Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Прості способи дізнатися характеристики ноутбука

  1. Найпростіші способи отримання відомостей про параметри компонентів ноутбука
  2. Найшвидший спосіб дізнатися характеристики лептопа
  3. Використання системної утиліти dxdiag
  4. Використання сторонніх додатків для визначення характеристик лептопа
  5. Решта відомості про ноутбук, які неможливо дізнатися з діагностичних програм

Трапляються ситуації, коли необхідно дізнатися точні характеристики ноутбука, в той час як документація до нього не збереглася. Насправді це досить просте завдання, так як практично всі необхідні відомості можна отримати за допомогою стандартних утиліт самої операційної системи або простих сторонніх додатків. Далі розповімо, як визначити виробника, модель, тип і параметри основних компонентів ноутбука - процесора, відеокарти, системної плати, пам'яті та ін.

Найпростіші способи отримання відомостей про параметри компонентів ноутбука

Вся основна інформація про пам'ять, відеочіпі, процесорі і інших компонентах мобільного комп'ютера може бути отримана без установки будь-яких сторонніх додатків. Для цього повинні підійти вже готові рішення в самій Windows. Щоб перевірити, чи підходять системні вимоги будь-якої програми під ваш лептоп, системної утиліти Msinfo32 буде цілком достатньо. Запускається вона таким чином:

  1. Відкрийте вікно команди «Виконати». Для цього можна правою кнопкою клікнути на кнопку «Пуск» в лівому куті робочого столу або просто натиснути одночасно «Alt» і «R».
  2. В поле для введення команд напишіть рядок «Msinfo32», клікніть по «Ok».

В поле для введення команд напишіть рядок «Msinfo32», клікніть по «Ok»

Після виконання двох цих простих пунктів відкриється віконце відомостей про систему, де відразу можна побачити такі дані, як модель, частота і кількість ядер процесора, тип і обсяг пам'яті, яка стоїть материнська плата і ін. Інформацію про графічний чіп можна буде побачити в іншій вкладці , переключившись на гілку компонентів і відкривши пункт «Дисплей». Тип і розмір пристрою, що запам'ятовує доступний в однойменній гілці в розділі «Диски».

Найшвидший спосіб дізнатися характеристики лептопа

Є ще один простий спосіб звірити системні вимоги з тим, скільки коштує пам'яті, і в цілому яке «залізо» встановлено в вашому лептопі. Для цього в Windows передбачена можливість перегляду основних системних відомостей. Потрапити в відповідне вікно можна буквально за пару кліків:

  1. Відкрийте контекстне меню папки «Цей комп'ютер», клацнувши по ньому правою кнопкою.
  2. У списку команд виберіть пункт «Властивості», після чого на екрані з'явиться вікно потрібного нам системного застосування.

У списку команд виберіть пункт «Властивості», після чого на екрані з'явиться вікно потрібного нам системного застосування

Тут відомостей про лептопі вже набагато менше, але щоб порівняти з ними системні вимоги будь-якої гри, даних буде достатньо. У вікні програми представлена ​​наступна інформація:

  • тип і характеристики процесора;
  • розмір пам'яті і тип системи;
  • інформація про Windows - її версія, наявність активації і т. д.

Цей спосіб хоча і швидкий, але відомостей про те, яке «залізо» мається на ноутбуці, він надає недостатньо. Тому далі представимо ще пару варіантів роботи з системними компонентами Windows, за допомогою яких можуть бути отримані практично всі необхідні технічні характеристики пристрою.

Використання системної утиліти dxdiag

Найдокладніші відомості про лептопі можна отримати, відкривши системне додаток dxdiag.exe. Доступ до нього також здійснюється через команду «Виконати»:

  1. Відкрийте віконце «Виконати» одним з описаних раніше способів;
  2. В поле введення команди напишіть без лапок рядок «dxdiag.exe» і натисніть «Enter».

exe» і натисніть «Enter»

Тут також представлена ​​дуже докладна виписка обладнання, що включає тип системи, розмір пам'яті, модель і характеристики процесора. Якщо переключитися на вкладку «Екран», то стане доступна повна інформація про графічному ядрі лептопа. Будуть вказані:

  • виробник і модель графічного чіпа;
  • тип і розмір пам'яті пристрою;

Також можна побачити марку і виробника дисплея, його робочі характеристики, а також відомості про встановлені драйвери.

Використання сторонніх додатків для визначення характеристик лептопа

Хорошої якості невеликий додаток, здатне визначити безліч параметрів лептопа - CPU-Z. З його допомогою можна подивитися технічні характеристики свого процесора, системної плати (модель і чіпсет), розмір і тип оперативної пам'яті, продуктивність відеочіпа. Відомості про кожного з компонентів наводяться в окремих вкладках - CPU, Mainboard, Memory і Graphics відповідно.

Ще більш докладні відомості про встановлені системних компонентах надає додаток AIDA64. Воно, правда, платне, але з пробним періодом, протягом якого функціонал не обмежений, отже, програма може бути вами використана абсолютно безкоштовно.

На відміну від багатьох подібних утиліт AIDA64 видає відомості не тільки про процесор, відеоадаптер і т. Д., Але навіть і про моніторі, включаючи його розмір. Подивитися їх можна в такий спосіб:

  1. Запустіть AIDA64 і клікніть по вкладці «Відображення».
  2. Відкрийте пункт «Монітор».

Відкрийте пункт «Монітор»

У робочій області програми з'являться всі наявні відомості про дисплей - його назва, розмір в дюймах, максимальний дозвіл. Можуть бути корисні і відомості, що дозволяють визначити дату випуску свого монітора - в програмі вказується рік і тиждень його виготовлення.

Решта відомості про ноутбук, які неможливо дізнатися з діагностичних програм

Якщо такі дані, як тип і обсяг пам'яті, розмір діагоналі дисплея лептопа в дюймах можна подивитися в деяких діагностичних програмах, наприклад, AIDA64, то дату виготовлення самого ноутбука або, наприклад, його вага ці програми не показують. Але про те, як дізнатися рік випуску ноутбука, може розповісти етикетка, яка повинна бути наклеєна на задню кришку пристрою:

  1. У деяких випадках навпроти рядка MFG місяць і рік виготовлення вказуються безпосередньо в форматі міс. / Рік.
  2. Іноді вказуються тільки перші дві цифри року і місяця, наприклад, MFG Date: 1312. Це означає, що лептоп був проведений в 2013 році в грудні.
  3. Для пристроїв HP дату виробництва можна визначити за серійним номером, ввівши його в форму на оф. сайті.

Ще одна цікава багатьом характеристика - вага ноутбука. Ніякі діагностичні утиліти її не відбивають. При відсутності ваг визначити, скільки важить ноутбук, можна лише приблизно, орієнтуючись на його розміри і характеристики. Так, великоформатні лептопи з діагоналлю 17 '' можуть важити більше трьох кг. Геймерські і мультимедійні пристрої часто мають ще більшу масу, що перевищує 4 кг. В основному ж лептопи з діагоналлю 11-13 '' важать 1,3-1,5 кг, 15-дюймові ноутбуки - 2-2,5 кг.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика