Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Примати вели деревний спосіб життя на самих ранніх етапах розвитку

Ні для кого не секрет, що всі сучасні примати люблять лазити і багато часу проводять високо в гілках дерев. Але вчені до цих пір не знаходили доказів, чи було так завжди і як з'явилися ці навички в ході еволюції.

Найдавніші примати роду Purgatorius жили в пізньому палеоцене близько 65 мільйонів років тому. На думку вчених, це були зовсім невеликі звірки розміром з щура. Вони мали коричневе забарвлення, володіли пухнастим хвостом і були мало чим схожі на сучасних приматів.

Їх скам'янілі останки в великій кількості знаходили в штаті Монтана, США, де велися великі палеонтологічні розкопки. Викопні примати перебували всього на кілька метрів вище тиранозаврів, що відносить їх до самого початку ери домінування ссавців на нашій планеті.

Переважна більшість скам'янілих останків цих істот є зуби. Саме вони найкраще збереглися з тих далеких часів завдяки емалевому покриттю. Зуби показують палеонтологам, ніж тварини харчувалися (рослинами або комахами), але не дають інформації про те, де жили ці істоти і який спосіб життя вели.

За допомогою в цьому питанні дослідники з Єльського університету ( Yale University ), Музею природознавства у Флориді ( Florida Museum of Natural History ) І Каліфорнійського університету в Берклі ( University of California at Berkeley ) Звернулися до непізнаним кісток з музейних колекцій.

Дослідники порівняли їх зі знайденими в тій же області зубами ссавців. Детальний аналіз показав, що вони дійсно належали одному роду найдавніших приматів Purgatorius.

Скам'янілі кісткові тканини були ідентифіковані як щиколотки , Які є основним стабілізуючим елементом гомілковостопного суглоба. Від їх будови безпосередньо залежить рухливість кінцівок.

Форма щиколоток розповіла дослідникам, що їх господарі володіли дивовижною гнучкістю і спритністю і легко могли лазити по деревах. Ці тварини володіли широким діапазоном рухів гомілковостопного суглоба. Подібним чином нижньої частини кінцівок в наш час зустрічається виключно у деревних жителів.

Подібним чином нижньої частини кінцівок в наш час зустрічається виключно у деревних жителів

"Ми вважаємо, що питання про те, де жили перші примати закритий, - повідомляє один із співавторів дослідження Стівен Честер ( Stephen Chester ). - Але питання про те, чому вони вели деревний спосіб життя, все ще нами вивчається ".

За однією з версій в період появи перших приматів рослини переживали потужну диверсифікацію: з'являлися нові види, в тому числі і безліч фруктових дерев. Ймовірно, еволюція перших приматів і рослин проходила спільно.

"Тварини розвивали в собі навички лазіння по гілках для збору фруктів і інших дарів дерев", - припускає один з авторів роботи відомий палеонтолог Джонатан Блох ( Jonathan Bloch ).

Цю гіпотезу підтверджує і будова зубів Purgatorius, яке вказує на здатність ссавців харчуватися фруктами. Втім, вони, швидше за все, були не єдиним джерелом їжі приматів.

Як би там не було, але у палеонтологів є ще багато непізнаних кісток, щоб підтвердити або спростувати свої гіпотези.

Перші результати дослідження були представлені на 72-й щорічній конференції Товариства палеонтології хребетних ( SVP 72nd Annual Meeting ).

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика