Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Qualcomm проти Intel: який Wi-Fi-адаптер краще

  1. Qualcomm Killer Wireless-N 1202
  2. Вимірювання затримок і стійкості за допомогою GaNE
  3. Intel Centrino Advanced-N 6230
  4. Qualcomm Killer Wireless-N 1202 проти Intel Centrino Advanced-N 6230
  5. Пропускна здатність TCP
  6. Qualcomm Killer Wireless-N 1202 проти Intel Centrino Advanced-N 6230
  7. Модернізація з переходом на стандарт 802.11ac

Компанія Bigfoot Networks, що входить зараз до складу Qualcomm Atheros, давно обіцяла налагодити випуск адаптерів, які краще проявляли б себе в мережевих іграх та інших чутливих до затримок додатках. Демонструючи свої досягнення в цій галузі, компанія надала мені два практично однакових ноутбука Alienware. Один з них був оснащений адаптером Qualcomm Killer Wireless-N 1 202 ( go.pcworld.com/n1202 ), А в іншому був встановлений адаптер Intel Centrino Advanced-N 6230 ( go.pcworld.com/n6230 ).

com/n6230

Модель Killer Wireless-N 1202 коштує відносно недорого. В інтернет-магазинах її пропонують за ціною від 35 дол. (В роздрібній мережі плату Intel можна придбати приблизно за 30 дол.) - вказані ціни в іноземних інтернет-магазинах.

Основними достоїнствами технології Killer є можливість ідентифікації типу трафіку, що передається по мережі, і призначення вищого пріоритету трафіку, чутливого до затримок: мережевих ігор, аудіо та відео.

Затримки призводять до порушення сприйняття. Коли додатки (мережеві ігри і потокове мультимедіа) стикаються з сильними затримками, ви починаєте відчувати помітні візуально і на слух перебої в звучанні і відео.

Для того щоб оцінити здібності кожного з адаптерів протистояти затримок, компанія Qualcomm пропонує еталонний тест Gaming Network Efficiency (GaNE). Він дозволяє виміряти час проходження мережевого пакету до адресата і назад при виконанні команди ping і визначає нестійкість передачі (небажаний розкид у часі проходження сигналу).

Qualcomm Killer Wireless-N 1202

переваги:

• дуже малий час затримки і висока стійкість сигналу;

• висока пропускна здатність при передачі даних по протоколу TCP на великих відстанях;

• зручний набір утиліт.

недоліки:

• несумісність з новим, більш швидким стандартом 802.11ac;

• підтримка тільки двох просторових потоків.

висновки:

Адаптер Killer Wireless-N 1202 стане непоганим варіантом для любителів ігор і інших користувачів, яким потрібна низька затримка при передачі даних по бездротовій мережі.

Адаптер Killer Wireless-N 1202 стане непоганим варіантом для любителів ігор і інших користувачів, яким потрібна низька затримка при передачі даних по бездротовій мережі

Вимірювання затримок і стійкості за допомогою GaNE

Утиліта GaNE одночасно вимірює в реальному часі продуктивність двох клієнтів бездротової мережі, фіксуючи отримані результати на третьому комп'ютері, підключеному до мережі за допомогою кабелю. В ході тестування я використовував свій улюблений маршрутизатор Wi-Fi 802.11n - двохдіапазонний Asus RT-N66U.

Два клієнти розміщувалися в межах однієї кімнати на відстані 3 м від маршрутизатора і підтримували зв'язок з ним на частоті 2,4 ГГц. Еталонний тест GaNE запускався 6 разів. Середній час виконання команди ping у адаптера Killer Wireless-N тисячі двісті дві склало приблизно 1,5 мс, а у плати Intel - близько 4 мс. При визначенні розкиду проходження сигналу результати, показані платою Intel, виявилися приблизно в 1,5 рази гірше, ніж у моделі Qualcomm. Майже таку ж продуктивність адаптер Killer продемонстрував і після перемикання в діапазон 5 ГГц (трохи менше 2 мс). У обладнання Intel в тих же умовах час проходження сигналу помітно збільшилася, досягнувши майже 8 мс.

Intel Centrino Advanced-N 6230

переваги:

• дуже висока пропускна здатність при передачі даних по протоколу TCP на коротких відстанях.

недоліки:

• велика затримка і менша стійкість проходження сигналу в порівнянні з забезпечуваними Killer Wireless-N 1202;

• підтримка тільки двох просторових потоків.

висновки:

Компанія Intel розробила високоякісний бездротовий адаптер, але якщо вам потрібно малий час затримки, віддайте перевагу Qualcomm Killer.

Компанія Intel розробила високоякісний бездротовий адаптер, але якщо вам потрібно малий час затримки, віддайте перевагу Qualcomm Killer

Qualcomm Killer Wireless-N 1202 проти Intel Centrino Advanced-N 6230

Продуктивність адаптерів Wi-Fi 802.11n в діапазоні 2,4 ГГ ц


У частотному діапазоні 2,4 ГГц адаптери Qualcomm Killer Wireless-N 1202 і Intel Advanced-N 6230 мають приблизно однакову продуктивність, але Killer виявився набагато швидше при розміщенні на великій відстані від маршрутизатора.

Пропускна здатність TCP

При тестуванні в 5-ГГц частотному діапазоні адаптер Intel проявив себе значно краще, принаймні, на коротких відстанях. У спальні модель Centrino Advanced-N 6230 передавала дані по протоколу TCP на швидкості 196 Мбіт / с, а Killer - 121 Мбіт / с. Коли я перемістив клієнтські пристрої в кухню, адаптер Intel виявився майже в 2 рази швидше, ніж Qualcomm. Але при тестуванні на великих відстанях ситуація змінилася на протилежну. Тут вже Killer продемонстрував набагато більш високу продуктивність, ніж пристрій Intel. У домашньому кінотеатрі Killer пересилав дані на швидкості 81,1 Мбіт / с, а Centrino - 30,1 Мбіт / с. У домашньому офісі пропускна здатність пристрою Qualcomm склала 63,8 Мбіт / с, а адаптера Intel - 34,9 Мбіт / с.

Qualcomm Killer Wireless-N 1202 проти Intel Centrino Advanced-N 6230

Продуктивність адаптерів Wi-Fi 802.11n в діапазоні 5 ГГц

У частотному діапазоні 5 ГГц адаптер Intel виявився набагато швидше Killer в ближньому бою. На великих же відстанях перемогу святкував Killer.

Модернізація з переходом на стандарт 802.11ac

Отже, модель Qualcomm Killer Wireless-N 1202 зарекомендувала себе як прекрасний мережевий адаптер. Але що, якщо у вас встановлений маршрутизатор, відповідний специфікаціям нового стандарту 802.11ac (або ви найближчим часом плануєте встановити такий пристрій)? Думаю, що в цьому випадку краще віддати перевагу адаптера 802.11ac.

Не варто забувати і про інший варіант: про підключення до мережі Ethernet за допомогою кабелю. Якщо у вас немає принципових заперечень проти цього, кабельне з'єднання буде працювати швидше, ніж будь-який бездротове обладнання.

Однак якщо ви купуєте новий ігровий ноутбук і продавець пропонує адаптер Killer як варіант модернізації за помірну ціну (скажімо, не дорожче 30 дол.), Цей пристрій, безумовно, варто таких грошей.

Ac (або ви найближчим часом плануєте встановити такий пристрій)?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика