Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Смуги на екрані ноутбука - неприємна несподіванка 💻

  1. Причини появи дефектів на екрані
  2. Матриця ноутбука вимагає заміни
  3. Заміна або ремонт шлейфу матриці
  4. Потребує ремонту відеокарти або материнської плати
  5. У випадку з поламаним шлейфом є ​​три виходи
  6. Що робити з несправною відеокартою або материнською платою

У порівнянні з персональними комп'ютерами, на ноутбуках трохи складніше діагностувати причину несправності, тому що  майже вся конструкція - це одне ціле У порівнянні з персональними комп'ютерами, на ноутбуках трохи складніше діагностувати причину несправності, тому що майже вся конструкція - це одне ціле. Дуже неприємна проблема - це смуги і плями на екрані ноутбука.

Начебто, і звертаєшся з ноутбуком дбайливо, і користуєшся їм не постійно, а проблема все-одно з'являється. Що ж робити?

Причини появи дефектів на екрані

На екранах звичайних моніторів і ноутбуків смуги можуть з'явитися з кількох причин:

  • Вихід з ладу матриці, допоможе тільки заміна
  • Пошкодження, злам, поганий контакт шлейфа від матриці до плати ноутбука
  • Несправна відеокарта. У деяких випадках можливий ремонт або заміна відеокарти
  • Несправність материнської плати, як правило через перегрів компонентів

Прогноз невтішний, в переважній більшості випадків потрібно ремонт в сервісному центрі. У домашніх умовах можна лише замінити відеокарту, якщо вона не вбудована, або видалити і перевстановити драйвер . Окремі «лівші» і «кулібіни» можуть спробувати замінити шлейф або матрицю самостійно, але варто врахувати ряд нюансів, про які йтиметься нижче. Давайте спочатку спробуємо на око визначити справжню причину несправності ноутбука.

1. Для первісної діагностики причини появи смуг або плям нам буде потрібно звичайний монітор, який потрібно підключити до ноутбука з будь-якого інтерфейсу: VGA, HDMI, Display Port. Якщо на моніторі зображення відмінне, без смуг і артефактів, значить проблема в матриці або шлейфі. Якщо і на моніторі є смуги, тоді потрібен ремонт / заміна відеокарти або материнської плати ноутбука.

2. Перевіряємо реакцію матриці на фізичний вплив: пробуємо двома руками, як би, зігнути і викрутити екран, типу як викручують ганчірки, пробуємо злегка натиснути пальцем на поверхню екрану. Природно без фанатизму. Якщо смуги видозмінюються, значить несправна матриця або шлейф, що менш ймовірно.

3. Дивимося, пропадають смужки, або може змінюються, при відкриванні та закриванні кришки ноута. Пробуємо повільно і швидко. Зміни в будь-яку сторону свідчать про несправності шлейфа матриці.

4. Смуга може бути поруч битих пікселів , Особливо якщо вона різнобарвна. Це абсолютно інша проблема, вивчіть будь ласка окрему статтю.

Далі постараємося візуально визначити що саме потребує ремонту. Ви можете подивитися відео і продовжити читання статті:

Матриця ноутбука вимагає заміни

Якщо вертикальні смуги з'являються або зникають при вигині або крученні екрану, а на зовнішньому моніторі все нормально

Якщо працює тільки одна сторона екрану, а інша повністю біла

Або з іншими артефактами, але явно видно, що працює тільки частина дисплея

Біла широка смуга або велика пляма в будь-якій частині матриці

На екрані характерна брижі

Різнокольорові смуги на екрані

При вигині матриці зображення розмивається

Якщо всі кольори відображаються в негативі, тобто білий - чорним, а чорний білим і т.д. На зображенні логотип «TOSHIBA» повинен бути червоним, а він - зелений, а фон не чорний, а світло-сірий

Заміна або ремонт шлейфу матриці

Потрібно якщо на екрані багато різних кольорових ліній або зображення мерехтить і рябить, але при русі кришки ноутбука картина змінюється. При цьому зовнішній монітор працює без нарікань.

Шлейф дешевше і простіше за все замінити, вважайте, що вам пощастило.

Потребує ремонту відеокарти або материнської плати

Якщо на екрані різнобарвні лінії, горизонтальні або вертикальні, як правило розосереджені по всьому екрану, і на зовнішньому моніторі така ж картина:

Брижі по всьому екрану, але заміна матриці або шлейфа не приводить до позитивного результату

Візуально майже не можливо визначити, що дає збої саме відеокарта, на 100% тут допоможе тільки інший монітор.

У випадку з поламаним шлейфом є ​​три виходи

  1. Віддати в ремонт
  2. Спробувати знайти на ринку або в інтернеті точно такий же, для цієї моделі матриці, але це малоймовірно, зважаючи на широкий розкид найменувань. В сервіс-центрі вам навряд чи продадуть такий шлейф. Краще почекають поки ви набігає і здасте ноутбук в ремонт.
  3. Можна спробувати відремонтувати старий шлейф. Для цього знадобляться паяльник, звичайний тестер, провід типу МГТФ і навички електронщика, або знайомий з цими навичками 🙂 Суть ремонту полягає в пошуку обірваного провідника шлейфу за допомогою тестера, і його заміні. Новий проводок МГТФ потрібно прокинути зверху старого і припаяти з обох кінців.

Провід МГТФ складається з одного або декількох провідників, ізольованих один від одного. Ізоляція дроту МГТФ складається з незапекаемой фторопластовой плівки.

Можна використовувати звичайні тонкі і міцні мідні дроти, просто МГТФ найпоширеніші. Продаються на радіоринках і в магазинах, наприклад в «Чіп і Діп».

Що робити з несправною відеокартою або материнською платою

У комп'ютерах і ноутбуках відеокарти бувають декількох видів . У ноутбуках відеокарти зазвичай вбудовані (інтегровані) в процесор, або дискретні, тобто розпаяні на платі. Це залежить від моделі ноутбука. Раніше зовнішні відеокарти вставлялися в PCMCIA слот і її можна поміняти навіть самостійно. Правда коштують вони недешево, але не так дорого як ремонт в сервісному центрі.

У випадках несправної вбудованої відеокарти або материнської плати, ноутбук доведеться віддавати в ремонт. Задоволення не з дешевих, тому вимагайте узгодження ціни ремонту ОБОВ'ЯЗКОВО!

Ціна ремонту може бути як за новий ноутбук, але навіть при половинній вартості задумайтеся, чи варто воно того? Ремонтний ноутбук може підвести ще раз, причому в самий невідповідний момент. почитайте як вибрати собі новий ноутбук .

При несправності відеочипа вам можуть запропонувати три варіанти лікування:

  1. Прогрів чіпа. Найдешевший варіант, немає гарантії що допоможе, плюс несправність може проявитися знову.
  2. Ребоулінг чіпа. Дорожче, але при справній мікросхемі дає 99% вдалого результату подій.
  3. Заміна чіпа. 99.9% успіху, але набагато дорожче ніж ребоулінг, і не факт, що заміна чіпа необхідна.

Ребоулінг (з англ. Перешаровка) - повний демонтаж і повторний монтаж чіпа, по-простому це просто перепайка чіпа, але називається по-іншому через особливості монтажу. Мікросхеми BGA кріпляться до плати за допомогою кульок з припою.

Материнська плата могла пошкодитися в слідстві перегріву, або через окислилися контактів, або могла злегка поржавіти через розлитого кави. Варіанти ремонту такі ж, як і у випадку з ремонтом відеокарти, плюс додаткові заходи.

Вирішувати вам, залежно від вартості ноутбука, ремонту та рекомендацій майстра. Щоб мати по-менше проблем раджу не купувати б / у ноутбуки! Якщо у вас є зауваження або доповнення до статті, залишайте коментар, обговоримо!

Що ж робити?
Ціна ремонту може бути як за новий ноутбук, але навіть при половинній вартості задумайтеся, чи варто воно того?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика