Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


РК-монітор Benq FP 91GP

 1. знайомство
 2. Технічні характеристики
 3. стенд
 4. Налаштування
 5. дивимося
 6. працюємо
 7. дивимося кіно
 8. граємо
 9. підсумкові висновки
 10. недоліки

«Гарячий пиріжок» минулого року «Гарячий пиріжок» минулого року  Іноді трапляється так, що в гонитві за прибутком виробник раптом пропонує якісний продукт за адекватну ціну, як правило в середньо-нижньому ціновому діапазоні

Іноді трапляється так, що в гонитві за прибутком виробник раптом пропонує якісний продукт за адекватну ціну, як правило в середньо-нижньому ціновому діапазоні. Таке трапляється не часто, але буває. Зазвичай ці продукти стають «фанатськими», т. Е. Знаходять велику армію прихильників. Приклади можна підібрати в будь-якому розділі високотехнологічних товарів, а ось минулий рік порадував монітором Benq FP91GP, який відрізняється хорошими технічними характеристиками MVA-матриці при ціні, більш відповідної TN.

Даний огляд мало того, що запізнився мінімум на півроку, він ще буде суб'єктивним, т. Е. Без апаратних тестів. Але краще пізно, ніж ніколи, а цей монітор безумовно гідний опису на сайті. Порівнювати я його буду з широкоформатним «братиком» (про родинні зв'язки - нижче) ViewSonic VX 2025wm і частково з RoverScan Optima 191, заснованому на класичній Premium MVA матриці виробництва компанії Fujitsu Siemens з мінімальним часом відгуку 25 мс. Всі ці монітори використовувалися або використовуються мною протягом досить довгого часу, щоб скласти про них вичерпне враження.

Винуватець же огляду був придбаний для батьків в основному для перегляду фільмів (старих, радянських, 4: 3), перегляду фото, читання текстів, а також роботи з бухгалтерськими програмами. У ознайомлювальних цілях він провів на моєму робочому столі близько місяця, будучи підключеним паралельно з ViewSonic VX 2025wm як другий монітор. Власне, пора вже переходити до опису.

знайомство

Монітор поставляється в невеликій плоскій коробці сірого картону з ручкою і не сильно барвистим малюнком, присмаченим технічними характеристиками. Місце всередині використано по повній, підставку довелося відстебнути, однак вона легко кріпиться і лише небагато чим важче знімається з кріплень. У комплекті пара кабелів, DVI нормальної якості і VGA із серії «мишачий хвіст», кабель живлення, невелика інструкція з технічними характеристиками (російська версія присутня) і диск з докладним описом і драйверами, які зводяться до колірного профайлу.

Дизайн можна характеризувати як максимально спрощений і здешевлену, однак матеріали та збирання якісні, корпус не скрипить, ніяких щілин між деталями немає.

З регулювань доступні тільки нахил вперед і назад градусів на 20 в обидва боки, повороту і регулювання по висоті немає, не кажучи вже про розворот у вертикальній площині ( «pivot»).

Втім, pivot майже квадратному (5: 4) монітору не дуже-то й потрібний. При бажанні ж часто переміщати екран в просторі найкраще рішення - VESA сумісний кріплення, які зараз стали коштувати від 15-20 доларів, а зовсім не від 100, як було зовсім недавно. Отвори під VESA кріплення 10 × 10 на задній поверхні присутні і нічим не прикриті. З іншого боку, красиві і функціональні підставки підвищують ціну моніторів зазвичай якраз приблизно на сотню доларів. Для мене тільки один момент в дизайні здався безумовно неприємним - при чорному виконанні рамка навколо екрану срібляста, хоча чорний колір як раз тут найбільш доречний, що не відволікаючий від основного зображення. Чотири гумові ніжки міцно стоять на столі, підставка суцільна. Гнізда для кабелів розташовані в ніші, кабелі відходять вниз і для їх фіксації пропонується невелика смішна петелька, що теж не додає шарму задньої поверхні. Добре хоч блок живлення вбудований.

Вентиляційні отвори присутні, під час тривалої роботи нагрів верхнього краю не дуже виражений, приблизно +10 градусів до кімнатної температури.

Битих пікселів ні відразу, ні в процесі експлуатації не виявлено (поки).

Технічні характеристики

Виробник заявив наступні параметри для монітора:

Матриця

19 "MVA TFT, точка 0,294 мм, виробництва AUO Яскравість 250 кд / м2 Контраст 1000: 1 Час відгуку 8 мс від сірого до сірого, 16 мс від відключення до відключення Кількість кольорів 16,7 млн (8 біт) Кути огляду 170 ° від центру по горизонталі і вертикалі Рекомендований режим 1280 × 1024 @ 75 Гц Джерела сигналу D-Sub, DVI Мультимедіа відсутня Вага 5,1 кг Габаритні розміри 495 × 491 × 157 мм Енергоспоживання 40 Вт в робочому режимі Управління за допомогою меню Комплектація керівництво користувача і ПО на CD, кабелі живлення, сигнальні D-SUB і DVI-D

Заснований на матриці класу Premium MVA від AU Optronics (AUO), а ось з конкретною моделлю матриці пов'язана майже детективна історія. За заявою виробника монітора це M190EG01V0 , Наявна на сайті виробника матриці з наступними характеристиками:

Модель M190EG01 V0 Розмір 19 "Дозвіл SXGA (1280 × 1024) Співвідношення сторін 5: 4 Видима область, мм 376,3 × 301,1 Розмір точки 0,294 Тип Premium MVA Кількість кольорів 16,7 млн ​​Колірний обхват (%) 72 Кути огляду 178 / 178 Яскравість, кд / м2 300 Контраст 1300: 1 Час відгуку при 25 ° C 8 мс (GtG, від сірого до сірого) Енергоспоживання, Вт 28 Інтерфейс 2 канальний LVDS Напруга живлення, В 5 Підсвічування 4 CCFL * Габаритні розміри, мм 396 × 324 × 17,5 Вага, г 2500

* CCFL - Cold Cathode Fluorescent Lamp, флуоресцентна лампа з холодним катодом.

Допитливий розум вітчизняних споживачів відомий давно, і в результаті спілкування в конференції було виявлено невідповідність: у майже всіх проданих в Росії моніторах встановлена ​​матриця AUO M190EN03 від V0 до V3 (це версії однієї моделі). За неофіційними даними вона відрізняється від описаної контрастом 800: 1, а на сайті AUO її опису немає. Виробник це відмінність не прокоментував, пославшись на своє право змінювати технічні характеристики продуктів не на шкоду споживача.

Не вдаючись глибоко в споріднений зв'язку Benq і AUO все ж зазначу, що вони досить тісні, і дана матриця могла бути проведена «для внутрішнього вжитку», чим і пояснюється її відсутність в каталозі продукції на сайті. І зовсім не обов'язково вона гірша за ту, що продається стороннім компаніям. У моєму екземплярі монітора, зробленому в липні 2006 року, встановлена ​​AUO M190EN03 V2.

Тепер про родинні зв'язки з ViewSonic VX 2025 wm. Легко переконатися, що в ньому використовується матриця того ж класу, що відрізняється діагоналлю і дозволом.

І трохи про саму компанію AU Optronics. Заснована в 2001 році злиттям виробництва РК-матриць компанії Acer і Unipac Optoelectronics, в жовтні 2006 року прийняла до свого складу Quanta Display. Зараз є найпотужнішим тайванським виробником РК-матриць, входить в світову трійку лідерів. Дослідженнями та розробкою продуктів займаються +1300 інженерів, виробництво включає фабрики до 6-го покоління, готується до запуску 7,5 покоління, все зосереджено на Тайвані, всього 42 тисячі співробітників. AUO володіє більш ніж 1750 патентами, панелі випускає для всіх відомих застосувань і будь-яких розмірів, від маленьких для вбудованих додатків до великих для телевізорів, від промислових до домашніх. З моменту заснування до сьогоднішнього дня обороти і прибуток компанії щорічно відчутно збільшуються.

Повернемося до випробуваному.

стенд

ASUS Radeon X1600 Pro 512 МБ PCI-E, кабель DVI-I з комплекту поставки, якісний кабель VGA виробництва Sony, інше наповнення системного блоку при тестах лімітуючим фактором не було. При підключенні якісними кабелями особливої ​​різниці в відображенні картинки між аналоговим і цифровим входом виявлено не було, за винятком деякого зниження крайової різкості символів для VGA. При наявності DVI входу і досить хорошого DVI кабелю в комплекті VGA підключення слід розглядати швидше як тимчасову можливість дожити до заміни відеокарти. При обох видах підключення підтримується частота оновлення 75 Гц, візуально різниці з 60 Гц майже немає, але в іграх з включеним VSync 75 кадрів звичайно ж краще.

Зліва направо: «правильний» VGA від Sony, нормальний VGA, «мишачий хвіст» з комплекту поставки, нормальний DVI з комплекту поставки, DVI Dual Link; зверніть увагу на кількість контактів

Налаштування

Широкі дрягающіеся кнопки меню на любителя, я не проти. Порадував тьмяний зелений світлодіод. Налаштування базові: колірна температура, є призначений для користувача профайл, яскравість, контраст - і все при DVI-підключенні. Також інформаційний екран, підстроювання під VGA сигнал як зазвичай, швидка - кнопкою i. Кнопка Exit перемикає активний вхід з цифрового на аналоговий. Якщо при одночасно натиснутих кнопках Enter і Exit включити монітор, то стає доступно інженерне меню, з якого цікаві 2 інформаційних пункту: кількість відпрацьованих годин і марка встановленої матриці.

Без чіткого уявлення про те, що саме відбувається, категорично не рекомендується міняти будь-які параметри в цьому меню.

Звертає на себе увагу дивна поведінка регулятора контрастності. Всі спроби налаштувати його за будь-яких значеннях яскравості приводять до значної зміни кольору, крім діапазону 45-60 одиниць. При установці в 100 кольору зовсім «вицвітають». В результаті контрастність була залишена на фабричної налаштування 50, яскравість варіювалася від 40 до 100, в цьому діапазоні кольору була нормальна і адекватна. При повній яскравості помітно, що її запас мінімальний, і хоча в новому моніторі вона достатня навіть для роботи ясним сонячним днем, мати щось в запасі хотілося б, тому що згодом сила світла ламп підсвічування знижується. У зазначеному діапазоні яскравості мерехтіння зображення помічено не було, т. Е. Швидше за все регулювання відбувається за рахунок матриці, а не за рахунок ослаблення випромінювання фонового освітлення методом широтно-імпульсної модуляції (ШІМ). Побічно це підтверджується тим, що при зміні яскравості зображення візуально яскравість ламп підсвічування не змінюється (при погляді з тильного боку).

Передача кольору при вибраному в меню значенні sRGB приблизно відповідала 6500К. Овердрайв і примусове масштабування низьких дозволів в повний екран в меню не відключаються.

дивимося

Головною відмінністю властивістю MVA-матриць є досить адекватна цветоімітація. Притому кольори виглядають цілком природно, чого не можу сказати про різкуваті, на мій погляд, кольору IPS матриць. І ще - раніше у мене від IPS-матриць при простій роботі сильно втомлювалися очі. Правда, це було досить давно, і можливо нові представники цього сімейства вже не так ріжуть око. Хотілося б спробувати нову IPS-матрицю в роботі, а поки залишаюся при своєму упередженні.

Кольори рівні, передача кольору досить хороша (наскільки взагалі може бути хороша у ЖК-панелей - питання окреме). У порівнянні з класичною MVA-матрицею кольору більш бляклі. Або у тієї - зайве насичені. Зараз я схильний думати, що у цього монітора і у ViewSonic VX 2025wm кольору для мене більш приємна, але це можливо справа звички. Хоча на роботі я продовжую використовувати вже більше трьох років RoverScan Maxima 175 на Premium MVA матриці виробництва компанії Fujitsu Siemens. Безглуздо говорити про тестові фони зі стандартної методики, тому що оцінюватися вони повинні одним і тим же людиною і бажано на поруч стоять моніторах в режимі «клон», проте за всіма формальними ознаками картинки відображаються правильно. Градієнти сірого рівні, без сторонніх колірних акцентів, помітні майже від самого темного до самого світлого, зливаються тільки 1, 2 і 3, а також 253, 254 і 255. Вдалося розгледіти і кольорові квадратики від 3 до 253, причому у всіх трьох основних кольорах . Зелений градієнт зелен і рівномірний. Динамічний діапазон - вражає, хоча і трохи гірше, ніж у ViewSonic VX 2025wm.

Перетягування вікна і швидка прокрутка тексту виявляють легке розмивання контуру букв, в цілому це не дратує і не заважає при роботі.

При високій яскравості в темній кімнаті (!!!) помітна засвітка в кутах, променями до центру. Виражений цей ефект не дуже сильно, РК-моніторів без його прояви в темній кімнаті і на максимальній яскравості я не зустрічав. А в іншому чорне поле рівномірне. Знімки з різною експозицією, реальність ближче до того, що темніше (праворуч).

працюємо

Одне задоволення. Особливо при обробці графіки. Нарікань немає. А при роботі з текстами та інша і бути не може. Хоча при відхиленні приблизно на 40 градусах до поверхні помітні, особливо при погляді на темно-сірий колір, області з різною колірною температурою, по кутах вона стає холодніше, а в центрі тепліше, ніж при прямому погляді. Так що стара девятнашка, а тим більше семнашкі при таких кутах виглядає куди як приємніше. В основному це кидається в очі, правда, при відході з робочого місця. При переміщенні в вертикальній площині такої поведінки не відзначено.

дивимося кіно

Все добре. Якісні джерела можна дивитися «носом до екрану», насолоджуючись ефектом присутності. Дрянненькіе нормально виглядають з 2 метрів, але екран малуватий. Ніяких смаза не видно навіть на найдинамічніших сценах. Опрацювання картинки чудова як у світлі, так і в тінях, кольору - природні. У мультиках, мабуть, занадто природні, там звичніше більш «карамельні» відтінки. Правда, на моніторах пропорції 5: 4 залишаються «чорні смуги» по горизонталі навіть у фільмів з пропорціями 4: 3, не кажучи вже про широкоформатні, але з цим нічого не поробиш. Крім розтягування картинки, кожен вибирає сам, що краще - чорні краю або витягнуті обличчя.

Один з кращих HD трейлерів - до мультику «Madagascar» з чесним горизонтальним 1280, майже повною відсутністю jpeg-артефактів навіть на стоп-кадрі і дуже динамічний як не можна краще підходить для тестів не широкоформатних 17-19 ". Дозвіл точка-в-точку - це здорово! Притому займає цей майже трихвилинний ролик за все близько 50 Мбайт. Навіть при ретельному розгляді картинки носом до екрану ніяких дефектів, привнесених монітором, видно не було. Повний фільм в такому форматі (DivX, горизонтальне дозвіл 1280, відмінну якість) повинен займати від 2 до 4,5 Гб. Ось потенційний DVD-killer, але навряд чи ми дочекаємося таких дисків, для кіноіндустрії «блакитний лазер» - це, перш за все захист від нелегального копіювання ...

граємо

Артефакти розгону матриці у вигляді подвійного контуру від білої двері на чорному тлі в різкому повороті виявити вдалося. При спеціальному відтворенні цього несприятливого поєднання. Кілька разів - не більше, не кожен раз вдавалося помітити. Інакше кажучи, в звичайних умовах їх не помітно. Реакція картинки на бойову обстановку швидка, смаза практично немає. Навіть така «зла» для LCD моніторів гра, як Арканоід (в інкарнація dxball і Ricochet) чи не поставила випробуваного в глухий кут, кулька майже без хвоста на максимальній швидкості, на якій стара MVA малювала комету.

Чи не налякали його ні похмурий Doom, ні сонячний FarCry, і спеціально запрошений любитель Counter Strike (чомусь називає себе профі ;-)) на движку HL2 був вельми задоволений швидкісними характеристиками. Хоча і зазначив, що це не ЕПТ-монітор і по мережі швидше за все вбивати стануть частіше.

Самий же злий тест на швидкість відтворення зображення, до того ж не тільки монітором, але і відкритий - це робота в SoundForge, звуковому редакторі. Там постійно біжить по екрану синусоїда, при прослуховуванні часто змінюється її масштаб і треба точно потрапляти в різні її місця. Монтувати звук на матрицях минулого покоління просто неможливо, а ось до цього можна пристосуватися, хоча до ідеалу ще далеко.

підсумкові висновки

Шкода, що не вдалося провести апаратні тести. Проте, за сукупністю суб'єктивних оцінок, монітор безумовно вдався. У своєму середньому класі, а особливо - за свої гроші. Рекомендую не тільки для фільмів та ігор, але і для роботи. У тому числі з зображеннями - за свої гроші, а не за великим рахунком, звичайно ж. Міцний універсал, і не дарма основне питання по ньому в конференції був: «Де зараз є в наявності?» Попит постійно, весь 2006 рік випереджав пропозицію.

недоліки

 • Засвітка чорного поля з кутів
 • Економічний дизайн з мінімальної регулюванням положення екрану
 • Дивна поведінка регулятора, званого «Контрастність»

Особливості

 • «Переливчасті» картинки при погляді збоку і по діагоналі

переваги

 • хороша передача кольору
 • Хороші яскравість і контраст, як наслідок - великий динамічний діапазон
 • Малий час реакції пікселя при практично повній відсутності артефактів розгону
 • Достатній комплект поставки.

Так що якщо порівнювати з тим, що є зараз у продажу, а в основному це TN + F матриці, то вибір очевидний. По жодному параметру окремо монітор не найкращий, але в сукупності враження дуже приємне.


Міцний універсал, і не дарма основне питання по ньому в конференції був: «Де зараз є в наявності?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика