Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Підсилювачі для мікрофона своїми руками схеми

Схему підсилювача, описану в статті « Підсилювачі для динамічного мікрофона »Можна спростити, якщо врахувати, що споживаний програмованими ОУ струм в режимі спокою вкрай малий. Наприклад, мікросхема КР140УД1208 при харчуванні від 12 В і відсутності керуючого струму споживає менше 10 30 нА - це набагато менше струму саморозряду найкращою літієвої батарейки, не кажучи вже про лужні акумулятори.

Підсилювачі для динамічного мікрофона

Тому цілком можна обійтися без незручних сенсорів і ключа на польовому транзисторі, зібравши підсилювач за пропонованою схемою. У ній ОУ «назавжди» підключений до живлення, а для включення / вимикання підсилювача задіяна автоматика.
Поки мікрофонний підсилювач відключений від своєї навантаження (підсилювача потужності), напруга на правому по схемі виведення конденсатора С1 близьке за величиною до напруги харчування (вступнику через резистори R3 і R4).

Напруга на виводі 8 мікросхеми досить для її блокування, тому споживаний підсилювачем струм вкрай малий. Позитивне напруга на прямому вході ОУ забезпечує таке ж напруга і на її виході (виведення 6). Позитивне напруга через резистор R2 надходить на вихід схеми, але падіння напруги на обкладках конденсатора С5 дуже невелика, відповідно, малий і протікає через нього струм.

В цьому режимі споживаний схемою струм залежить тільки від якості (струму витоку) конденсаторів С1 СЗ і С6 і не перевищує (при використанні нових імпортних 16-вольтів конденсаторів) 0,1 мкА. Підвищені вимоги пред'являються до конденсатору С1
При підключенні підсилювача до входу УМЗЧ , Через резистор R останнього і R2 підсилювача починає протікати струм.

Напруга на С1 зменшується приблизно до половини напруги живлення, зменшується напруга на виводі 8 ОУ, і підсилювач плавно, без набридаючі клацань, переходить в робочий режим (у міру розряду С1). Ланцюжок R2-C1, крім своїх прямих обов'язків (ділення напруги), виконує роль слабкої позитивного зворотного зв'язку (ПОС) для низьких частот, злегка піднімаючи їх.

Якщо ПОС виявиться занадто глибокою (виникає самозбудження), ємність С1 збільшують. У схему додана ланцюжок R6-C4, «обрізати» високі частоти. Номінали елементів цього ланцюжка вказані приблизні - вони сильно залежать від мікрофона і глибини ПОС.

У схемі можна використовувати тільки мікросхему К140УД12 (1208) і електродинамічний мікрофон. Це - єдині обмеження. Ємності конденсаторів СЗ, С5. С6 варто збільшити до 22 47 мкФ. На виході підсилювача присутній постійна складова, тому розділовий конденсатор на вході УМЗЧ обов'язковий.

Для виключення мікрофонного підсилювача потрібно відключити його від УМЗЧ, або, що краще, зробити відключається вхід УМЗЧ. Вхідний опір УМЗЧ (опір R) не повинно бути більше 22 кОм, включати розділовий конденсатор УМЗЧ до цього резистора не можна.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика