-1GBFС

Ціна $ 185

вердикт вердикт

Бюджетні DDR566; наявність теплорассеівателей; невисока ціна

Порівняльна рідкість на ринку

Молодша модель G.SKILL F1-4400DSU2-1GBFС чарівними властивостями вищеописаного продукту не володіє, їй підкорилася частота всього DDR580. Зате ціна такого комплекту помітно нижче, що робить цей набір досить цікавою пропозицією для використання в оверклокерських системах середнього рівня. Здешевлення відбулося за рахунок застосування чіпів Samsung TCC5, встановлених замість топових TCCD. Дивно, але саме в цій порівняно недорогий моделі використані алюмінієві теплорассеівателі, що не характерно для даного виробника.

Kingston HyperX PC3200UL

Ціна $ 240

вердикт вердикт

Чіпи Samsung TCCD; високий потенціал розгону

Частота DDR600 Не встановлюється

Ще один комплект, заснований на чіпах Samsung. Вже по самому факту присутності такої кількості подібних модулів в тесті можна зробити висновок про поширеність TCCD серед оверклокерской пам'яті. Пропозиція від Kingston за потенціалом розгону виявилося ідентично GeiL Ultra-X PC3200, так що вибір залишається за користувачем і пов'язаний виключно з особистих переваг щодо бренду. На жаль, в нашому випадку досягти частоти DDR600 не вдалося ні Kingston, ні GeiL, ні оригінальним Corsair.

Transcend DDR500

Ціна $ 190

вердикт вердикт

Відомий бренд, якісне виконання

За параметрами вже не здатні конкурувати з сучасними DDR500

Єдиний комплект з представлених в цьому тесті, який також брав участь у минулорічному тестуванні. Варто визнати, що в той час дана пропозиція Transcend виглядало набагато ефектніше - на жаль, на сьогоднішній день параметри рівня DDR500 при 3-8-4-4 давно не є чимось видатним. Показаний результат не можна назвати об'єктивно поганим, але він наочно демонструє різницю між ранніми і сучасними високочастотними модулями, що особливо помітно по поведінці при низьких і середніх таймингах.

DDR2

Corsair Twin2X1024-5400UL

Ціна $ 360

вердикт вердикт

Гнучкість конфігурації; надвисока максимальна частота; низькі штатні таймінги

Висока ціна

Дивно, але Corsair і Micron (саме їх чіпи застосовуються в цих планках) вдалося зробити те, що раніше вважалося неможливим для DDR2: модулі, здатні працювати як з низькими таймингами (офіційно заявлені 3-8-2-2 при частоті DDR2-667) , так і на дуже високій частоті при збільшенні затримок. Результат в 1050 МHz при 2,3 В є абсолютним рекордом серед всіх протестованих нами комплектів пам'яті. Більш того, на такій частоті висока пропускна здатність компенсує підвищену латентність, забезпечуючи максимальну продуктивність.

Geil Ultra GX21GB

Ціна $ 210

вердикт вердикт

Невелика вартість; стильний зовнішній вигляд

Не настільки високий потенціал, як у суперників

У порівнянні з конкурентами у продукту GeiL не такі вже й вражаючі параметри - офіційно комплект відноситься до типу DDR2-533 зі штатними таймингами 3-8-3-3. Проте достатній потенціал розгону у нього є. І навіть незважаючи на меншу підсумкову частоту, набір заслуговує на найвищу оцінку - вартість його відчутно нижче, ніж продуктів Corsair і Kingston. Та й зовнішній вигляд з яскравими анодованими теплорассеівателямі привертає увагу - така пам'ять стане своєрідною прикрасою системного блоку.

Kingston HyperX KHX6000D2

Ціна $ 550

вердикт вердикт

Подвоєний обсяг; гарне співвідношення ціни і ємності; досить високий потенціал

За розгону поступаються екстремальним Corsair

Якщо Corsair в кращих традиціях оверклокерской пам'яті зосередилася виключно на швидкісних показниках, то Kingston має в своєму арсеналі цікавий комплект дещо іншого типу. 2 GB оперативної пам'яті поступово стають стандартом для систем надвисокого рівня, і придбання саме цього набору від Kingston вельми виправдано: він поєднує подвоєний обсяг з гідними показниками розгону. Частота 800 МHz, хоч вже і не є рекордною, все одно залишається хорошим досягненням.

Продуктивність пам'яті на Athlon 64

Платформа AMD64 дуже чутлива до латентності оперативної пам'яті. Думка «для Athlon 64 оптимальні модулі з мінімальними таймингами» вельми живуча і виправдана в багатьох ситуаціях. Однак не завжди. Результати тестування пам'яті G.SKILL F1-4800DSU2-1GBFR в різних режимах виявилися трохи несподіваними. Дійсно, низькі затримки при DDR450 витягають продуктивність підсистеми пам'яті на рівень, майже аналогічний результату DDR650. Зате DDR400 в «спортивному» режимі помітно поступається штатному DDR600. Але це все досить передбачувано. А тепер подивіться на досягнення 2,5-8-3-3-1Т @ DDR600. Видатний показник забезпечив один-єдиний параметр в BIOS: Command Rate = 1T (замість штатного для DDR600 2Т). На жаль, в такому випадку при напрузі 3,0 В красива цифра 600 MHz недосяжна (довелося підняти напругу до 3,3 В), але в цілому вплив Command Rate = 1Т можна порівняти з уприскуванням нитрооксида в двигун автомобіля.

Конфігурація тестових стендів DDR DDR2 Процесор AMD Athlon 64 4000+ Intel Pentium 4 660 Материнська плата ASUS A8N-SLI Premium ASUS P5WD2 Premium Відеокарта XFX GeForce 6800 Ultra Жорсткий диск Western Digital WD1200JB Блок живлення Sweex Gold 650 W Продукти надані компаніями AMD Представництво AMD в Україні www.amd.ru ASUS MTI www.mti.ua Corsair Представництво Corsair Memory в Росії www.corsairmemory.com GeiL Eletek (044) 495-2911 G.SKILL G.SKILL www.gskill.com Intel Представництво Intel в Україні www.intel.com Kingston «Небеса» (044) 490-3577 Transcend Technopark www.technopark.ua XFX Eletek (044) 495-2911

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика