Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Що краще: планшет або ноутбук?

 1. Планшет і ноутбук: чим вони відрізняються і як зробити вибір?
 2. переваги планшета
 3. переваги ноутбука

У гонитві за модними новинками не завжди можна швидко зрозуміти, що саме звичайному користувачеві варто було б придбати: ноутбук або планшет

У гонитві за модними новинками не завжди можна швидко зрозуміти, що саме звичайному користувачеві варто було б придбати: ноутбук або планшет. Чому слід віддати перевагу, адже в будь-який момент можуть знадобитися і той, і інший. Країна Рад підкаже вам, що краще: планшет або ноутбук.

Планшет і ноутбук: чим вони відрізняються і як зробити вибір?

Багато хто може посперечатися, що спочатку реального вибору між тим, що купити - планшет або ноутбук - не існує. Для професіонала ці два пристрої дійсно настільки різні, що вибір ніяких труднощів не складе. Однак давайте подивимося з точки зору простого споживача, яка все ж різниця між планшетом і ноутбуком.

Ноутбук - це повноцінний мобільний комп'ютер з клавіатурою і габаритним екраном, він має масу різних функцій, які абсолютно недоступні на планшеті. Можливості ноутбука олпределяются його конкретноїконфігурацією і програмним забезпеченням.

Можливості ноутбука олпределяются його конкретноїконфігурацією і програмним забезпеченням

Планшет же займає, скоріше, проміжне положення між мобільним комп'ютером і стільниковим телефоном, у нього обов'язково сенсорний екран і набагато менше периферійних пристроїв, ніж у ноутбука, зате він менше, легше і набагато довше працює без підзарядки.

Планшет же займає, скоріше, проміжне положення між мобільним комп'ютером і стільниковим телефоном, у нього обов'язково сенсорний екран і набагато менше периферійних пристроїв, ніж у ноутбука, зате він менше, легше і набагато довше працює без підзарядки

Щоб зробити правильний вибір, слід заздалегідь точно визначитися: для чого саме вам потрібно ваше нове придбання. Наприклад, на ноутбуці ви зможете працювати з будь-якими доступними вам програмами, а ось планшет зручний для роботи з документами. Але це тільки поверхневий погляд, тому варто більш детально розібратися, що краще: планшет або ноутбук.

переваги планшета

Давайте почнемо порівняння планшета і ноутбука з їх сфер застосування.

 1. Планшет відмінно підходить в якості електронної читалки. Досить великий екран і неймовірно довга робота батареї без підзарядки забезпечать вас прочитанням улюбленої книги на довгих 10 годин.
 2. Чи включається планшет неймовірно швидко. Після одного натискання кнопки ви вже через пару секунд можете виходити в інтернет або переглядати фільм. На замітку! Майте на увазі, що швидкодія планшетів обумовлено тільки тим, що вони працюють на системах, призначених саме для планшетів, наприклад, Apple iOS і Google Android. Якщо взяти аналогічний планшет з Windows 7 або 8, його швидкодія залишить бажати кращого. Тому правильно вибирайте планшет .
 3. Під час наради великий ноутбук не хочеться вмикати, тому швидкий доступ до потрібної вам інформації забезпечить саме планшет. Розміру він може бути різного, але все ж завжди відчутно менше ноутбука. Та й вага має значення - в порівнянні з важить від 3 до 5 кг ноутбуком середній 400-грамовий планшет виглядає просто невагомим.
 4. За рахунок того, що в планшеті немає такої складної начинки, як в ноутбуці, він споживає набагато менше енергії. Якщо заряджати ноутбук доведеться вже через 2-3 години, планшет чесно відпрацює весь день, не менше 10-12 годин. Так що, якщо ви не хочете постійно думати, де підзарядити батарею, орієнтуйтеся краще на планшет.
 5. Також не забувайте, що планшет відмінно підходить не тільки для роботи, але і для розваг. Перегляд фільму на планшеті зробить вашу тривалу поїздку не такою нудною. Правда, у планшета немає нормальної відеокарти, але графіком він забезпечує, тим не менш, досить пристойну. А екран планшета, хоч він і маленький, краще за якістю, ніж екран ноутбука і викликає меншу напругу очей.
 6. У поїздках планшет зручний не тільки своїми вагою і розміром. У нього можна завантажити велику кількість потрібної вам інформації: словники, путівник, карти. А підтримка Wi-Fi і 3G роблять його просто незамінним.
 7. Якщо планшет впаде, з ним в принципі нічого не трапиться. Планшети набагато легше переносять різні падіння. Все, що вам може знадобитися, - це перезавантаження. Уявляєте, що буде з ноутбуком після падіння?

переваги ноутбука

А тепер все-таки варто показати переваги ноутбука в порівнянні з планшетом.

 1. Одне з головних достоїнств ноутбука - це наявність нормальної клавіатури, на якій ви дуже швидко зможете набрати або відредагувати будь-який текст. Так, у планшета є клавіатура тач-скрін, але багатьом вона не здається найзручнішою. До того ж, до такої клавіатури досить складно звикнути.

  На замітку! Клавіатура планшета чудово підходить для точкових дотиків, проте дуже погано пристосована для набору будь-якого тексту. Вибираючи пристрій, подумайте, що саме для вас важливіше. Якщо вам потрібно набирати хоча б невеликі текстові фрагменти - ноутбук, безумовно, краще.

 2. Продуктивність і потужність ноутбуків завжди набагато більше, ніж у планшетів, тому вони підходять для оброблення різного рівня складності. Прості офісні програми, природно, доступні і на планшеті, але з чимось більш потужним планшет не впорається. Редактор зображень, відео або аудіо на планшеті недоступний, та й для запуску будь-якого спеціалізованого ПЗ вам доведеться скористатися ноутбуком.
 3. На деяких недорогих планшетах немає USB-портів для флешок, або ж їх дуже мало. В результаті часто виходить так, що ви не зможете переглянути на планшеті потрібну інформацію або підключити мобільний модем. Для ноутбуків такої проблеми не існує, у нього обов'язково є всі необхідні порти в достатній кількості.
 4. Вихід в інтернет з ноутбука ніколи не стане вашим головним болем, на відміну від варіанту, якщо ви використовуєте планшет. Справа в тому, що більшість сайтів на даний момент не оптимізовані для перегляду з планшетів, традиційний інтернет орієнтований все ж більше на власників стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків. І хоча в даний час мобільний інтернет теж розвивається бурхливо, ця проблема поки залишається актуальною.
 5. Якщо ви збираєтеся грати в складні 3D-ігри - вибирайте, звичайно ж, ноутбук, а не планшет. Потужна відеокарта, незрівнянно більший обсяг оперативної пам'яті і зручний інтерфейс - без цих достоїнств грати буде проблематично. До того ж багато ігор на планшеті просто не підуть, так як вони призначені не для нього.
 6. На жорстких дисках ноутбука можна зберігати набагато більше інформації, ніж в планшеті. Це свого роду ціна малого розміру і легкості планшета - він вміщує мало даних, тому інформацію необхідно постійно переносити на зовнішні носії. Ноутбук ж за обсягом жорстких дисків цілком порівнянний зі стаціонарним комп'ютером. Якщо ви маєте справу з великими обсягами інформації, планшет вам не підійде.
 7. Ноутбук, на відміну від планшета, є абсолютно самостійним пристроєм, йому не потрібно для нормальної роботи додаткове обладнання, він працює автономно. А ось планшетів зазвичай необхідне підключення до іншого комп'ютера - для активації, зберігання інформації, копіювання та навіть для виконання деяких програм. Якщо вам цілком достатньо одного комп'ютера в будинку, орієнтуйтеся на ноутбук.

Як бачите, планшет і ноутбук не можна ставити в один ряд і вибирати між ними щось краще. Це дійсно два абсолютно різних пристрої, які орієнтовані на різні завдання. Планшет створений для того, щоб ви в будь-який момент могли переглянути фільм, почитати книгу, вийти в інтернет і послухати музику, т. Е. Переважно для розваг. Планшет спеціально зроблений для того, щоб ви завжди могли взяти його з собою. Ноутбук ж - це не просто всі перераховані вище функції, а повноцінний комп'ютер. Ноутбук ви зможете використовувати для будь-яких цілей: робота, ігри, перегляд фільмів, вихід в інтернет. Що краще - планшет або ноутбук - однозначно сказати не можна. Найкраще мати і те, і інше.

Найкраще мати і те, і інше

Планшет і ноутбук: чим вони відрізняються і як зробити вибір?
Планшет і ноутбук: чим вони відрізняються і як зробити вибір?
Уявляєте, що буде з ноутбуком після падіння?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика