Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд материнської плати MSI H110M Pro-D


Огляд плати MSI H110M Pro-D | Вступ

У нашій недавній статті " Як вибрати системну плату "Ми зробили ряд заяв, зміст яких зводився до наступного:" материнська плата не впливає на штатний рівень продуктивності ". Ніхто не прокоментував це твердження, але чи відповідає воно дійсності? Ми не говоримо про функціональність - зрозуміло, що якщо вам потрібні слоти M. 2 або підтримка декількох відеокарт, то вам буде потрібно більш дорога плата.

Але якщо ви хочете зібрати ігровий комп'ютер, маючи в своєму розпорядженні дуже обмеженою сумою, чи потрібно вам неодмінно брати за основу системну плату на чіпсетах Z170 або H170, або плати на H110 буде досить? Моделі на старому чіпсеті H81 можуть запропонувати лише PCI Express 2.0 для встановлення відеокарт, але в H110 є всі 16 ліній на PCI Express 3.0. Різниця невелика (в межах декількох відсотків), але вона є.

Сьогодні ми розглянемо материнську плату, яка взагалі не претендує ні на які рекорди продуктивності. Ми вибрали найдешевшу плату на чіпсеті H110, яку cмоглі знайти в асортименті Newegg на момент покупки - MSI H110M Pro-D. В сьогоднішніх тестах ми проженемо бенчмарк Heaven на "екстремальних" настройках. Система також пройде прискорені тести PCMark 8. Потім ми переставимо дискретний графічний прискорювач в плату на чіпсеті H170 і подивимося, як це вплине на продуктивність.

Огляд плати MSI H110M Pro-D | Технічні характеристики

Модель MSI H110M Pro-D Ціна в США, Newegg, $ 52,99 Ціна в Росії, середня, руб. 3800 Форм-фактор Micro-ATX Процесорний роз'єм тисячі сто п'ятьдесят один фаз стабілізації напруги 4 + 2 Порти PS / 2 1 Порти USB 2 х USB 3.0 + 4 х USB 2.0 Мережевий порт 1 x RJ45 Порти eSATA - Цифровий аудіовихід - Цифровий аудіовхід - Аналогові аудіороз'єми 3 Відеовихід DVI-D Інші порти на панелі I / O - PCI Express 3.0 x16 1 PCI Express 3.0 x4 0 PCI Express 2.0 x16 0 PCI Express 2.0 x1 2 Legacy PCI 0 Роз'єми USB 3.0 на платі 1 (2 порту) Роз'єми USB 2.0 на платі 1 (2 порту) SATA 4 M.2 - роз'єми для кулерів 1 х 4-піновий ЦП, 1 х 4-піновий корпусних Внутрішні кнопки - Внутрішні перемикачі - Діагностична панель 3 діагностичних світлодіода Інші роз'єми на п лате COM чіпсет SATA 4 х SATA 6 Гбіт / с Рівні RAID - Додаткові SATA - Первинний контролер LAN Realtek RTL111H Додатковий контролер LAN - Wi-Fi - Bluetooth - Аудіокодек HD Audio ALC887 Виходи DDL / DTS - Гарантійний термін 3 роки

Огляд плати MSI H110M Pro-D | Апаратне оснащення і комплектація

MSI H110M Pro-D - гранично мінімалістичний плата: на задній панелі у неї розташований єдиний відеовихід DVI-D і є безліч вільного місця, яке у інших плат зайнято додатковими роз'ємами на кшталт HDMI, DisplayPort і / або VGA. Якщо не встановлювати дискретну відеокарту, то ця плата не підійде для складання домашнього мультимедійного центру. Якщо ж ви хочете замінити цією платою стару офісну систему, то пам'ятайте про те, що ви не зможете використовувати простий VGA-адаптер з роз'ємом DVI-D - потрібно дорожчий перехідник.

У цій плати форм-фактора Micro-ATX аскетична і ясна компоновка, що не претендує на якісь модні призи: її колірна палітра - це чорний і білий, яскраві кольори з'являються тільки на аудіороз'єм і портах USB на задній панелі. При цьому на платі є три червоних діагностичних світлодіоди, що дозволяють виявляти проблеми з ЦП, ОЗУ або відеоприскорювачем в ході POST-перевірки.

На платі MSI H110M Pro-D встановлений аудіокодек ALC887, що відноситься до верхнього середнього класу, який забезпечує співвідношення сигнал / шум 90 дБ на вході і 97 дБ на виході. Чи не професійна якість, але його буде досить для більшості геймерів, які використовують вбудований звук. Провідна мережа реалізована на основі гигабитного контролера Realtek RTL811H.

У комплект поставки MSI H110M Pro-D CD c драйверами, пластина портів введення / виводу, два кабелі SATA і ... ніякої інструкції! У коробці можна знайти лише листівку для швидкого старту. Нагадаємо, плата гранично проста. На листівці ж приводяться описи на 41 мові, включаючи порядок установки компонентів, відсутніх на цій платі, наприклад, накопичувача в форм-факторі M.2. Всі малюнки, проте, вельми зрозумілі, особливо що стосується роз'ємів передньої панелі, і на мій погляд, їх цілком достатньо.

Огляд компонування традиційно почнемо з лівого верхнього кута: там розташовані роз'єм для підключення фронтальної аудіопанелі і розетка для COM-порту. Потім йдуть роз'єм USB 2.0 і чотири роз'єми SATA 6 Гбіт / с в стовпчик, за ними розташований роз'єм для датчика відкриття корпусу. У передньому кутку встановлені два роз'єми для підключення передньої панелі: один для системного динаміка і 3-пинового LED-індикатора харчування, другий - для всього іншого, включаючи 2-піновий світлодіод харчування. 24-контактний роз'єм живлення ATX розташований посередині переднього краю плати. Зліва від нього знаходиться роз'єм USB 3.0. Справа, майже у самого кута MSI H110M Pro-D, розміщені три діагностичних світлодіоди, які повідомляють про помилки при самотестуванні POST для процесора, оперативної пам'яті і відеоприскорювача. Батарейка CR2032 знаходиться між процесорним роз'ємом і слотом PCI Express x16, і відеокарта не буде перекривати до неї доступ. Контакти CLR_CMOS встановлені поруч з нею, ніяких джамперів на них немає. Роз'єм для підключення процесорного кулера поміщений поруч з правим краєм плати, прямо над слотами для оперативної пам'яті, а роз'єм для системного вентилятора розташований за аудіопортами праворуч від слоти PCI Express x16. 4-піновий роз'єм живлення процесора знаходиться приблизно в середині правого краю плати і навколо нього досить багато місця для пальців.

Два слоти DIMM розраховані на оперативну пам'ять типу DDR4 і мають засувки з обох сторін. MSI не вказує на своєму сайті число фаз стабілізації для цієї плати, але судячи з кількості дроселів, тут реалізована схема 4 + 2.

Огляд плати MSI H110M Pro-D | Програмне забезпечення





UEFI цієї плати такий же ясний і аскетичний, як і сама плата, але на закладці з апаратним моніторингом навіть можна змінювати налаштування вентиляторів. Порозбирали з настройками, я виявив кілька таких, де значення за замовчуванням нам не підходили: наприклад, на одному з екранів була відключена підтримка Win8.1 / 10 WHQL, яку я включив. Закладка завантаження цілком звичайна, і тут виставляється пріоритет жорсткого диска.

Огляд плати MSI H110M Pro-D | Конфігурація тестового стенда

MSI H110M Pro-D і її суперник ASRock H170 Pro4S тестувалися на відкритому стенді. Всі компоненти, за винятком самих плат, залишалися незмінними у всіх тестах.

Конфігурація тестової системи Центральний процесор Intel Core I5-6600K 3,50 ГГц Кулер процесора Noctua NH-U12 S Оперативна пам'ять Crucial Ballistix Sport 16 ГБ Накопичувачі Mushkin Enhanced Chronos G2 120 ГБ, Kingston HyperX FURY 120 ГБ Відеокарта MSI GeForce GT 740 Звук Вбудований HD Audio мережа Вбудована Gigabit Блок живлення be quiet! Straight Power 10 500 Вт Операційна система Microsoft Windows 8.1 Professional Драйвер відеокарти Nvidia 347.25
Тестові програми і налаштування PCMark 8 Версія: 2.5.419 Тести Work, Home і Creative SiSoftware Sandra Версія: 2015.01.21.15 Тест Memory Bandwidth Crystal DiskMark 3.03 3.0.3 x64 Послідовне читання Unigine Heaven 4.0, вбудований бенчмарк Основні настройки: DirectX 9, низька деталізація , 1280x720, 2xAA, без тесселяции користувача настройки: DirectX 11, висока якість, 1280 х 720, 2хAA, без тесселяції; Екстремальні настройки: DirectX 11, ультра якість, 1600 х 900, 8xAA, найвища тесселяция.

Огляд плати MSI H110M Pro-D | Результати тестування


PCMark 8 - стандартні тести, прискорення відео, бали PCMarks (більше - краще)

H110 випереджає H170 по всіх параметрах. Відмінності невеликі, але це саме те, про що ви подумали?


Sandra Memory Bandwidth v 2015.01.21.15 - ГБ / с (більше - краще)

Різниця мінімальна, але аскетична H110 знову попереду.


Crystal DiskMark 3.03, послідовне читання, МБ / с (більше - краще)

А ось це вже трохи цікавіше. H110 виривається вперед при тестуванні з системним SATA-накопичувачем і приводом з інтерфейсом USB 3.0, але програє при доступі до мережевого накопичувача. Як з'ясувалося, це обумовлено апаратними відмінностями: у MSI встановлений мережевий адаптер Realtek, а в ASRrock - контролер від Intel.


Unigine Heaven 4.0, бали (більше - краще)

Схоже, що чим більше роботи дістається центрального процесора, тим краще з нею справляється H110. Як тільки зростає навантаження на графічний прискорювач, розрив з H170 стрімко скорочується.


Енергоспоживання - загальне енергоспоживання від джерела змінного струму, Вт (менше - краще)

Як тільки ми забуваємо про продуктивність, ASRock обігрує H110 по економічності. Рядок Heaven на діаграмі - це среднеаріфметческое результатів основного тесту, де найбільше навантаження на центральний процесор. Мені вже цікаво, як поведуть себе плати ASRock на чіпсеті H110, оскільки, судячи з нашим попереднім тестам, ASRock завжди демонстрували високу економічність.


Температура центрального процесора, ° C (менше - краще)

На жодній з плат процесор не нагрівся до аварійних температур, але на MSI H110 він був безперечно гаряче, що цілком узгоджується з її більш високим енергоспоживанням. Різниця досить велика, але, повторимося, це не привід для занепокоєння.

Огляд плати MSI H110M Pro-D | висновки

В цілому, ми лише підтвердили думку, висловлену раніше: якщо вам важлива продуктивність, і ви не збираєтеся займатися розгоном, встановлювати накопичувачі M.2 або кілька відеокарт, то вам чудово підійде дешева системна плата на чіпсеті H100. Наш сьогоднішній конкурсант MSI H110M Pro-D небагатий функціонально, але він виграв по продуктивності.

Незважаючи на довгий список недоліків MSI H110M Pro-D , Для більшості звичайних користувачів вони неважливі, зате вони виразно оцінять її гідності. При складанні системи в умовах обмеженого бюджету, у цій плати є всі функції, які вам можуть знадобитися, особливо якщо ви збираєтеся встановити дискретну відеокарту. Ця плата безумовно заслуговує нагороди. І хоча ця конкретна плата на чіпсеті H110 може поступатися іншим, як мінімум, по енергоспоживанню і нагріванню, але вона все одно залишається дуже непоганим вибором.

переваги:

  • вбудований звук
  • простота установки
  • діагностичні світлодіоди
  • гігабітна LAN
  • продуктивність
  • Ціна

недоліки:

  • ні HDMI
  • немає M.2
  • немає RAID
  • немає VGA
  • Тільки два слота для оперативної пам'яті
  • високе енергоспоживання
  • Висока температура

Ніхто не прокоментував це твердження, але чи відповідає воно дійсності?
Відмінності невеликі, але це саме те, про що ви подумали?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика