Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд смартфона Xiaomi Redmi 5 Plus (Redmi Note 5)

  1. Модельний ряд
  2. Комплектація і перші враження
  3. Дизайн і зручність використання
  4. дисплей
  5. звук
  6. Апаратна платформа і ПО
  7. автономність
  8. камери

Швидкість, з якою у Xiaomi з'являються нові пристрої, іноді вражає

Швидкість, з якою у Xiaomi з'являються нові пристрої, іноді вражає. Не бариться компанія і з нововведеннями. Цього разу в їхньому новому смартфоні з'явився трендовий витягнутий дисплей з великою діагоналлю. А ціна при цьому все ще невисока. Це, звичайно, не безрамковий Mi Mix , Але тим не менш цікавий гаджет.

Моделей в лінійці: 8

Оновлене: через приблизно два місяці після анонса Redmi 5 Plus , Компанія представила Redmi Note 5 . Модель виявилася просто перейменованим Redmi 5 Plus - вона отримала той же дизайн і характеристики, просто в Китаї апарат буде продаватися як Redmi 5 Plus, а на глобальному ринку - як Redmi Note 5. Відповідно, огляд релевантний для обох апаратів.

Модельний ряд

Ті, хто не стежать за китайським виробником, будуть вражені різноманітністю доступних варіантів смартфонів. Це не кажучи і про інші товари компанії. При цьому і варіативність цінників теж досить широка. Redmi - бюджетна лінійка. Але це не означає, що заощадили тут на всьому. Якраз ні, ці пристрої вже є набагато більше, ніж раніше.

Xiaomi Redmi 5 є в двох варіантах. Огляд першого вже встиг побувати на сторінках нашого сайту , В цей раз ми подивимося на модель з приставкою Plus, у якій діагональ екрану трохи більше, і інші комплектуючі. Зазвичай смартфони з приставками Plus просто більше, але не в цьому випадку.

Комплектація і перші враження

Недорогі смартфони бувають з більш повною комплектацією, ніж флагмани. У нашому випадку коробка з Redmi 5 Plus несе в собі зарядний пристрій, знімний кабель (який коротший звичайних; 80 см, а не метр), «скріпку» і прозорий силіконовий чохол. Для «фул-хауса» не вистачило лише гарнітури. Правда, з урахуванням того, що ціна на ті ж фірмові навушники зовсім невисока, доповнити комплект буде не так складно.

Як і у випадку з усіма смартфонами, у яких витягнуті дисплеї, саме це в першу чергу і займає всю увагу. На них відразу хочеться подивитися відео, фотографії, повідкривати всі програми і порівняти кількість інформації, що міститься на такому екрані порівняно зі звичайними вже маленькими дисплеями. Але і звикання до такого екрану теж приходить досить швидко, після чого гаджет не відчувається чимось новим.

Дизайн і зручність використання

Зовні Xiaomi Redmi 5 Plus виглядає точно як молодша модель, тільки він побільше (158,8 × 75,5 × 8, 180 гр). З колірних варіантів є чорний, «золотий», блакитний і рожевий. Фронтальна частина чорна тільки з першої колірної опцією, всі інші корпуси супроводжуються білої лицьовою панеллю. Дисплей, природно, захищений склом. Весь інший корпус зроблений з алюмінію з пластиковими вставками зверху і знизу, які злегка виділяються і своїм відтінком (як мінімум, в нашому випадку).

Якщо спереду смартфон виглядає класно (за рахунок великого дисплея з закругленими кутами), то задня частина слабо відрізняється від того, що зазвичай робить виробник. Не скажу, що виглядає погано, але для тих, хто добре знайомий з брендом, або в недавньому минулому володів смартфоном Xiaomi, такий дизайн не буде виглядати свіжо. Зате він відмінно зібраний і не відчувається чимось дешевим.

Зате він відмінно зібраний і не відчувається чимось дешевим

Місця розміщення всіх робочих елементів і прорізів добре підібрані. Кнопка включення і гойдалка регулювання гучності хоч і розташовані поруч, я по них не промахувався. Лоток з Sim і картою пам'яті чудово «підігнаний» в проріз. Ззаду з камерою і спалахом є хороший сканер відбитка пальця, який ще й розташований правильно. Цікаво було виявити ІК-порт на верхньому торці, за допомогою якого можна управляти домашньою технікою.

Незважаючи на те, що пристрій нормально виглядає, добре зібрано і продумано, користуватися ним буде зручно хіба що тим, у кого великі долоні. У зворотному випадку управляти настільки великим смартфоном однією рукою важкувато, кишені для нього теж потрібні великі. А тим, хто схильний упускати предмети, доведеться користуватися чохлом, який зробить корпус ще більше. З іншого боку, це не така велика плата за такий екран.

дисплей

Практично вся лицьова сторона відведена великому витягнутому дисплею діагоналлю 5.99 ". Рамки навколо нього не зовсім тонкі. Дозвіл злегка незвичайне - 2160 × 1080 пікселів (403 ppi), а співвідношення сторін при цьому становить 18: 9. Він не виглядає і не відчувається набагато ширше звичних, але помітно вище. Що все ще чомусь дуже подобається, це закруглені кути, що, правда, суб'єктивно.

Витягнутий дисплей дійсно може бути функціональніша, адже на ньому поміщається трохи більше інформації. Ось чому він може виявитися зручніше в деяких ситуаціях. Але потрібно почекати, поки «софт» навчиться краще використовувати таку перевагу. З легких незручностей, як я зазначав в недавньому огляді Samsung A8 Під час перегляду відео доведеться вибирати, або розгорнути картинку на весь екран і втратити трохи огляду зверху і знизу, або дивитися все, але з чорними смугами з боків.

Картинку забезпечує IPS-матриця. Вона добре відкалібрована і показує дійсно приємні кольори. Кути огляду максимальні, але при повороті зображення стає злегка темніше. В налаштуваннях можна зробити картинку трохи тепліше або холодніше, в залежності від особистих уподобань. Здорово, що навіть недорогий смартфон оснащений таким дисплеєм, особливо якщо врахувати його розмір, адже користуватися шестидюймовим екраном з поганою якістю зображення було б зовсім неприємно.

Максимального рівня підсвічування (480 кд / м²) повинно вистачати для сонячного дня, а мінімальний НЕ засліпить в темряві. Сподобалося, що датчик освітлення працює досить влучно. До точності сенсора теж немає претензій, але через розмір екрану в деяких ситуаціях можна щось зачепити, а система не відловлює такі випадкові торкання.

звук

Знизу на смартфоні є два прорізи, але динамік тільки один. Він гучний. Якість відтворення не найкраще, але і далеко не найгірше. Для більшості випадків його буде достатньо, у всякому разі повідомлення я не пропускав. Але в такому великому пристрої, як мені здається, можна було знайти місце для ще одного динаміка. А якщо врахувати рамки зверху і знизу, то на них явно можна було вмостити парочку таких спрямованих на користувача.

У комплекті гарнітури немає, але зі сторонніми навушниками проблем не виникло, звук сподобався. Теж саме стосується розмовного динаміка - він звучить досить голосно і в розмові не виникає неприємностей. Але ось робота мікрофона і системи шумозаглушення можуть призводити до невеликих скрипам, на які цілком можливо поскаржиться співрозмовник. Правда, не варто виключати, що коли мені про це сказали, це була не проблема апарату, а, наприклад, стільникового оператора.

Апаратна платформа і ПО

На відміну від Redmi 5, модель Plus отримала восьміядерний Snapdragon 625, що працює на частоті 2 ГГц і відеоядром Adreno 506. Це не просто додає модельки Plus трохи продуктивності, але і дозволяє знімати відео в 4К. Конфігурації оперативної і постійної пам'яті можуть бути в двох варіантах - 3/32 і 4/64 ГБ, природно, з можливістю розширення за рахунок карт пам'яті. У комплекті є Bluetooth 4.2, Wi-Fi стандарту n і ІК-порт, за допомогою якого я міг управляти, наприклад, домашніми телевізорами LG і Philips. NFC-датчика немає, про безконтактні платежі доведеться забути. Але LTE підтримується.

У тестах помітна різниця з молодшою ​​моделлю, але якихось вражаючих результатів немає. Це, правда, зовсім не проблема в повсякденному використанні. В іграх трохи не вистачає пари зайвих кадрів, але не думаю, що цей смартфон будуть купувати виключно для цього. Благо, всі інші завдання виконуються швидко. Навіть розділивши екран на, скажімо, YouTube і стрічку якоїсь соціальної мережі, проблем не буде. Єдина неприємність, з якою я зіткнувся, була нестабільна робота Wi-Fi в діапазоні 5 ГГц (телефон її просто втрачав), але перемикання на 2.4 ГГц це вирішило.

Версія ОС поки доступна 7.1.2 з MIUI 9.2. Оболонка симпатична і цілком зручна, але їй, на мій погляд, не вистачає можливості задати сітку іконок на робочих столах (всього чотири іконки по діагоналі для такого екрану мені не зовсім зручно). В іншому у смартфона все добре з настройками і можливостями. Але якщо з якихось причин користувачеві щось не сподобається, поміняти інтерфейс не буде проблемою.

автономність

У великій корпус помістився і ємний акумулятор - 4000 мА • год. І тривалість роботи вражаюча. Завдяки не самою вимогливою платформі, гаджет здатний протриматися більше 10 годин на тесті PCMark. У реальному використанні у мене виходило заряджати смартфон раз в два дні, і я особливо не обмежував себе в чому-небудь (користувався камерою і навігацією, що здатне сильно «бити» по автономності). Упевнений, ті, хто не смикають смартфон так часто, як я, легко зможуть заряджати його і раз на три дні, а то й рідше.

Комплектне зарядний пристрій дуже зручне, адже не займає багато місця. Заодно і на повну зарядку від нього буде потрібно всього трохи більше двох з половиною годин, що вражає з оглядкою на розмір акумулятора. Загалом, з автономністю гаджета все дуже класно.

камери

Ніяких подвійних сенсорів і інших хитрувань у смартфона немає. Прості 12 МП ззаду з апертурою f / 2.2 і подвійним спалахом, а спереду - 5 МП, доповнені фронтальної спалахом (не за рахунок дисплея, але окремого діода). Основна камера злегка виступає з корпусу, що не всім подобається, але особисто мені це ніяк не заважало.

Основний камерою можна робити непогані фотографії, але світла для цього буде потрібно багато. Для режиму HDR потрібно вміти тримати руки нерухомо, адже стабілізації немає, тому залишати його включеним весь час не можна. Вечірні знімки зажадають терпіння, але сяк-так щось сфотографувати вийде. В цілому, для такої цінової категорії, знімки нормальні, але не варто очікувати того, що з першого разу вийде бажаний кадр, а перегляд фото відразу на місці повинен стати звичкою.

Відео можна знімати в 4К-дозволі. Якість, звичайно, посередній, та й тремтіння досить багато. Але сильніше може псувати враження звук, який з якихось причин сильно «булькає».

Приклад запису відео в 4К-дозволі:

Приклад запису відео в Full HD-дозволі:

Приклад запису уповільненої відео:

Фронтальної камері просто необхідне хороше освітлення. Навіть в звичайних домашніх умовах знімок може розмиватися. Любителям робити звіти про своє життя в соціальні мережі це явно не сподобається.

Мінімалістичне додаток просте в управлінні, не має великої кількості налаштувань, але важливі копки включення спалаху і режиму HDR завжди під рукою. В налаштуваннях немає нічого особливого, але і все необхідне на місці. Хіба що ручного режиму не знайшлося, але навряд чи він сильно затребуваний в такому пристрої.

Редакція дякує магазин «Алло» за наданий для тестування смартфон

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика