Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Терабайт в кишені. Огляд-порівняння популярних зовнішніх дисків ємністю 1 ТБ

Кожен раз, купуючи зовнішній жорсткий диск, думаєш: "Ну ось цього-то точно вистачить надовго, 256 гігабайт - не жарт". Проходить небагато часу, і оману стає очевидно - по-перше, нічого на цей крихітний диск вже не поміщається, по-друге, за ті ж гроші можна купити вчетверо більший. Весті.Хайтек вирішили порівняти три найпопулярніші зараз на російському ринку (за даними Яндекс.Маркет) моделі зовнішніх носіїв з ємністю в терабайт і інтерфейсом USB 3.0.

Чому терабайт? Та тому, що якщо менше, то розчарування від недостатньої ємності носія настане набагато раніше, ніж вам би цього хотілося. Терабайтний же диск дозволить не тільки зберігати все (або хоча б значну частину), що ви (абсолютно легально, як інакше?) Накачали в Інтернеті, а й створити і зберігати повний бекап жорсткого диска не дуже ємного ноутбука типу MacBook Air або якого-небудь ультрабука з Windows. Чому ми вибираємо саме інтерфейс USB 3.0? Друга версія USB це вже позавчорашній день, а інші інтерфейси начебто Thunderbolt - поки екзотика, такі роз'єми є лише на деяких моделях ПК. До того ж, для рядового користувача пристрою з ними невиправдано дороги.

Швидкодію всіх трьох жорстких дисків тестувалося на MacBook Air 2012 випуску з встановленої в розділ Boot Camp Windows 8 "Професійна" за допомогою тесту CrystalDiskMark. Крім того, "ненауково" оцінювалася продуктивність в реальному житті - за допомогою повного сезону серіалу (12 файлів сумарним обсягом 16 гігабайт) і секундоміра.

Seagate Backup Plus Portable
Почнемо за алфавітом, з моделі від Seagate. Пристрій не найкомпактніше - 123 на 81 на 14,5 мм і важить 224 грами. Зовні це майже паралелепіпед з прямими гранями, пластик стилізований під оброблений металевою щіткою алюміній, колір сірий. Візуальне рішення стильне, виглядає диск відмінно. До того ж, це найтонший (хоча і не самий компактний) диск в цьому огляді.

Відмітна риса BackupPlus - можливість змінювати інтерфейс підключення до комп'ютера. Стандартно поставляється адаптер USB 3.0, однак його можна легким рухом руки замінити на перехідник під FireWire 800 або навіть надсучасний Thunderbolt, що буде особливо актуально для користувачів Mac. Правда, в комплекті додаткових перехідників немає, так що приведе перехід на Thunderbolt до реального приросту швидкості, мені перевірити не вдалося.

У комплекті з диском поставляється ПО для автоматичної архівації, а також утиліти для досить екзотичних завдань - збереження свого контенту з соцмереж на диск або шаринга його з диска в соцмережі. Не впевнений, що це реально необхідно користувачам. Що ж до автоматичної архівації, то все ж краще використовувати стороннє професійне ПО, або вбудовані функції ОС - File History в Windows 8 або Time Machine в OS X.

За Windows 8 за даними тесту CrystalDiskMark Seagate Backup Plus Portable 1 ТБ демонструє швидкість послідовного читання для великих файлів порядку 111 мегабайт в секунду, записи - 110 МБ / с. При вибірковому обміні даними (файли по 512 кілобайт) швидкість знижується до 39 МБ / с при читанні і 43 МБ / с при записі:

Наведу деякі показники продуктивності Seagate Backup Plus Portable "в реальному житті", заміри неточні, просто, щоб ви представляли порядок цифр - скільки доведеться споглядати індикатор копіювання. В даному випадку використовувався MacBook Air під OS X з NTFS-драйвером від Paragon. 12 файлів сумарним обсягом близько 16 гігабайт (повний сезон серіалу в HD 720p) копіювалися на диск 2 хвилини і 48 секунд, назад - 2 хв 36 с. Великий iso-файл на 3,74 ГБ копіювався в будь-якому напрямку трохи більше 30 с.

Середня ціна пристрою в Москві сьогодні за даними Яндекс.Маркет - 2 550 рублів.

Transcend StoreJet 25M3
У цього диска, початково надійшов у продаж (правда, з меншою ємністю носія) ще в 2010 році теж є своя "фішка" - він позиціонується як захищений від падіння. Переконати користувача в цьому повинен облягаючий пристрій м'який, схожий на гуму пластик. На дотик він дійсно приємний, приємні і округлі форми влаштування, і поєднання сірого і салатового кольорів в оформленні.

Ось тільки одна властивість "захисного" пластику зводить нанівець весь позитив - він немов магнітом притягує пил і волосся домашніх тварин. Навіть просто полежавши в сумці пару днів, Transcend StoreJet 25M3 ухитрився весь покритися шаром пилу. Це, зрозуміло, ніяк не позначається на продуктивності пристрою, але тим не менш, не дуже приємно. Габарити диска найзначніші з тестованої трійці - 126 на 80,8 на 18,8 мм, вага - 204 г.

Що стосується "захищеності" - можливо, м'який пластик дійсно працює амортизатором при падінні, зберігаючи пластини носія від пошкоджень, ось тільки ніяких додаткових гарантій виробник офіційно не дає. Тобто упускати пристрій не варто точно так само, як і інші жорсткі диски. Просто шанси носія від Transcend пережити таке падіння дещо більше.

Ще одна сильна сторона пристрою - швидкодія при копіюванні великих файлів, воно виявилося рекордним в нашому тесті. При роботі з великими групами дрібних файлів Transcend StoreJet 25M3 поступається лідируючої по цьому показнику моделі від Western Digital.

12 файлів сумарним обсягом близько 16 гігабайт (повний сезон серіалу в HD 720p) копіювалися на диск 2 хвилини і 34 секунди, назад - 2 хв 24 с. Великий iso-файл на 3,74 ГБ копіювався в будь-якому напрямку менше 30 с.

За Windows 8 за даними тесту CrystalDiskMark WTranscend StoreJet 25M3 демонструє швидкість послідовного читання і запису близько 120 мегабайт в секунду для великих файлів, швидкість читання 39 МБ / с і запису 46,5 МБ / с для невеликих (вибіркове читання / запис, файли по 512K ):

Середня ціна пристрою в Москві сьогодні за даними Яндекс.Маркет - 2 750 рублів.

WD My Passport Ultra
На даний момент це найбільш компактний терабайтний носій на ринку - 110 на 81,6 на 15,8 мм. Завдяки скошеним граням він відчувається менше, ніж теж вельми тонкий конкурент від Seagate і сприймається в руці швидше як масивний смартфон, ніж як здоровий "цегла" з даними. Важить теж як масивний смартфон - 160 грамів. До речі, цього літа WD представила перший на ринку терабайтний жорсткий диск у форм-факторі 2,5 "з товщиною всього 7 мм. Коли такі диски подешевшають, напевно ми побачимо на ринку ще більш тонку терабайтний версію My Passport Ultra.

Коли такі диски подешевшають, напевно ми побачимо на ринку ще більш тонку терабайтний версію My Passport Ultra

Корпус WD My Passport Ultra цілком зроблений з пластика, верхня кришка з малюнком. У мене на тесті був екземпляр сірого кольору, є ще сині, червоні та чорні. Пристрій виглядає стильно, але лише завдяки своїм струнким формам, оформлення же можна було зробити і цікавіше. У будь-якому випадку, диск може бути дисгармонує з сучасною технікою, будь то недорогий ноутбук з Windows або MacBook Air.

У будь-якому випадку, диск може бути дисгармонує з сучасною технікою, будь то недорогий ноутбук з Windows або MacBook Air

До речі, для "маків" диск доведеться переформатувати, або встановити в систему сторонній драйвер NTFS. Я використовував подібний софт від Paragon, за результатами тестів під OS X в порівнянні з Windows 8 продуктивність знижувалася, але буквально на пару відсотків. Думаю, заради можливості використовувати диск з будь-яким комп'ютером або іншим пристроєм, який розуміє NTFS, від переформатування краще відмовитися.

Думаю, заради можливості використовувати диск з будь-яким комп'ютером або іншим пристроєм, який розуміє NTFS, від переформатування краще відмовитися

12 файлів сумарним обсягом близько 16 гігабайт (повний сезон серіалу в HD 720p) копіювалися на диск 2 хвилини і 36 секунд, назад - 2 хв 26 с. Великий iso-файл на 3,74 ГБ копіювався в будь-якому напрямку близько 30 с.

За Windows 8 за даними тесту CrystalDiskMark WD My Passport Ultra демонструє швидкість послідовного читання і запису близько 119 мегабайт в секунду для великих файлів, швидкість читання 43 МБ / с і запису 61 МБ / с для невеликих (вибіркове читання / запис, файли по 512K) :

Середня ціна пристрою в Москві сьогодні за даними Яндекс.Маркет - 2 800 рублів.

висновки
Результати тестування в CrystalDiskMark 3.0.2 під Windows 8 видно на скріншотах, а також зведені в таблицю:

2 під Windows 8 видно на скріншотах, а також зведені в таблицю:

Якщо орієнтуватися тільки на продуктивність, то пристрій від Seagate виглядає аутсайдером, хоча, звичайно, в реальному використанні відставання від лідерів буде не особливо відчутним. До того ж, він в середньому приблизно на 300 рублів дешевше конкурентів, хоча це і дрібниця.

Якщо для вас важливіше всього збереження даних, найкращий вибір - це пристрій від Transcend, адже є надія, що його корпус врятує дорогоцінні гігабайти в разі падіння. До того ж, він краще за всіх працює з великими файлами.

А ось якщо найпринциповішим для вас є мініатюрність зовнішнього жорсткого диска і продуктивність, то однозначний вибір - WD My Passport Ultra. Настільки ж компактних зовнішніх "терабайтніков" інші виробники поки що не випустили, а купувати вдвічі менше ємну модель (такі полутербайтнікі, трохи товщі олівця, є у Seagate) через дизайн представляється нерозумним.

Поділіться новиною:

Абсолютно легально, як інакше?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика