Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд смартфона Huawei Mate 20 Pro: зручні інновації

  1. Огляд Huawei Mate 20 Pro: дизайн, зручність
  2. Огляд Huawei Mate 20 Pro: екран, звук
  3. Огляд Huawei Mate 20 Pro: камери
  4. Огляд Huawei Mate 20 Pro: продуктивність, автономність
  5. Огляд Huawei Mate 20 Pro: особливості ПЗ
  6. Огляд Huawei Mate 20 Pro: висновки

Huawei Mate 20 Pro - це, без сумніву, один з головних Android-смартфонів року: швидше флагманів Samsung, з гнучким OLED-екраном дозволу QuadHD, двома способами безпечної біометричної аутентифікації (обидва - інноваційні), потрійний камерою з об'єктивом-сверхшірокоугольніком і можливістю зйомки майже в повній темряві, бездротовою зарядкою (в обидві сторони!) і чемпіонської батареєю. При цьому ціна на старті продажів змушує поежиться, дизайн (за винятком квадратного багатоокого фотомодуля) як і раніше не є оригінальним, а інтерфейс спонукає відразу встановити який-небудь сторонній лончер, розробники якого в курсі принципів Гуглівского "матеріального" дизайну і не вважають iOS вінцем творіння . У цьому огляді Huawei Mate 20 Pro з'ясуємо, заради чого варто купувати крутого "китайця", а які його особливості можуть змусити віддати перевагу один з апаратів-конкурентів.

У цьому огляді Huawei Mate 20 Pro з'ясуємо, заради чого варто купувати крутого китайця, а які його особливості можуть змусити віддати перевагу один з апаратів-конкурентів

Огляд Huawei Mate 20 Pro: дизайн, зручність

У своєму минулому флагмані, P20 Pro, Huawei з дизайном бути обережними. Так, дуже хотілося бути схожим відразу і на iPhone X, і на топові "Самсунг", але не так, щоб завсідники "железячних" форумів бурчали про плагіат. В результаті вийшов смартфон, схожий на всіх конкурентів відразу і виглядає цікаво тільки в градиентной "сутінкової" забарвленням.

Новий Huawei Mate 20 Pro наслідує iPhone X і Samsung Galaxy S9, не соромлячись - на місці і "брову" з купою датчиків, і наочна демонстрація переваг гнучкої OLED-матриці у вигляді "стікає" по бічних гранях дисплея. Зате тепер телефон виглядає по-справжньому сучасно (в основному завдяки вузьким рамкам і вигинів корпусу), і його можна назвати красивим незалежно від варіанту забарвлення.

Нарешті знайшовся для Mate 20 Pro і унікальний, власне хуавеевскій елемент дизайну - модуль з трьома камерами і спалахом, вписаними в такий собі "крудрат" (квадрат із закругленими кутами). Ще одна відмінна риса - червона кнопка включення / блокування. Підтримавши повальну моду на відмову від аналогового аудіороз'єму (в комплекті навушники-клони Apple EarPods з USB-C і перехідник), Huawei поки ігнорує інший сумний тренд - сигналізує про нові повідомленнях світлодіод залишився на призначеному місці.

Підтримавши повальну моду на відмову від аналогового аудіороз'єму (в комплекті навушники-клони Apple EarPods з USB-C і перехідник), Huawei поки ігнорує інший сумний тренд - сигналізує про нові повідомленнях світлодіод залишився на призначеному місці

Поруч з ним в "брову" вбудували динамік, датчики наближення і освітленості, звичайну фронтальну камеру і систему 3D-розпізнавання особи, повністю аналогічну еппловскій камері TrueDepth, завдяки якій на iPhone X і новіших моделях працює FaceID:

Поруч з ним в брову вбудували динамік, датчики наближення і освітленості, звичайну фронтальну камеру і систему 3D-розпізнавання особи, повністю аналогічну еппловскій камері TrueDepth, завдяки якій на iPhone X і новіших моделях працює FaceID:

Головне, що всією цією красою зручно користуватися. Huawei вдалося вписати дисплей з діагоналлю 6,4 дюйма в корпус на півсантиметра вже, ніж у 6,5-дюймового iPhone XS Max і на 1,5 мм вужче, ніж у дуже схожого за формою 6,2-дюймового Samsung Galaxy S9 +. Mate 20 Pro цілком комфортно використовувати однією рукою - за винятком випадків, коли потрібно тягнутися великим пальцем в лівий верхній кут екрану.

Mate 20 Pro цілком комфортно використовувати однією рукою - за винятком випадків, коли потрібно тягнутися великим пальцем в лівий верхній кут екрану

З "скользкостью" скляно-металевого корпусу в Huawei вирішили боротися, запропонувавши варіанти задньої панелі в синьому і зеленому кольорі з мікронасічкою (є і гладкі глянсові варіант). Правда, швидше за така текстура допомагає запобігти появі відбитків пальців, а ось вислизає з руки смартфон і раніше легко. Зате можна дратувати оточуючих, водячи по насічках нігтем - звук виходить на рідкість неприємний.

Огляд Huawei Mate 20 Pro: екран, звук

Головна перевага вигнутого OLED-дисплея Mate 20 Pro - то, що при діагоналі в 6,4 дюйма він не перетворює смартфон в незграбну "лопату". Крім цього він яскравий, з надвисоким дозволом і відмінною передачею кольору (підтримує професійне колірний простір P3 і HDR10). Відтінки і насиченість можна налаштовувати на свій смак, а функція "Природний тон" (привіт еппловскій True Tone!) Може автоматично змінювати відтінки залежно від освітлення.

Дисплей підтримує відображення годин і іншої інформації в режимі блокування. Правда, за замовчуванням ця функція вимкнена - коли береш апарат в руки, на екрані виникає лише зображення відбитка пальця, що відзначає розташування захованого під екраном дактилоскопічного сканера.

Правда, за замовчуванням ця функція вимкнена - коли береш апарат в руки, на екрані виникає лише зображення відбитка пальця, що відзначає розташування захованого під екраном дактилоскопічного сканера

Він тут дублює розпізнавання особи і може стати в нагоді в ситуаціях, коли 3D-сканування недоступне: наприклад, телефон закріплений на приладовій панелі автомобіля під кутом або лежить на столі трохи в стороні від користувача. Але спрацьовує такий датчик помітно повільніше, ніж традиційні, використовувані в інших смартфонах Huawei. Захищає OLED-матрицю скло Gorilla Glass неназваного покоління.

Вигнуті краю дисплея - це, звичайно, красиво і допомагає вмістити великий екран у відносно компактний. Але коли дивишся відео, дратують спотворення зображення по краях, особливо незручно може виявитися читати субтитри або інформаційну рядок в прямому ефірі новинних телеканалів.

Mate 20 Pro здатний видавати непоганий стереозвук за допомогою вбудованого мультимедійного (решітки у нього немає, звук йде через порт USB-C, що позначається на якості) і розмовного динаміків. У порівнянні з iPhone XS і особливо з XS Max новинка Huawei трохи програє, звучачи приблизно на рівні флагманів Samsung.

У порівнянні з iPhone XS і особливо з XS Max новинка Huawei трохи програє, звучачи приблизно на рівні флагманів Samsung

Щоб підключити до смартфону провідні навушники, доведеться використовувати комплектний перехідник або обзавестися моделлю з USB-C. Мабуть, зручніше скористатися бездротовими "вухами", тим більше що Mate 20 Pro підтримує всі високоякісні сучасні Bluetooth-кодеки, включаючи AptX HD і LDAC. До речі, російський інтернет-магазин Huawei дає "в навантаження" при покупці Mate 20 Pro повністю бездротові навушники Huawei FreeBuds ( наш повний огляд можна прочитати за цим посиланням )

До речі, російський інтернет-магазин Huawei дає в навантаження при покупці Mate 20 Pro повністю бездротові навушники Huawei FreeBuds (   наш повний огляд можна прочитати за цим посиланням   )

Огляд Huawei Mate 20 Pro: камери

Дивно, але перед презентацією Mate 20 Pro Huawei чомусь не подбала заздалегідь видати пристрій експертам DxOMark, щоб вони винесли свій вердикт (або видала, але результат досі так і не опублікований). Нагадаємо, попередній флагман китайської компанії, Huawei P20 Pro, вони поставили на вершину свого рейтингу мобільних камер зі 109 балами, і поки ні Samsung Galaxy Note9 (103 бали), ні iPhone XS Max (105 балів) не вдалося його звідти змістити.

А дізнатися вердикт DxOMark (хоча їх тестування швидше відображає теоретичні можливості камери, а не важливішу для пересічного покупця здатність її максимально часто видавати максимально якісні знімки в повсякденному використанні) було б цікаво - фотографічне залізо у Mate 20 Pro не зовсім таке, як у заслужив вищий рейтинг попередника.

Об'єктивів у тилового фотомодуля як і раніше три, але місце доповнює стандартний (40/10 мегапікселів, за замовчуванням об'єднує дані з 4 пікселів в 1) і телеоб'єктив (8 МП) чорно-білої камери зайняв сверхшірокоугольнік (20 МП). Схожим шляхом пішли останнім часом багато виробників, проте перевага сверхшірокоугольніка Mate 20 Pro в тому, що він володіє автофокусом і може використовуватися не тільки для вражаючих пейзажів або як альтернатива панорамної зйомки, але і для макрозйомки. Мінімальна відстань фокусування - всього 2,5 см. Ось деякі приклади фото:

Всі фото і відео, зняті на Mate 20 Pro, можна побачити за цим посиланням (Google Photos).

Днем Hauwei Mate 20 Pro знімає фото на рівні інших сучасних флагманських смартфонів - майже завжди бездоганно. В ході тестування я багато фотографував і їм, і iPhone XS Max, і однозначного переможця назвати не можу. Якісь фото краще виходять у китайського смартфона, якісь - у американського, причому від сценарію зйомки це майже не залежить. Така вона, обчислювальна фотографія: алгоритми теж помиляються, але кожен - по-своєму.

У повній темряві спеціальний нічний режим Mate 20 Pro дозволяє "проявити" більше деталей в темних і світлих ділянках, але за рахунок більш агресивного фільтра різкості і тенденції зрушувати колірну температуру в "холодну" сторону фото "китайця" виглядають менш атмосферними. Крім того, алгоритмам обробки зображення в iPhone XS Max частіше вдається домогтися більш широкого динамічного діапазону, особливо в відео, які, до того ж, на смартфон Apple виходять більш плавними, ніж на апарат Huawei.

При зйомці вночі помітно, що "шірік" Mate 20 Pro не так светочувствітелен, як основний модуль, але фото в жанрі "вогні нічного міста" відмінно виходять і в надширококутний режимі. А ще програмні алгоритми більш успішно, ніж у конкуруючих смартфонів, усувають неминучі при надширококутної зйомці геометричні спотворення.

Огляд Huawei Mate 20 Pro: продуктивність, автономність

На виставці IFA в кінці серпня Hauwei провела спеціальну прес-конференцію, щоб розповісти пресі про свою новітню розробку - процесорі HiSilicon Kirin 980. Він, як і чіпи в останніх iPhone, проводиться по 7-нм техпроцесу, що в поєднанні з найсучаснішою архітектурою ARM дозволяє домогтися значного приросту продуктивності різних систем смартфона, а також підвищити його енергоефективність.

У чіпа 6,9 млрд транзисторів - це на 1,4 млрд більше, ніж у попередника, Kirin 970, однак відстань між ними завдяки новому техпроцесу менше, а, значить, на одиницю площі чіпа логічних елементів припадає більше. Результатом став 20-відсоткове зростання продуктивності і 40-процентний - ефективності. Принаймні, такі дані наводили представники Huawei. Детально про новий чіпі, його здібностях в плані графіки і штучного інтелекту і переваги над Qualcomm Snapdragon 845 розказано в цій статті .

На жаль, наданий нам на тестування російським представництвом Hauwei зразок Mate 20 Pro працював на неостаточної версії програмного забезпечення, так що робити однозначні висновки про переваги нового чіпа проблематично. Інтерфейс частенько завмирав на секунду-другу, а, наприклад, запустити популярний онлайновий шутер PUBG Mobile вдалося тільки на середніх настройках, причому частота зміни кадрів і плавність геймплея залишала бажати кращого.

Але синтетичні бенчмарки справно демонструють всю міць нового китайського заліза:

Але синтетичні бенчмарки справно демонструють всю міць нового китайського заліза:

Проте, 3DMark показує, що в плані ігрової продуктивності Mate 20 Pro (по крайней мере, на протестованої версії прошивки і настройках за умовчанням) не вдається перевершити смартфони на Snapdragon 845:

Mate 20 Pro трохи поступається по продуктивності і новим смартфонам Apple, яка в цьому році також розробила свій 7-нм процесор. Ось результати в Geekbench 4 флагмана Huawei за 77 770 рублів і "доступного" (за мірками нових айфонів, зрозуміло) iPhone XR , Який в столичних інтернет-магазинах сьогодні можна купити вже дешевше 60 000 рублів:

Huawei оснастила Mate 20 Pro 128 ГБ вбудованої і 6 ГБ оперативної пам'яті. При цьому розширити вбудовану пам'ять за рахунок звичних карт microSD не вийде, виробник приготував користувачам сюрприз: використовувати з новими флагманами можна тільки власну розробку Huawei, картки пам'яті NM Card, розмірами ідентичні nano-SIM. Офіційний російський інтернет-магазин Huawei продає таку карту ємністю 128 ГБ і зі швидкістю читання даних 90 мегабайт в секунду за 6000 рублів.

Смартфони Mate традиційно відрізнялися підвищеною живучістю, Mate 20 Pro продовжив традицію лінійки. Акумулятор на 4200 мА * ч дозволяє йому потриматися до вечора навіть при дуже активному використанні. Під час недавнього відрядження я використовував смартфон на повну: для навігації, постійної фото-і відеозйомки, листування в пошті і месенджерах, серфінгу і іноді ігор. Зазвичай в такому режимі до вечора доводиться підживлювати апарат від портативного акумулятора, проте з Mate 20 Pro такої необхідності ні разу не виникло - до моменту повернення в готель ввечері залишалося менше 20% заряду. Правда, я більшу частину часу використовував знижений до FullHD дозвіл екрана, так як різниці з QuadHD не бачу. При розміреному повсякденному використанні цілком реально отримати від Mate 20 Pro і два дні роботи без підзарядки.

При цьому заряджати новинку можна не тільки по кабелю (в комплекті поставляється надпотужний блок живлення, що заповнює батарею на 70% всього за 30 хвилин), але і за допомогою бездротової зарядки стандарту Qi (звичайно, так буде повільніше). І ще один швидше фокус, ніж практична функція: Mate 20 Pro може виступати акумулятором з бездротовою зарядкою для інших пристроїв. Для цього, активувавши функцію в налаштуваннях, досить просто піднести до задньої панелі смартфона інший сумісний з Qi телефон або аксесуар. Потрібно розуміти, що працює така зарядка повільно і, щоб поділитися з кимось зарядом акумулятора, доведеться витратити чимало часу (і весь цей час не користуватися обома смартфонами).

Огляд Huawei Mate 20 Pro: особливості ПЗ

Принципових нововведень в новій версії фірмової прошивки Huawei - EMUI, тепер заснованої на Android 9.0 - не так багато. Головне, мабуть - можливість активувати управління жестами в стилі iPhone X / XS / XR, коли для повернення «додому» потрібно провести пальцем вгору від нижнього краю екрану, а для відображення "карток" останніх запущених програм - зробити такий же жест, але в кінці затримати палець на поверхні. Замість кнопки "назад" досить зробити свайп від правого або лівого краю екрана в будь-якому місці. На жаль, один з найбільш зручних на нових iPhone жестів - перемикання між останніми додатками горизонтальним свайпом у нижнього краю екрану - тут не реалізували. Але в цілому нова схема жестів, що дозволяє позбутися від екранних кнопок, досить зручна.

Крім того, новий інтерфейс EMUI тепер можна переключити на "нічну" тему з темним тлом і світлим шрифтом - так і батарея менше витрачається, і навантаження на очі при слабкому освітленні менше. При цьому дизайн інтерфейсу практично не змінився, так що якщо iOS-подібний стиль EMUI змушував вас раніше ставити на смартфони Huawei сторонні лончер, з Mate 20 Pro нічого не зміниться.

Чергова фішка свіжих версій двох головних мобільних платформ в цьому році - турбота про легковажних користувачів, безглуздо проводять годину за годиною в соціальних мережах. В iOS 12 є "Екранний час", в Android 9 - "Цифрове благополуччя", у Huawei аналогічний інструмент самоконтролю називається "Цифровий баланс". Він дозволять відстежувати витрачений в різних додатках час і при необхідності встановлювати ліміти.

Огляд Huawei Mate 20 Pro: висновки

Тим, хто до сих пір розглядає флагмани Huawei як бюджетну альтернативу топовим телефонами Apple і Samsung, пора перенастроювати оптику. По-перше, погляньте на ціну, про "бюджетному" смартфоні мови немає, в Європі новинка коштує 1000 євро, у нас - 78 000 рублів. Зате в Mate 20 Pro Huawei зібрала в купу всі можливі мрії техно-гиків і рядових користувачів, щоб створити смартфон, в якому разом є буквально все передові технології: 3D-сканування особи (вперше в Android-смартфоні), вбудований в екран датчик відбитків, нАДЧІТКЕ вигнутий OLED-дисплей, швидка бездротова зарядка, 1,4-гігабайтний (по крайней мере, в теорії) LTE, Bluetooth 5.0 з підтримкою аудіокодеків "високого дозволу", величезний акумулятор на 4200 мА * год, захищений від води і пилу по IP68 корпус і найпрогресивніший на сьогодні за межами екосистем и Apple 7-нм мобільний процесор.

Девіз "Всього, і побільше!" раніше в цьому році взяла на озброєння Samsung, наділивши свій Galaxy Note9 самим просунутим залізом, а також великим і різноманітним набором функцій. У Huawei Mate 20 Pro немає вбудованого стилуса з можливостями пульта дистанційного керування, але екран не гірше, корпус зручніше, процесор прогресивніше і трохи могутніше, надширококутний об'єктив дає нові можливості при зйомці, а батарея більш ємна і витрачається повільніше. Вибираючи новий смартфон в ціновій категорії "60 000 рублів і дорожче", ігнорувати Mate 20 Pro як один з варіантів точно не варто.

Інша справа, що розробникам ПО з Huawei все ніяк не вдається зробити софт таким же зручним, продуманим і естетично вивіреним, як iOS або стоковий Android. Фотокамера, примудряючись завдяки чарам алгоритмів обробки знімати непогані фото в умовах майже повної темряви і трикратно зумувати картинку без втрат, в середньому на сотню зроблених "на автоматі" знімків видає менше вдалих (скажімо так, здатних зібрати максимум лайків при публікації в Instagram без обробки) , ніж камери конкуруючих смартфонів Apple або Samsung, та й зняті нею відео вражають менше, ніж у останніх "айфонів".

Поділіться новиною:

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика