Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд GSM-телефону Nokia 2610

  1. Дизайн і конструкція
  2. Меню і функції
  3. Враження й висновки

слухати подкаст

Бюджетні телефони Nokia завжди ставилися до найбільш продаваним моделям на ринку, і це при тому, що вони ніколи не були ні найдешевшими, ні самими оснащеними в своєму класі. Такі результати обумовлені, в першу чергу, вагою і авторитетом бренду Nokia. У бюджетному класі споживач стикається з досить великою кількістю продукції різних марок, відомих і немає. За великим рахунком, за ці гроші телефони купуються тільки для дзвінків і SMS, на додаткову функціональність ніхто особливо не розраховує. Тому головними питаннями не є можливості телефону, а чи буде він стабільно працювати, і не зламається. Фактично, відповідь на подібні питання лежить в площині довіри до брендів, і ім'я Nokia якраз є в певній мірі гарантією безпроблемного роботи.

Nokia дуже неохоче розширює свою лінійку в напрямку більш дешевої продукції, зазвичай в її асортименті роль найдоступніших моделей грають продукти нижчесереднього класу 2-3-річної давності. Яскравим прикладом є модель Nokia 3310 - цей телефон, поступаючись в оснащенні сучасним їй і відповідним по класу моделям Siemens, довгий час був самим продаваним на ринку, при цьому ціна його була вище, ніж у всіх конкурентів. Однак сьогодні виникає необхідність у створенні нових доступних моделей. На щастя, для Nokia це не проблема - відмінно відпрацьована платформа Series 40 дозволяє швидко і з мінімальними витратами створювати нові продукти, а можливість гнучкого конфігурування і наявність кількох створених в різний час версій, що володіють різними можливостями, дозволяє вибирати платформу, найбільш підходящу по функціональності для потрібного класу. Тому в новій бюджетній серії використовується торішня версія системи з урізаними в різній мірі можливостями. Одним з продуктів цієї серії є Nokia 2610 - простий телефон «для дзвінків», сильною стороною якого є якісний і універсальний дизайн.

Дизайн і конструкція

Nokia 2610 - моноблок невеликих розмірів, з традиційними пропорціями корпусу. Він не надтонкий, але досить компактний. Вага апарату суб'єктивно здається повністю відповідним таким габаритам. Вузький корпус оптимально підібраного профілю зручно лежить в долоні - відчуття майже забуте в століття суперслімів.

Геометричне рішення Nokia 2610 чудово продумано, апарат витончений і витончений. У його дизайні прихована маса алюзій і відсилань на успішні бізнес-телефони Nokia вульгарних років. Зовнішність нової бюджетної моделі років 2-3 тому можна було б вважати досить вдалим варіантом для моделі бізнес-класу. Рішення лаконічно, має власний впізнаваний образ, і в той же час спадково. Вдалими є пропорції корпусу, форма в передній проекції, а також поєднання чітких і заокруглених граней в профілі. Геометрія корпусу стримана, а колірна гамма і поєднання фактур вносять різноманітність в дизайн. Для телефону підібрані стильні і в той же час «дорослі» кольору. Наш екземпляр мав основні панелі сіро-фіолетового (при певному освітленні сіро-коричневого) кольору з металевим відблиском, а доповнюють - темно-сірі. Всі ці поверхні напівматові, з ними контрастує глянсова накладка на екран з глянсовими ж чорними вставками, а також срібляста клавіатура. Разом кольору, фактури і форми роблять телефон витонченим і вишуканим.

Корпус виготовлений з пластмаси хорошої якості, зібраний ретельно, і досить непогано продуманий, так що здається майже монолітним. Виняток становить кришка батарейного відсіку, яка при сильному стисненні телефону видає скрип.

Клавіатура має традиційний для Nokia складу. Цифрова група складається з прямокутних, майже однакового розміру, досить великих кнопок. Вони розташовані разом, але ряди відмінно розрізняються на дотик завдяки незвичайному профілю з піднятою нижньою крайкою. Хід клавіш не надто глибокий, м'який, але з чітко вираженим порогом спрацьовування. Керуюча група (чотирьохпозиційна кнопка джойстик з вбудованою клавішею підтвердження, пара софт-клавіш, кнопки виклику і відбою) також складається з великих, приємно натискати кнопок. Велика і сильно виступає клавіша ОК спочатку здається самостійним джойстиком, у міру освоєння телефону це відчуття проходить, проте анітрохи не заважає ергономіці. У підсумку, клавіатура дуже зручна в роботі. Підсвічування світло-блакитного кольору чітка, і хоча трохи тьмяніє ближче до крайніх символам, все ж дозволяє впевнено читати всі написи на клавішах.

Крім клавіатури, інших органів управління та оснащення на корпусі немає. На нижній межі розташовуються роз'єми живлення, гарнітури і передачі даних. Там же знаходиться роз'єм інженерного кабелю для перепрошивки апарату, трохи нагадує Mini-USB.

Телефон оснащується дисплеєм з роздільною здатністю 128 × 128 пікселів, виконаним за технологією STN і відображає 65 536 кольорів. Екран невеликий, його розміри і пропорції відповідають класичним бізнес-телефонами Nokia. Яскравість, контрастність і колірна насиченість, як у всіх екранів цього класу, не надто високі. Дисплей цілком зручно використовувати в інформаційних цілях при помірному освітленні, на сонці ж він сильно блякне.

Апарат оснащується типовою батареєю Nokia BL-5C ємністю 970 мА · год зі стандартним способом її кріплення. Під батареєю знаходиться гніздо SIM-карти з відкидною металевою притискною планкою. Батарейний відсік закривається кришкою зрушення, що фіксується найпростішої засувкою на вивороті.

Меню і функції

Nokia 2610 базується на платформі Series 40 передостанній редакції (така використовувалася в моделях Nokia 6101, 7260, 7270 і т. П.), Тому підтримує ряд досить просунутих можливостей, зокрема, Presence-сервіси. Але при цьому набір і можливості аплетів платформи істотно обмежені, бюджетна модель значно спрощена в порівнянні з моделями середнього класу річної давності.

Меню традиційно для Series 40, в телефоні передбачений лише один спосіб відображення - у вигляді матриці 3 × 3 піктограми. Дизайн базової теми не переробляється, меню виглядає точно так само, як, наприклад, у Nokia 6101.

Телефон оснащений розширеною адресною книгою, в якій для кожного абонента можна зберегти до п'яти телефонних номерів (загальний, домашній, робочий, мобільний і факс) і чотирьох текстових полів (e-mail, URL, поштова адреса і примітка). Для кожного контакту можна вказувати ім'я і прізвище, компанію, посаду, нік, поштову адресу, ідентифікатор для системи обміну миттєвими повідомленнями, дату народження. Записи з вбудованою адресної книги і пам'яті SIM-карти розташовуються в єдиному списку, хоча при бажанні можна задати висновок тільки одного з них. Абонентів також можна розподіляти по групах. Є можливість призначити для кожного абонента фотографію або іншу картинку, що відображається при вхідному дзвінку. Крім цього, з адресної книги можна запросити Presence-статус абонента.

В меню Messages зібрані опції, що стосуються роботи з повідомленнями SMS і MMS. Функції роботи з повідомленнями типові для моделей на Series 40. Є і підтримка одного зі специфічних для Nokia видів повідомлень - Flash Messages, субформати SMS, в якому повідомлення після отримання автоматично виводяться на екран у спливаючому вікні.

Меню Call register містить списки вихідних, прийнятих і відхилених викликів, лічильники вартості дзвінка, обсягу трафіку і тривалості GPRS-з'єднання, а також реєстр одержувачів повідомлень, відправлених з телефону.

Меню Settings містить налаштування безлічі параметрів телефону. Тут встановлюються профілі, сигнали виклику, теми оформлення меню, параметри екрану, дата і час, настроюються «гарячі» клавіші, передача даних по GPRS. В цьому ж меню знаходиться управління мережевими функціями, переадресацією, настройки телефону (автоблокування клавіатури, пароль на розблокування, мова меню, висновок довідкових вікон і т. Д.), Опції безпеки і властивості додаткових аксесуарів - деякі опції зарядки, що зустрічаються тільки в телефонах Nokia .

Gallery - традиційний для Series 40 медіаброузер, виконаний у вигляді файлового менеджера і дозволяє переглядати файли зображень, тим оформлення, мелодій дзвінка, файлів, отриманих з мережі, і записів в пам'яті телефону.

Наступним пунктом головного меню варто Media - в цьому розділі є тільки пункт, що викликає диктофон. Він дозволяє записувати нотатки тривалістю по 1 хв кожна, в тому числі і під час розмови, фіксуючи голосу обох співрозмовників.

Організатор (меню Organizer) містить стандартний для Series 40 набір аплетів. Будильник дозволяє запрограмувати один сигнал, але з одноразовим або багаторазовим спрацьовуванням, причому в останньому випадку можна задати дні тижня, за якими він буде включатися (як в телефонах Siemens). Календар-органайзер має щомісячний і щотижневий режими перегляду і дозволяє програмувати нагадування декількох типів. Далі є - список завдань, калькулятор, таймер зворотного відліку, секундомір і блокнот.

Меню Applications дає доступ до Java-мідлетам. В Nokia 2610 вони поділяються по папках - в одній знаходяться гри, в іншій - робочі програми. Склад попередньо встановлених додатків не можна вважати до кінця визначеним, так як у нас в руках був тестовий зразок, а кількість встановлених Java-програм і їх перелік - найбільш непостійний показник, в залежності від версії прошивки і локалізації. З ігор в нашому телефоні була Nature Park, а з додатків - конвертер величин, програма для обліку витрат і IM-клієнт Mobile QQ.

Нарешті, в меню Web традиційно розташовується WAP-броузер.

В Nokia 2610 встановлено трохи більше 2,2 MB пам'яті. За теперішніх часів це небагато, але якщо враховувати оснащеність апарату, ємність ЗУ можна вважати цілком достатньою.

Враження й висновки

Nokia 2610 забезпечує нормальну якість зв'язку. Від повного заряду батареї телефон працює близько п'яти діб - це очікуваний при такій ємності акумулятора і цілком хороший результат. Поліфонічний дзвінок звучить досить голосно, підтримуються формати MIDI і MP3. Вібродзвінок середньої потужності, але середньої частоти, коливання добре відчуваються на передній грані корпусу.

Новинка не вражає уяву функціональністю, та й навряд чи варто очікувати, що вона буде дешевше інших моделей в своєму класі - бюджетних моноблоків без камери. Навпаки, розумно припустити, що ціна Nokia 2610 буде на $ 20-30 вище, ніж у аналогічно оснащених конкурентів. Однак це, як ми вже говорили, не проблема - націнка за бренд в бюджетному класі обгрунтована, і дуже просто оснащені Nokia успішно продаються по, здавалося б, моторошно неоптимальним цінами вже не перший рік.

Однак не брендом єдиним хороша Nokia 2610. Ви можете здійснити телефон, який виконує основні для бюджетного класу завдання - забезпечення голосового зв'язку, SMS, функцій будильника і ще деяких примітивних аплетів, прості ігри. Все це у Nokia 2610 є. Разом з тим апарат солідно виглядає і досить якісно оформлений, так що у більшості потенційних покупців викличе симпатію. Для тих, хто хоче придбати простий телефон і при цьому не вникати в тонкощі вибору, це буде практично безпрограшний варіант.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика