Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Тест Samsung i8910 Omnia HD: смартфон плюс HD-відео. Огляд № 3839.


При всій величезній кількості сучасних високотехнологічних гаджетів дуже складно відповісти на питання, який з них «попереду планети всієї». Так, порівнювати несхожі пристрої - невдячне завдання. Але є такі пристрої, на які ще до старту продажів з легкістю навішують ярлики «найкращих і найпрогресивніших» - наприклад, Samsung Omnia HD. Подивимося, наскільки новинці вдасться відповідати всім покладеним на неї надій.

замість вступу

Якщо ж тачскрін в телефонах вже особливо не вражає, то HD-відео тільки-тільки починає торувати стежку до смартфонам. Samsung Omnia HD став першим в світі мобільним пристроєм з можливістю запису HD-відео. Однак новий гаджет від Samsung привертає увагу і іншими технічними характеристиками. Можна сказати, що компанія вклала в нього все найкраще і передове - великий AMOLED -екран, потужний 600-мегагерцовим мікропроцесор, окремий чіп для обробки графіки, 8-мегапіксельну фотокамеру, Wi-Fi, GPS. Побудовано все це на базі платформи Symbian S60 і оснащений інтерфейсом TouchWiz 3D. Ви все ще не були вражені? Тоді ми йдемо до вас!


Ключові характеристики:

- 3.7-дюймовий ємнісний AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 640 x 360 точок і передачею 16 мільйонів квітів;
- процесор ARM Cortex-A8, що працює на частоті 600 мГц, 256 мегабайт оперативної пам'яті;
- 8-мегепіксельная камера з LED-спалахом, геотеггінг, детекцией осіб і посмішок, стабілізацією зображення і зйомкою з ISO 1600;
- запис HD-відео з роздільною здатністю 720x480 пікселів і швидкістю 30 кадрів / сек;
- чотирьохдіапазонним мережу GSM, 3G з підтримкою технології HSDPA, Wi-Fi;
- GPS-навігація;
- 8 або 16 гігабайт вбудованої пам'яті, підтримка карт пам'яті MicroSD місткістю до 32 гігабайт з можливістю гарячої заміни;
- TV-вихід;
- 3,5-міліметровий аудіоджек;
- емуляція 5.1-канального звуку Dolby surround;
- акселерометр, цифровий компас;
- перегляд документів;
- браузер з підтримкою технології Flash.


Головні недоліки:

- камера не прикрита шторкою;
- повільна робота фотогалереї;
- швидкість запису HD-відео падає іноді нижче 24 кадрів / сек або кадри дублюються;
- зуммирование в Інтернет-браузері за допомогою дотику не завжди коректно спрацьовує;
- офісні документи можна відкривати і переглядати, але редагування доступно тільки в платній версії ПЗ.

Комплект поставки. Дизайн

Незважаючи на те, що Samsung i8910 Omnia HD відноситься до High-End мультимедійних пристроїв, комплект поставки його - стандартний. У нього входить зарядний пристрій, microUSB-кабель, навушники з пультом управління і TV-кабель.


Samsung i8910 Omnia HD не назвеш надкомпактний, його розміри - 123 x 59 міліметрів, товщина - майже 13 міліметрів. Але, ми думаємо, тих, кого спокусили технічні характеристики пристрою, навряд чи збентежать не самі мініатюрні габарити.

Повнорозмірний тачскрін не дасть розгулятися польоту дизайнерської фантазії, і більшість телефонів з сенсорним екраном виглядає майже однаково. Щоб хоч якось індивідуалізувати вигляд Samsung i8910 Omnia HD, дизайнери обрамили дисплей тонкої сріблястою смугою, але пластик передньої панелі виглядає дешево. Екран пристрою ємнісний, як у Apple iPhone, на противагу працює на такій же точно версії Symbian Nokia 5800 Xpress music з резистивним екраном. Чутливість екрану дуже висока, і пальцеве управління без стилуса додає чимало плюсів до зручності експлуатації. Здавалося б, дозвіл 360 x 640 вже особливо не вражає, але завдяки AMOLED-технології екран інакше як приголомшливим не назвеш. Кольори соковиті, яскраві, але на сонці вся ця краса відчутно сліпне. Крім того, екран Samsung i8910 Omnia HD має Тактильна чутливість.


На передній панелі варто відзначити ще такі елементи як камеру для відеодзвінків, три апаратні клавіші і датчик наближення, який блокує сенсорний екран, коли ви підносите телефон до вуха для розмови.

На лівій стороні пристрою - зручна клавіша регулювання гучності і слот для карт microSD. На правій, відповідно, - кнопки блокування екрана, активації камери і порт microUSB, підтримує функцію підзарядки телефону при з'єднанні з ПК. Нарешті, на верхній межі смартфона розмістився динамік і 3,5-міліметровий аудіовихід, прикритий акуратною пластиковою заглушкою. Другий динамік і мікрофон розміщені на нижній межі телефону.


Задня панель Samsung i8910 Omnia HD виконана з блискучого пластика і тому дуже мазка. Безсумнівно, найцікавіша деталь це модуль 8-мегапіксельної камери зі світлодіодним спалахом. Але головний сюрприз вас чекає під задньою кришкою - батарея ємністю 1500 мАг. З огляду на збільшене енергоспоживання AMOLED-дисплея, вона буде вельми до речі. Ми перевірили - в режимі програвання відео телефон пропрацював більше п'яти годин. Таким результатом може похвалитися далеко не кожен ноутбук.

Проте, загальне складання і якість матеріалів Samsung i8910 Omnia HD дещо розчаровують. Незважаючи на сверхкачественние дисплей, пластикові деталі кілька здешевлюють вигляд телефону. Крім того, великі розміри припадуть до смаку далеко не кожному користувачеві.

TouchWiz плюс Symbian OS

Samsung i8910 Omnia HD - перший тачскрін компанії Samsung на платформі Symbian S60. Але якщо ви думаєте, що софт для нього буде точною копією того, з яким ми зустрічалися в Nokia 5800 Xpress Music або Nokia N97, то вас чекає сюрприз. Під прикриттям фірмового інтерфейсу TouchWiz операційну систему майже не впізнати.


На головному екрані в режимі очікування ми зустрічаємо ту саму стрічку віджетів, з якої ми вже зустрічалися в першій Omnia - Samsung WiTu.

Є можливість налаштовувати три окремих робочих столу телефону, кожен - зі своїм набором віджетів. Але якщо вам не до душі ці міні-іконки, можна вибрати інші варіанти роботи з телефоном. Перший з них називається Finger use, тобто повністю пальцеве управління - на головний екран виносяться іконки швидкого доступу до обраних програм і контактам, без стрічки віджетів. Другий же варіант називається Basic, тобто базовий. При його активації на робочому столі немає ні спливаючій панелі з віджетами, ні іконок швидкого доступу - тільки 4 сенсорні кнопки: телефон, контакти, повідомлення та меню.


Якщо ми зайдемо в головне меню Samsung i8910 Omnia HD, то побачимо нашого старого знайомого - OS Symbian. Так, на даний момент ця система одна з найкращих, але все одно в ній є невиправлені недоліки. Наприклад, все той же незручний скролінг. Але, тим не менш, меню інтуїтивно зрозуміле і логічне, а дві віртуальні soft-клавіші роблять роботу з Samsung i8910 Omnia HD ще зручніше. Акселерометр автоматично розгортає екран при зміні положення пристрою в просторі, але ця функція недоступна при подорожі по меню. Звичайно, при бажанні можна відзначити деякі затримки при перемиканні пунктів меню, але загальна швидкість роботи пристрою вражаюча, потужний процесор, 256 мегабайт оперативної пам'яті і окремий чіп для обробки графіки дуже позитивно позначилися на швидкодії апапарата.

Телефонна книга: спілкування без кордонів

Samsung i8910 Omnia HD може похвалитися телефонною книгою з необмеженим числом контактів і полів, причому якщо вам не вистачає рядків, то можна створити свої, навіть самі екзотичні. Підтримується настройка персональних картинок для абонентів, рингтонів або навіть відеозаписів. Абонентів можна об'єднувати в групи і привласнювати групам особливі мелодії.


Контакти сортуються по імені і по прізвищу, підтримується пошук по поступовому створити нову назву або номера.

Але крім цього Samsung приготував цікавий сюрприз - функцію «фотоконтактів». Як вона працює? Запускаєте однойменне додаток, вибираєте фотографію зі списку і відзначаєте на ній всіх людей, телефони яких є у вас в телефонній книзі. Після чого ви можете просто натиснути на зазначений шматочок фотографії, і набір номера почнеться автоматично. Звичайно, якщо ви зняли груповий портрет фірми і хочете зателефонувати шефові, то вам доведеться приловчитися, щоб на міні-фотографії потрапити саме на його зображення. Але коли на фото 2-3 людини, то це додаток може бути і корисним. Хоча, в першу чергу воно, звичайно, розважальне, а не функціональний.

дзвінки

Було б дивно навіть підозрювати, що Hi-End пристрій буде погано дзвонити і приймати дзвінки. Єдиним елементом критики може стати відсутність підтримки голосових команд.


Завдяки вбудованому акселерометру звук виклику можна відключити простим перевертанням телефону вниз екраном, таким же способом можна приборкати будильник. Крім того, щоб не пошкодити ваш слух, телефон автоматично робить звук тихіше, якщо наблизити його до вуха.

Повідомлення: все добре, крім пошти

Функціонально написання і редагування повідомлень в Omnia HD практичні таке ж, як і у всіх смартфонах на базі Symbian S60. Пристрій підтримує SMS, MMS-повідомлення, а також електронну пошту. Редактор повідомлень дуже зручний і інтуїтивно зрозумілий. Особливо якщо ви вже працювали з цієї ОС. Але поштовий клієнт чомусь позбавили від однієї корисної особливості - автоматичної настройки ящиків з популярних поштових сервісів, як це ми бачили в смартфонах Nokia на такий же ОС. Звичайно, вписати один раз налаштування аккаунта нескладно, але було б приємно, якби телефон робив це замість нас.


Зате поштовий клієнт вміє завантажувати на вибір тільки заголовки або цілі листи, а також автоматично перевіряти пошту згідно заданим графіком. Підтримується відкриття доданих документів, а читати пошту на такому великому екрані - суцільне задоволення. Але якщо вже ми говоримо про електронні листи, то їх явно доведеться не тільки отримувати і читати, а й писати, правильно?


Для того це Samsung I8910 Omnia HD пропонує алфавітно-цифрову клавіатуру, повнорозмірну QWERTY, а також розпізнавання рукописного письма. Але, з огляду на той факт, що екран ємнісний, навряд чи ви будете затівати рукописну листування, малюючи пальцями по екрану.

Плеєр: знахідка меломана

Меломанів в першу чергу порадує 3,5-міліметровий аудіороз'єм - адже підключити можна будь-які навушники до смаку. А 8 або 16 гігабайт вбудованої пам'яті перетворюють нашого героя в універсальний медіаплеєр. До речі, з подібним інтерфейсом плеєра ми вже зустрічалися в Nokia 5800 Xpress music.


Любителів якісного звуку порадує емулятор 5.1-канального звуку. Ну, а якщо ви не тільки меломан, але і естет, то вам явно сподобається 3D-візуалізація програвання.


В силу підтримки формату HD наш герой оснащений двома плеєрами. Перший, Symbian-івський Real player, призначений для програвання класичних відеоформатів. А ось з HD-відео впорається Samsung Video player. Він привертає продуманістю управління, зручним інтерфейсом і навіть підтримкою субтитрів.

І тут час ще раз сказати «спасибі» виробникам за чудовий екран і тривалий час роботи від акумулятора, завдяки яким музикою можна насолоджуватися зі смаком і тривалий час. Але залишається одне «але» - в силу того, що апарат і сам може знімати HD-відео, не завадив би HDMI-порт для виведення зображення на великий екран.


Ну, і щоб закінчити з медіаталантамі нашого підопічного, скажемо кілька слів про радіо. Інтерфейс приймача простий і зручний, підтримується автоматичне сканування та збереження радіостанцій. На радіовіджете ви можете встановити 6 закладок для швидкого доступу до ваших улюблених станцій, записувати ефір, а також згортати радіоприймач і залишати його працювати у фоновому режимі.

Веб-браузер: Flash в комплекті

Браузер Samsung i8910 Omnia HD є повнофункціональним додаток. Єдине, чого йому не вистачає - це більш дружнього інтерфейсу. Flash повністю підтримується, в наявності також функція кінетичного скролінгу. Щоб збільшити сторінку, треба «потягнути» за невеликий бігунок в правому верхньому кутку сторінки. Якщо вам не хочеться чіпляти і перетягувати бігунки - нічого страшного. Можна просто двічі клікнути на ту область екрану, яка вам потрібна.


Передача сторінок цілком коректна, і вони виглядають так, ніби ви їх переглядаєте з екрану повнорозмірного ПК. Браузер підтримує як Flash, так і Java, тобто вам не потрібні спеціальні додатки (наприклад, YouTube-клієнт).

Організатор

Організатор пристрою типовий для платформи S60, головне нововведення - це оптимізація для touch-інтерфейсу. З дрібних, але не менш приємних деталей - можливість copy / paste і новий калькулятор. Правда, всі переваги калькулятора обмежуються тільки новим інтерфейсом, функціональність його істотно урізана.


Календар можна переглядати в 4 режимах: помісячно, потижнево, за один день і як список першочергових завдань. Всього можна зафіксувати 4 види подій - зустрічі, річниці, нагадування і плани.

Мобільний офіс представлений пакетом додатків QuickOffice, тобто доступний перегляд файлів у форматі Word, Excel і PowerPoint. Крім того, попередньо встановлено додаток для перегляду PDF-файлів. Правда, в дефолтной версії програма не підтримує редагування файлів - для цього потрібно завантажити її платну повну версію.


У комплект додатків органайзера входить конвертер величин, редактор заміток і диктофон. Кількість будильників не обмежена, і для кожного можна налаштувати як свою мелодію виклику, так і інтервал повтору і дні активності. Щоб трель будильника занадто довго не турбувала ваш ранковий сон, ви можете вимкнути звук, просто перевернувши гаджет вниз екраном.

Камера: 8 почесних мегапікселів

Безсумнівно, камера в 8 мегапікселів - один з об'єктів зацікавленості потенційного покупця. Камера не розчаровує - результати зйомки майже завжди гідні, а призначений для користувача інтерфейс оптимізований під пальцеве управління. Для фотолюбителів є все необхідне - від ручного налаштування балансу білого до різних ефектів зйомки і детекції осіб і посмішок.

Функція детекції посмішок працює коректно, за винятком випадків, коли в кадрі відразу кілька людей, які посміхаються в різний час. Але ми вважаємо, що досвідчений фотограф зуміє змусити своїх моделей дотримуватися заведеного порядку. Крім того, є ще одна оригінальна функція - якщо хтось при зйомці моргнув, камера повідомить власнику, що знімок не вийшов. Фотографія все одно буде знята, навіть невдала, але смартфон повідомить, що кадр зіпсований. Забавна «фішка», погодьтеся.





Завдяки вбудованому GPS-приймача доступна функція геотеггінгу, інформація про координати зберігається в EXIF-дані знімка.

Загальні враження від фототалантов Samsung i8910 Omnia HD у нас там не є хороші. Передача кольору, контрастність і деталізація практично досконалі. Кращу деталізацію по центру кадру з моделей Samsung пропонує хіба тільки i8510 INNOV8, зате наш герой перемагає в номінації «деталізація об'єктів біля кордонів кадру». Крім того, на INNOV8 виходять більш насичені за кольорами знімки, в той час як фотографії Samsung i8910 Omnia HD набагато більш природні і спокійні.

HD- відео: за крок від ідеалу

Як і випливає з назви пристрою, Samsung i8910 Omnia HD записує відео в однойменному форматі - ми про це не раз вже говорили. Акцентуємо вашу увагу на те, що така можливість у GSM-пристрій з'явилася вперше.


Аудіодоріжка записується в AAC-формату. До речі, на передпродажних зразках якість аудіозапису було дещо гірше, але зате відео було об'єктивно краще. Повторимося, і зараз воно вражає, тим більше що ніхто з конкурентів навіть не пропонує нічого подібного, але якість відеозапису карколомним більше не назвеш. По-перше, швидкість запису іноді відчутно знижується, по-друге, розчаровує велика кількість битих кадрів, по-третє, при зйомці рухомих об'єктів спостерігаються дивні спотворення.

Час запису лімітується, обмежується тільки розмір файлу - не більш як 2 гігабайт. Цього вистачає, щоб записати 30-40 хвилинний ролик. Думаємо, цього більш ніж достатньо. Після того, як ролик записаний, відновити запис ви зможете тільки після збереження попереднього файлу, а це займе якийсь час.

GPS-навігація. Компас

Попередньо встановлене навігаційне ПО Samsung Mobile Navigator на Samsung i8910 Omnia HD і чутливий GPS-ресивер з легкістю перетворюють смартфон в повноцінну навігаційну систему. Незважаючи на те, що карти не виглядають суперкрасіво промальованим, для навігації вони цілком підходять.


Програма підтримує голосові підказки, облік пробок, метеофункціі і ще ряд зручних нововведень для автолюбителя, але тільки в платній версії, що стоїть 70 євро в рік. Та й для Росії цей сервіс навряд чи буде повністю локалізованим. Якщо вас не радує ні ця сума, ні сама програма, під Symbian легко можна знайти інше навігаційне ПО.

Додаток «Цифровий компас» стартує швидко, правда, помиляється він часто, і сторони світу можуть помінятися місцями.

ігри

Samsung i8910 Omnia HD надійшов у продаж тільки з однією грою - Asphalt 4, гонками.


Ця гра базується на функції акселерометра - наприклад, розгорнувши телефон, ви автоматично робите поворот і на машині - непогане тренування для координації.

На закінчення

Ще при дерло анонсах новинки нам здавалось, что Samsung i8910 Omnia Занадто гарний, щоб буті правдою. Тепер, після тесту, ми не те щоб розчарувалися в девайсе, але називати його найкращим не станемо. AMOLED-дисплей чудо-гаджета в фінальному забігу виявляється одним з кращих, але ні дозвіл, ні розмір екрану вже не можна назвати надто вже вражаючими. У той же час 8-мегапіксельну камеру і запис HD-відео в корпусі одного смартфона не вдалося переплюнути жодному конкуренту. Тому ми сміливо можемо сказати, що Samsung i8910 Omnia на базі ОС Symbian - один з найбільш «заряджених» смартфонів в мобільному світі.


Конкурентів йому знайти складно, але ми вже постараємося. Першим на думку спадає Sony Ericsson Satio-Idou (і останнім теж). Ці два пристрої подібні за характеристиками, але в новинці від Sony Ericsson немає AMOLED-екрану і запису HD-відео, перевага Satio - 12-мегапіксельна камера. Але, з огляду на сумну схильність шведсько-японського концерну затримувати вихід анонсованих новинок на невизначений термін, як це було з Xperia X1 і кілька переоцінювати продукти, Samsung i8910 Omnia поки що може спокійно відпочивати на вищій сходинці п'єдесталу пошани.

джерело: цифровик

Ви все ще не були вражені?
Як вона працює?
Але якщо вже ми говоримо про електронні листи, то їх явно доведеться не тільки отримувати і читати, а й писати, правильно?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика