Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Тест і огляд: HTC U Play - смартфон зі скляним дизайном і хорошою камерою

  1. Конкуренти працюють швидше
  2. В U Play є все необхідне
  3. Дисплей міг бути і яскравіше
  4. Жертви по ємності батареї U Play

Один смартфон для high-end сегмента, один для масового ринку: таку стратегію обрала HTC з новою лінійкою U Один смартфон для high-end сегмента, один для масового ринку: таку стратегію обрала HTC з новою лінійкою U. Ми вже протестували смартфон U Ultra , Який показав переконливі результати, хоча і недостатні, щоб посісти перше місце в рейтингу. Але що щодо U Play? Все ж він містить дві сильних боку дорожчої моделі.

З одного боку, ми отримуємо стильний корпус з великою кількістю скла. З іншого боку, підтримку Sense Companion, що має поліпшити комфорт роботи зі смартфоном U Play. Але по деяких функцій між двома смартфонами простежуються суттєві відмінності. Втім, це й не дивує, враховуючи різницю в ціні 300 євро між U Play і U Ultra (в Росії різниця трохи менше - близько 10 тис. Рублів, оскільки ціни на U Ultra впали до 36,1 тис. Рублів ). На чому ж заощадила HTC? По крайней мере, забарвлень це не торкнулося. U Ultra можна придбати в чорною, синьою і білою кольорах, те ж саме стосується і U Play. У нашу тестову лабораторію надійшла чорна модель.

З моделлю U Play HTC планує пожвавити ринок смартфонів середнього класу

Ми публікуємо цей огляд на кілька тижнів після оголошення U Ultra і моделі середнього класу, але причина проста: система штучного інтелекту Sense Companion стала доступна тільки в середині березня . Але, як показала практика, навіть двох тижнів використання для її оцінки недостатньо. Тому ми опублікуємо відповідний огляд пізніше, причому захопимо в нього і U Ultra .

Що стосується ціни, то U Play кілька подешевшав з моменту свого оголошення. Рекомендована роздрібна ціна становить 449 євро, але зараз в Європі його можна придбати за 420 євро . А в Росії - від 26 тис. рублів .

Конкуренти працюють швидше

Компоненти, за якими HTC пройшлася з червоним олівцем, на перший погляд не помітні. Втім, все стає зрозумілим, якщо попрацювати зі смартфоном якийсь час. Всередину встановлений процесор MediaTek Helio P10, від якого навряд чи можна чекати чудес по продуктивності.

SoC була представлена ​​в кінці 2015 року, вона випливає основний структурі прямих конкурентів, хоча вісім ядер Cortex A53 і графічний блок Mali-T860 MP2 не залишають надій на високі результати. У тестах однопоточному продуктивності U Play ще якось може потягатися з конкурентами, але в багатопоточних тестах він здає свої позиції. Можливо, найбільш важливий конкурент Samsung Galaxy A5 (2017) показав в тестах Geekbench 3 і 4 приблизно на 40% вищий рівень продуктивності.

За продуктивністю HTC U Play не може змагатися з прямими конкурентами

Схожу ситуацію ми отримуємо з GPU. Хоча Mali-T860 номінально позиціонується вище Mali-T830, широко використовуваного в середньому класі, чіп MediaTek Helio P10 ніяк від цього не виграє. Для посилення продуктивності потрібно використовувати більше двох кластерів (MP2), а поки що Mali-T830 MP2 залишається швидше. Що видно з тих же 3DMark і AnTuTu, а також в спеціалізованих тестах GPU.

В результаті U Play займає позицію тільки в середині рейтингу, поступаючись прямим конкурентам. У повсякденних сценаріях це теж помітно, оскільки інтерфейс не завжди плавний. Також ми стикалися з пригальмовування в вимогливих додатках або при відкритті "важких" сайтів. Частково причина криється в повільній внутрішньої пам'яті, яка забезпечує продуктивність близько 70 і 43 Мбайт / с з читання та запису. І 3 Гбайт оперативної пам'яті тут не допомагають.

Втім, якщо ви використовуєте смартфон для месенджерів, соціальних мереж, електронної пошти і схожих завдань, то продуктивності буде цілком достатньо.

В U Play є все необхідне

Втім, по решті оснащенню HTC спиралася на загальноприйняті стандарти. Модем підтримує мережі LTE Cat 6, швидкість скачування становить до 300 Мбіт / с, закачування - до 50 Мбіт / с. У наших тестах з'єднання було стійким, ми не виявили зникнення сигналу мережі або частого перемикання. Завдяки двом мікрофонів смартфон ефективно пригнічував сторонні шуми під час телефонних розмов, якість звуку можна було назвати переконливим.

Якість телефонії у U Play цілком гідне, оснащення для своєї ціни теж

Якщо ви плануєте користуватися другим динаміком, який розташований у нижнього торця, то якості звуку буде середнім. З іншого боку, максимальна гучність досить висока. На жаль, HTC не стала використовувати обидва динаміка спільно для відтворення музики - хоча цей ефект у U Ultra нам здався не таким переконливим. Підтримується технологія USonic для оптимізації звучання під користувача, але вона працює тільки з комплектними навушниками. Як і в випадку U Ultra, ми не виявили помітного впливу на якість аудіо.

U Play підтримує WLAN 802.11ac, Bluetooth 4.2 і NFC, так що з технологіями бездротової передачі даних все в порядку. Хіба що кабельне підключення виконується тільки через USB 2.0, нехай навіть HTC встановила гніздо Type C. Але ось 3,5-мм роз'єму аудіо ви не отримаєте. Як і можливості відтворювати контент безпосередньо через AirPlay. Вона залишена за "старшої" моделлю.

У U Play HTC встановила інтерфейс USB Type C, але за ним ховається стандарт USB 2.0

Вбудована пам'ять має об'єм 32 Гбайт (доступні моделі з 64 Гбайт), її можна розширити за допомогою карт microSD ємністю до 2 Тбайт. Оскільки HTC підтримує Adoptable Storage (тайванський виробник Flex Storage), додаткову карту пам'яті можна використовувати двома способами.

Нарешті, U Play успадкував сканер відбитка пальця U Ultra . Він теж розташований нижче дисплея, в наших тестах сканер показав високу швидкість розпізнавання. Втім, на відміну від тієї ж Huawei, сенсор не вийде використовувати для додаткових функцій за винятком кнопки Home.

Дисплей міг бути і яскравіше

Де U Play міг би обійти U Ultra , Так це за якістю дисплея. Все ж 5,2 "діагональ помітно менше, що дозволяє зробити весь смартфон більш компактним.

Але HTC разом з діагоналлю зменшила і дозвіл. Панель IPS дає 1.920 x 1.080 пікселів, щільності 424 ppi більш ніж достатньо для повсякденної роботи. Максимальна яскравість 462 кд / м² досить для більшості сценаріїв, хоча Boost-режиму, подібного U Ultra тут немає. Якщо ви будете використовувати U Play в умовах прямого сонячного світла, то доведеться миритися з поганою читаністю екрану. Контрастність дисплея 1.550: 1 досить хороша, як і насичені кольори. Хоча колірну температуру ми не змогли знизити менше планки 6.800 К.

HTC U Play оснащений 5,2 "панеллю Full-HD, але яскравість могла бути і вище

Цікаво провести пряме порівняння з Galaxy A5 (2017). Смартфон забезпечує таку ж діагональ і дозвіл, але результати тестів виявилися вищими тільки по контрастності. Більш високу яскравість смартфон Samsung може забезпечити тільки в автоматичному режимі, та й то ненадовго. Також кольору дуже холодні, ми не змогли зменшити колірну температуру нижче 7.800 К.

Другий дисплей, який у U Ultra міг використовуватися для запуску додатків і виклику контактів, у U Play відсутня.

Жертви по ємності батареї U Play

Проблемою використовуваної SoC є не тільки обмежена продуктивність, але і час автономної роботи. Helio P10 проводиться по 28-нм техпроцесу, який вже не можна назвати сучасним. Тому чіп програє більш свіжим SoC. Також HTC пішла на жертви по ємності батареї, смартфон оснащений акумулятором ємністю всього 2.500 мА · год, що для 5-дюймового смартфона середнього класу все ж замало.

Не дивно, що час автономної роботи в наших тестах виявилося не найкращим. Під навантаженням PCMark смартфон U Play протримався майже шість годин, в тесті циклічного відтворення відео - всього близько чотирьох годин. Найгірші результати в нашій тестовій лабораторії. Чому під навантаженням PCMark ми отримали більш високий час автономної роботи - не зовсім зрозуміло, зазвичай буває навпаки. Повторення тесту розстановку сил не змінило.

Ємність батареї 2.500 мА · год у смартфона HTC U Play невелика, але і товщина корпусу складає всього 8 мм

Трохи краща U Play показав себе в практичних сценаріях. Ми виконували кілька телефонних дзвінків в день, переглядали сайти через WLAN і LTE, а також працювали з двома обліковими записами пошти. Смартфон протримався від одного заряду трохи більше півтора днів. Ми відключали смартфон від зарядки вранці, після чого ставити його на зарядку потрібно ввечері наступного дня. Якщо ви користуєтеся смартфоном інтенсивно, то і заряджати його доведеться щодня - незважаючи на різні заходи енергозбереження, вжиті виробником.

Кілька розчаровує і те, що на зарядку U Play потрібно чимало часу. Потужність зарядного пристрою становить всього 10 Вт.


Але що щодо U Play?
На чому ж заощадила HTC?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика