Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд GSM-телефону Samsung SGH-N100

  1. Комплект поставки, дизайн, час роботи та інше
  2. Дисплей, функції і меню
  3. Якість звуку, чутливість, WAP
  4. Інші приємні речі
  5. недоліки
  6. підсумок

Цей апарат був не першим телефоном Samsung, з яким я мав справу. Дана модель прийшла на зміну SGH2400 , Телефону бізнес-класу, вже рік продавати на нашому ринку. Логічне продовження SGH2400, а саме SGH2410, оснащений WAP браузером, в нашу країну не поставлявся, так як з'явилася модель N100, яка стала флагманом серед бізнес-апаратів компанії Samsung стандарту GSM. Подивимося, що ж являє собою ця новинка.

Комплект поставки, дизайн, час роботи та інше

В коробку, крім телефону, упаковані акумулятор, пристрій для швидкого заряду, ремінець, щоб носити телефон на шиї, а також інструкція на російській мові і гарантійний талон у вигляді книжечки. На 72 сторінках інструкції досить виразно й докладно описані всі функції телефону, так що у тих, хто користується апаратами цієї компанії вперше, проблем виникнути не повинно. На мій погляд, телефони Samsung відрізняє продуманість, тому з ними приємно працювати.

Дана модель випускається в декількох колірних варіантах; у мене на тестуванні був телефон кольору Dark Gray (темно-сірий) - виграшне рішення. Доступні також наступні кольори: Blue, Wine Red, Green, Silver і Gold. В нашу країну будуть поставлятися телефони всіх кольорів крім сріблястого і золотого, які призначені для Азіатського ринку. Іноді апарати темно-сірого кольору мають маркування Black (чорний), причому цей напис зроблено компанією Samsung: її можна побачити на коробці телефону.

По дизайну N100 є продовженням 2х00 серії телефонів компанії Samsung, проте його розміри (105 × 42 × 17,5 мм) і вага (83 грами з тонкою батареєю) стали значно менше (при збільшилася функціональності). Активний фліп прикрашений двома сріблястими вставками, збоку зроблені спеціальні виступи для зручності відкриття кришки однією рукою. Дійсно, завдяки цим виступам фліп відкривається легше, але через меншу (порівняно з SGH2400) ширини його стало незручно відкривати однією рукою.

Сріблясту вставку можна побачити і на динаміці: виглядає вона дуже красиво. Поруч з динаміком розташовується службовий світлодіод, який можна (я б навіть сказав потрібно) відключити, так як його цінність вельми умовна. Всі телефони компанії Ericsson, наприклад, мають подібний світлодіод, і ні в одній моделі не передбачена можливість відключити його з меню - відчуйте турботу Samsung про користувача.

На бічній стінці телефону розташовані кнопки-гойдалки, що регулюють гучність динаміка або - в режимі очікування qq гучність клавіш. Поруч розташований роз'єм для гарнітури, дбайливо прикритий гумовою кришечкою, яка прикріплена до корпусу телефону. Втратити цю заглушку неможливо. Хочеться відзначити, що телефони Samsung взагалі відрізняються добротністю виконання; механічні частини, в тому числі покриття корпусу, зроблені на совість, тому подряпини не зіпсують зовнішній вигляд телефону. У всякому разі, я носив телефон разом з ключами цілий тиждень, але серйозно подряпати корпус так і не вдалося.

Кріплення акумулятора дещо змінилося в порівнянні з попередніми моделями: акумулятор тепер важче замкнути в гнізді, але при цьому він тримається на порядок краще і не має люфту ні в одному з напрямків.

Тримач SIM-карти виконаний просто і зі смаком. Нижній край карти фіксується нерухомими пластиковими виступами, а верх карти притискається за допомогою пластикової засувки на пружині. Встановлена ​​SIM-карта має невеликий вільний хід в тримачі, але це ніяк не позначається на роботі телефону, навіть при великих вібраціях.

Але повернемося до акумулятора. На задній поверхні розташовані клеми, необхідні для зарядки батареї в настільному зарядному пристрої. Для запобігання зіткнення клем з поверхнею, коли телефон лежить, передбачені невеликі пластикові виступи.

Втім, можна користуватися і стандартним зарядним пристроєм з комплекту поставки. Підключення не викликає проблем, неправильно вставити роз'єм не можна. Заряд стандартного акумулятора ємністю 800 мА · год з повністю розрядженого стану займає близько півтори години. Час роботи в режимі розмови до 3,5 годин, в режимі очікування - до 90 годин, відповідно до твердження виробника. Реально ці величини нижче і в моєму випадку склали близько двох днів при 10-20 хвилинах розмови в день і прийомі одного-двох SMS повідомлень. Експериментальним шляхом з'ясував, що при відключенні прийому широкомовних повідомлень час роботи в режимі очікування збільшується на кілька годин, але і тільки.

Тепер про клавіатуру. Під екраном розташовані дві софт клавіші, між ними - навігаційна. Цифрові клавіші розташовані досить близько, але помилитися при виборі потрібної кнопки важко. Самі клавіші виконані з пластика і при натисканні вимагають дуже незначного зусилля. Мені сподобалося.

Дисплей, функції і меню

У цій моделі використовується полімерний графічний дисплей з приємною підсвічуванням смарагдового кольору (дозвіл 128 × 64 точки); на екрані поміщається 1 рядок іконок, рядок написів до софт клавіш і 3 рядки тексту. Розмір шрифту може змінюватися динамічно. На мій погляд, розміри дисплея невеликі, але за рахунок високої чіткості зображення всі дані на екрані ясно помітні при будь-якій освітленості. У Nokia 6210 дисплей крупніше, але відображає ті ж 3 рядки тексту (розмір шрифту, правда, трохи більше).

При включенні з'являється анімована заставка, за нею йде привітальний напис, яку ви можете в подальшому змінити (тільки англійською). На екрані відображається рівень заряду батареї (3 ділення), рівень сигналу (6 ступенів), а також іконка вібродзвінка, якщо він включений. Потім з'являється назва оператора стільникового зв'язку, дата і час; найнижчу рядок займають підписи до софт клавіш.

Натиснувши ліву софт клавішу, над якою написано Меню, ми потрапимо в меню. В даному апараті воно ієрархічне, кожному пункту і підпункту привласнений свій номер. Так, наприклад, сьомий пункт головного меню - це Ігри. Увійшовши в нього, ви побачите 11 пунктів, відповідних 11 ігор. Щоб вибрати, наприклад, гру «Снайпер», не обов'язково гортати меню, досить увійти в нього і набрати 7-5, зручно, чи не так ?! Пересування по телефонних списками і прокручування тексту повідомлень здійснюється за допомогою навігаційних клавіш; для виходу з меню натисніть кнопку Відбій, щоб піднятися рівнем вище - праву софт-клавішу.

Розглянемо коротко пункти головного меню. Перший пункт - це Записи викликів. У ньому зберігаються три окремих списку для пропущених, зроблених і прийнятих дзвінків з вказівкою дати, часу дзвінка, номера телефону і тривалості останньої розмови (для зроблених і пропущених викликів). Кожен список містить до 10 записів. Недоліком цієї програми є те, що якщо ви телефонуєте по одному і тому ж номеру і вам не відповідають, то у відповідному списку цей номер буде повторений кілька разів із зазначенням різного часу. Погодьтеся, якби нова запису не створювалася, а змінювалося тільки час останнього дзвоника, це було б набагато зручніше, тим більше що реалізувати це досить легко.

На екрані відображається лише один телефон зі списку, переглянути інші можна звичайним гортання. Передбачена екзотична в нашій країні функція розрахунку вартості дзвінків: наші оператори так і не спромоглися включити її підтримку в список своїх послуг.

Другий пункт головного меню, Повідомлення, забезпечує доступ до голосової пошти, SMS повідомленнями, а також до широкомовною повідомленнями (тарифна зона, канал 50 у МТС). Є можливість створити до 5 шаблонів для SMS повідомлень.

Ви можете використовувати систему предикативного введення тексту Т9 для написання SMS повідомлень англійською мовою. Підтримки російської, на жаль, немає.

Ось ми і дісталися до самого цікавого, третього пункту меню - Голосових функцій. Ви можете привласнити до 20 голосових команд зазначеним пунктам меню, список яких змінити не можна, втім, при частому використанні буде досить і пари міток. Ви можете переглянути та прослухати мітки (теж 20) для голосового набору. З цього пункту меню зручно ними управляти, але вперше включати голосовий набір для того чи іншого номера краще з телефонної книги.

Хочу детальніше зупинитися на функції роботи з голосом. При початковій запису мітки вас попросять повторити слово-маркер три рази і в залежності від результату підтвердять вказати мітку або попросять повторити процедуру. При роботі в тихих приміщеннях розпізнавання, як правило, проходить без проблем, але як тільки рівень шуму підвищується (наприклад, поруч з дорогою), прийом відразу стає менш впевненим. Іноді складається враження, що дана функція тестувалася виключно в Південній Кореї, а в Європі випробування не проводилися: через відмінності у фонетиці телефон не завжди адекватно сприймає попередньо записані голосові мітки.

В цьому ж меню передбачена можливість запису трьох мовних нагадувань, загальна тривалість яких не повинна перевищувати 175 секунд.

І нарешті автовідповідач. Якщо ви його включите, що подзвонили почують або одне з двох встановлених повідомлень англійською, або ваше власне - вибирайте. Природно, що подзвонив зможе залишити коротке, до 35 секунд, повідомлення.

Наступним пунктом, який називається Тони, можна вибрати сигнал дзвінка (тон або мелодія) з більш ніж 47 представлених, тут же можна налаштувати сигнал для SMS повідомлення: запропоновані 10 варіантів мелодій, одиночний звук або безшумний світловий сигнал. Тут же можна включити звук при натисканні на клавіші, відрегулювати гучність дзвінка і, нарешті, створити свою мелодію (до трьох) на нотному стані.

Найцікавіше в цьому меню - це установка попередження при дзвінку. Це може бути:

  • тільки світло,
  • мелодія,
  • вібрація,
  • вібрація + мелодія.

При установці найбільш поширеного типу дзвінка - мелодія і вібрація - все працює прекрасно. Але іноді буває потрібно відключити звук дзвінка, і це можна легко зробити з клавіатури, натиснувши (тривале натискання) на клавішу з зображенням іконки вібрації. Телефон пише, що перейшов в режим вібрації; повторне натискання на цю клавішу призводить до відключення даного режиму і включенню режиму програвання мелодії. Але ось відновити змішаний режим не можна - доведеться знову входити в меню, що дуже незручно.

Ось ми і дійшли до пункту меню з установками телефону. Тут можна відрегулювати контрастність екрану (від 1 до 14); ніякої тестової шкали немає - контрастність змінюється відразу ж. Є можливість встановити одну з 5 картинок (2 анімовані), яка буде відображатися в режимі очікування на екрані телефону.

Тут же можна включити або відключити мережеві сервіси, параметри безпеки, зокрема код телефону, перевірку PIN-коду і інше. У підміню Параметри телефону ви можете відредагувати вітальне повідомлення (англійською мовою), вибрати мову інтерфейсу, мову голосових підказок і режим введення SMS повідомлень. Передбачена можливість відключення підсвічування екрану або вибору її тривалості (коротка або довга). Цікавою видалася мені функція активізації голосового набору або голосової команди за допомогою відкриття флипа, звичайно, можна і відключити фліп, зробивши його неактивним. Тут же розмістилися налаштування параметрів для WAP браузера. Вам потрібно вибрати пункт Параметри проксі (5.5.1), а в ньому - Proxy1 (ім'я за замовчуванням). Для МТС робимо наступне:

  • Ім'я проксі - MTS
  • Адреса WDP - 212.44.140.13
  • Номер порту - 9201
  • Домашня URL q http://wap.mts.ru
  • Точка входу
    • Тел. номер NAS - 0885
    • Ім'я - mts
    • Пароль - порожній
    • Тип мережі - v.32 Transparent

Ось і всі необхідні настройки.

Якість звуку, чутливість, WAP

Звук хороший, більш того, теплий і, якщо так можна сказати, м'який. Телефон не програє за цим параметром іншим бізнес-апаратів, наприклад Nokia 6210, але на відміну від останнього гучності динаміка вистачає не завжди. Якщо порівнювати N100 з Siemens S35i, то і це порівняння буде на користь телефону Samsung, хоча гучність динаміка і тут слабке місце.

Чутливість апарату (суб'єктивно) середня або трохи вище середньої. В межах міста він працював на всі сто, провалів зв'язку практично не було. Зрідка спостерігалось відлуння і короткочасна втрата звуку при розмові. В цілому апарат скоріше сподобався, ніж не сподобався.

Телефонній книзі можна зберігати до 100 номерів (крім SIM-карти). Є пошук імені абонента, можливість присвоєння голосових позначок будь-якого номеру (всього до 20). Налаштування персонального дзвінка для обраного абонента дозволить по звуку визначити, хто дзвонить. На жаль, підтримки російської мови в телефонній книзі немає.

WAP браузер працює без нарікань і, що найголовніше, коректно відображає ресурси російською мовою. Навігація стандартна, ніяких проблем не викликає.

Інші приємні речі

У телефону чудовий будильник. Він може бути налаштований на певну годину, на певний день і годину і навіть на щотижневий режим роботи. В останньому випадку ви вибираєте потрібні дні тижня зі списку і встановлюєте час дзвінка. Все дуже просто. Для пробудження можна вибрати одну з 5 представлених мелодій.

У календарі, з'єднаному зі списком справ, передбачена можливість попередження.

недоліки

Моделі SGH-N100 і SGH2400 були створені однією і тією ж інженерної групою Samsung, а телефон A100 - дітище інших розробників, що позитивно позначилося на ньому. З жалем мушу констатувати, що всі недоліки, властиві SGH2400, благополучно перейшли до Samsung SGH-N100. Далі я перерахую основні проблеми телефону і в деяких місцях повторю сказане вище, тому що ці моменти здаються мені важливими.

  1. Стандартна батарея (BTSN10G) літій-іонна ємністю 800 мАг працює всього близько 2 діб в режимі очікування з малою кількістю дзвінків, що вкрай неприємно. Тонка батарея ємністю 500 мА · год більше доби, швидше за все, не пропрацює. Для апарату бізнес-категорії два дні роботи не можна визнати задовільним сроком.Я думаю, що в даному випадку малий час роботи акумулятора безпосередньо залежить від некоректно написаного програмного забезпечення, яке занадто довго «думає», щоб виконати стандартну операцію. Навряд чи в Samsung A100 більш продуктивний процесор - там просто більш коректний софт.
  2. Списки викликів. У будь-якому списку дзвінок з одного або на один і той же номер з різницею в хвилину ідентифікується як новий і, відповідно, заноситься із зазначенням часу. Таким чином, невдалі спроби зателефонувати за вказаним номером протягом 10-15 хвилин призводять до заповнення списку зроблених дзвінків одним номером. Це ненормальна ситуація спостерігалася і у SGH2400.
  3. Швидка навігація по меню для пункту 7.11 не працює, так як ви потрапляєте в пункт 7.1. Втім, це невеликий недолік.
  4. Перемикання в віброрежим з клавіатури призводить до неможливості автоматичного відновлення змішаного режиму дзвінка.
  5. При вимкненому сигналі дзвінка (безшумний режим) телефон подає всілякі попереджувальні сигнали, наприклад, про нове повідомлення або переповненні пам'яті SMS повідомлень на SIM-картці.
  6. При закритому фліпі на надійшов дзвінок можна відповісти натисканням клавіш регулювання гучності на бічній поверхні телефону. Відхилити дзвінок таким чином не можна, що досить смішно, адже раціональніше було б при закритому фліпі відхиляти дзвінки, а починати розмову зручно відкривши фліп.
  7. Не завжди визначається сигнал «зайнято» (поширена проблема багатьох моделей стільникових телефонів).
  8. Голосові команди і набір не завжди чітко розпізнаються, навіть в умовах середнього рівня шуму.
  9. Автовідповідач починає промовляти вітальне повідомлення, коли той, хто телефонує ще не чує його - в результаті перше слово обрубується. Раджу витримати секундну паузу перед записом повідомлення.
  10. Картинки заставки можна переглянути перед установкою: щоб побачити картинку, її треба встановити !!! При отриманні широкомовних повідомлень картинка не буде відображатися на екрані, ці режими несумісні.
  11. При заряджанні телефону у включеному стані в момент отримання повідомлення з базової станції самостійно вмикається підсвічування дисплея.
  12. З телефоном незручно працювати однією рукою з-за його вузькості.

підсумок

Як апарат бізнес-класу, а саме так його позиціонує компанія Samsung, SGH-N100 програє і Siemens S35i, і Nokia 6210. Причому не тільки у функціональності, але і в ціні: на момент написання роздрібна ціна цієї моделі становила від 250 до 300 доларів без підключення. У той же час Siemens S35i коштує близько 240 доларів, а Nokia 6210 - близько 270 доларів. Звичайно, ціна на Samsung SGH-N100 впаде вже до кінця березня до 200-230 доларів, але хто знає, яка ціна буде на той час у конкурентів ?!

Як мені здається, основні проблеми компанії Samsung з просуванням стільникових телефонів на нашому ринку пов'язані з невірною стратегією. Компанія намагається довести, що телефони, вироблені в Південній Кореї, якісні і тому не можуть бути дешевими. Але при цьому абсолютно не береться до виду невідомість даного продукту в нашій країні і - як наслідок q його непопулярність. Сплеск інтересу до стільникових телефонів Samsung припав на той момент, коли Samsung SGH-A100 коштував трохи дешевше конкуруючих моделей, але при цьому був якісно зроблений і мав кращу комплектацію.

Samsung SGH-N100 швідше за все уготована Інша частка, и ВІН не стану популярним телефоном. Багато в чому це обумовлено невідомістю марки і недоробками в програмному забезпеченні телефону. Локалізація також виконана в повному обсязі: всі пункти меню коректно переведені на російську мову, але голосові підказки тільки на англійській і німецькій, ні підтримки російського при написанні повідомлень і в телефонній книзі.

Як мені здається, цей телефон буде гідною заміною апаратів SGH2400, але не більше того. Рекомендувати його в якості першого телефону я б не став, хоча в салонах зв'язку цю модель постараються продати саме початківцям користувачам або людям, не розуміються на специфіці питання. Втім, свою основну функцію телефон виконує дуже непогано і взагалі цілком працездатний. Будь роздрібна ціна на апарат в районі 150 доларів, він, безумовно, став би хітом продажів, але, видно, не судилося.

Дякуємо російське представництво компанії Samsung за наданий для тестування телефон.


Щоб вибрати, наприклад, гру «Снайпер», не обов'язково гортати меню, досить увійти в нього і набрати 7-5, зручно, чи не так ?
Звичайно, ціна на Samsung SGH-N100 впаде вже до кінця березня до 200-230 доларів, але хто знає, яка ціна буде на той час у конкурентів ?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика