Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд ноутбука Lenovo ideapad 530S-14IKB

  1. Комплектація
  2. Дизайн
  3. Клавіатура, тачпад і сканер
  4. інтерфейси
  5. екран
  6. продуктивність
  7. Шум, нагрів
  8. звук
  9. Час роботи

В   репортажі   з IFA 2018 ми розповідали, що Lenovo планує змінити логіку найменування своїх продуктів і лінійка ideapad включатиме в першу чергу прості моделі

В репортажі з IFA 2018 ми розповідали, що Lenovo планує змінити логіку найменування своїх продуктів і лінійка ideapad включатиме в першу чергу прості моделі. Але ideapad 530s був представлений раніше, продається в Україні з літа, доступний в безлічі конфігурацій і гадати про його позиціонуванні не потрібно - це стандартний «міцний середнячок» компанії, з досить пріклекательним дизайном, непоганими характеристиками і не за всі гроші світу. Такі лептопи привертають увагу багатьох покупців, тому розібрати його основні переваги та недоліки особливо цікаво.

Моделей в лінійці: 21

Комплектація

Lenovo ideapad 530S-14IKB зустрічає покупця простий транспортировочной коробкою з картону. Всередині - тільки блок живлення і документація, тобто стандартна для більшості ноутбуків комплектація. Lenovo ideapad 530S-14IKB зустрічає покупця простий транспортировочной коробкою з картону

Дизайн

У дизайні різних поколінь Lenovo чітко простежується пріемственность, тому ideapad 530s-14 схожий на інші лептопи компанії, а зміни в порівнянні зі старими моделями потрібно шукати в деталях. Наприклад, в іншій формі кнопки включення, яка винесена за межі основного блоку клавіш, дуже маленькому логотипі на кришці і такому ж ліворуч під дисплеєм, а також більш тонкому корпусі і вузьким рамкам екрану (як бічний, так і верхньої).

Виходить, що кардинальних змін не так вже й багато, але разом вони складаються в помітну різницю і можна сказати, що ноутбук виглядає навіть трохи дорожче своєї ціни.

Також модель повинна сподобається шанувальникам лаконічного дизайну. Ми вже сказали, що на корпусі немає великих логотипів і привертають увагу деталей, а якщо ще й прибрати з подладонной області найлейкі, то виявиться, що перед нами «доступний MacBook» на Windows.

Ми вже сказали, що на корпусі немає великих логотипів і привертають увагу деталей, а якщо ще й прибрати з подладонной області найлейкі, то виявиться, що перед нами «доступний MacBook» на Windows

Отвори для забору повітря знаходяться знизу. Там же можна знайти три гумові ніжки - вони добре фіксують лептор на рівній поверхні. Задню варто відзначити окремо - вона довга і створює своєрідний виступ, який підвищує зручність при перенесенні ноутбука в руках, додає металевого корпусу ухватістості.

Компанія не женеться за рекордною тонкістю і легкістю, тому вага в 1,59 кг відчувається - для 14-дюймової моделі середнього сегмента це нормальне значення, хоча завжди можна знайти більш легкі аналоги. З одного боку, лаяти ноутбук за це не варто, адже металевий топкейс відчувається надійним. З іншого - якщо будете носити лептоп в набитому рюкзаку, то клавіатура все одно буде залишати сліди на екрані (легко видаляються). Компанія не женеться за рекордною тонкістю і легкістю, тому вага в 1,59 кг відчувається - для 14-дюймової моделі середнього сегмента це нормальне значення, хоча завжди можна знайти більш легкі аналоги

Клавіатура, тачпад і сканер

Відразу ж можна поговорити про останню. Перед нами стандратною клавіатура без цифрового блоку з коротким ходом клавіш і підсвічуванням, яка регулюється в рамках двох градацій яскравості.

Розкладка стандартна і зручна, вона не вимагає звикання. Єдиний спірний момент - скупчені блок стрілок, але це характерно майже всім сучасним моделям. Клавіші щодо тихі, зайвого люфту немає, клавіатура майже не прогинається. Розкладка стандартна і зручна, вона не вимагає звикання

Під клавіатурою - тачпад середніх розмірів без виділених клавіш. Він розпізнає мультитач жести, відрізняється нормальною чутливістю, зауважень до його роботи не виникло.

Ще є сканер відбитків пальців, він знаходиться праворуч під «стрілками». За оформленням він нагадує сканери відбитків пальців в смарфтонах, але працює як сканер ноутбука, тобто не дуже добре. Для вдалого розпізнавання часто доводиться прикладати палець по кілька разів, а з трохи вологими руками у вас взагалі нічого не вийде. Простіше кажучи - в більшості випадків набагато швидше виходить ввести пароль або PIN-код.

інтерфейси

Lenovo ideapad 530s-14 отримав непоганий набір роз'ємів. Зліва є кругле гніздо для підключення блоку живлення, HDMI, USB 3.0 з функцією підзарядки інших пристроїв навіть коли лептоп вимкнений, а також порт USB 3.1 Type-C, mini-jack і статусний індикатор.

Праворуч - другий USB 3.0 і SD карт-рідер (USB 2.0). Наявність останнього швидше за все оцінять тільки фотографи, але з урахуванням того, що цей стандартний елемент зникає з більшості моделей, ми не можемо не відзначити його наявність.

Наявність останнього швидше за все оцінять тільки фотографи, але з урахуванням того, що цей стандартний елемент зникає з більшості моделей, ми не можемо не відзначити його наявність

Виходить, що в плані вибору інтерфейсів для периферії ideapad 530s-14 не пропонує нічого особливого, але в той же час все найнеобхідніше в ньому є.

екран

Все ideapad 530s-14 комплектуються IPS матрицями з дозволом від 1980 × 1080 (Full HD) до 2560 × 1440 (WQHD) пікселів. В Україні в продажу поки зустрічаються тільки Full HD конфігурації; саме така побувала у нас на тестуванні.

У тестовому ноутбуці була встановлена ​​матриця LGD0599 (LP140WF8-SPP1) від LG з глянцевим покриттям. Заміри показали, що яскравість підсвічування змінюється від 3.5 до 209 кд / м², а виміряний рівень контрастності склав 1: 645.

Перевірка точності передачі кольору показала близькість більшості параметрів до еталонних значень, але колірний обхват помітно вже простору sRGB. Використовувану матрицю можна віднести до рішень середнього рівня, її наявність в такому ноутбуці очікувано.

З позитивних моментів в першу чергу варто відзначити, що це все-таки IPS - значить користувач отримає в цілому приємну оку насичену картинку і відмінні кути огляду. У той же час не можна пройти повз очевидних недоліків. Максимальна яскравість не найвища, екран помітно бликует, так що вдень постійно доводиться працювати на практично максимальних значеннях яскравості підсвічування.

Плюс самі градації налаштовані в фірмовому для Lenovo стилі - 209, 141, 82, 57 кд / м², а далі яскравість змінюється практично лінійно. Виходить, що у вас є всього кілька дійсно «робочих» рівнів підсвічування між якими не можна тонко підлаштуватися.

Підводячи підсумок уточнимо, що в цілому ноутбук отримав нормальний екран - пересічний користувач залишиться цілком задоволений і не буде відчувати великого дискомфорту, але для професійної роботи з графікою така матриця не підійде за цілою низкою параметрів. Ситуація очікувана, так як зазвичай більш якісні матриці отримують моделі на $ 100-200 дорожче. Підводячи підсумок уточнимо, що в цілому ноутбук отримав нормальний екран - пересічний користувач залишиться цілком задоволений і не буде відчувати великого дискомфорту, але для професійної роботи з графікою така матриця не підійде за цілою низкою параметрів

У плані чисто механічного зручності відзначимо середню жорсткість шарніра, який не дозволять відкрити кришку однією рукою, зате відкидається на 180 градусів.

продуктивність

На тестування потрапила мінімально-середня конфігурація ноутубках: свіжий двоядерний Intel Core i3-8130U, вбудована графіка, 8 GB DDR4-2666, PCIe накопичувач формату M.2 на 256 ГБ, без попередньо встановленою Windows. На момент тестування (вересень 2018) за неї просять 21 тисячу гривень.

За таку ж мінімальну конфігурацію, але з 4 GB RAM покупцеві доведеться заплатити трохи більше 19 тисяч гривень, а за максимальну з Core i5-8250U + MX150 / 16GB / 256GB або UHD620 / 16GB / 512GB - близько 29-30 тисяч гривень (все поставляються без Windows). У продажу можна знайти ноутбуки темно-сірого, сріблястого, золотого та блакитного кольорів.

У продажу можна знайти ноутбуки темно-сірого, сріблястого, золотого та блакитного кольорів

Продуктивність ноутбука виявилося на відповідному характеристикам рівні, він підійде для вирішення офісних і повсякденних завдань, де не потрібно дискретна графіка. Продуктивність використовуваного Intel Core i3 на рівні низьковольтних чіпів Core i5 сьомого покоління - у них можна порівняти тактові частоти, кількість ядер / потоків. У той же час, якщо хочеться якогось запасу, то варто дивитися на старші моделі з четирехядренимі Intel Core i5-8250U.

Окремо відзначимо використовуваний накопичувач Hynix HFS256GD9TNG-62A0A - в базових тестах він показав хороші швидкості читання, але далеко не кращу швидкість запису, можливо, це проблема конкретного зразка. У будь-якому випадку, при реальному використанні ми не побачили ніяких пригальмовувань, а також не помітили coil whining.

У плані внутрішнього устрою ноутбук можна порівняти з іншими рішеннями. При необхідності зняти кришку не складе великих труднощів. Оперативна пам'ять не розпаяна на платі, а встановлена ​​в єдиний слот, який ховається під металевим екраном - значить у користувача вийде наростити хараткерістікі, хоча операція буде не настільки вигідна з точки зору витрат.

Фотографії з сайту Notebookcheck

Також відзначимо наявність додаткового порту для накопичувачів M.2-2242, він знаходиться нижче основного диска. Формат не найпоширеніший і ми б хотіли побачити посадочне місце для звичайного 2.5 '' диска, але навіть таку опцію можна сприймати як невеличкий «плюс».

Шум, нагрів

Система охолодження відмінно справляється зі своїм завданням - натяку на троттлінг або перегрів немає. Але ось в плані шумності все могло бути і краще. Як і на більшості сучасних лептопів, при виконанні багатьох завдань СО працює в пасивному режимі, вентилятори вимкнені і ноутбук працює безшумно. У той же час, коли навантаження зростає, шум добре помітний як в тихій домашній обставновке, так і в умовах офісу. Хотілося б, щоб вентилятори працювали тихіше.

звук

У мультимедійному плані ноутбук може похвалитися двома динаміками Harman зі специфікацією Dolby, вони розташовані знизу. Спікери відрізняються хорошим запасом гучності. Звук дійсно відчувається гучним, є натяк на об'ємність, який, втім, зберігається тільки поки лептоп варто на твердій поверхні. В цілому, за цим параметром Lenovo ideapad 530s-14 виступає трохи краще багатьох рішень. А ось якість HD-камери звичайне.

Час роботи

Вбудований акумулятор має ємність 45 Вт * ч, виробник заявляє, що ноутбук пропрацює до 8 годин. В реальності такого часу роботи домогтися складно. Як мінімум з урахуванням того, що глянсовий екран змушує працювати при більш високій яскравості, реальний час роботи в офісних завданнях, браузингу - близько 6 годин.

Комплектний блок живлення потужністю 65 Вт має стандартний дизайн і розміри. Він підтримує швидку зарядку - якщо ноутбуком не користуватися, то він зарядиться приблизно за 2 години.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика