Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд Nokia Asha 501

  1. А смартфон чи?
  2. Дизайн
  3. дисплей
  4. SIM, інтерфейс, ПО
  5. висновки

Смартфон Nokia Asha 501 є першим пристроєм, що працює на новій платформі Ashа - розробці дочірньої компанії. Asha стала логічним продовженням проприетарной операційної системи S40, і має дуже схожий з ОС MeeGo інтерфейс.

Asha стала логічним продовженням проприетарной операційної системи S40, і має дуже схожий з ОС MeeGo інтерфейс

Яскраві, функціональні, дивно компактна і недорога новинка призначена, як каже виробник, для соціально активної молоді, має привабливий зовнішній вигляд і працює з двома SIM-картами.

А смартфон чи?

Грань між сучасними мобільними телефонами і смартфонами дуже тонка, і Nokia Asha 501 балансує якраз на ній. Чому я засумнівалася в «Смартфон» новинки?

Так, пристрій працює на новій операційній системі, і Nokia із задоволенням надає розробникам відкритий код для створення додатків під нову платформу. У новинці є багато корисних додатків, але аналогічним набором володіє практично будь-який мобільний телефон - інтегрованими клієнтами соціальних сервісів, браузером, аудіо- і відеоплеєра, модулями бездротового зв'язку.

Скромний параметри можна виправдати ультрабюджетного класом, це так. Все зведено до мінімуму: можливості камери, відтворення відео, обсяг пам'яті (оперативної - 128 МБ, вбудованої - аж 64 МБ, правда, є слот для карти пам'яті microSD). Дуже нагадує рівень смартфонів п'ятирічної, скажімо, давності.

Ще один не дуже позитивний момент - повна відсутність інформації про апаратній платформі Asha 501. Працює і працює, чи не доволі.

Підсумовуючи все це, забавну різнокольорову новинку від фінів смартфоном можна назвати досить умовно. Офіційні джерела старанно уникають будь-яких конкретних формулювань. У статті я назвала модель саме «смартфон», що ж, скоріше, це данина її позиціонуванню в Мережі.

Дизайн

Дизайн нового смартфона дуже нагадує лінійку пристроїв Lumia. Корпус Asha 501 виконаний з пластика; задня панель, цільна з боковинки - знімна. Новинка буде випускатися в декількох колірних варіантах: класичних чорному і білому, і по-весняному яскравих блакитному, жовтому, червоному і зеленому.

Передня панель закрита захисним пластиком, над дисплеєм знаходиться розмовний динамік, під дисплеєм - єдина на лицьовій стороні клавіша управління «назад».

На верхньому торці міні-смартфона розташовані аудіороз'єм, порт micro-USB і гніздо для підключення зарядного пристрою. На тильній стороні розмістився об'єктив 3,2-мегапіксельної камери і, нижче, кнопка для відкривання корпусу. Вона обведена тонкою смугою основного динаміка, але, не дивлячись на те, що його трохи прикриває знімна панель, звучить Asha 501 чисто і голосно.

Взагалі, на тлі величезних білосніжних крейсерів-смартфонів, новинка виглядає досить незвично, я б навіть сказала, «мультяшно». У цьому є своя логіка - «тридюймовочка» від фінського виробника «під зав'язку» напхана різноманітними додатками для мережевого спілкування і орієнтована на шкільно-студентську аудиторію.

Питання цільової аудиторії досить спірне. Мінімалістичний смартфон цілком підійде, на мій погляд, семирічному хлопчику, але ось 17-річному юнакові навряд чи. Зате такий апарат може сподобатися представникам старшого покоління. А що, простий, ціна не захмарна, працює з двома SIM-картами, є необхідні додатки.

А що, простий, ціна не захмарна, працює з двома SIM-картами, є необхідні додатки

Слоти для обох SIM-карт і карти пам'яті microSD розташовуються під акумулятором, так що їх заміна може зайняти, при відсутності вправності, досить тривалий час.

дисплей

Дозвіл 3-дюймового дисплея новинки становить 240x320 пікселів. Кути огляду середні, чіткість і контрастність знаходяться на хорошому рівні. Яскравість екрана регулюється вручну в налаштуваннях. На сонці картинка відчутно «сліпне» і вицвітає. Зрозуміло, що при такому дозволі зображення виглядає пікселізовану.

Реакція сенсора на дотик кілька уповільнена. Чи не занадто сучасні характеристики дисплея чудово пояснюються вартістю пристрою, яка обіцяє бути дуже низькою.

SIM, інтерфейс, ПО

Управління двома SIM-картами організовано дуже просто. В меню налаштувань можна змінити ім'я кожної з карток, PIN-код, включити фіксований набір номерів. Тут же включається передача даних, лічильники дзвінків і повідомлень, і запит системи про вибір пріоритетної SIM-карти.

Після набору номера в верхній частині екрану з'явиться вікно з піктограмами обох карток, вибір здійснюється натисканням на потрібну. Пристрій запам'ятовує настройки приблизно п'яти встановлених SIM-карт.

Інтерфейс Asha дозволяє вибрати один з двох екранів: Home ( «Домашній») і Fastlane ( «Журнал»). Home має класичний вигляд: з матрицею іконок додатків. На Fastlane зберігається недавня інформація: SMS-повідомлення, дзвінки, останні відкриті програми. Перемикання між екранами відбувається за допомогою єдиної кнопки або свайпом вправо / вліво.

З верхньої частини дисплея «викочується» меню повідомлень, подібно реалізованому в інших мобільних ОС. Тут розташовані кнопки швидкого доступу до модулів бездротового зв'язку і вимкнути звук. Також в меню відображаються піктограми SIM-карт, доступних мереж Wi -Fi, виклики і повідомлення.

По суті, повноцінної багатозадачності у ОС Asha немає. Хіба що слухати музику на тлі під час серфінгу по Мережі або читати. Історія відкритих додатків і відвіданих інтернет-сторінок зберігається, але процеси не згортаються, а закриваються.

Найчастіше внизу вікна відкритої програми розташовані ледь помітні рисочки. Це доступ до додаткових можливостей або налаштувань, розміщені в окремому «витягувати» меню. Взагалі, ознайомлення з новою ОС схоже на блукання в незнайомій квартирі з вимкненим світлом - постійно натикаєшся на щось, хоча по контурах можна здогадатися, що саме перед тобою.

Список програм розташований вертикальної сіткою. При гортанні насамперед мене зацікавила іконка з написом «Подарунок». З'ясувалося, що тут зібрані ігри, які Nokia готова безкоштовно надати користувачеві терміном на 60 днів. Серед них - популярні Zuma, The Sims 3, NFC The Run і ще чимала кількість простеньких казуалок.

До речі, серед встановлених ігор є демо-версії продукції Gameloft, які будуть працювати 180 секунд, а повна версія буде коштувати 16 гривень + вартість SMS-повідомлення вашого оператора згідно з поточними тарифами.

Галерея. З неї можна відкрити програму камери та зробити знімок, або обрати перегляд вже наявні, розподілені по папках.

Клавіатура при наборі SMS-повідомлення (ліворуч) і в браузері (праворуч)

Широко розрекламований виробником доступ до соціальних мереж в Asha 501 представлений клієнтами Twitter, Facebook і Nokia Chat. Додатково можна скачати з «Додатків» і «Магазину» клієнти для «Однокласників», і «ВКконтакте», так що виходить стандартний набір кожного громадянина, активно користується соціальними сервісами. Тут буде доречно розповісти про клавіатуру, адже, в теорії, користувач смартфона буде використовувати її дуже часто. У Asha 501 вона дрібнувата, але можна звикнути, є навіть інтелектуальне введення тексту і перевірка орфографії - це стосується клавіатури SMS-повідомлень і додатків. А ось набір в браузері набагато складніше. Дуже, дуже дрібна клавіатура, помилки трапляються постійно. Розкладки змінюються свайпом в сторону. Загалом, цей момент виробнику варто було б доопрацювати.

Загалом, цей момент виробнику варто було б доопрацювати

Nokia Xpress Browser одна з головних фішок нової ОС і цієї моделі смартфона зокрема. Він стискає до 90% трафіку, економлячи тим самим гроші власника. При цьому не можна сказати, що браузер дуже швидкий. При Wi-Fi - з'єднанні він працює цілком терпимо, а от в 3G - дуже повільно. Проте, користуватися цим браузером можливо, а якщо буде зовсім не під силу - легко знайти і встановити альтернативні програми.

Є в Asha 501 аудіоплеєр (дуже гідно звучить), і відеоплеєр, хоча перегляд фільмів при таких параметрах дисплея - справа на любителя. Є The Weather Channel, який показує поточну погоду, а також додаток для нотаток, поштовий клієнт, диктофон, FM-радіо, і лічильник трафіку.

Смартфон оснащений дуже простенькій 3,2-мегапіксельною камерою з триразовим цифровим зумом, але без спалаху. Інтерфейс мінімалістичний, як сам пристрій, в налаштуваннях можна змінити баланс білого, встановити таймер і застосувати фільтр. Максимальна роздільна здатність фото - 2048x 536 пікселів, відео записується в форматі QVGA.

Об'єм акумулятора новинки дорівнює 1 110 мАг. Цього вистачило на чотири дні автономної роботи в такому собі медитативному режимі - побродити по меню, спробувати пограти, подивитися відеоролик, скористатися браузером. Природно, все це вони робили при включеному Wi-Fi. Можливо, при відключених модулях передачі даних час роботи ще збільшиться (по крайней мере, виробник заявляє 1 152 години в режимі очікування і 17 годин розмови), адже пристрій настільки просте, що розряджати батарею тут практично нема чому.

висновки

Поява Nokia Asha 501 на ринку очікується в третьому кварталі 2013 року. Якщо її вартість виявиться такою ж маленькою, як і сам смартфон, то смартфон (телефон?) Можна буде з упевненістю назвати одним з кращих пропозицій в своєму класі.

Яскрава, міцно зібрана, маленька Asha 501 може бути першим ознайомчим пристроєм перед придбанням більш потужного апарату. Якщо дуже хочеться смартфон, але бюджет обмежений - новинку від Nokia цілком можна розглядати як варіант. Та й дітям такий подарунок сподобається - функціональність цілком пристойна, і втратити не так прикро.

текст: Алла Бакр;
фото: Олег Пилипчук
спеціально для www.rozetka.com.ua

А смартфон чи?
А смартфон чи?
Чому я засумнівалася в «Смартфон» новинки?
Елефон?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика