Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд смартфона Xiaomi Mi Max 3: ще більше, ще краще

  1. Комплектація
  2. Дизайн
  3. Ергономіка
  4. Порти і клавіші
  5. дисплей
  6. оснащення
  7. Інтерфейси, в використанні
  8. Система, оболонка
  9. камери
  10. автономність

Лінійка великоформатних фаблет Mi Max не потребує особливого представлення

Лінійка великоформатних фаблет Mi Max не потребує особливого представлення. За кілька років свого існування вона здобула заслужену популярність серед тих, кому потрібен максимум дисплея і часу роботи від акумулятора. Все це характерно і для Xiaomi Mi Max 3, який став більше і краще майже по всіх параметрах. Упевнений, що серед наших читачів знайдуться ті, хто чекав на цю модель і думав чи не поміняти йому свій Mi Max першого або другого покоління на новий смартфон. Та й просто ті, хто придивляється до моделей з ультрабольшой діагоналями. Тому в огляді я не тільки розповім про третьої моделі, але порівняю її з Mi Max 2 і дам відповідь на питання - чи має сенс робити апгрейд?

Смартфон надано магазином NiSoMi

Комплектація

У відносно великою упаковці з мінімумом графіки, крім смартфона, поставляється кабель USB Type-C, зарядний пристрій з підтримкою Quick Charge 3.0, кілька інструкцій і скріпка для лотка SIM-карт. На жаль, в комплект не входить силіконовий чохол, який поставляється з більшістю смартфонів Xiaomi останніх років.

Дизайн

Зовнішній вигляд Mi Max 3 - це великий крок вперед в порівнянні з попередніми представниками лінійки. Дійсно тонкі рамки, закруглені кути дисплея, більш витончені форми корпусу - так можна охарактеризувати дизайн нового покоління. Ніяких «брів» і клавіш під дисплеєм, все по-новому. Дизайн став свіжим і сучасним. Формально, Xiaomi Mi Max 3 звичайно все одно залишається найбільшою «лопатою» завдяки своїм розмірам, але куди більш витонченої, ніж в другому поколінні. Вперше в лінійці з'явився новий колір - синій, який буде в продажу разом з чорним і золотим. Зовнішній вигляд Mi Max 3 - це великий крок вперед в порівнянні з попередніми представниками лінійки

Зміни торкнулися не тільки дизайну, але і масогабаритних показників. Mi Max 3 збільшився в довжину на 2 мм, зменшився в ширину на 1 мм і став товщі на 0,2 мм в порівнянні з Mi Max 2. Виною тому стало застосування нового дисплея з співвідношенням сторін 18,5 до 9. Вага також виріс, з 211 до 221 грама. Корпус і раніше алюмінієвий, він відмінно зібраний і його форма також змінилася. На щастя - в кращу сторону.

Дизайнери зробили бічні грані трохи гостріше, а дисплей підняли над корпусом. Це дуже позитивно позначилося на зручності використання, тепер він лежить в руці надійніше, а чохол йому потрібен куди менше, ніж Mi Max 2. Покриття корпусу стало менше слизьким і це плюс для такого великого смартфона. Загальне враження від тактильних відчуттів виключно позитивне. Хороша збірка, приємні матеріали, смартфон відчувається в руці дорожче ніж попередня модель і, в цілому, як добротний апарат середнього класу без натяку на бюджетность.

Не обійшлося без відносної ложки дьогтю у вигляді виступаючого модуля камери. Однак з досвіду використання можу сказати, що це не вплинуло негативно на зручність. Так, на столі смартфон буде погойдуватися, але зате руці є за що зачепиться і це додає корпусу ухватістості.

Ергономіка

7-дюймовий смартфон гідний окремої розповіді про зручність використання як ніхто інший. Але нехай вас не лякає діагональ дисплея. Якщо ви до цього користувалися першим або другим поколінням Mi Max, то змін в юзабіліті ви не відчуєте. Для тих, хто тільки придивляється або цікавиться такими пристроїв розповім докладно.

Про роботу однією рукою забудьте відразу, хоча ряд базових дій, на зразок прокрутки списків, читання або відповіді на дзвінок робити можна. Але в усьому іншому вам майже завжди потрібна буде друга рука. Але завдяки розміру екрану набирати текст - одне задоволення, читати і дивитися відео - теж.

За рахунок зміненої форми бічних граней, смартфон став більш рогач в порівнянні з Mi Max 2, їм можна користуватися без чохла. Хоча і попереднім поколінням можна було, але кількість ситуацій, коли Mi Max 2 буквально вилітав з моєї руки було занадто великим. Корпус нової моделі лежить в долоні надійно і це помічаєш з перших хвилин використання.

В кишені вага смартфона в 221 грам відчувається дуже добре, особливо влітку в шортах, але до цього звикаєш. Xiaomi Mi Max 3, як і попередня модель, поміститься не в кожну кишеню куртки або штанів, це варто враховувати перед покупкою. Перейшовши з Mi Max 2, яким я користувався останні 10 місяців, я не відчув ніякої різниці в повсякденному житті. Це стосується як ваги, так і розмірів, які, як я вже говорив, змінилися незначно.

Порти і клавіші

Розміщення елементів управління майже не змінилося, за винятком відсутності виділених сенсорних кнопок, тепер їх замінюють жести або віртуальні кнопки на екрані. В іншому - все як і раніше і стандартно для смартфонів Xiaomi.

Знизу розташований роз'єм для зарядки, оточений динаміком і мікрофоном, на верхній панелі є mini-jack, інфрачервоний порт і отвір другого мікрофона. На лівій боковині тільки гібридний слот для двох Nano-SIM або однієї SIM-карти і карти пам'яті. На правій і раніше розташовані клавіша харчування та гойдалка регулювання гучності. Тепер вони більше виступають за межі корпусу, а саме натискання стало помітно інформативніше. На задній панелі розташований традиційно швидкий сканер відбитка пальця. Новим користувачам цієї лінійки варто бути готовим до того, що він знаходиться трохи вище, ніж хотілося б. Але в порівнянні з Mi Max 2 він залишився на тому ж місці. Над дисплеєм знайшли своє місце об'єктив камери, датчик наближення, датчик освітленості і індикатор пропущених подій, який як і раніше світить тільки одним кольором.

дисплей

Якщо перші два покоління Mi Max були оснащені дисплеями з діагоналлю 6,44 дюйма і FullHD-дозволом, то Mi Max 3 наростив цей розмір кардинально. Діагональ «трійки» - 6,99 дюйма, а дозвіл 2160х1080. Співвідношення сторін сучасне - 18,5 до 9. За якістю дисплей став не в приклад приємніше, в порівнянні з Mi Max 2, до якого можна було пред'явити претензії з приводу кутів огляду. Але у випадку з третім поколінням такої проблеми немає. Кути огляду максимальні, як і очікуєш від IPS-матриці.

Колірний обхват дисплея став ширше, завдяки чому зображення здається більш соковитим. За нашими замірами рівень контрастності став нижче (1: 752), хоча візуально це практично непомітно. Рівень максимальної яскравості не змінився - 429 кд / м², а мінімальний - 1 кд / м². На сонці дисплей помітно сліпне, але повністю читабельності не позбавляється.

В цілому, картинку можна назвати нейтральною, без видимих ​​відхилень в теплі або холодні відтінки. Рівномірність підсвічування хороша. Для своєї вартості і розмірів дисплей виявився дуже непоганим, візуально він точно краще Mi Max 2, але підсумковий результат буде залежати від виробника матриці, яких може бути кілька.

оснащення

На зміну Qualcomm Snapdragon 625 в Mi Max 2 прийшов свіжий і більш потужний Snapdragon 636. Як і попередник, цей чіп складається з 8 ядер з максимальною частотою 1,8 ГГц. Техпроцес не змінився - 14 нм, але на зміну ядер Cortex-A53 прийшли Kryo 260, розроблені безпосередньо Qualcomm. Ці ядра також використовуються в більш потужному Snapdragon 660.

Xiaomi Mi Max 2

З точки зору продуктивності - це крок вперед, що підтвердили бенчмарки. А що стосується автономності, то Kryo 260 трохи програють Cortex-A53, однак додаткова ємність акумулятора згладила цю різницю. За графіком відповідає Adreno 509, також більш потужний чіп, що помітно позначилося на ігровий продуктивності. У тому ж PUBG ви вже зможете пограти на середніх налаштуваннях якості графіки з більш ніж прийнятним фреймрейтом.

Xiaomi Mi Max 3

Для демонстрації різниці в продуктивності я протестував також і Mi Max 2 на стабільній версії MIUI 9.6.3.0 і Android 7.1.1. Тестовий зразок Mi Max 3 працював під управлінням Android 8.1 і китайської стабільної версії MIUI 9.6.8.0.

Як бачите, в синтетичних бенчмарках різниця помітна неозброєним поглядом. В роботі інтерфейсу, а також ігровий продуктивності різниця теж помітна на око і її не треба шукати з лупою. У цьому плані, Xiaomi Mi Max 3 помітно краще попередника, який свого часу трохи втратив в продуктивності в порівнянні з оригінальною моделлю. Звичайно, багато хто сподівався на 710-й або 660-й. Але, все ж, це краще ніж набив оскому Snapdragon 625. Як бачите, в синтетичних бенчмарках різниця помітна неозброєним поглядом

На вибір у продажу поки є конфігурації з 4 ГБ оперативної і 64 постійній пам'яті. Є версія дорожче - 6/128 ГБ. Не виключено поява версій 4/32 ГБ, як це було з моделлю минулого покоління.

Інтерфейси, в використанні

З бездротових інтерфейсів є Wi-Fi 802.11 ac і Bluetooth 5.0. NFC немає і це мінус, на який закрити очі вже не можна. Для LTE є українські Band 3 і 7. З якістю зв'язку не було жодної проблеми за час використання. Якість розмовного динаміка хороша, рівень гучності достатній для розмови в шумному місці. До передачі мови претензій у співрозмовників не було.

До речі, як і в Mi Max 2, в третьому поколінні є стереодинаміки (роль другого динаміка виконує розмовний). Але, на жаль, стереоефект майже не відчувається, а якість основного мультимедійного динаміка стало середнім. Пропали баси, глибина звучання, сам звук залишився таким же гучним, але за якістю він не настільки хороший, як в Mi Max 2. Сила вібрації непогана, навіть незважаючи на вагу смартфона, вібромотор досить потужний для того, щоб ви відчули його роботу в кишені .

Система, оболонка

Як я вже зазначав, смартфон працює під управлінням Android 8.1 вже з коробки і китайської версії оболонки MIUI 9.6. Після оновлення до версії 9.6.9.0 до плавності роботи інтерфейсу претензій не було, хоча вони були до попередньої версії. До стабільності і швидкості роботи питань не виникло ні на одній з версій прошивки.

З відмінностей в ПО в порівнянні з Mi Max 2 можна відзначити появу жестів, які вигідно відрізняються кнопки під екраном. В меню є додатковий пункт, де ви можете вибрати тип управління. До жестів звикаєш швидко, ними зручно користуватися в умовах великих габаритів корпусу. Ще однією відмінністю інтерфейсу є неможливість вибудувати іконки робочого столу більш, ніж 4 в ряд, ймовірно це пов'язано зі зміною співвідношення сторін дисплея. Також з'явилася функція розпізнавання особи для розблокування. Коректно вона спрацьовує тільки в умовах повного освітлення, в основному в 4 випадках з 5, тому сканер відбитка поки що можна назвати найшвидшим способом розблокування.

камери

Mi Max 3 оснащений подвійною основною камерою. Дозвіл першого сенсора - 12 Мп, а другого - 5. Основною модуль став більш светосильним, його діафрагма - f / 1.9 (проти f / 2.2 у Mi Max 2).

Не можна сказати, що якість знімків зросла кардинально, все ж ми маємо справу зі смартфоном середнього класу, але певний прогрес є.

портретний режим

Правда при зниженні освітлення і раніше спостерігаються ті ж проблеми - погіршення деталізації і поява «мила». Це стосується і фронтальної камери, представленої 8-мегапіксельним модулем з діафрагмою f / 1.9.

Інтерфейс камери залишився колишнім, але з'явився новий режим - «Портрет», непогано розмиває задній план. Основна камера вміє записувати відео з роздільною здатністю 4К з частотою 30 кадрів в секунду, Full HD з частотою 60 кадрів в секунду, або slo-mo в HD з частотою 120 кадрів в секунду. З прикладами записи ви можете ознайомитися нижче.

автономність

Час роботи від батареї завжди було візитною карткою лінійки Mi Max, смартфони якої в кожному поколінні нарощували обсяг акумулятора. Не став винятком і Mi Max 3, який отримав обсяг в 5500 мАг, що на 200 мАг більше попередника. З таким акумулятором ви можете розраховувати на 3 дні автономної роботи при середній яскравості, відключеному GPS, півгодини дзвінків, декількох годинах прослуховування музики в день і півгодини ігор. У такому режимі цілком досяжним результат в 8-10 годин активного екрану, що можна порівняти з Mi Max 2. Час роботи від батареї завжди було візитною карткою лінійки Mi Max, смартфони якої в кожному поколінні нарощували обсяг акумулятора

У більш інтенсивному режимі, з GPS і більш активним іграми, два дня - це максимум, але під кінець другого дня у вас ще залишиться 20-30% заряду. Якщо порівнювати Mi Max 2 і Mi Max 3 безпосередньо, то в PCMark попередник навіть виграв, але потрібно пам'ятати про менш ненажерливому процесорі, а також залежно від поточної версії прошивки. Тому не варто сподіватися на сильно збільшену автономність, вся різниця в ємності була «з'їдена» Snapdragon 636.

На щастя, нікуди не поділася підтримка Quick Charge 3.0, завдяки якій смартфон заряджається з 20 до 100% за 2 години від комплектного зарядного пристрою.

Редакція дякує магазин NiSoMi за наданий для тестування смартфон

Тому в огляді я не тільки розповім про третьої моделі, але порівняю її з Mi Max 2 і дам відповідь на питання - чи має сенс робити апгрейд?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика