Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Страхування орендованої машини за кордоном: види страховки і поради мандрівникам

 1. види страховки
 2. Яку страховку вибрати для орендованого автомобіля
 3. Як заощадити на страховці авто: поради досвідчених мандрівників
 4. Що робити, якщо настав страховий випадок
 5. Зв'яжіться з прокатної конторою
 6. Зберіть документи
 7. Зв'яжіться зі страховою компанією
 8. Подайте заяву на страхове відшкодування

Оренда авто за кордоном: як заощадити на страховці

Оренда машини в подорож дає масу переваг. Ви не прив'язується до розкладу транспорту, подорожуєте в комфортному для вас режимі, можете їхати по самостійно розробленому маршруту і побачити більше цікавих місць. Крім того, при правильному підході такий варіант пересування може значно скоротити транспортні витрати!

Докладну інструкцію та поради про те, як дешево орендувати автомобіль за кордоном, шукайте в спеціальній статті .

На цій сторінці ми ділимося корисною інформацією про страхування прокатного автомобіля в Європі, а також порадами, як уникнути зайвих витрат - адже навіть незначна подряпина на авто може коштувати 250-300 євро штрафу!

Існує кілька загальноприйнятих типів автострахування, назви яких часто скорочуються до не зовсім зрозумілих абревіатур. Що означають ці загадкові літери і в чому відмінність між запропонованими варіантами? Про це в табличці нижче.

види страховки

При оформленні договору на оренду авто за кордоном вам можуть запропонувати кілька варіантів страхових полісів. Головна їхня відмінність між собою - сума франшизи і ризики, які покриває страховка.

Головна їхня відмінність між собою - сума франшизи і ризики, які покриває страховка

Франшиза - це максимальна сума, яку ви платите при настанні страхового випадку. Решта погашає страхова компанія. Суму франшизи можуть заблокувати на карті до повернення авто в прокат або взяти готівкою в якості депозиту.

вид страховки

Що входить

Франшиза (EXCESS)

Аналог в Україні

Страхування авто від збитку

Страхування авто від угону

CDW
(Collision Damage Waiver)

+

-

+

КАСКО, але без страхування ризику викрадення

SCDW
(Super Collision Damage Waiver)

+

-

-

КАСКО без франшизи

LDW
(Loss Damage Waiver)

+

+

+

КАСКО зі страхуванням від збитків і викрадення, але з франшизою

SLDW
(Super Loss Damage Waiver)

+

+

-

супер КАСКО (повне покриття ризиків, нульова франшиза)

Є ще кілька видів страховки, про які варто знати самостійного мандрівникові.

TLP (Third Liability Protection) або TPL (Third Party Liability) - це аналог нашої автоцивілки (ОСЦПВ). Вона покриває збитки майну, життю або здоров'ю третіх осіб, які постраждали з вашої вини. У більшості європейських країн вона є обов'язковою для власника транспортного засобу (тобто прокатної контори), і тому вже закладена у вартість прокату авто.

TW (Theft Waiver) або TP (Theft Protection) - додаткове страхування від викрадення.

PAI і SPAI (Personal Accident Insurance і Super Personal Accident Insurance) - страхування здоров'я і життя водія і пасажирів. Якщо ви оформляли медичну туристичну страховку перед виїздом за кордон, то для вас вона зайва.

Яку страховку вибрати для орендованого автомобіля

 • Перед вибором страховки дізнайтеся на сайті компанії або у менеджера прокату, що вже входить у вартість оренди машини.
 • У деяких прокатних конторах базове страхування від шкоди CDW (крім ОСАГО) вже включено в суму оренди. Але воно може не покривати дрібні пошкодження (скла, подряпини та ін.), За які з вашої картки спишуть пристойну суму при поверненні авто в разі пошкодження. Як варіант, за додаткову плату вам можуть запропонувати розширену версію поліса.

 • Перед оформленням документів обов'язково з'ясуйте, які ризики покриває обраний вами вид страховки і яка франшиза.

Настійно рекомендуємо уточнювати це питання заздалегідь, так як в різних країнах та компаніях умови страхування можуть відрізнятися. Так, CDW може покривати тільки збитки від ДТП, а може покривати і інші види шкоди (від стихійних лих, нападу тварин, падіння на авто предметів і т.п.).

Як заощадити на страховці авто: поради досвідчених мандрівників

Ми самі часто орендуємо авто під час подорожей за кордоном. Тому знаємо, як підібрати максимально вигідний варіант страховки, і можемо поділитися корисними Лайфхак з вами :).

 1. Перший і наш улюблений рада - подбайте про це заздалегідь! Оформляючи всі необхідні документи до поїздки, ви можете в спокійній обстановці вивчити всі пропозиції, задати менеджеру запитання і вибрати відповідний для вас варіант.
 2. Купуйте страховку окремо на спеціалізованих ресурсах, а не в прокатній конторі в комплексі з орендою авто.

Навіщо ускладнювати собі життя і відмовлятися від оформлення всіх документів в одному місці - запитаєте ви? Відповідь проста - так ви отримаєте більше переваг і заплатите набагато менше :)

Ми можемо порекомендувати перевірений сервіс rentalcover.com , Яким користуємося самі. Тут пропонують хороші умови і дійсно вигідні ціни. Їх страхові поліси сумісні практично з усіма прокатними компаніями по всьому світу.

Покажемо на прикладі.

Припустимо, вам потрібно орендувати машину в Чехії на 7 днів. Для зручності розрахунків представимо, що брати і повертати ви будете в одному місці - наприклад, в аеропорту Праги.

На сайті популярної компанії з прокату автомобілів в Європі europcar.com Super collision damage waiver + (SPCDW) з нульовою франшизою обійдеться вам в 105,03 євро за 7 днів (додатково до суми оренди). Вона покриває збитки від зіткнення, викрадення або спроби крадіжки, але в неї не входять пошкодження лобового скла, фар, шин тощо

У той час як на сайті rentalcover.com комплексна страховка (збиток від ДПТ, викрадення або спроби крадіжки + пошкодження скла і т.п.) буде коштувати всього 45,37 євро за ті ж 7 днів. У неї також входить опція «Додаткові водії», за яку на Europcar потрібно буде доплатити за 30,25 євро за кожного.

Підсумковий результат - більш вигідні умови і економія в 59,66 євро :)

Підсумковий результат - більш вигідні умови і економія в 59,66 євро :)

Вартість страхового поліса може відрізнятися в залежності від обраної дати, країни і кількості днів. Тому радимо уточнювати актуальні ціни на сайті компанії .

Оформити страховку на Rentalcover.com досить просто: вибираєте країну і дати поїздки, вводите дані карти для оплати - і ваш поліс прийде на вказану електронну пошту.

Якщо ви плануєте подорожувати по декількох країнах, в рядку введення вкажіть першу країну по маршруту.

Як альтернативу можемо порекомендувати WWI (Worldwide Insurance) . На сайті є різні варіанти полісів, підсумкова сума буде відрізнятися в залежності від обраних опцій.

Якщо ви часто подорожуєте на орендованій машині за кордоном, то для вас може бути вигідніше оформити страховку відразу на рік, а не окремо для кожної поїздки. Так, річна страховка Делюкс від WWI (до 60 днів оренди по всьому світу, з покриттям усіх ризиків) може обійтися всього в 90 євро! На цьому ж сайті можна оформити поліс на прокат авто на період від 1 до 180 днів.

Крім очевидних плюсів, в оформленні страховки на сторонньому ресурсі, а не в прокаті, є один нюанс. При настанні страхового випадку вам доведеться сплатити суму збитку зі своєї кишені. Страхова компанія відшкодує вам її після подачі необхідних документів. Це мінус, але наскільки він значимий в порівнянні з перевагами - вирішувати вам :)

Що робити, якщо настав страховий випадок

Уявіть, що ви паркувалися в незнайомій країні і зачепили чужу машину. Або вийшли вранці на стоянку біля готелю, а у машини розбиті вікна. Що робити? Куди дзвонити? Всім відомо, що в таких ситуаціях головне - зберігати спокій і здоровий глузд. Але приблизний план дій теж не завадить знати.

Зв'яжіться з прокатної конторою

Більшість прокатних контор вимагає, щоб про настання страхового випадку повідомили в протягом 24 годин. Тому по можливості відразу ж зв'яжіться з менеджером по залишених номерам телефону (запишіть їх заздалегідь при оформленні договору оренди).

Якщо ви потрапили в ДТП, настійно не рекомендуємо тікати з місця події, якщо ви не хочете заробити значний штраф або отримати ще більш серйозне покарання.

Зберіть документи

Дотримуйтесь інструкцій від співробітника компанії з прокату. Вам нададуть список документів, які можуть знадобитися (звіт про подію, можливо, фото, чеки про ремонт і т.п.) - не забудьте їх зібрати.

Зв'яжіться зі страховою компанією

Якщо страховка оформлена на сторонньому ресурсі, зв'яжіться з представником страхової компанії і дізнайтеся, які документи потрібні для отримання страхової виплати.

Наприклад, для rentalcover.com знадобиться номер вашого страхового поліса і фото або скан-копії таких документів:

 1. Договір оренди з прокатної компанією
 2. Ваші водійські права
 3. Виписка з банку, що підтверджує оплату оренди автомобіля
 4. Остаточний рахунок від компанії з оренди
 5. Рахунок, в якому відображено вартість ремонту пошкоджень

Подайте заяву на страхове відшкодування

Заява про страховий випадок ви можете подати на сайті компанії після повернення додому, прикріпивши відскановані копії необхідних документів. Страхова перерахує гроші протягом періоду, зазначеного в договорі (зазвичай від 1 до 30 днів).

Страхова перерахує гроші протягом періоду, зазначеного в договорі (зазвичай від 1 до 30 днів)

Для того, щоб вам могли повернути гроші, у вас повинен бути відкритий банківський рахунок в євро або PayPal (уточнюйте заздалегідь в страховій компанії). Наприклад, для rentalcover.com потрібен PayPal, можна скористатися банківським переказом, але це складніше і довше.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть зробити ваше подорож більш вигідним і приємним. Щасливої ​​дороги :)

Хочете дізнатися, за що можна отримати штраф у європейських країнах і у скільки вам обійдеться проїзд на червоний або перевищення швидкості? Список найпоширеніших правопорушень і орієнтовні розміри штрафів - в нашій спеціальній статті « Автомобільні штрафи в Європі ».


Є питання по наших послуг? Телефонуйте нам за тел. +380 68 144-63-95


Для пошуку кращих авіаквитків, готелів і оренди авто рекомендуємо нашого партнера skyscanner

Що означають ці загадкові літери і в чому відмінність між запропонованими варіантами?
Навіщо ускладнювати собі життя і відмовлятися від оформлення всіх документів в одному місці - запитаєте ви?
Що робити?
Куди дзвонити?
Є питання по наших послуг?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика